Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC S710 vs Samsung i600 - Který vybrat?

zephyr26_ce4you (0)|7.1.2008 20:17
Dobrý den... Dostal jsem od firmy nabídku koupit si libovolný mobil od O2 za jejich nejvýhodnější cenu. Z jejich nabídky mě zaujal Samsung i600 (2.490,-) a HTC S710 (3.990,-). Kdysi jsem vlastnil Motorolu MPx220, tedy částečně zkušenosti s WM mám (byť tehdy ve verzi VM 2003 for SP.

Prosím o radu, který z těchto dvou mobilu (popřípadně, jaký jiný?) si vybrat. Na Samsungu se mi líbí rozhodně velikost, ta je perfektni, nejsem nadšený z displeje na šířku (nevím jaká je kompatibilita s programama) a z jeho velikosti, též nikdy jsem se nedopátral jestli je na něm možno provozovat GPS navigaci.... U HTC se mi asi krapet více líbí QWERTY klavesnice, rozhodne velký displej, a údajně na něm jde provozovat bez větších problému TomTom navigace. Též se mi velmi líbí diody v repráku a možnost změnit jejich chování při zmeškaných událostech externím programem... Naopak u HTC je prý více pomalý procesor.... Neřeším u telefonu věci jako je fotoaparát, natáčení videa atd...

Jde mi především o pracovní nástroj a možnost doinstalovat si další dodatečné programy (ICQ, Papyrus atd...)

Mohli by jste mi prosím poradit který z těchto dvou telefonů si vybrat, popřípadně dát tip na jiný???

Děkuji předem za odpovědi...
RStein (2012)|7.1.2008 20:29
A jeste k tem dotazum:
Oba maji WM Standard (SmartPhone) - TT 6 rozchodite jen s Fakecursorem atd. Pocket PC Phone edition je IMHO lepsi.
Kdyby vam nevyhovovala velikost Kaisera, podivejte se na XDA Orbit (HTC Artemis).
O OMAPu se stale dokola tvrdi, jak je pomaly - ja mel OMAP v MDA Variu i HTC Artemis a jako mucednik jsem si nepripadal. ;)
zephyr26_ce4you (0)|7.1.2008 20:47
Diky, ale Tytn II opravdu nechci.. Je to na me uz moc velke... Dalsi vec je to, ze 12.000,- za "mobil" nevyhodim....

Resim prave tyto dva co jsem uvedl (Vox vs i600) a porad nevim... Jestli vzit placaty i600 s displejem na sirku (to me vazne trosku odrazuje) ktery ma byt udajne rychlejsi, nebo Vox s obrim displejem, ale vetsi, tezsi... Na druhou stranu s lepsi (na pohled) qwerty klavesnici...

A taky nevim, jestli je lepsi mit toho Samsunga ktery je pry pevny jak kamen, nebo to HTC s jeho konstrukci.... Je to pro me velke dilema... Kdyby jste mi nekdo napsal proc by jste vzali ten a ten kus, byl bych moc rad a pomohlo by mi to v rozhodovani....
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2008 22:14
[QUOTE="zephyr26"] Vox s obrim displejem[/QUOTE] :D :D :D :D uhlopříčka o 0,1" (cca 2 mm) dělá obří displej?

Ono by to chtělo asi zajít "na krám" a prohlédnout a vyzkoušet. Záleží, co s tím chceš všechno dělat - pokud budeš hodně volat, asi bude lepší Vox, na práci spíše i600.


PS:
Doporučil bych, spíše stejně jako René, Císaře.
zephyr26_ce4you (0)|7.1.2008 22:28
Aha... No, tak displeje jsem nemeril... Ale prislo mi to subjektivne vetsi na HTC.... OK, beru...

Proc jinak na volani spise Vox a na praci spise i600?

Jde mi hodne o kalendar a nasledne synchro, dale volani, komunikace pres ICQ a rad bych i navigaci... Ale ta neni podminkou. A jak jsem psal, landscape displej na i600 se mi jak libi, tak ve me vyvolava obavy, jak na tom pobezi programy, kdyz jsou primarne delane pro displeje orientovane na sirku... Nerad bych v ramci obrazovky zbytecne scroloval smerem nahodu a dolu, abych videl to, co je jinak videt normalne... Pokud by se program displeji na sirku prizpusobil, nemam s tim problem... Ale nevim jakym zpusobem je toto ve WM reseno...
Ppp2 (60)|7.1.2008 22:51
To HTC je tezsi o 10g, tedy o 9%...to snad ani v kapse nepoznas. :D Podle vseho neni pravda, ze HTC je vetsi...
Jo a tady je jejich srovnani. Me osobne se ten Samsung desne nelibi, ale ja tomu moc nerozumim. :))
RStein (2012)|7.1.2008 23:03
Oba maji windows mobile, takze nejake rozdily v synchronizaci apod. nemusite resit.
Parametry porovnat dovedete, takze nejlepsi bude, kdyz si telefony prohlednete sam a vyberete si ten, ktery se vam bude vice libit. Pote si najdete par falesnych racionalizaci pro svoji spravnou volbu. :D
Ja osobne bych bral HTC jen proto, ze jde o zarizeni od HTC - ale u me je tim duvodem i to, ze HTC stroje docela znam, vim, kdy se na ne muzu spolehnout a kdy naopak maji ttito milacci logiku a chovani ucetni pri menstruaci.Nemam moc chut resit zcela jine chyby v implementaci OEM specifickych veci u dalsich vyrobcu.
A samozrejme kvuli XDA-Developers.
marty22_ce4you (101)|7.1.2008 23:19
ja by som tiez urcite bral radsej HTC..presne kvoli tomu ze existuje vacsia komunita HTC ako Samsung...takze riesenie nejakych problemov bude urcite lashie...
je to trochu subjektivny pocit lebo na HTC nedam dopustit..:)
zephyr26_ce4you (0)|7.1.2008 23:38
Ok.... Abych byl uprimny, necekal jsem ze by se lidi ve vlaknech HTC Smartphone nejak zastavali Samsunga :D ..... Parametry jsem samozrejme cetl a ono to stejne vyjde hodne na stejno... Ale desne se mi na tom Samsungu libi vaha a tloustka.... Mozna to vypada jednoduse, ale fakt nemam jasno....

Jinak, to s tou HTC komunitou je vyborna myslenka, jazycek vah se tim padem dostal na stranu HTC.... Mam ten mobil ted doma na zkousku, zatim se mi libi... Trosku se bojim te konstrukce, uz jenom jak mam mobil v ruce, ma mirnou vuli...
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2008 10:31
[QUOTE="zephyr26"]...ve vlaknech HTC Smartphone nejak zastavali Samsunga [/QUOTE]:oops: to jsem přehlédl

Přesunuto do Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?
tovog_ce4you (0)|25.2.2008 19:52
Zde jsem napsal svoje zkušenosti s Samsungem i600
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=564623#564623
aZ_ce4you (1)|26.2.2008 02:08
Ja doporucujem Samsung. Mal som aj i320 a teraz mam i600. Taku kvalitu spracovania, teda pevnost len tak nenajdes. Cela zadna strana je z mekceneho plastu ako ma IBM Thinkpad. Super material. Stabilitou systemov nemozem porovavat ale za toho polroka co ho mam som nemusel riesit zamrznutie. Vdaka tej tenkosti ho nieje vobec citit vvo vrecku nohavic a perfektne pasne to vrecka od obleku. :D