Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 78

Téma: E-TEN X500+ - tvorba vlastní ROM aneb "vaření"

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Zalozil jsem pro vetsi prehlednost tohle tema ohledne vareni ROM pro X500+. Tak kdo ma nejake zkusenosti a nebo ma i nejakou ROM hotovou, muze sem vlozit informace a odkazy.

Postupne sem budu pridavat informace:

Postup pro upravu ROM

Aplikace pro upravu ROM

Aplikace pro upravu pagepool

Aplikace pro vytazeni temp.dat z ROM
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Jsem pro tu pokracovat jen o romkach ja ted priladam tu svoji upravenou ktera ma ted 30M RAM a 42M uloziste.
    Popis: X500+ 543 English

1.pagepool 6M (navod jak upravit pagepool mam od MaXyMa)

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12511
    Je to odkaz rovnou na forum X800 ale k tomu byl odkaz z foraX500+.

stahnes util (nejake 25MB, je to v jave obsahuje i JDK), do hlavniho adresare nakopirujes temp.dat (image romu) a spustis skript.

na otazku odpovis: YES, pak zvolis velikost mempool. Nedoporucuji se min nez 6MB (pry jsou nejake potize). potvrdis a za okamzik budes mit opraveny image (novy soubor) ktery pouzijest pro flashovani (je nutne zmenit mu nazev na stejny jaky mel puvodni image)

2.Cab M-Desk Eten menu
    Cab Svatky
    Cab STK patch oprava Sim Toolkit

link na temp.dat

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Myslim, ze by slo jeste uloziste zvetsit, kdyby se z ROM vyhazely nepotrebne soubory wav, mid, atd.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

nezapomnete pridat opravu registru, ktera aktyvuje USSD

[HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Phone">
    "SuppressUSSD"=dword:0

SateliteUpdate take bych uvital

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Tak jsem upravil u 489 pagepool na 6MB a PDA se mi zacalo sekat a u prijeti hovoru je znacne spozdeni . Otazkou je, jestli je to timhle, ale pred tim to nedelalo :?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Mne se to neseka a i neni spozdeni zvednuti hovoru.
    Ale spozoroval jsem jinou vec. za jizdy kolem 100km/h TomTOm mi ukazuje ze spodenim mista vedle kterych jedu. to spozdeni je i 2 vterinove.

zajimace je ze po zmeni ROMu na 543 (vcetne zmieny PagePool) TT zrychlil pokud se jedna o fps'y. to znamena animace je vice plynula ale posunuta v cae. zatim budu jeste testovat - musim najit duvod.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od MaXyM
    Mne se to neseka a i neni spozdeni zvednuti hovoru.
    Ale spozoroval jsem jinou vec. za jizdy kolem 100km/h TomTOm mi ukazuje ze spodenim mista vedle kterych jedu. to spozdeni je i 2 vterinove.

zajimace je ze po zmeni ROMu na 543 (vcetne zmieny PagePool) TT zrychlil pokud se jedna o fps'y. to znamena animace je vice plynula ale posunuta v cae. zatim budu jeste testovat - musim najit duvod.
    Takze jestli jsem to dobre pochopil, tak mas nahranou upravenou ROM543EN?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

ano. upravenou na 6MB

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od rady4
    Myslim, ze by slo jeste uloziste zvetsit, kdyby se z ROM vyhazely nepotrebne soubory wav, mid, atd.
    Ja som skusal vyhodit z ENG543 vsetky subory .MUI (asi 1,3MB) okrem 0409.MUI a velkost ulozista sa mi nezmenila. Podla mna asi ten "ROM UN/PACKER" nemeni nejake "original" nastavenie FLASH SIZE a EXTROM FLASH SIZE u TEMP.DATu.... aj po odstraneni celej ExtROM a MUI suborov je vzdy velkost 85502347 bytes a velkost ulozista sa nezmeni.

Co ma ale tesi, je priame vlozenie SDHC ovladacov do Windows bez nutnosti ich instalacie. V adresari DUMP som zmazal adresare!!! SDBUS.DLL a SDMEMORY.DLL a nakopiroval tam subory!!! SDBUS.DLL a SDMEMORY.DLL od HTC (filesize 16208 a 48976). Po hard-resete mam hned aj podporu SDHC, nakolko mam 8GB SDHC Sandisk a takisto sa odstranil aj problem s iGO , nakolko maju dane subory nastaveny atribut ROM :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Tak jsem nakonec Pagetool nastavil na 8MB (orig. je 10MB) a zda se, ze to bude dobre. Jinak co jsem vycetl z jinych stranek, tak plati, ze cim je hodnota mensi, tim se take zmensi virtualni pamet a tim se cely system zpomali.
    Tahle aplikace pro upravu Pagetool byla vytvorena pro zvetseni virtualni pameti a tim k zrychleni celeho systemu. Problem je u E-tenu, ze ma malou RAM a tak neni z ceho jiz brat :?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Mám takovýhle dotaz. Pokud přejdu z české na anglickou ROM, můžu pak bez problému obnovit systém včetně všech naistalovaných věcí v PDA i na kartě ?(používám SPB Backup). Nebo budu muset vše instalovat a nastavovat znovu? Díky za odpověď.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Jestli mas na mysli stejnou ROM, kde jen zrusis lokalizaci, tak to obnovit jde.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Já jsem tohle udělal-po přechodu na ROM 543 jsem obnovil vše ze zálohy....
    Polovina programů a menu pak byla česky a byli tam ty stejné problémy jako v předchozí ROM-tzn. nesmíš obnovit systémové soubory-nastaveni, ale můžeš kontakty, vlastní soubory...
    Ale vrátil jsem se k 489 CZ... je dostatečně stabilní a umožňuje mi psát na Freedom Universal Keyboard česky

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

neviete ako vytiahnem ten temp.dat subor s instalacky wm6 stianutej s e-tenu. rad by som povyhadzoval vsetky predinstalovane kraviny a povkladal veci ktore sa mi hodia do mojej x500. bude to prakticke pri HR, a neverim, ze vydaju nejaku aktualizovanu ROM.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Zde

to mas vcetne navodu

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Rady při vaření ROM pro X500+
    Od Lausien_ce4you v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 10