Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

koupě E-TEN Glofiish X800+

P3T3R_ce4you (2)|5.1.2008 16:03
Zdravim, chtěl bych si koupit PDA E-TEN Glofiish X800+, ale nevim co je to vcelku zač, jestli nemá nějaký větší nedostatky, chyby softwaru, atd... Nemáte někdo s tímto PDA zkušenosti? A ještě bych se chtěl zeptat co znamená u GPS Sirf Star III ten další název "Xtrack", protože jak se zdá tak toto PDA ho nepodporuje a někde sem slyšel, že je to dobrá věcička. Děkuji.:)
rady4_ce4you (229)|5.1.2008 17:29
[QUOTE="P3T3R"]Zdravim, chtěl bych si koupit PDA E-TEN Glofiish X800+, ale nevim co je to vcelku zač, jestli nemá nějaký větší nedostatky, chyby softwaru, atd... Nemáte někdo s tímto PDA zkušenosti? A ještě bych se chtěl zeptat co znamená u GPS Sirf Star III ten další název "Xtrack", protože jak se zdá tak toto PDA ho nepodporuje a někde sem slyšel, že je to dobrá věcička. Děkuji.:) [/QUOTE]

Ma to malou Ram, takze nedoporucuji.:no:
milennium (336)|5.1.2008 17:31
No to jsou tedy rady...
rady4_ce4you (229)|5.1.2008 17:36
[QUOTE="Jarda Lukas"]No to jsou tedy rady...[/QUOTE]


na co narazis?
milennium (336)|5.1.2008 18:26
No,právě na tu tvou radu... Pokud máš s X800 nějaké zkušenosti tak je napiš. No a pokud nemáš tak si nech ty řeči o malé RAM...
Mně by taky docela zajímaly objektivní zkušenosti (i když na tohle už bylo založené téma),protože vesměs co čtu tak X800 má RAM sice 64MB,ale takových zařízení je víc a někomu to nevadí...
tane (41)|5.1.2008 21:46
Takových zařízení je víc, ale vesměs mají všechny QVGA displej, proto to lidem nevadí.
Milan_B (32)|5.1.2008 23:12
X800 jsem si koupil, provedl jsem upgrade na nejnovější ROM a po používání cca 3 týdny jsem s ní až na pár věcí spokojený.
Používám ji na běžnou práci (telefon, kalendář, úkoly, Office mobile, mail, internet, navigace), nezkoušel jsem filmy, hry apod.
To co bych tomu vytkl:
- po zapnutí trvá cca 2-5 vteřin než naběhne
- při rychlejším sledu zadávání "příkazů" občas "zamrzá" (za dobu užívání cca 5x))
- pomalejší start aplikací
Všechno se týká rychlosti a tu bych připsal malé RAM, 128 MB by byla určitě lepší. Já už jsem si na tu rychlost zvykl, naučil jsem se X800ku s ohledem na to používat. Možná je to kompromis, který by vzhledem k ceně neměl být, ale na mé straně je spokojenost.

Jinak vše funguje OK - WiFi, GPS, SIMtoolkit (Vodafone), Bluetooth, kartu používám microSD 4 GB.


rady4_ce4you (229)|6.1.2008 06:03
[QUOTE="Jarda Lukas"]No,právě na tu tvou radu... Pokud máš s X800 nějaké zkušenosti tak je napiš. No a pokud nemáš tak si nech ty řeči o malé RAM...
Mně by taky docela zajímaly objektivní zkušenosti (i když na tohle už bylo založené téma),protože vesměs co čtu tak X800 má RAM sice 64MB,ale takových zařízení je víc a někomu to nevadí...[/QUOTE]

Nevim jake mas PDA, ale ja mam X 500+ a myslim si, ze u 800 to bude velmi podobne. Ono dat rozliseni VGA a RAM 64MB je podle mne postavene na hlavu a a u noveho modelu obzvlast. On to vlastne nize potvrzuje i Milan_B a to ho ma chvilku. Casem ho to bude stvat vic a vic, treba tak jako mne.
Za ty penize si radeji uz koupim PDA od HTC Kaiser a nebo neco podobneho. Neni nic horsiho jak kdyz mi pri zap. navigaci nekdo zavola a cele PDA se sekne.
IGO z techto duvodu uz ani nepouzivam.
Jednoduse receno RAM64MB nemuze nikdy stacit pro VGA rozliseni a k tomu jeste nekolik spustenych aplikaci na pozadi.
Jo a taky by mne zajimalo, ktere dalsi zarizeni ma VGA rozliseni a RAM64MB.
doficz (27)|10.1.2008 00:08
já mám X800ku již víc jak 1měsíc a maximální spokojenost.
Používám k podnikání.
O vánoce výdrž bat víc jak 3 dny, jinak tak 12h.
Mám hodně hovorů, ICQ a navigace.

S Ram se dá v pohodě žít.
Občas déle trvá, než se přijme hovor a také než se zobrazí číslo volajícího je to tak 1-2s.

Já bych neměnil.
Bratr má Asus P535 a todle je daleko lepší.

V kolonách se na tom dá hezky dívat na seriály v Divx, jen zkopírované, rozlyšení běžné co na PC.

Prostě pohoda.

VGA display super věc.


ogie_ce4you (13)|10.1.2008 22:14
Myslite ze je nejaky znatelny rozdil v chodu PDA mezi procesory X500+ a X800??

rady4 : S tim ze je 64 MB pameti na VGA malo souhlasim, ale spis by me zajimalo, ktere zarizeni ma VGA a vetsi rom nez 64 MB ?
Jirka K._ce4you (189)|11.1.2008 19:13
X800 jsem si chtěl koupit,ale potom jsem dal přednost klávesnici.Mě osobně se líbí.Myslím,že běžnému uživateli stačí.Každý ať si koupí co uzná za vhodné a co se mu líbí.A že ti tam nepújde WM7 nebo IGO8?To už dávno budeš mít jinou mašinu!:yes:
rady4_ce4you (229)|11.1.2008 19:57
[QUOTE="ogie"]Myslite ze je nejaky znatelny rozdil v chodu PDA mezi procesory X500+ a X800??

rady4 : S tim ze je 64 MB pameti na VGA malo souhlasim, ale spis by me zajimalo, ktere zarizeni ma VGA a vetsi rom nez 64 MB ?[/QUOTE]

No to netusim a zrejme si jeste nejaky cas pockame :?
ogie_ce4you (13)|12.1.2008 03:18
rady4: jj osobne bych uz zarizeni bez VGA asi nechtel (muj nazor) ale z X500+ jsem nestastny vzhledem k tomu ze rano zacinam na 25 MB pameti (prekopana rom dle varime rom na x500+) a k veceru koncim s nepouzitelnym zarizenim 10 MB pameti po cca 3 hod hovoru, obcas navigace , active sync , nejake ty data po gprs... prave proto by me zajimalo chovani X800 ("lepsi procesor") ale pokud mi poradis zarizeni s VGA a se 128 MB pameti tak asi nebudu vahat ....
rady4_ce4you (229)|12.1.2008 09:33
Bohuzel ti neporadim a s X500+ trpim stejne jako ty. Myslim ze s temito parametry by takoveto vyrobky nemely byt ani prodavany. Tento model by snad jedine zachranila moznost zruseni VGA rozliseni. U X800+ bude situace obdobna a ja bych dnes uz nekoupil zadne PDA, ktere nema min 128 RAM bez ohledu na rozliseni. O podpore, kterou E-ten poskytuje je skoda mluvit :no:
doficz (27)|12.1.2008 14:15
Vyzkoušel jsem si všechny zmíněné zařízení.

u X500+ byli opravdu problémy s ram a s pomalým procesorem.
Také jsem s tím bojoval s výdrží baterky.

X800 když se flashne firmware na anglickou verzi tak maká opravdu dobře.
Výkon CPU je strašně znát, ram 64STAČÍ.
Resp nechá se s tím žít. Třeba pokud mi jede víc programů jako ICQ a explorer, tak třeba nespustím foťák. Tak to prostě zavřu a v pohodě běží.

Co se týče resetů. No semtam nějakej udělám, ale většinou je to tím, že si prostě pouštím moc věcí najednou a pak mne přestane bavit čekat než se něco rozjede. Třeba navigace. To se mi děje nejdříve po 14dnech.



Nevím o zařízení co by mělo za obdobné peníze lepší výbavu.

Lidi co tady píšou si to nikdy zdá se neskusili, takovédle teoretiky mám fakt rád.

Brco_ce4you (447)|12.1.2008 14:26
Po troch tyzdnoch pouzivania som nahodil dnes recenziu. Mozete si ju precitat na strankach www.pda.sk
doficz (27)|12.1.2008 14:59
mezi X500+ a X800 je to rozdil 20%.
400 vs 500Mhz

A to je sakra znat.
X500+ je takova hracka pro deti, X800 se da uz i pouzivat k praci.
rady4_ce4you (229)|14.1.2008 14:45
Takze tady je vyjadreni k velikosti RAM u 650 a 800+:

Windows Mobile 6 by měla být s 500 MHz procesorem a 64 MB operační paměti v dokonalé symbióze a se svižností odezvy snad nebude problém. Nesnáze by však mohla způsobit malá porce operační paměti, což jsme poznali i během testování modelu X800. 64 megabytů je pro VGA zařízení prostě málo.



Vice zde: