Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

miniUSB

quick_pd (67)|31.12.2007 21:30
Dobrý den,

Dostal jsem k vánocům kapesní počítač E-TEN glofish M700, slyšel jsem na něj chválu ale i pravý opak :)
Mně samotnému se moc líbí, ale přezto mám pár výhrad, a jelikož muselo stát celkem dost peněz, dost se o něj bojím.
Měl bych proto pár otázek ohledně používání:
1) Je zde miniUSB port, mám ho právě týden a miniUSB už se viklá, PDA jsem si bral i do postele a pracoval jsem s ním i při nabíjení. Je to dobře ? Jak se k němu mím v tomhle směru? Co se stane když USB přestane fungovat ? je na to záruka nebo je problém jen v kabelu který se dá koupit nový ?
2) Zdá se mi docela nepevné i prostřední výbšrové tlačítko mezi šipkami, co od něj můžu čekat?

Děkuju za každou odpověd.
Štastnej novej rk.
RStein (2012)|1.1.2008 16:24
1) Pokud se vam konektor vikla po tydnu, na nic necekejte a reklamujte. Ja svoje zarizeni take taham do postele :) pri nabijeni a problem s konektorm jsem mel naposledy u MDA II po cca dvou letech pouzivani.
Muj nazor na ETENY je dostatecne znam, proto vam mohu jen poradit reklamaci, pri ktere se budete u slusneho prodejce snazit o vymenu zarizeni za jine (mysleno bez napisu ETEN).
quick_pd (67)|1.1.2008 17:04
Cim je to viklani zpusobeno ?
Dostal jsem PDA k vanocum a stava se mi to i u nekterych velkych USB ze se viklaji, ale stale funguji, a klidne to PDA používat při nabíjení nebudu.
Chtel bych spis slyset nakej praktickej nazor od někoho gdo tenhle eten používá, abych věděl jak se k tomu mám chovat.
Přestal jsem PDA používat při nabíjení, ale nevím co dál.
Viklá se vám taky někomu to USB ?

za všechny odpovědi dík
Standa999 (138)|1.1.2008 18:40
Jako, ze by E-TEN misto nakupu konektoru od vyrobcu (kde nakupuji i ostatni renomovanejsi) vyrabel a instaloval schvalne vetsi konektor?


To si za chvili bude nekdo stezovat, ze by chtel o 2 mm delsi stylus nebo pouzdro trochu vic do hneda!


P.S. ..... a bramboraky jsou moc bramborovy a kyselo moc kysele .....
RStein (2012)|1.1.2008 18:46
Standa99: Vam prijde normalni, ze nekdo mluvi po tydnu o viklani konektoru?
A pod slovem "vikladni" si neporedstavuji setiny mm, o nich by si dotycny namlouval, ze jsou problemem.
A je uplne jedno, ze ETEN nakupuje USB u stejneho dodavatele - problematicke bude asi finalni mechanicke provedeni ETENu a to zadny dodavatel jednotlivych komponent. neovlivni.

A kdyz jste zacal s prupovidkami - uz se tesim, az se v navodu u ETENa objevi mimo tradicnich mouder vsch vyrobcu veta "doporucujeme vam nepracovat se zarizenim v posteli pri nabijeniL, mechanicke provedeni zarizeni neni na tuto neobvyklou zatez dimenzovano. :):sarcastic: :sarcastic:
quick_pd (67)|1.1.2008 19:05
Jde cca o milimetr.
Rek bych ze ani pri nakupu to nebylo skalopevne, ale bylo to bez viklani.
Nechci to reklamovat, i když možná by to bylo nejrozumější a nevylučuju že to udělám.
Taky nepotřebuju nabíjet celý den a k tomu na PDA delat, klidne budu nabijet jen v noci kdyz spim.
Ptam se prave proto abych se k tomu PDA naucil chovat, abych se o nem neco dozvedel, a zda se mi ze na tyhle E-TENy je i spousta pozitivních názorů, i když chápu že eten a htc je něco jako nokia a sony ericson, prostě htc je asi kvalitnější. Ale nemyslím ýe eten stojí za prd, navíc ho mám jako hračku, mám ještě klasický mobil na volání a nošení ven.
Za každou radu dík
Standa999 (138)|2.1.2008 02:34
Ono by to chtelo specifikovat jestli ma vuli kabelovy konektor v konektoru Etenu, nebo se hybe samotny konektor na Etenu? Ja pochopil, ze to prvni a muzu kazdeho ujistit, ze mi to dela taky. A dela mi to tez na starsim fotaku (Nikon) a delalo mi to i na Qteku. A nikdo nevzpomenul pouzity kabel, ktery na tom muze mit take zasluhu. Jenomze i kdyby, tak za to muze beztak Eten. Nejspis ty konektory na kabelu schvalne obrusuje.
Vubec jsem nezachytil, jestli to prestalo nabijet nebo synchronizovat s PC? Pokud tohle funguje, tak nechapu duvod tohoto vlakna.

Jinak taky nemam rad nektere vyrobky, ale abych se musel vzdy ukajet a exhibovat v okamziku, kdyz zahlednu slovo Eten?
quick_pd (67)|2.1.2008 10:29
[QUOTE="Standa99"]Ono by to chtelo specifikovat jestli ma vuli kabelovy konektor v konektoru Etenu, nebo se hybe samotny konektor na Etenu? Ja pochopil, ze to prvni a muzu kazdeho ujistit, ze mi to dela taky. A dela mi to tez na starsim fotaku (Nikon) a delalo mi to i na Qteku. A nikdo nevzpomenul pouzity kabel, ktery na tom muze mit take zasluhu. Jenomze i kdyby, tak za to muze beztak Eten. Nejspis ty konektory na kabelu schvalne obrusuje.
Vubec jsem nezachytil, jestli to prestalo nabijet nebo synchronizovat s PC? Pokud tohle funguje, tak nechapu duvod tohoto vlakna.

Jinak taky nemam rad nektere vyrobky, ale abych se musel vzdy ukajet a exhibovat v okamziku, kdyz zahlednu slovo Eten? [/QUOTE]

Ahoj,
Dik za odpoved, nabijeni i pripojeni k PC funguje bez problémů.
Tohle vlákno jsem založil spíš abych se o tom PDA neco dozvedel, poucil a vedel jak se k nemu mam chovat.
Jinak konektro v PDA se nehybe, a v pda se zda vse taky ok, vypada to spis jako by za to mohl kabel.
Ale jak rikam, zda se mi ze to zezacatku nedelalo.
Pro jistotu pri nabijeni s PDA nepracuju a reklamaci taky neplanuju.
speed-komi (278)|3.1.2008 20:56
žádnej strach. mě se taky kiklá a nepovažuju to za nic divného. Hýbe se pouze kabel a né konektor v pda. Při připojení na kabel s nim klidně pracuj, i já to dělám. a když se něco posere, tak mám přeci záruku (a po dvou letech páječku:D ). chovej se k němu uplně normálně, jen bacha na display. a když s nim nejsi, tak ať je v pouzdře! a to i když je v kapse.
quick_pd (67)|4.1.2008 16:46
[QUOTE="speed-komi"]žádnej strach. mě se taky kiklá a nepovažuju to za nic divného. Hýbe se pouze kabel a né konektor v pda. Při připojení na kabel s nim klidně pracuj, i já to dělám. a když se něco posere, tak mám přeci záruku (a po dvou letech páječku:D ). chovej se k němu uplně normálně, jen bacha na display. a když s nim nejsi, tak ať je v pouzdře! a to i když je v kapse.[/QUOTE]
Ahoj,

Tys mi udelal radost :)
A navic si Linuxak jako ja :-)
Co se kabelu tyce, dik moc za radu, stejne na nej budu opatrny, ale aspon vim ze mimu E-TENu nic neni :)

Takze bych rekl ze problem je vyresenej, uz vim co sem chtel vedet :)
stejne budu PDA pouzivat jako IM-klient do postele, cca jednou za 14 dni jako navigaci, a obcas ho vezmu do školy, takže myslím že ani nevadí že je to E-TEN, stejně bych ho reklamoval nerad protože nerad čekám a přece jen je to vánoční dárek :)

Mějte se