Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

i-mate ULTIMATE 6150 unboxed [Tracy and Matt's Blog]

Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2008 10:17
Video (6:26) rozbalení a prvního seznámení se s přístrojem - link

Specifikace zařízení:
Tri-Band UMTS/HSDPA 850/1900/2100
Quad-Band GSM/GPRS EDGE 850/900/1800/1900
Video Out: XGA (1024x768)
Xscale® PXA 270 520MHz
Nvidia GoForce 5500 graphics accelerator
128MB RAM/256MB ROM
Windows Mobile® 6 Professional (tj.komunikátor s dotyk.displ.)
Bluetooth
WiFi: 802.11b/g/e/i
2.8" VGA, TFT 65 000 barec VGA
2.0 MPx foto/video s flash, auto focus a 4x digital zoom
microSD karty
118.5mm x 60.5mm x 15.5mm
FOXXX (77)|8.1.2008 12:52
kdo to dnes koupí bez GPS... jinak to vapadá parametrově výborně, ale jak jsem si jednou na GPS zvykl, tak automaticky pro mne vypadává ze seznamu zajímavých zařízení :((
htcjirka (1875)|8.1.2008 12:58
JJ,mas pravdu,ta GPS tomu k dokonalosti chybi.Take jsem si na to zvykl.
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2008 13:03
Protože ne každý GPS využije. Někdo nepotřebuje Wi-Fi, někdo foťák, někdo klávesnici, někdo...... jiný zae potřebuje.....
A kdyby to zařízení mělo všechno, tak by pak výrobci dělali jen jedno dokonalé/ideální zařízení, což by byla nuda. ;)
Orloj_ce4you (299)|8.1.2008 13:05
tyjop parada.. me se libi i bez gps.. a rychla odezva displeje v kombinaci s VGA - to bude posusnani pro oci
Standa_ce4you (380)|8.1.2008 17:15
[QUOTE="FOXXX"]kdo to dnes koupí bez GPS...[/QUOTE]
No třeba já. Na gps používám pořádný stroj, ne cihlu, která při outdooru za dvě hodiny zdechne a můžu se jít klouzat :)
Losos_ce4you (1147)|8.1.2008 17:50
[QUOTE="FOXXX"]kdo to dnes koupí bez GPS... [/QUOTE]

Treba ja :-) , vzhledem k tomu ze jsem vyfasoval pod stromecek krom jineho TomToma 920 tak mi zabudovana GPS v telefonu chybet nebude :-D
htcjirka (1875)|8.1.2008 18:00
Neni nad to mit vsechno v jednom a ne mit jeste navic krabici TT920 ;)
Losos_ce4you (1147)|8.1.2008 18:06
No vidis,celkem mi vic vyhovuje "poradne" gps , ktere bez auta samozrejme nevyuziju takze je mi celkem - uplne jedno jestli mam jeste jednu "krabici" nepretrzite v aute .... a radsi budu sebou nosit zarizeni ktere ma jine prednosti nezli stroj s integrovanou gps (minirozmer a vahu - lg ks200 , VGA - i-Mate ..)
milennium (336)|8.1.2008 19:47
Nevidím žádnou velkou výhodu mít v PDA GPS... To fakt ne.
Větší spotřeba,menší citlivost,větší náročnost jak na paměť tak na CPU...
To si raději koupím třeba "Freedom GPS2000" http://www.kobe.cz/inshop/scripts/Detail.asp?kat=GPBFG2K
Pro hovoří za velikost, spotřebu, citlivost a hlavně použitelnost.
To je můj názor...
htcjirka (1875)|8.1.2008 20:03
Zrovna tyto veci ktere jsi vyjmenoval pro me neplati
Vetsi spotreba-v aute nabijim pri navigovani,pri navigaci na kole nejezdim tak dlouho aby se me povedlo Kaisera vyzdimat.

Mensi citlivost-u Kaisera obzvlast nesmysl,jeho cip ma lepsi citlivost nez nejlepsi externi GPSky na trhu.Nekolikrat zminovano a chvaleno v ruznych diskuzich.

Narocnost na pamet a cpu-u Kaisera opet neplati Qualcomm 400MHz chip plne zvlada plynule bez problemu navigovat,128MB RAM je dostacujici,aby jste nedostaly hlasku o nedostatku ram,jak tomu bylo u zarizenich se 64MB RAM
milennium (336)|8.1.2008 20:19
Jsi obětí integrace...
Přečti si pořádně parametry té externí GPS,pak si třeba přečti nějaké hodnocení GPS s tím použitým chipem GPS a pak mluv. Nedávno vyšel článek na mobilmanii ve kterém právě hodnotili GPS s chipem MTK.... Prostě je daleko,daleko dál než chip v HTC Kaiser.
Jinak můžu oběktivně ohodnotit. Mám externí GPS (solární) s chipem MTK. Tam kde Kaiser a ostatní nechytí nic,já spolehlivě chytám 3 až 5 SAT. Při jízdě je chip MTK taky daleko přínosnější a přesnější protože měří SAT s freqencí 5Hz (ostatní 1Hz). Co to v praxi znamená nechť si každý odvodí logicky.Ten kdo nechápe výhodu ať si přečte testy a články (navigovat.cz).
Navíc právě v autě nemusíš najít s PDA nejlepší pozici pro uchycení,tudíš nemusíš mít nejlepší výhled na oblohu...Ale externí GPS prostě prdneš za sklo,třeba na zadní a je vymalováno. Nemluvím o tom,že uchycení na sklo=možná pokuta...
A výdrž,to už jsem taky psal. Co na tom,že máš PDA neustále v nabíječce...Je to čistej alibismus. Bez nabíječky ti navigování s PDA moc dlouho nevydrží,rozhodně míň než 10 až 40 hodin...
A to už se nezmiňuji o tom,že externí GPS můžeš použít třeba s deseti přístroji....
Prostě já v externí GPS vidím daleko víc výhod...
Ale... Každý má jiné priority a rozhodně nechci tady něco někomu vyvracet. Vše co jsem napsal je moje zkušenost...
htcjirka (1875)|8.1.2008 20:43
Kaisera,ani advantage jsem nemusel davat za sklo,aby videli satelity,mam je hozene ve skuline pred radici pakou a presto satelity neztrati,tahat sebou mraky kramu navic,kdyz vsechno muzu mit v jednom.Navigace i GPS cip je v Kaiserovi nadmiru dostacujici a i praxe me ukazala ze je na tom lepe nez nejdrazsi externi GPS, v praxi toho zkousim hodne.Nabijeni v aute rozhodne neni alibismem.I zakaznici ,kterym montuju pridavne navigace od ruznych firem Tom Tom,mio apod,chteji nabijeni mit nastalo pres klicek.A navic nemusim jeste hlidat navigaci,aby me ji nikdo neukradl z auta,nebo ji tahat sebou.
milennium (336)|8.1.2008 20:54
O.K. Beru tvůj názor. Až na tuhle tvojí větu "praxe me ukazala ze je na tom lepe nez nejdrazsi externi GPS"... To je opravdu dost velká hovadina (možná jsi porovnával ext. GPS se starým SiFRII) a zajímavé je,že mě zas praxe ukázala,že obyčejná externí GPS za 1800,- je na tom podstatně lépe než GPS v HTC Kaiser (který jsem měl taky,takže jsem mohl porovnat).
Losos_ce4you (1147)|8.1.2008 20:58
No,externi gps + pda uz nevidim jako vubec zadnou vyhodu , to je samozrejme vyhodnejsi integrovana - konkretne treba kaiser , cruise , nove e-teny u kterych kvalita chipu presahuje i vetsinu externich modulu .... chapu ale specielni - samostatne gps zarizeni - pro autonavigaci - v aute , nebo na kolo ci treba geocaching . U mne vzhledem k me "pedantnosti" mit to nejlepsi co muze byt - a to jeste drive nez je to vubec v prodeji - pokud mozno :-) a soucasne politice TomTomu preferovat vlastni zarizeni pred samostatnymi programy a mapami pro pda atd. jsem si musel poridit GO 920 misto TomTomu v pda :-)
milennium (336)|8.1.2008 21:01
Tady jen malé srovnání GPS. Mezi X500 (SiFRIII) a HTC Cruise (Qualcom).
Je to sice info,ale i tak je vidět,že SiFRIII je na to lépe.
http://www.gpsandco.com/articles/article.php?cat=article_pda&id=404&p=6
htcjirka (1875)|8.1.2008 21:05
Vis hovadina to neni,netvrdim to jen ja.SifrStarII to nebylo,to uz je staresina.Oproti mym testovanym Qstarz BT-Q818,MSI SF200,Evolve Bluetooth GPS je na tom Kaiser porad lepe.A jak jsem jiz psal nemusim mit ani Kaisera na okne, ale zastineneho ve skuline pod popelnikem pred radici pakou.Je divne ze dve ze zminovanych GPS ztratily v takovemto miste signal a Kaiser ne.

To je testovani Cruise na to je moc brzy,neznamena ze kdyz ma stejny chip,musi se chovat totozne jako Kaiser,nic to bohuzel nedokazuje.
milennium (336)|8.1.2008 21:14
No nic necháme toho...
Moje zkušenost je prostě úplně jiná než ta tvoje (to je mi,ale divný. Taky jsem měl HTC Kaiser)
Nemá smysl ti něco dokazovat. Stále si budeš psát tu svou o tom "že tvůj Kaiser je na tom daleko líp" než externí GPS s 51 kanálovým GPS chipem s měřící freqvencí 5Hz...
Losos_ce4you (1147)|8.1.2008 21:15
[QUOTE="Jarda Lukas"]Tady jen malé srovnání GPS. Mezi X500 (SiFRIII) a HTC Cruise (Qualcom).
Je to sice info,ale i tak je vidět,že SiFRIII je na to lépe.
http://www.gpsandco.com/articles/article.php?cat=article_pda&id=404&p=6[/QUOTE]
No,hlavne si uvedom ze Cruise ktery je v testu je jakasi predprodejni verze ktera se muze vyrazne lisit od finalniho vyrobku . Srovnani bych videl treba s Kaiserem a tam je to jednoznacne naopak , tam kde s BT339 , X500+ nebylo mozno krome rymy ulovit nic se Kaiser chyta ... fix a moznost navigace mezi 5 - 15 sec u Kaisera je u techhle zarizenich pouhym snem ..... Nicmene co si pamatuji - debata je mezi externim modulem a integrovanou gps ...
htcjirka (1875)|8.1.2008 21:17
Nekoukam na parametry,ale to co me ukazala praxe.Nebudu prece kvuli tomu tvrdit neco jineho.S cruisem jsi trosku mimo.Ukazeli se v praxi u finalniho vzorku s radnou rom,ze je horsi rad o tom napisu.Ted resime interni GPS Kaiser a externi GPS bluetooth.Ne nefinalniho Cruise.
Ty externi GPS se me vali stale doma,kdyby byli tak skvele tak je pouzivam.
FOXXX (77)|8.1.2008 22:05
jsem taky jednoznačný zastánce všeho v jednom a s integrovaným čipem jsem byl vždy maximálně spokojen i v Artemisu (tam je ale sirfstarIII). Prostě mi přijde nejideálnější mít v kapse jeden přístroj, který vše to, co po něm požaduju bezvadně zvládá... Je jen jedna konkrétní situace (mimochodem v létě častá) kdy bych i uvítal jednostranné zařízení - navigaci, ale to by mi byla naprd i ta 920 od TomTomu a sice na motorce, když se kazí počasí :-) to holt nezbyde, než preventivně artíka odpojit z nabíječky a strčit do kapsy. jsou i speciály určené na motorky, ale za ty peníze mi to opravdu nestojí. Samostatné specializované zařízení má něco do sebe pro toho, komu není líto za to utrácet (do auta i do přírody), ale externí přijímač vidím jako největší opruz, ať si testy příjmu signálu říkají co chtějí ;)
klak (148)|9.1.2008 14:33
Řekl bych, že už jste s tím (Kaiser, Sirf, MTK) trochu mimo téma.

Ten i-mate Ultimate vypadá moc pěkně (i to jméno se dobře pamatuje :o). Jaké jsou zprávy ohledně dostupnosti a ceny na našem trhu a hlavně dělá/bude dělat tady u nás na to někdo rozumný servis? Bez servisu do toho nejdu, Murphyho zákony jsou neúprosné :-)
hannawald (65)|9.1.2008 15:04
vypada pekne?
mne to zase prijde jako jeden z nejosklivejsich pristroju, ktere jsem videl, a to nejenom v posledni dobe...ten vzhled se jim vubec nepovedl, teda pokud to neni nejake specialni outdoorove provedeni.
Pripomina mi to vzhledem ty nedavno predstavene pristroje pro prumyslove vyuziti se cteckou kodu.
klak (148)|9.1.2008 15:40
[QUOTE="hannawald2"]vypada pekne?[/QUOTE]
Jednak mám rád jednoduchost + funkčnost a jednak jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem že parametry vypadají pěkně, design mě moc nezajímá pokud není vyloženě ošklivý, a to podle mě není.

Dodatek: Ve stříbročerné vypadá ještě o něco lépe http://www.clintonfitch.com/wm6/imate/6150cfdc.jpg
hannawald (65)|10.1.2008 08:54
jj, stribrno cerna je daleko hezci