Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dvojnasobne "poistenie" platby kartou cez Handango!!!

jkubovic (45)|9.1.2008 10:45
Neviete preco mi pri platbe kartou VISA cez Handango vzdy stiahne z uctu peniaze 2x? Kupoval som SBSH PocketWeather este 25.12.2007, stiahlo mi peniaze z uctu. Na druhy den 26.12.2007 mi ich stiahlo znovu. Platbu si vsak vyziadali len raz a to tu z toho 26.12.2007 (a bolo to aj viac ako povodne vinkulovana suma). Platba z 25.12.2007 bola vo vinkulovanych prostriedkoch, uctovne som ju sice na ucte mal, ale nemohol som ju pouzit, pretoze si ju Handango mohlo vyziadat. Musel som cakat 12 dni (prakticky 2 tyzdne do dnesneho rana), kym mi boli vinkulove prostriedky z 25.12.2007 znovu pripisane na ucet, nakolko si ich Handango nevyziadalo (ved aj preco, ked mali zuctovanu platbu z 26.12.2007).
Vravel som si, ze islo asi o nejaku chybicku, ktora sa uz nebude opakovat a dnes som si kupil Resco Keyboard Pro (maju akciu a platbu robia tiez cez Handango)- a ZNOVU!!! O 6:45 stiahnuta platba prvy raz a o 10:07 stiahnuta druhy raz!!! Je to normalne? Teraz musim zase 12 dni cakat, kym sa mi uvolnia moje peniaze, aby som ich mohol pouzivat. Nejde sice o velku sumu, schvalne som to chcel len vyskusat, ale ide o PRINCIP. Co keby som kupoval nieco za vyssiu sumu a oni by mi ju 2x stiahli z uctu a sposobili mi tym financne komplikacie??? Kto by mi nahradil skodu zo sankcii za ine omeskane platby kvoli nedostatku prostriedkov na ucte??? Viem, ze si platbu vyziadaju len raz ale nepaci sa mi tento ich sposob dvojnasobneho "poistenia" si platby, su to predsa moje peniaze a musia vediet, ze uz raz z mojej karty prebehol nakup bez problemov. Chcel som mat legalny softver, ale ostal som zaskoceny praktikami internetoveho obchodnika.
bobo.4150.sk (176)|9.1.2008 12:09
Bolo by vhodné to riešiť priamo s Handangom a s Tvojou bankou, lebo je to naozaj neštandardné. Ja v Handangu kupujem pravidelne, naposledy cca. pred mesiacom a všetko prebehlo OK.
jkubovic (45)|9.1.2008 12:46
Dakujem za odpoved.
V banke som sa uz informoval - banka s tym nema nic spolocne, moze za to Handango - oni si platbu kartou vyziadali 2x. V banke by to s nimi riesili ako reklamaciu az potom, keby si platbu aj 2x zauctovali.
Uz som kupoval aj iny softver ale nie cez Handango a tam som taky problem nemal. Rozmyslam, ci nebude problem v tom, ze som to kupoval nie priamo zo stranok Handango, ale zo stranok SBSH a Resco, ktori vyuzivaju platby cez Handango. Ci si raz nestiahli platbu ako Handango priamo a raz ako Resco prip. SBSH cez Handango a cakaju, ktora platba bude zauctovana ako prva.
Skusim napisat do Resca, ako sa mi k tomu vyjadria.
RStein (2012)|9.1.2008 14:42
jkubovic: Mam naprosto stejnou zkusenost - kdyz jsem nakupoval poprve, vydesilo me, ze jsem platil dle operaci na uctu 2x.
Handango je drzy a vyderacsky server i v jinych oblastech.
tane (41)|9.1.2008 17:47
Nějak si musí zaplatit FreeApp Friday :))
Zdenek Malinsky (9781)|9.1.2008 18:05
A pak se divíme, že lidi raději "nakupují" v Trutnově u Crackonoše nebo na rusko-čínských serverech. :sarcastic: :?
Docent (1234)|9.1.2008 21:07
Na Handango jsem kupoval nějakých 8 programů, včetně Resco, a tenhle problém jsem nikdy neměl... Možná by to chtělo při nákupu neklikat na některá tlačítka 2x, nedávat "Obnovit stránku" apod. ;) .
Kasei (89)|9.1.2008 23:11
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A pak se divíme, že lidi raději "nakupují" v Trutnově u Crackonoše nebo na rusko-čínských serverech. :sarcastic: :? [/QUOTE]
Ehm, neco proti memu krasnemu rodnemu mestu???
Zdenek Malinsky (9781)|9.1.2008 23:26
Ty jsi z Mimoně?
RStein (2012)|9.1.2008 23:52
[QUOTE="Docent"]Na Handango jsem kupoval nějakých 8 programů, včetně Resco, a tenhle problém jsem nikdy neměl... Možná by to chtělo při nákupu neklikat na některá tlačítka 2x, nedávat "Obnovit stránku" apod. ;) .[/QUOTE]

:) no to ten problem nebude - zvlaste kdyz ta druha transakce neni potvrzena.
Ale mozna zalezi na bance/karte - tuto zkusenost mam s embosovanou Visou od CS.
Docent (1234)|10.1.2008 00:18
Tak jsem se kouknul na své konto na Handango a koukám, že jsem byl zbytečně skromnej ;) .
Těch programů bylo od července 2006 celkem 15, všechny placené kreditní kartou VISA Partner + od České Spořitelny, a nikdy se mně nestalo, že bych měl něco zaúčtováno nebo zablokováno 2x...
Docent (1234)|10.1.2008 00:25
[QUOTE="RStein"]jkubovic: Mam naprosto stejnou zkusenost - kdyz jsem nakupoval poprve, vydesilo me, ze jsem platil dle operaci na uctu 2x.
Handango je drzy a vyderacsky server i v jinych oblastech. [/QUOTE]
Tak tomuhle nějak nerozumím - jak uvádím výše, koupil jsem přes Handango od července 2006 15 programů bez jediného problému. Na svém účtu vidím zakoupené programy, datumy nákupu, sériové čísla, programy si přímo z Handango můžu stáhnout.
V čem spočívá ta drzost a vyděračství?
Docent (1234)|10.1.2008 01:30
Natentürlich, zum Beispiel :sarcastic: ?
BTW nemám si taky někde vytvořit stránku, abych tam mohl zanechat svoji zkušenost s nákupem 15 programů přes Handango bez jediného problému?

René, kašlu ti na nějaké odkazy, ve svém příspěvku jsi napsal něco o drzosti a vyděračství, takže

Ctrl+C, Ctr+V:
"V čem spočívá ta drzost a vyděračství?"

Že to někdy někdo někam napsal?????

jkubovic (45)|10.1.2008 06:51
Ako som pisal, takuto skusenost mam len s Handangom. Ked som kupoval napr. StorageTools priamo z ich stránky SoftWinter, isla platba tou istou VISA kartou cez obchod 2CO.com bez problemov.
Neklikal som nikde 2x, na strankach som nedaval v ziadnom pripade refresh, ved ako vravim, nenakupoval som prvykrat. Len prvykrat (a zial aj druhykrat ) cez Handango. Okrem toho sam robim v banke v IT oblasti, takze viem co treba a mam overene, ze Handango si platbu este raz vyziadalo - "poistilo" bez ohladu na to, ci je to eticke alebo nie. Aj ked ju nezuctuje a peniaze sa mi vratia, uz u nich nakupovat nebudem - z principu. Ved keby to iste urobili niekomu za nakup kartou niekde v kamennom hypermarkete, tak by bol z toho poriadny cirkus. Je to nepochopitelne stiahnut peniaze za jeden tovar 2x, potom tu druhu platbu sice nepotvrdit a nezuctovat, ale bez akehokovek upozornenia sa tvarit ako keby sa nic nestalo a este mi poslat dotaznik o spokojnosti s nakupom :evil:
Netvrdim ze su vydieraci, ale spravali sa ku mne ako k zakaznikovi nekorektne a neeticky, cim sklamali moju doveru a uz o nich kartou nezavadim :D
O to viac ked vidim, ze nie som jediny komu sa to stalo.
Dik vsetkym za komentare a postrehy.
RStein (2012)|10.1.2008 09:05
Docent: STranku si vytvorit muzes :) K tomu vyderacstvi a drzosti - zkus se jich zeptat, jaka bude jejich provize, kdyz bys pres ne chtel prodavat nejaky svuj program.
A jen dodam, ze odkazy, ktere jsem posilal, nejsou nejakou osobni strankou jednoho zhrzeleho zoufalce a nepopisuji zkusenosti s nakupem.:)
jkubovic (45)|19.1.2008 13:54
Je to tak, Handango si "poisťuje" platbu, potvrdili mi to z Resca. Handango im poslalo vyjadrenie, ze sa to neda inaksie urobit jednoducho si musia platbu "poistit", zuctuju vsak len jednu polozku.
Zvlastne, ze ini obchodnici si platby "poistovat" nemusia...
Takze aj ked som u Handanga zaregistrovany a platby mojou kartou boli vzdy bez problemov, de facto ma povazuju za zlodeja :evil: a citia potrebu "poistit" si moje platby.
Koncim s nimi, nastastie je plno inych obchodnikov :cool: