Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pretaktovani

rusher (7)|3.1.2008 00:07
Zdravil lidi mamtorazek ohledne pretaktovani (hledal sem tady i na googlu ale nemuzu nic najit) tak se ptam zda jde mio nejak pretaktovat myslim rychlsot CPU..a pokud ano tak plosim nejaky postup nebo www..pripadne jakej keyword hledat diky
Nesli (409)|3.1.2008 01:05
VŠechno co má CPU jde přetaktovat:-D..XCPUscalar nebo PocketHack Master..MDA III mi běhal ze 400Mhz (intel PXA 263 ci co v tom bylo za mrchu) na 596Mhz, ale bylo i borcu co z toho nad 650:-D :yes:
Teď mam v TYTnu Samsunga a ten je s taktovanim na pytel, ze 400 jen na 426 a pak nejde ani zapnout gsp, a BT :(( ale tyhle problemy intelacky procaky nemaj, neboj :yes: , Tyhle programy umi jeste jednu sikovnou vec, nataktuji/podtaktuji ti CPU dle momentálního zatizeni:cool:
rusher (7)|3.1.2008 22:15
tak sem nane koukal a sou oba placene a kamos mi rikal zeto de pres registry nejak lehce nebo free soft neni?diky
Xfantasy (184)|10.1.2008 23:17
Já zkoušel XCPUScalar na MIO P550 se Samsungem 400. Taktování jde na jedničku obouma směry,ale má to jeden háček. A to dost podstaný,protože jsem chtěl CPU podtaktovat když potřebuju zvednout výdrž baterie.Ovšem při podtaktování na nižší freq to žralo mnohonásobně více a i při vypnutém PDA to vyžralo baterii.

Takže krom zvednutí výkonu je to nanic a na výkon 400MHz CPU si nemohu stěžovat :D
Nesli (409)|10.1.2008 23:40
Jj, mas pravdu, hacek to ma, a to ze tak trochu kecas(docela dost,ze:), a byl jsi i osalen... Tak, XCPUScalar taktuje POUZE, a to jen a POUZE procesory Intelu,(posledni verze i TI), ale v žádném případě ne Samsungy:D
Na Samsung platforme ti program jen ukazuje ze je neco jinak, ale v realu se to ani o pid nehne..Samsung CPU pracuji naprosto udlisne, jejich taktovaní je mnohem slozitejsi...A v pripade podtaktovani CPU se energeticka narocnost snizuje, toto je otadka ciste, jednoduche fyziky..takze i kdyby ti to jen fiktivne neukazovalo nizsi takt cpu, spotreba by ti nemohla spoupnout, snad jen az na mizive pct pripadu spatne jednotky ci nejakem bugu s chipsetu...
...Zkuste jsem nepsat takovy kydy, diky,a v poho :D :yes:
Xfantasy (184)|11.1.2008 00:05
Hele,to jestli se měnila freq nebo ne si ničím jiným neověřim,nemám čím.To že mi ten softík pak ukažźuje jinou freq je holt tak.

A rozhodně nikoho nebalamutím,ač logika zní jinak.Po podtaktování tímto softíkem se spotřeba zvedla a upozorňuji že nejsem dement.Vyzkoušeno několikrát.Druhý den je baterie skoro pázná a jednou mi ji dokonce vyždímal úplně,že PDA najelo až po několika minutách na nabíječce.

Je to holej fakt ať se to někomu líbí či nikoliv.A ještě jedna věc,nejsem sám,už sem od někoho viděl příspěvek kde sledoval odběr po podtaktování.

Při přetaktování jsem si žádného rozdílu v rychlosti nevšiml,takže to asi neměnilo freq.Nemám jinej softík na zjištění reálného taktu.Je taky možné že podtaktováním to provedlo nějakej bug kterej způsobyl vybití...
Nesli (409)|11.1.2008 03:09
Na zjisphmteni frek. cpu, a aj na pretaktovani samsungu asi nej PHM, ta druha varianta co jsem psal..Rikam, byl jsi obalamucen:)..Jde o to, ze pokud Xcpuscalar bezi na Sam cpu, jsou vsechny jeho pozadavky na operace s chipsetem odmitnuty, vychazejici z funkcni char. cpu i desky, je vubec zazrak ye se to nekousne:-D..Proste beha to jinak,tenhle soft nezmeni ani milimetr na SAM cpu ci na nastaveni, osobne jsem na samsungu pouzival XCPUScalar jen pro viditelne zatizeni procesoru, zadne navysena spotreba baterie nebyla i kdyz bylo nastaveni z MDAIII,tj i adaptabilni taktovani cpu dle zatize..Tezko soudit,mio nemam, ale moc neverim tomu ze by tado situace odpovidala tem nepatrnym moznostem..Ale vsechno je mozne, tak proc ne,alepro jistotu prg. na zjisteni fqc cpu je vice prg, jreba i hloupe Battstatus,atd..

...ten PHM ti pomuze to opravdy nataktovat, ale upozornuji ze na samsungu 430mhz to asi bez problemu nepojede, to cpu v zarizenich jenut totiz od htc pret. na 400?.:musis jen velmi postupne s fqc:cool: