Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA VARIO III (TM SK) a Wi-Fi ... problem

robuliatko (6)|8.1.2008 09:32
Moje nove Vario nie je schopne sa pripojit do Wi-Fi siete ... a to ani do zabezpecenej, ani otvorenej. Stale mi len uvadza, ze siet je "Available" ale connect-nut sa nie a nie.
Please help!!! Ma(l) niekto podobny problem???
RStein (2012)|8.1.2008 09:40
Zkusil jste na nalezenou sit klilnout, pote projit nastavenim site a pripadne pote u site zvolit kontextove menu a vybrat z nej polozku Connect?
robuliatko (6)|8.1.2008 09:57
Skusil som snad vsetko.
Configure Wireless Network:
Network name: ... to je dane
Connects to: internet
Hidden network - nie
Authentication a Data Encryption: podla siete (skusal som na sieti snad vsetko: open, shared, WPA, TKIP, AES, ...)
Network key: zadal som podla siete
Key index: ... neda sa zmenit ... je tam nastavene: 1
Use IEEE 802,1x + EAP type ... je zaskrtnute a neda sa zmenit

potom uz len connect ... a nic

Prave som vyskusal inu siet (open) v cafe ... a ten isty problem. Siet detekuje spravne i jej nastavenia - ochranu ... ale pripojit nie a nie.
RStein (2012)|8.1.2008 10:13
Divne - zkusil jste posunout vykon Wifi z Battery na Performance?
robuliatko (6)|8.1.2008 10:34
Ano ... aj som to Vario III dat do vzdialenosti len par cm od wi-fi routeru.

Ziadne ine "data sessions" nie su aktivne.
Vario ma nastavene, ze server prideluje IP adresy.
... takze vsetko spravne
RStein (2012)|8.1.2008 10:52
Pokud jste si jisty, ze delate vse spravne, muze jit o HW zavadu (nekdo v threadu o Kaiserovi nefunkcnost wifi reportoval.) :(
Mozna zkuste jeste moje wifi profily a v nich zkuste treba vicekrat po sobe zadat Pouze DHCP - tato volba resetuje cele nastaveni adapteru.
robuliatko (6)|8.1.2008 10:58
Rene,
dakujem Vam. Vas soft som si uz vcera stihol ztiahnut, dnes si ho i nainstalujem.
RStein (2012)|8.1.2008 11:04
A jeste me napadlo - dival jste se do nastaveni wifi karty a mate vybrano, ze se pripojuje k profilu Internet?
Vetsinou muze byt pro pripojeni k siti libovolne nastaveni u adapteru, ale setkal jsem se s tim, ze byly prednastaveny nejake specialni "cesty" mezi ruznymi sitemi a ze pote adapter veskere pokusy o pripojeni ignoroval.
robuliatko (6)|8.1.2008 11:16
sietova karta je nastavena na pripojenie do internetu.
Adapter je IEEE 802.11b/g ... a IP je automaticky pridelene sietou.

... snad vsetko spravne

ako HW problem sa mi to nezda ... kedze Vario spolahlivo detekuje wi-fi siete i ich sposoby zabezpecenia. Len pripojit sa nevie.

... tak to vyzera, ked clovek kupuje prve kusy, ktore este nemaju vychytane chyby (T-Mobile SK ho predava len od vcera).
RStein (2012)|8.1.2008 11:51
Jeste dva (spise zoufale :)) tipy)
1) Mejte vypnute BT
2) Kdyz se vubec nepripojite a pritom se zbytek udaju nadetekuje, nemate zapnuty filtr MAC adres? Presne takto se pak Vario chova = vidi sit, ale to je vsechno.
robuliatko (6)|9.1.2008 10:11
Problem vyrieseny!!!
WiFi router Asus wl-500gP umoznuje sucasne zadanie WPA(2-PSK) - TKIP/AES sifrovania a WEP (64 alebo 128 bits) sifrovania, pricom pre oba sa daju zadat i rozlicne key/passphrase.
No a moje Vario III sa nevie dostat cez WEP sifrovanie, ani 64 ani 128 bitove, pri sucasne zapnutom WPA2-TKIP/AES. Notebook s tym problem vsak nema. Mozno prekazkou je i to, ze na Variu je fixne nastaveny key index 1 a na router-i sa da nastavit len hodnota 2 alebo 3.
RStein (2012)|9.1.2008 14:44
robuliatko: Zkusim se podivat, zda nejde klic na dalsi pozici pres OTA pripadne bych to zahrnul do wifi profilu.