Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx2750 - nova baterie

mak.dc (13)|7.1.2008 19:50
Zdravicko!

Potreboval bych poradit...
Potrebuju novou baterku do iPAQu hx2750, ale nevim, jestli koupit 2880mAh nebo standardni 1440mAh.
Ta vetsi je vetsi i rozmerove a nevim jestli by se s ni zarizeni veslo do kolebky a jestli by se pohodlne nosilo v kapse.
Mate nekdo zkusenost s timto typem baterky v tomhle zarizeni?
corwin_ce4you (11)|28.1.2008 14:56
baterie 2880mah je skutecne vetsi, nicmene do kolebky se vejde bez problemu, hmota kolebky v podstate vubec nezasahuje nad kryt baterie.

akorat pri koupi pozor, ne vsichni cz prodejci prodavaji ty baterie i s zvysenym krytem ktery je treba. vysokokapacitni baterii opravdu pod puvodni kryt nenacpete
kubisz (1054)|28.1.2008 16:48
koupil sem z cybexu a dodavatel je avacom...

baterka je v pohode, vydrz vyborna, jen se mi ji nikdy (podle systemu) nepodarilo nabit do plna, nabije se jen asi na 86 procent a pak porad blika nabijeni, ale uz se nenabiji...(nabijeno az 12h v tahu)
dvorky1 (5)|9.4.2008 12:23
zdarec taky zkušenosti s Avacom. Kupoval jsem jí v Praze cena kolem 1 000,- Kč a oproti originálce ( sice 2 roky starý ) se nedá srovnávat. Dobíjím jednou za 5 dní a to jen tak preventivně. PDA sice nepoužívám každý den, ale když jsem chtěl v kuse zkouknout 3 filmy normální délky tak mi tam zůstao ještě nějakých 36 % kapacity. jen se mi někdy stane, že mi to pořád ukazuje 100% a až po restaru se objeví skutečná kapacita. dal bych nějaký foto ale nepřišel jsem na to jak to sem hodit.
kubisz (1054)|9.4.2008 13:48
to s tou kapacitou mi taky dela, ale upravi se to po klesnuti aktualni kapacity baterky (vnitrni merak asi neumi tu vyssi voltaz pri vetsim nabiti), nebo se to natvrdo upravit resetem...
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2008 09:43
ad větší baterka
Měl jsem u svého Dell Axim X50v také větší baterku - Mugen. Výrobce dodal i jiný kryt, pod ten původním by se baterka nevešla. No a k problému - také to nešlo nabíjet, když byla baterka v PDA. Tedy nabíjení probíhalo, ale baterka byla pořád prázdná. Po odpojení z kolébky zařízení nefungovalo. Zkusil jsem tedy baterku nabíjet mimo PDA-v kolébce ve slotu pro druhou baterku a to zafungovalo. Po nabití jsem dal baterku do PDA, zapnul všechny žrouty energie (wi-fi, displej naplno, procesor naplno...) a při stavu cca 5-10% baterku vyndal a opět nabíjel mimo PDA. Po tomto asi 3. nebo 5. kolečku se baterka "chytla" a zatím funguje bez problému a dobíjí i v kolébce přímo v PDA.

Ještě si vzpomínám, že jsem podobný postup našel potom i někde na netu. Tak zkuste toto.
kubisz (1054)|10.4.2008 09:48
diky, ja myslim, ze tohle bude jen problem meraku, ze nedokaze tuto vetsi kapacitu pojmout a nema na ni ulozenou tabulku (nedokaze z aktualniho proudu a napeti urcite kapacitu)...jakmile pozadovane hodnoty klesnou na znamou uroven, tak se merak chytne (bud hned, nebo po resetu)...
Bohouš_ce4you (44)|11.4.2008 07:17
Taky jsem kupoval novou baterku v Praze u AVACOM. V pohodě na počkání vyměnili a stála asi 1000Kč. Řekl bych že drží lépe než ta originál. Jo, a stím zobrazením kapacity mě to dělá taky, že to ukáže správně až po resnutí.