Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

novy surf+???

kubisz (1054)|5.1.2008 14:45
dobry den,

muzete mi nekdo prosim zkusit prelozit tuhle "reklamstinu"? diky

[QUOTE]Pro provoz nezahrnutý ve zvýhodněních Surf+ a Surf&Mail+ se uplatňují ceny dle základního ceníku T-Mobile EDGE/GPRS ve výši 0,06 Kč/kB (0,07 Kč/kB včetně DPH), účtovací jednotkou je 5 kB. Zdarma jsou zahrnuty aplikace HTTP/HTTPS/FTP. U zvýhodnění Surf&Mail+ je zahrnut neomezený provoz přes protokoly POP3/SMTP/IMAP.[/QUOTE]

je teda klasicky IE a Opera (ne Mini) na PDA konecne "zdarma"? operatorka (dosti zmatena) tvrdi, ze ano, ale kdo ji ma (bohuzel) verit...jak TM pozna, ze je clovek pripojenej z PDA a ne z PC?

kuba
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2008 14:48
Můžeš dát link? Takhle je to celé vytržené z kontextu. :?

Ale z toho úryvku je to jasné a logicky to vyplývá, že co není zdarma, tu je zpoplatněno. :D
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2008 15:08
Já bych to chápal, že ano. Ale hlavní je, jak to chápe T-Mo.
Pokud je tedy surfing přes wap, Java Operu i normální browsery zdarma, a i za maily přes POP3 apod. se neplatí, za co pak jsou tam ty "nezahrnuté"? Jedině pokud člověk stahuje nebo za IM?

Neřekl bych, že jde o reklamštinu, ale o svahilštinu. :(
Ale hlavní jistota u T-Mo je, že nebudeš platit tisícové částky za net i kdyby ses choval sebeblběji:
"Garance maximální útraty 799 Kč (950,81 Kč včetně DPH)"
kubisz (1054)|5.1.2008 15:39
a to rozpoznavani pripojeni pres PC ci PDA? znamena to (ciste teoreticky, nechci po Vas jistotu, jen nazor), ze tedy ma clovek k dispozici 50MB, kdyz potrebuje urgentne na cestach neco stahnout?
penik (61)|5.1.2008 20:15
Já využívám Surf@mail a chápu to tak, že všechny přenosy co nejsou zmíněny jsou zpoplatněny. tedy IE v PDA je zdarma (pouze omezení rychlosti po překročení limitu u daného tarifu) a mail je úplně bez omezení. Jinak v PDA když zadáte tuto adresu: https://pda1.client.tmo.cz/peng/gsg?action=pa&pageId=36&fresh=true tak po přihlášení uvidíte (položka: Moje), kolik % jste již vyčerpali z možného maxima. Funguje to i z klasického PC, takže si můžete zkontrolovat vyčerpané jednotky i ze stolního PC.
pxcz (22)|7.1.2008 15:08
Takze je jasny, ze jde o dalsi podvod na lidi:
Ano, umoznime vam pouzivat i jiny browser -> ale zavedeme FUP (u Surf+ nebyl), pote 16kb/s
a u Surf&Mail jste mohli pouzit 30MB pro libovolna data - typicky ICQ (tam jsem se pri dennim pouzivani vesel za cely mesic) -> nyni se plati vse mimo http/mail .. takze ICQ jiz od prvniho kilobajtu (!)

informoval jsem se emailem u t-mob, jestli to takle myslej vazne .. prave mi prisla odpoved samozrejme ve zm**ovstine - neboli nic z toho nepopreli (takze je to tak jak pisu) a napsali, ze prece nyni mate zdarma WAP (a muzete pouzivat na http libovolnyho klienta) a to je prece SUPER!!! (az na to, ze wap uz je celkem mrtva vec)
Kdyby to nekoho zajimalo, muzu sem preposlat tu jejich odpoved.

takze sem rad, ze mam jeste puvodni surf+ a muzu opera-ovat bez omezeni.
penik (61)|7.1.2008 15:16
[QUOTE="pxcz"]Takze je jasny, ze jde o dalsi podvod na lidi:
Ano, umoznime vam pouzivat i jiny browser -> ale zavedeme FUP (u Surf+ nebyl), pote 16kb/s
a u Surf&Mail jste mohli pouzit 30MB pro libovolna data - typicky ICQ (tam jsem se pri dennim pouzivani vesel za cely mesic) -> nyni se plati vse mimo http/mail .. takze ICQ jiz od prvniho kilobajtu (!)

informoval jsem se emailem u t-mob, jestli to takle myslej vazne .. prave mi prisla odpoved samozrejme ve zm**ovstine - neboli nic z toho nepopreli (takze je to tak jak pisu) a napsali, ze prece nyni mate zdarma WAP (a muzete pouzivat na http libovolnyho klienta) a to je prece SUPER!!! (az na to, ze wap uz je celkem mrtva vec)
Kdyby to nekoho zajimalo, muzu sem preposlat tu jejich odpoved.

takze sem rad, ze mam jeste puvodni surf+ a muzu opera-ovat bez omezeni.[/QUOTE]

Je třeba také podotknout, že u zákazníků, kteří měli tarif aktivován před touto změnou, platí stávající podmínky do té doby, než provedou opětovnou aktivaci na nové podmínky. U nových zákazníků je to již ponovu.
pxcz (22)|7.1.2008 15:24
jedinou vyhodu vidim u tech, kteri radi pouzivaji RSS, ze nyni to maji i s 99,- Surfem zadarmo .. je otazka, jak rychle vycerpaj 50MB .. ale i tak, na rss by mohlo tech 16kb/s stacit ;)

jinak nekdo pouziva ICQ/QIP pres port 80 - zde je otazka, jestli tam t-mob ma aplikacni proxy nebo to rozhoduje jen podle ciloveho portu .. to by chtelo vyzkouset - pak by Surt&Mail moh bejt zajimavej vic :)
zdenek-e (2)|16.1.2008 11:52
zdravim, mam surf&mail a abych rekl nemam v tom vubec jasno, na t-mobile strankach se clovek nic poradne nedovi, konkretne o teto sluzbe se tam objevuji a mizi informace jak se t-mobilu libi .... puvodne jsem byl novym tarifem nadsem, protoze kdyz jsem tuto informaci objevil doporucovali prechod na novou verzi s tim ze ve stare verzi je 30MB zadarmo a v nove je jiz 100MB !!!! s tim ze mesicni FUP je snizen z 2GB (myslim) na 100 MB tak jsem si tarif predelal na novy, pak jsem se nekde docetl ze tech 100MB je jen omezeni po kterem se snizi rychlost a o volnych MB ani slovo, sel jsem tuto informaci overit na t-mobile a dokument ktery tam predtim byl, jiz neexistoval ..... to me docela nakrklo volal jsem operatorovi (vcera) pan co semnou mluvil vypadal, ze vi ocem povida, protoze jsem se ho ptal jak to tedy je s pouzivani icq, skype atd tvrdil mi ze nemusim mit strach, ze i na to se vztaje tech 100MB a ze nic za prenesena data platit nebudu, nedostal jste jiz nekdo vyuctovani a jestli ano tak jak jste na tom s datovymi prenosy protoze kazdy tvrdi neco jineho a jak na to koukam tak i na t-mobile.....posledni slova pana z t-mobile znela: nebojte nic navic platit nebudete, vsechny datove prenosy mate jiz v cene tarifu jedine omezi je, ze po vycerpani 100MB se vam snizi rychlost ....
pxcz (22)|21.1.2008 20:36
bylo by to krasny, ale ja tomu neverim
za prve se to menuje surf&email - tim se dava najevo, ze na veskery internetovy provoz to urceny nebude
za druhe - za ty prachy ti prece nikdo 100MB zadara neda -> vem si vodafone - za 45MB chce 750,- !!
takze kdyby to bylo 100MB na vsechno a pak jen omezena rychlost, byla by to dost velka revoluce v mobilnim internetu za 200,- :)
penik (61)|22.1.2008 07:08
[QUOTE="pxcz"]bylo by to krasny, ale ja tomu neverim
za prve se to menuje surf&email - tim se dava najevo, ze na veskery internetovy provoz to urceny nebude
za druhe - za ty prachy ti prece nikdo 100MB zadara neda -> vem si vodafone - za 45MB chce 750,- !!
takze kdyby to bylo 100MB na vsechno a pak jen omezena rychlost, byla by to dost velka revoluce v mobilnim internetu za 200,- :)[/QUOTE]

Ad 1) ano, to je pravda. ICQ, messenger, ... je zpoplatněno
Ad 2) za ty prachy ti dá i více než 100 MB na internet. Do 100 MB neomezená rychlost, po dosažení snížení a to dost velké (tuším 16/16). Neomezený (a to jak rychlostí, tak přenesenými daty) přenost dat na veškerou emailovou komunikaci přes POP, IMAP
jeenik_ce4you (375)|22.1.2008 09:55
používám Surf and mail právě pro stahování pošty přes Exchange server, takže z předchozího pro mě vyplývá: neměnit za novou variantu!!! (30MB mě na měsíc bohatě stačí, opera mini na surfování mě docela vyhovuje...)
Tomáš1522 (46)|4.2.2008 13:01
Zdravím,tak po dvou měsících,co jsem s nadšením přešel z puvodniho tarifu Surf&Mail+,mě poléla studená sprcha.Za prosinec mi došlo vyůčtování jen za internet cca 700,-,tak jsem to okamžitě reklamoval na infolince,kde se mi omluvili,že to tam předtím špatně účtovali,že jsem prechazel na "ten" novy pausal..rikam ok,vše vyreseno.Ale ted pred tydnem jsem jen se zvedavosti nahledl na netu na stav v pulce tarifniho zuctovaciho období...a opet uz tam skakaji silene cifry za net!!hned jsem volal na infolinku,kde mi rekli,ze se semnou spoji jejich technik,rikam ok..no volal mi az dnes a rekl mi,ze mi to uctuji spravne,ze icq co používam na mobilu a pda mi uctuji mimo tarif!!rikam ,to neni mozne,v prosinci jsem k vam volal ,predtim nez jsem si ho zmenil, a zjistoval zda ten novy tarif zahrnuje icq i skype,operatorka me ujistila,ze vse,co tam neni napsane,se bude strhavat z tech 100MB!!rikam ok..super...a ted je to v pr...za tento mesic mi tu reklamaci nechteji uznat a zpet na puvodni tarif nejde prejit!!!no a ted premyslim,zda si ten pausal nechat..
xtonda (811)|4.2.2008 14:23
Co na to říct, na webu a zejména v PDFkových podmínkách mají zcela jasně a zřetelně napsáno, že se započítává HTTP/HTTPS/FTP a u mail varianty ještě POP3/SMTP/IMAP, což ICQ ani Skype zjevně není.

Ve staré verzi tarifů byla jen Opera Mini, ICQ ani Skype tam taky nebylo, pravda u surf&mail+ bylo 30MB na cokoliv.

Každopádně je tam garance minimální útraty, takže víc než 950 to stát nebude.
ElSoft (1244)|4.2.2008 15:09
nestacilo by v ICQ klientu nastavit port 80?
xtonda (811)|4.2.2008 15:56
Nevím jestli 80, ale na ICQ se dá připojit na port 443 (HTTPS) skrz proxy. Je otázka jestli to půjde i přímo bez proxy a jak T-Mobile vyhodnocuje provoz, pokud jen podle portů, tak by to mohlo projít, jestli analyzuje data, tak by to mohl být problém, navrhuju to vyzkoušet a přes Moje útrata sledovat, co to dělá.
Tomáš1522 (46)|4.2.2008 22:10
Tak na infu mi rekli,ze mi cast reklamace uznaji,protoze mi v prosinci uvedli v omyl/ze operatori nebyli dobre vyskoleni:D/ a data peclive analizuji..tak bacha na to zkouseni
xtonda (811)|28.2.2008 16:54
Tak sem si přepl ze starého Surf+ na nový a po cca 14 dnech musím konstatovat, že mi to vyhovuje, pouze Operou Mini jsem za měsíc natočil tak 10MB a možnost použít i jiný browser či instalovat MIDlety přímo z webu je osvobozující.

Natočit přes 50MB jen Operou Mini mi přijde docela jako extrém, takže nová verze tarifu Surf+ se mi zdá výhodnější.

U varianty Surf&Mail+ je to ovšem diskutabilní, pro intenzivní práci s poštou může být 100MB omezující a 30MB na cokoliv bylo zrušeno bez náhrady.
penik (61)|28.2.2008 17:02
[QUOTE="xtonda"]U varianty Surf&Mail+ je to ovšem diskutabilní, pro intenzivní práci s poštou může být 100MB omezující a 30MB na cokoliv bylo zrušeno bez náhrady.[/QUOTE]

Pozor na poštu se nevztahuje žádné omezení!!! 100MB je na net, pošta neomezeně. Mám osobně vyzkoušeno!!! Tento tarif mi vyhovuje více než předchozí, ačkoliv jsem "přišel" o ICQ.
xtonda (811)|28.2.2008 17:16
Z těchto http://t-mobile.cz/FileStorage/OP_SurfPlusSurf&MailPlus.pdf podrobných obchodních podmínek mi nevyplývá, že by se u Surf&Mail+ FUP na mail nevztahoval, pokud to tak opravdu je, tak asi pro spoustu lidí má smysl vyměnit 30MB na cokoliv za 100MB na web.
xtonda (811)|28.2.2008 17:20
Ještě chci doplnit, že i kdyby se podařilo tlačit ICQ přes 80/443, tak podmínky to výslovně zakazují, takže teoreticky by to mohli účtovat nebo možná i tarif zrušit(vypovědět).
penik (61)|28.2.2008 17:24
Mrknul bych se sem do odstavce Ceny připojení.
xtonda (811)|28.2.2008 17:33
Jestli myslíš tuhle formulaci:

[QUOTE]
* Surf+ pro neomezený internet na displeji mobilu (prohlížeč web’n’walk light nebo Opera Mini) a WAP
* Surf&Mail+ pro internet na displeji mobilu a neomezený e-mail
[/QUOTE]

Tak magické slůvko neomezený je použito i u Surf+, navíc toto je jen takový marketingový plk, obchodní podmínky jsou obchodní podmínky. Neviděl bych to tak dramaticky, navíc pokud by platila ta méně výhodná varianta, pořád to nebude stát peníze, jen se to po těch 100MB zpomalí.
penik (61)|28.2.2008 17:41
Ano to je pravda.
strojvudce (390)|28.2.2008 19:08
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tu novou verzi, tak můžu v PDAčku surfovat prakticky čímkoliv, Opera mini, Opera pro WM, IE,.. neomezeně, pouze po překročení limitu 100MB se mi sníží rychlost na těch 16kbps do konce zúčtovacího období. Email přes POP3 je zdarma (u varianty Surf@mail), jo týká se to i příloh? Mám pravdu?
A jak je to s ICQ. Prý není povolena, takže jako se mám ICQ vzdát? Nebo jak to vyřešit?
Zatím mám teda tu první verzi a asi nemám důvod to měnit, ale rád bych měl jasno.
penik (61)|28.2.2008 19:15
Shrunu email neomezeně včetně příloh (věc výkladu služeb T-M) , internet 100 MB FUP pak snížení rychlosti.

Bohužel 100 MB se nevzahuje na ICQ či podobné služby. Osobně řeším přes wifi (hlavně skype), pokud je to nutné i přes gprs s tím, že si přenos dat zaplatím. datový tok není tak veliký.
Misha kulicka (49)|1.3.2008 16:41
Pokud se nastaví v ICQ port 80, tak by mělo jet přes HTTP, takže taky zdarma.
penik (61)|1.3.2008 20:37
Tak na to bych moc nespoléhal. Někdo tu cosi psal o tom, že to není jen o portu.
strojvudce (390)|2.3.2008 14:57
Takže se mi teda nevyplatí přecházet na novou verzi. Surfuju přes Operu mini a těch 30MB mi vpoho vystačí na ICQ a takový to postahování počasí a drobností kolem PDAčka. Ještě jsem se nikdy přes těch 30 nedostal.
Tomáš1522 (46)|6.5.2008 16:11
Zdravím po delší době.No od prosince jsme neštastný,bo nemůžu v rámci tohoto tarifu používat ICQ,ale dnes mi to nedalo a otestoval v PDA programek QIP pro WM ,nastaveny port 80!! chvilku jsem chatoval,pak zavolal operatorovi..at zjisti,zda mi bylo neco uctovano mimo tarif?? a nebylo!!jupiii....tak budu dal testovat..snad mi zase neskoci 900 za net:-)
penik (61)|6.5.2008 16:17
jen tak dál s testováním. Očekávám tvůj výsledek z vyúčtování :) , protože některé položky se mohou naúčtovat až se zpožděním 8 hodin (viz info na stránkách T-Mobilu u kreditních tarifů).
Tomáš1522 (46)|6.5.2008 18:29
jasne,pak hned napisu:-)
penik (61)|6.5.2008 18:33
když sem nahodíš odkaz na qip (ať nemusím hledat, dnes už toho mám plný zuby), tak se také vrhnul do testování.
Tomáš1522 (46)|6.5.2008 22:07
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=610
a jinak zitra otestuji svuj oblibeny mchat,protoze i u nej lze zmenit port!!!
Tomáš1522 (46)|7.5.2008 21:47
tak dnes cely den na mchatu pres port 80 a vse v ramci tarifu...super,tak jsem si to prestavoval
penik (61)|9.5.2008 08:08
Ad Tomáš1522: člověče QIP tam mám a zkouším. Docela dobrý. Ale mChat se mi líbí více, a le vůbec se mi nezobrazují kontakty on-line. Nevíš čím by to mohlo být? V QIPu je to ok.

Jinak počkám na vyúčtování a poté se uvidí, zda budu používat dále.
Tomáš1522 (46)|9.5.2008 09:17
cau pane,no ja nevim..mne se u qipu ukazovali online jen ty kontakty,ktere byli online,v offline jsme mel i lidi ,co byli online,ale stacilo byt nepritomen...tak radeji pouzivam mchat,je propracovanejsi...a vse se mi ukazuje OK
penik (61)|9.5.2008 09:18
Tak jdu laborovat.
penik (61)|9.5.2008 11:20
Tak nevím. Já mám stále všechny online, ačkoliv zpravy přijímám i odesílám, ale nevím kdo je online. fakt už nevím. Nemůžeš sem nahodit návod jak nastavit připojení?
Marty-McFly (384)|9.5.2008 15:12
ahoj, mam 2 dotazy:
1. nevite nekdo jak to je se surf&mail v zahranici? Plati neomezeny internet za pausal i tam nebo ne?
2. budou prenesena data fungovat i pro navigace? Na TomTom by se to docela hodilo...
Dik za rady a pripadne zkusenosti :)
permar (552)|9.5.2008 15:55
Tak na data přenesená v zahraničí pozor!!!!! Surf&mail se na to nevztahuje, platí jiné tarify pro přenos dat v zahraničí je to rozdělené do pásem,lepší bude se přímo informovat u operátora, říkám to z vlastní zkušenosti neb jsem tak loni brouzdal na dovolené po netu,icq, sem tam nějaký email no a nepřejte si znát ten účet, mě to málem složilo:)) ,ale hold za blbost a nevědomost se platí, .Jinak kdo má surf&mail ,tak může být v klidu co se týče používání ICQ,internetu (vše samozřejmě v PDA), za přenesená data jsem dosud nic neplatil, a mám pocit že je dokonce navýšen datový limit na 100MB,ale opět to bude lepší si ověřit na info lince operátora.Takže v zahraničí na data bacha :D
Tomáš1522 (46)|9.5.2008 16:52
No s tím zahraničím má pravdu,loni v létě jsem byl na Slovensku u vody,jen kousek za hranicema a v telefonu mám nastavené POP3 poštu..a blbec jsem si nevypnul automatické stahování pošty kazdych 30 min...jen za par stahnutych hlavicek mailu a nejak stovecka se platila,moje blbost!!!to by t-mobile mohl nejak upravit,aby se to bez povoleni pres roaming nestahovalo vse jak chtelo!!kdo to ma pak platit!!
No a stim nastavenim mchatu../QIP je fakt moc jednoduchy a nedotazeny pro pocket pc/ v nastaveni ICQ jsem prepsal port na 80,nic vic,nic min a mam gprs nastavene dle navodu tu na ce4you :) ted jeste rozchodit pres port 80 Operu ,resco radio a aktualizaci pocasi a je to to za tech cca 237 kc mesicne luxusni..
penik (61)|9.5.2008 17:40
Díky. Tak to fakt nechápu, proč nevidím lidi online.
permar (552)|9.5.2008 17:44
Dejte si na ICQ Slicka, a určitě budete spokojeni,jede také perfektně přes Wifi aniž byste cokoliv složitě nastavovali, a má jednu výhodu oproti QIPu, když Slicka minimalizujete a někdo vám napíše tak se vám zobrazí oznámení jako u sms zprávy, bohužel tohle QIP neumí. :yes:
Marty-McFly (384)|9.5.2008 22:24
Tak jo, dik moc za odpovedi :) Ach jo, tak to nevim, co dal,,
xtonda (811)|12.5.2008 14:57
Relativně nedávno, cca několik měsíců zpět, došlo ke změně v ICQ síti, skončila podpora některých starších protokolů a začal být vyžadován contact list na serveru a autorizace, jinak není vidět stav. To že u lidí, kteří jsou online nejsou vidět je přesně symptom, kterým se to projevovalo. Hlavní alternativní klienti pro PC to už dávno mají vyřešené, u starších a obskurních PPC klientů problém může trvat, řešením je hledat jiného klienta.

Žádná tarifní zvýhodnění neplatí v zahraničí (kromě případných speciálních určených explicitně pro roaming). Osobně si nastavuji manuální volbu sítě abych předešel nechtěnému roamingu při pohybu poblíž hranic a astronomických účtům.

Zkus použít utilitu
vxSniffer ta ukáže na jaký port se TomTom připojuje

Kterou operu? Opera mobile je standardní web browser, prohlížení běžných webových stránek je zahrnuto v Surf+, Opera mini při nastavení přenosu na HTTP jede přes port 80 a tedy je taky zahrnuta v Surf+. Resco radio a počasí viz. vxSniffer pro zjištění kudy to tahá data.
penik (61)|18.5.2008 11:08
Takže pánové (a dámy?).

Právě jsem viděl své vyúčtování od T-Mobilu, kdy jsem chtěl vysledovat, zda je ICQ (mChat, Slick, QIP) zpoplatněno.

U QIPu a mchatu, jsem měl nastavem port 80 a částka k úhradě = 0,- Kč.

U Slicku jsem port nenastavoval a částka k úhradě = 0,- Kč.

Toť vše.
xtonda (811)|18.5.2008 11:22
V pondělí jsem zkoušel ICQ v IM+ portem nastaveným na 80, koukám do PVH a taky není účtováno. Ovšem pokud to dostane publicitu je možné, že T-Mobile to odstřihne/zpoplatní.
zuzkys (356)|29.5.2008 02:44
Ahoj, mám několik přihlouplých dotazů ohledně těchto mobilních tarifů, snad někdo z Vás bude vědět, nikde se to nedá vyčíst:

1) Pokud budu surfovat přes opera mobile, tak přenesené kb jsou zahrnuty v rámci těch 50MB free (surf+) ? Musím něco speciálně nastavovat (každý tu mluví o portu 80), nebo nemusím nastavovat nic a pořád se mi bude čerpat těch 50mb?

2) Používám slick na icq, z uvedených příspěvků výše tedy vidím, že také bez extra příplatků? Počítá se to stále z těch 50mb? Zase je potřeba něco nastavit, či ne?

3) Co se týče stahování emailů.. kvůli tomu uvažuji o tarifu Surf&Mail+, tam je mi to celkem jasné, ale jak je to u tarifu Surf+ a službou Postman? Používá to někdo z Vás, či alespoň někdo ví jak to funguje? Na t-mobile stránkách jsem našla o Postmanu, že má 3 varianty, nicméně nikde není napsané jaká varianta je zdarma v rámci tarifu Surf+. Máte s tímto někdo zkušenosti?

4) Nedokážu si moc představit kolik 50mb představuje prohlédnutých běžných stránek.. např projetí diskuze ce4you, dalších diskuzí atd. Pro běžné surfování ve chvílích je 50mb dostačující?

5) Kolik tak kb/mb dokáže sebrat aktualizace počasí spb weather? Případně kolik kb/mb může mít stažení pár informací o kešce na geoaching v rámci programu Geoscout? Teď všechny tyto aplikace používám jen v rámci Wi-fi a nevím jak by se to dalo změřit atd. Tyto aplikace jsou stále v rámci 50Mb free, nebo na to platí ceny 0,50 Kč APN WAP, 0,06 Kč APN Internet bez ohledu na čerpání 50mb?

6) V tarifu Surf&Mail+ je neomezený přístup k emailu přes POP3 atd, znamená to, že můžu stahovat celé emaily včetně příloh a počítá se mi limit 100mb, nebo je to mimo tento limit a je to opravdu neomezený přístup, tak jak píšou?

Díky moc za odpovědi. Už potřebuji nějaký mobilní připojení a váhám mezi Surf+ a Surf&Mail+.