Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kaiser a BT Handsfree vestavěné

hans.k (25)|1.1.2008 19:38
Musím přidat jednu zkušenost s Kaiserem a BT HF Nokia RX-1C. Jde o specifickou BT HF sadu, která se montuje do Fordu a ještě jiných šrotů. Komunikuje přes display firemního rádia. Zásadním problémem je, že HF načítá kontakty z adresáře Kaisera ve formátu Jméno a Příjmení, takže při listování klávesami v HF (radiu) tam mám 20x Josef, 50x Ing. ..... Co to přináší za problémy netřeba povídat. Zatím jediný možný způsob jak to trochu oblbnout je použití makra, které "shrne" všechny údaje do tvaru Příjmení Jméno (Firma) a vrazí je v adresáři do pozice Příjmení (vypadá to takto: Novák Josef (Plechárna). To, že pokud chci něco dělat mezi Kaiserem a stolním PC, musím provést úpravu tímto makrem, je taky značně "prudící". Dalším problémem je, že pokud tam chybí Jméno, nelze skákat¨V HF pomocí kurzorových kláves po písmenech, musí se prolistovat celý seznam jméno po jménu.
Jak to funguje u jiných BT HF, kde je možná volba na display HF ?
:mad:
RStein (2012)|1.1.2008 19:51
S BT Hf Pioneer jsem prenos kontaktu zcela vzdal - prenasely se "nesmysly", nefungovala diakritika, kazde cislo se preneslo zvlast jako novy kontakt, prenos vice kontaktu najednou nedobehl do konce.
Ale nijak zvlast mi to nevadi - telefon mam v drzaku pred sebou, a proto jmeno volajicihi vidim a cisla take vytacim pres Kaisera.
hans.k (25)|1.1.2008 20:34
Jo, ale já jsem to BT HF tvrdě zacáloval, stejně jako Vy rádio:mad:
A předpokládal jsem, že se to bude chovat korektně, takhle mě to bohužel NUTÍ jít do nějaké NOKIE :((
Nemyslím, si totiž, že "šmátrání" po telefonu za účelem vyhledání kontaktu je příliš bezpečné. Ještě že to moje BT má hlasové ovládání, takže tam nacpu několik málo kontaktů a bude to!
Ale to je obecný problém, že se furt něco musí dodělávat, nebo to nefunguje tak jak by si člověk představoval. Nebylo by totiž co upgradeovat !
RStein (2012)|1.1.2008 20:56
Jo s tim souhlasim - taky jsem si prosel martyriem, nez jsem HF rozchodil trochu ke sve spokojenosti. Nejvic me stve, ze jsem musel HF sadu kupovat naslepo, protoze vetsina prodejcu elektroniky jsou hovadka bozi prodavajici zbozi, o nemz nevedi vubec nic , a navic vam ta zarizeni pred zakoupenim ani nezprovozni pro overeni funkcnosti. :(
A to jsem svoji sadu kupoval primo od dovozce - od Basysu :(
hans.k (25)|1.1.2008 21:17
Máte pravdu !
Teď ještě zkouším nejmenovanou aplikaci kontaktů od nejmenované firmy SunnysoftContacts:D a celkem se mi líbí, takže uvidím a zřejmě ji koupím.
Řeší celkem velmi dobře otázku výběru kontaktů z telefonu, takže to BT použiji asi opravdu jenom na hlasové vytáčení a přenos signálu

Ale zase jsme u toho, že si musíme i to PDA dotvořit sami:((
hans.k (25)|3.1.2008 19:00
No a teď mi to přestalo přehrávat i zvonění nastavené k jednotlivým kategoriím, hraje to jenom nějaké dafaultní zvonění. Sakra!Šrot
hans.k (25)|4.1.2008 17:30
Takže si to doplním sám, naštvaně jsem uděla HR flashnul Schnaps 4.22 lite, poslední radio 1.12.27.32 a hotovo. Pak jsem tam "prdnul" tento softík JETware Hands-free Extension v1.24 Pocket PC a HELEME SE, BT HF ve Fordu se probrala a ukazuje správně jména v požadovaném pořadí Příjmení, Jméno.... PARÁDA. A taky to hraje i moje MP3 zvonění. Budu se muset autorům odměnit a soft koupit!

Jo ještě, s HF BT Nokia HS-11W to i nadále moc nefunguje, přenos nic moc a zvonění je dvojitý, HF si tam něco pouští svýho a Kaiser do toho cpe tu MP3 !!

Mám taky takový pocit, že jsem si v předchozím příspěvku uvedené problémy způsobil sám nahráním toho patche pro Parrota :mad: . Protože tomu i vypadával hovor. No nic, zase je člověk chytřejší :D
Jo sakra, ještě bych měl zkusit diakritiku :?
RStein (2012)|4.1.2008 18:30
Mne JETware Hands-free Extension uplne rozhasil BT profily a musel jsem jit do HR (sice jeste na Artemis, ale stejne tomu programku moc neverim).
Ale drzim palce :)