Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ HW6515d - problém s GPS

Dedex (1)|8.1.2008 18:37
Prosím přáteléo jakoukoliv radu. Dostal jsem k narozeninám od manželky PDA HP iPAQ hw6515d a jsem celkem spokojen až na problémy s vestavěnoú GPS. Dodávaný TomTom s tímto PDA nefunguje, resp. funguje, ale bohužel zařízení stálehledá signál GPS. Zkoušel jsem novou verzi ROM 1.21, dále upgrade QGPS driveru na verzi 1.06, ale stále nic nezabírá. Ve volném prostoru mi TT po detekci GPS zařízení začne vyhledávat a velmi, velmi pomalu (řídově desítky minut) trvá, než se objeví nějaký ze satelitů na dolním indikátoru. Opravdu už nevím co je špatně. Testoval jsem i TT 6 a i iGO 2006, kde poblikává pouze zelená kontrolka, jako že signál je, ale poříd to ne a ne naskočit. Pomůže mi někdo, má někdo podobnou zkušenost? Už mám pocit, že s GPS modulem není něco v pořádku... tak prosím poraďte.

Díky, díky!!!
marconi007 (1)|12.1.2008 21:13
[QUOTE="Dedex"]Prosím přáteléo jakoukoliv radu. Dostal jsem k narozeninám od manželky PDA HP iPAQ hw6515d a jsem celkem spokojen až na problémy s vestavěnoú GPS. Dodávaný TomTom s tímto PDA nefunguje, resp. funguje, ale bohužel zařízení stálehledá signál GPS. Zkoušel jsem novou verzi ROM 1.21, dále upgrade QGPS driveru na verzi 1.06, ale stále nic nezabírá. Ve volném prostoru mi TT po detekci GPS zařízení začne vyhledávat a velmi, velmi pomalu (řídově desítky minut) trvá, než se objeví nějaký ze satelitů na dolním indikátoru. Opravdu už nevím co je špatně. Testoval jsem i TT 6 a i iGO 2006, kde poblikává pouze zelená kontrolka, jako že signál je, ale poříd to ne a ne naskočit. Pomůže mi někdo, má někdo podobnou zkušenost? Už mám pocit, že s GPS modulem není něco v pořádku... tak prosím poraďte.

Díky, díky!!![/QUOTE]

Zkus pomocí utility "Aktivace GPS" stáhnout pozice GPS. Dále nastav COM 7 a frekvenci 57600. Pokud nestáhnes data z webu může hledání a synchronizace trvat až 15 - 20 minut