Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

A do třetice z budoucí nabídky Vodafone - skvěle vybavené HP Oak s klávesnicí a podporou 7,2 HSDPA

Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2008 17:16
Z na veřejnost uniklé prezentace Vodafone o tom, jaká zařízení si pro své zákazníky na letošní rok přichystal, se přiznivec Windows Mobile dozvěděl mnoho zajímavého. Jako zatím poslední klenot plánovaný na srpen letošního roku tu máme zařízení nazvané HP Oak. I když je dost podobné včera představenému HP Silveru, půjde o zařízení s dotykovou obrazovkou, tedy Windows Mobile 6 Professional. Stejně jako Silver nabídne úžasně rychlé třípásmové 7,2 HSDPA (škoda jen, že si ho u nás nebudeme moci vychutnat, děkujeme, milí operátoři...), čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE modul pro telefonování a datování, Bluetooth a Wifi a v neposlední řadě i GPSku pro příjem satelitních signálů pro určení přesné polohy. Dotykový displej by měl podle všeho být klasický QVGA orientovaný na výšku. Skvělé zadávání znaků zajistí hned dvojice integrovaných klávesnic - na přední straně najdeme malou numerickou klávesnici pro zadávání čásel, vysouvací QWERTY klávesnice pak bude užitečná pro zadávání delších textů. Relativně malá baterie s kapacitou 1010 mAh by měla zařízení udržet v provozu 3,5 hodiny nebo 360 hodin v pohotovostním režimu.

Pokud nenastane nějaká změna plánu, měli bychom se s tímto krasavcem setkat v srpnu za cenu kolem 12 tisíc koru českých (ale ceny je nutné brát s rezervou ještě víc než datovou specifikaci:).



Zdroj: The Boy Genius Report
Martin Ráž Hoch (1832)|6.1.2008 17:27
Tenhle trend se mi moc líbí, tak jsem zvědav na realitu. Škoda, jen že není detailnější specifikace a nějaké obrázky;)
gulii (140)|6.1.2008 18:01
Osobně se mi také moc líbí :) Je fajn, že se už někteří výrobci začali více zaměřovat na styl :)
pavelbures (73)|6.1.2008 20:14
Děsně malá baterka, jsem zvědav na procesor, snad tam nebude TI 200 Mhz
martanx (39)|6.1.2008 20:29
vzhled moc pekny, podle spec. zatim dobry uvidime co tam bude dal
cena az moc pekna
ale HP by melo zacit vyvijet taky neco jako Touch FLO (alespon zakladni veci ovladat prstem, nechci stale vytahovat stylus)
snad jen cekat do srpna je dost otrava
takze to spis skonci kaiser nebo Cruise a nebo taky nic podle toho co penezenka da ve chvili uvedeni cruise
gulii (140)|6.1.2008 21:43
Zde je náhled na příchod new zařízení :sarcastic:
tomulinek (216)|6.1.2008 22:24
Já bych tak nejásal, je to daleko a kdo ví, jak to dopadne. Navíc nemohu najít cokoli, co by mělo být argumentem pro čekání na toto HP pro akt. nákupuchtivé příznivce profi Win. Mobile zařízení pro ČR... ;)