Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: koupě E-TEN Glofiish X800+

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Zdravim, chtěl bych si koupit PDA E-TEN Glofiish X800+, ale nevim co je to vcelku zač, jestli nemá nějaký větší nedostatky, chyby softwaru, atd... Nemáte někdo s tímto PDA zkušenosti? A ještě bych se chtěl zeptat co znamená u GPS Sirf Star III ten další název "Xtrack", protože jak se zdá tak toto PDA ho nepodporuje a někde sem slyšel, že je to dobrá věcička. Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od P3T3R
    Zdravim, chtěl bych si koupit PDA E-TEN Glofiish X800+, ale nevim co je to vcelku zač, jestli nemá nějaký větší nedostatky, chyby softwaru, atd... Nemáte někdo s tímto PDA zkušenosti? A ještě bych se chtěl zeptat co znamená u GPS Sirf Star III ten další název "Xtrack", protože jak se zdá tak toto PDA ho nepodporuje a někde sem slyšel, že je to dobrá věcička. Děkuji.
    Ma to malou Ram, takze nedoporucuji.:no:

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

No to jsou tedy rady...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Jarda Lukas
    No to jsou tedy rady...

na co narazis?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

No,právě na tu tvou radu... Pokud máš s X800 nějaké zkušenosti tak je napiš. No a pokud nemáš tak si nech ty řeči o malé RAM...
    Mně by taky docela zajímaly objektivní zkušenosti (i když na tohle už bylo založené téma),protože vesměs co čtu tak X800 má RAM sice 64MB,ale takových zařízení je víc a někomu to nevadí...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Takových zařízení je víc, ale vesměs mají všechny QVGA displej, proto to lidem nevadí.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

X800 jsem si koupil, provedl jsem upgrade na nejnovější ROM a po používání cca 3 týdny jsem s ní až na pár věcí spokojený.
    Používám ji na běžnou práci (telefon, kalendář, úkoly, Office mobile, mail, internet, navigace), nezkoušel jsem filmy, hry apod.
    To co bych tomu vytkl:
    - po zapnutí trvá cca 2-5 vteřin než naběhne
    - při rychlejším sledu zadávání "příkazů" občas "zamrzá" (za dobu užívání cca 5x))
    - pomalejší start aplikací
    Všechno se týká rychlosti a tu bych připsal malé RAM, 128 MB by byla určitě lepší. Já už jsem si na tu rychlost zvykl, naučil jsem se X800ku s ohledem na to používat. Možná je to kompromis, který by vzhledem k ceně neměl být, ale na mé straně je spokojenost.

Jinak vše funguje OK - WiFi, GPS, SIMtoolkit (Vodafone), Bluetooth, kartu používám microSD 4 GB.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Jarda Lukas
    No,právě na tu tvou radu... Pokud máš s X800 nějaké zkušenosti tak je napiš. No a pokud nemáš tak si nech ty řeči o malé RAM...
    Mně by taky docela zajímaly objektivní zkušenosti (i když na tohle už bylo založené téma),protože vesměs co čtu tak X800 má RAM sice 64MB,ale takových zařízení je víc a někomu to nevadí...
    Nevim jake mas PDA, ale ja mam X 500+ a myslim si, ze u 800 to bude velmi podobne. Ono dat rozliseni VGA a RAM 64MB je podle mne postavene na hlavu a a u noveho modelu obzvlast. On to vlastne nize potvrzuje i Milan_B a to ho ma chvilku. Casem ho to bude stvat vic a vic, treba tak jako mne.
    Za ty penize si radeji uz koupim PDA od HTC Kaiser a nebo neco podobneho. Neni nic horsiho jak kdyz mi pri zap. navigaci nekdo zavola a cele PDA se sekne.
    IGO z techto duvodu uz ani nepouzivam.
    Jednoduse receno RAM64MB nemuze nikdy stacit pro VGA rozliseni a k tomu jeste nekolik spustenych aplikaci na pozadi.
    Jo a taky by mne zajimalo, ktere dalsi zarizeni ma VGA rozliseni a RAM64MB.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

já mám X800ku již víc jak 1měsíc a maximální spokojenost.
    Používám k podnikání.
    O vánoce výdrž bat víc jak 3 dny, jinak tak 12h.
    Mám hodně hovorů, ICQ a navigace.

S Ram se dá v pohodě žít.
    Občas déle trvá, než se přijme hovor a také než se zobrazí číslo volajícího je to tak 1-2s.

Já bych neměnil.
    Bratr má Asus P535 a todle je daleko lepší.

V kolonách se na tom dá hezky dívat na seriály v Divx, jen zkopírované, rozlyšení běžné co na PC.

Prostě pohoda.

VGA display super věc.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Myslite ze je nejaky znatelny rozdil v chodu PDA mezi procesory X500+ a X800??

rady4 : S tim ze je 64 MB pameti na VGA malo souhlasim, ale spis by me zajimalo, ktere zarizeni ma VGA a vetsi rom nez 64 MB ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

X800 jsem si chtěl koupit,ale potom jsem dal přednost klávesnici.Mě osobně se líbí.Myslím,že běžnému uživateli stačí.Každý ať si koupí co uzná za vhodné a co se mu líbí.A že ti tam nepújde WM7 nebo IGO8?To už dávno budeš mít jinou mašinu!:yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od ogie
    Myslite ze je nejaky znatelny rozdil v chodu PDA mezi procesory X500+ a X800??

rady4 : S tim ze je 64 MB pameti na VGA malo souhlasim, ale spis by me zajimalo, ktere zarizeni ma VGA a vetsi rom nez 64 MB ?
    No to netusim a zrejme si jeste nejaky cas pockame :?

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

rady4: jj osobne bych uz zarizeni bez VGA asi nechtel (muj nazor) ale z X500+ jsem nestastny vzhledem k tomu ze rano zacinam na 25 MB pameti (prekopana rom dle varime rom na x500+) a k veceru koncim s nepouzitelnym zarizenim 10 MB pameti po cca 3 hod hovoru, obcas navigace , active sync , nejake ty data po gprs... prave proto by me zajimalo chovani X800 ("lepsi procesor") ale pokud mi poradis zarizeni s VGA a se 128 MB pameti tak asi nebudu vahat ....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Bohuzel ti neporadim a s X500+ trpim stejne jako ty. Myslim ze s temito parametry by takoveto vyrobky nemely byt ani prodavany. Tento model by snad jedine zachranila moznost zruseni VGA rozliseni. U X800+ bude situace obdobna a ja bych dnes uz nekoupil zadne PDA, ktere nema min 128 RAM bez ohledu na rozliseni. O podpore, kterou E-ten poskytuje je skoda mluvit :no:

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Vyzkoušel jsem si všechny zmíněné zařízení.

u X500+ byli opravdu problémy s ram a s pomalým procesorem.
    Také jsem s tím bojoval s výdrží baterky.

X800 když se flashne firmware na anglickou verzi tak maká opravdu dobře.
    Výkon CPU je strašně znát, ram 64STAČÍ.
    Resp nechá se s tím žít. Třeba pokud mi jede víc programů jako ICQ a explorer, tak třeba nespustím foťák. Tak to prostě zavřu a v pohodě běží.

Co se týče resetů. No semtam nějakej udělám, ale většinou je to tím, že si prostě pouštím moc věcí najednou a pak mne přestane bavit čekat než se něco rozjede. Třeba navigace. To se mi děje nejdříve po 14dnech.

Nevím o zařízení co by mělo za obdobné peníze lepší výbavu.

Lidi co tady píšou si to nikdy zdá se neskusili, takovédle teoretiky mám fakt rád.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Klavesnica Glofiish x800
    Od Largo_ce4you v sekci Glofiish X9xx, X8xx
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 23-01-2010, 16:07
  2. Nová CZ ROM (455) pro komunikátor E-TEN glofiish X800
    Od Tomáš Kubec v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 17:09
  3. E-TEN Glofiish X800 jde do prodeje
    Od Zdenek Malinsky v sekci Glofiish X9xx, X8xx
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-11-2007, 16:02
  4. E-TEN Glofiish M800 - X800 s klávesnicí
    Od Zdenek Malinsky v sekci Glofiish M8xx, M750
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 03-11-2007, 19:51
  5. E-TEN Glofiish X800-kdy bude v prodeji?
    Od katowano v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-10-2007, 20:24