Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 71

Téma: novy surf+???

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

dobry den,

muzete mi nekdo prosim zkusit prelozit tuhle "reklamstinu"? diky

Pro provoz nezahrnutý ve zvýhodněních Surf+ a Surf&Mail+ se uplatňují ceny dle základního ceníku T-Mobile EDGE/GPRS ve výši 0,06 Kč/kB (0,07 Kč/kB včetně DPH), účtovací jednotkou je 5 kB. Zdarma jsou zahrnuty aplikace HTTP/HTTPS/FTP. U zvýhodnění Surf&Mail+ je zahrnut neomezený provoz přes protokoly POP3/SMTP/IMAP.
    je teda klasicky IE a Opera (ne Mini) na PDA konecne "zdarma"? operatorka (dosti zmatena) tvrdi, ze ano, ale kdo ji ma (bohuzel) verit...jak TM pozna, ze je clovek pripojenej z PDA a ne z PC?

kuba
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Můžeš dát link? Takhle je to celé vytržené z kontextu. :?

Ale z toho úryvku je to jasné a logicky to vyplývá, že co není zdarma, tu je zpoplatněno.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Já bych to chápal, že ano. Ale hlavní je, jak to chápe T-Mo.
    Pokud je tedy surfing přes wap, Java Operu i normální browsery zdarma, a i za maily přes POP3 apod. se neplatí, za co pak jsou tam ty "nezahrnuté"? Jedině pokud člověk stahuje nebo za IM?

Neřekl bych, že jde o reklamštinu, ale o svahilštinu.
    Ale hlavní jistota u T-Mo je, že nebudeš platit tisícové částky za net i kdyby ses choval sebeblběji:
    "Garance maximální útraty 799 Kč (950,81 Kč včetně DPH)"

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

a to rozpoznavani pripojeni pres PC ci PDA? znamena to (ciste teoreticky, nechci po Vas jistotu, jen nazor), ze tedy ma clovek k dispozici 50MB, kdyz potrebuje urgentne na cestach neco stahnout?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Já využívám Surf@mail a chápu to tak, že všechny přenosy co nejsou zmíněny jsou zpoplatněny. tedy IE v PDA je zdarma (pouze omezení rychlosti po překročení limitu u daného tarifu) a mail je úplně bez omezení. Jinak v PDA když zadáte tuto adresu: https://pda1.client.tmo.cz/peng/gsg?...=36&fresh=true tak po přihlášení uvidíte (položka: Moje), kolik % jste již vyčerpali z možného maxima. Funguje to i z klasického PC, takže si můžete zkontrolovat vyčerpané jednotky i ze stolního PC.

Nováček
    Registrace
    May 2007

Takze je jasny, ze jde o dalsi podvod na lidi:
    Ano, umoznime vam pouzivat i jiny browser -> ale zavedeme FUP (u Surf+ nebyl), pote 16kb/s
    a u Surf&Mail jste mohli pouzit 30MB pro libovolna data - typicky ICQ (tam jsem se pri dennim pouzivani vesel za cely mesic) -> nyni se plati vse mimo http/mail .. takze ICQ jiz od prvniho kilobajtu (!)

informoval jsem se emailem u t-mob, jestli to takle myslej vazne .. prave mi prisla odpoved samozrejme ve zm**ovstine - neboli nic z toho nepopreli (takze je to tak jak pisu) a napsali, ze prece nyni mate zdarma WAP (a muzete pouzivat na http libovolnyho klienta) a to je prece SUPER!!! (az na to, ze wap uz je celkem mrtva vec)
    Kdyby to nekoho zajimalo, muzu sem preposlat tu jejich odpoved.

takze sem rad, ze mam jeste puvodni surf+ a muzu opera-ovat bez omezeni.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od pxcz
    Takze je jasny, ze jde o dalsi podvod na lidi:
    Ano, umoznime vam pouzivat i jiny browser -> ale zavedeme FUP (u Surf+ nebyl), pote 16kb/s
    a u Surf&Mail jste mohli pouzit 30MB pro libovolna data - typicky ICQ (tam jsem se pri dennim pouzivani vesel za cely mesic) -> nyni se plati vse mimo http/mail .. takze ICQ jiz od prvniho kilobajtu (!)

informoval jsem se emailem u t-mob, jestli to takle myslej vazne .. prave mi prisla odpoved samozrejme ve zm**ovstine - neboli nic z toho nepopreli (takze je to tak jak pisu) a napsali, ze prece nyni mate zdarma WAP (a muzete pouzivat na http libovolnyho klienta) a to je prece SUPER!!! (az na to, ze wap uz je celkem mrtva vec)
    Kdyby to nekoho zajimalo, muzu sem preposlat tu jejich odpoved.

takze sem rad, ze mam jeste puvodni surf+ a muzu opera-ovat bez omezeni.
    Je třeba také podotknout, že u zákazníků, kteří měli tarif aktivován před touto změnou, platí stávající podmínky do té doby, než provedou opětovnou aktivaci na nové podmínky. U nových zákazníků je to již ponovu.

Nováček
    Registrace
    May 2007

jedinou vyhodu vidim u tech, kteri radi pouzivaji RSS, ze nyni to maji i s 99,- Surfem zadarmo .. je otazka, jak rychle vycerpaj 50MB .. ale i tak, na rss by mohlo tech 16kb/s stacit

jinak nekdo pouziva ICQ/QIP pres port 80 - zde je otazka, jestli tam t-mob ma aplikacni proxy nebo to rozhoduje jen podle ciloveho portu .. to by chtelo vyzkouset - pak by Surt&Mail moh bejt zajimavej vic

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

zdravim, mam surf&mail a abych rekl nemam v tom vubec jasno, na t-mobile strankach se clovek nic poradne nedovi, konkretne o teto sluzbe se tam objevuji a mizi informace jak se t-mobilu libi .... puvodne jsem byl novym tarifem nadsem, protoze kdyz jsem tuto informaci objevil doporucovali prechod na novou verzi s tim ze ve stare verzi je 30MB zadarmo a v nove je jiz 100MB !!!! s tim ze mesicni FUP je snizen z 2GB (myslim) na 100 MB tak jsem si tarif predelal na novy, pak jsem se nekde docetl ze tech 100MB je jen omezeni po kterem se snizi rychlost a o volnych MB ani slovo, sel jsem tuto informaci overit na t-mobile a dokument ktery tam predtim byl, jiz neexistoval ..... to me docela nakrklo volal jsem operatorovi (vcera) pan co semnou mluvil vypadal, ze vi ocem povida, protoze jsem se ho ptal jak to tedy je s pouzivani icq, skype atd tvrdil mi ze nemusim mit strach, ze i na to se vztaje tech 100MB a ze nic za prenesena data platit nebudu, nedostal jste jiz nekdo vyuctovani a jestli ano tak jak jste na tom s datovymi prenosy protoze kazdy tvrdi neco jineho a jak na to koukam tak i na t-mobile.....posledni slova pana z t-mobile znela: nebojte nic navic platit nebudete, vsechny datove prenosy mate jiz v cene tarifu jedine omezi je, ze po vycerpani 100MB se vam snizi rychlost ....

Nováček
    Registrace
    May 2007

bylo by to krasny, ale ja tomu neverim
    za prve se to menuje surf&email - tim se dava najevo, ze na veskery internetovy provoz to urceny nebude
    za druhe - za ty prachy ti prece nikdo 100MB zadara neda -> vem si vodafone - za 45MB chce 750,- !!
    takze kdyby to bylo 100MB na vsechno a pak jen omezena rychlost, byla by to dost velka revoluce v mobilnim internetu za 200,-

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od pxcz
    bylo by to krasny, ale ja tomu neverim
    za prve se to menuje surf&email - tim se dava najevo, ze na veskery internetovy provoz to urceny nebude
    za druhe - za ty prachy ti prece nikdo 100MB zadara neda -> vem si vodafone - za 45MB chce 750,- !!
    takze kdyby to bylo 100MB na vsechno a pak jen omezena rychlost, byla by to dost velka revoluce v mobilnim internetu za 200,-
    Ad 1) ano, to je pravda. ICQ, messenger, ... je zpoplatněno
    Ad 2) za ty prachy ti dá i více než 100 MB na internet. Do 100 MB neomezená rychlost, po dosažení snížení a to dost velké (tuším 16/16). Neomezený (a to jak rychlostí, tak přenesenými daty) přenost dat na veškerou emailovou komunikaci přes POP, IMAP

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

používám Surf and mail právě pro stahování pošty přes Exchange server, takže z předchozího pro mě vyplývá: neměnit za novou variantu!!! (30MB mě na měsíc bohatě stačí, opera mini na surfování mě docela vyhovuje...)

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Zdravím,tak po dvou měsících,co jsem s nadšením přešel z puvodniho tarifu Surf&Mail+,mě poléla studená sprcha.Za prosinec mi došlo vyůčtování jen za internet cca 700,-,tak jsem to okamžitě reklamoval na infolince,kde se mi omluvili,že to tam předtím špatně účtovali,že jsem prechazel na "ten" novy pausal..rikam ok,vše vyreseno.Ale ted pred tydnem jsem jen se zvedavosti nahledl na netu na stav v pulce tarifniho zuctovaciho období...a opet uz tam skakaji silene cifry za net!!hned jsem volal na infolinku,kde mi rekli,ze se semnou spoji jejich technik,rikam ok..no volal mi az dnes a rekl mi,ze mi to uctuji spravne,ze icq co používam na mobilu a pda mi uctuji mimo tarif!!rikam ,to neni mozne,v prosinci jsem k vam volal ,predtim nez jsem si ho zmenil, a zjistoval zda ten novy tarif zahrnuje icq i skype,operatorka me ujistila,ze vse,co tam neni napsane,se bude strhavat z tech 100MB!!rikam ok..super...a ted je to v pr...za tento mesic mi tu reklamaci nechteji uznat a zpet na puvodni tarif nejde prejit!!!no a ted premyslim,zda si ten pausal nechat..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Co na to říct, na webu a zejména v PDFkových podmínkách mají zcela jasně a zřetelně napsáno, že se započítává HTTP/HTTPS/FTP a u mail varianty ještě POP3/SMTP/IMAP, což ICQ ani Skype zjevně není.

Ve staré verzi tarifů byla jen Opera Mini, ICQ ani Skype tam taky nebylo, pravda u surf&mail+ bylo 30MB na cokoliv.

Každopádně je tam garance minimální útraty, takže víc než 950 to stát nebude.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Surf+ a HD
    Od malcor_ce4you v sekci Touch HD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-03-2009, 08:25
  2. Zpoplatněný Surf+
    Od Xshocker v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 06-08-2008, 21:54
  3. Surf+, Surf&Mail+ nové změny