Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

2 GB karta se naformátovala na 1 GB (Asus P535, WM6) :-(((

X-etra (14)|3.1.2008 19:19
Koupila jsem si do svého Asuse P535 2GB kartu mini SD, značka Pretec. Dva dny to šlapalo v pohodě, až na to, že jsem kartu vložila do svého foťáku, ten mi ji naformátoval na 1GB a ani WINXP tuto kartu nedokáže naformátovat zpět! Od té doby mi moje pda nějak blbne. Když chci spustit něco na paměťové kartě, tak se program zasekne, kartu musím vytáhnout a pak se to zase rozchodí. Nevíte prosím, jestli se dá karta nějak naformátovat zpět na 2 GB? Jsem z toho celkem zoufalá a nikdy před tím se mi to nestalo. :-(
RStein (2012)|3.1.2008 19:49
Zkuste naformatovat kartu v PDA (v kontextovem menu File Exploreru je volba Format) nebo zkuste formatovat pre Pocket Mechanic.
X-etra (14)|3.1.2008 20:05
Pocket mechanic jsem zkoušela, ten tu kartu ani nenajde :-( Přes file explorer se karta zobrazí, ale v nabídce žádná možnost formátovat není.
Surgical (2364)|3.1.2008 20:11
SD formatter, ke stažení v příloze. Nainstalovat na kompa , funguje v XP i Vistách.
Je potřeba zadat FORMAT TYPE Full Erase On a FORMAT SIZE ADJUSTMENT na On.


X-etra (14)|3.1.2008 21:09
Tak jsem zkusila SD Formatter, který mi kartu bohužel zničil úplně. V polovině se formátování zaseklo, vyskočila hláška, že karta nejde naformátovat, ať se to pokusím spustit znovu a teď už jí ani windowsy nenajdou... :-( No zkusím reklamaci, ale nevím jestli to přijmou :-(((
Surgical (2364)|3.1.2008 21:24
Moment, v tom případě karta je skutečně vadná. Formátování ji normálně zničit nemůže.
X-etra (14)|3.1.2008 22:57
No fakt je to divný. Ale jsem domluvená, že kartu pošleme na reklamaci. Sice to prý bude trvat kolem 20 dnů, ale pokud by mi poslali zpět 2GB, tak budu šťastná jak blecha.