Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Artemis/Orbit WM6 CZ ROM s SDHC+WIFI+TFlo...

PhSnake (872)|31.12.2007 01:46
konecne asi po dvoch tyzdnoch som dorobil CZ Rom pre orbit/artemis/htc 3300/mdac3

Screenshoty, normalny popis a download - vdaka topik

6strannou CUBE - ako obvykle na artemis.win-mobile.cz (21.01.2008)


Alebo tu snad neposahane

FULL
-------------------------------
.NET Framework 3.5
Notepad
1-calc lite
Adobe FLash Lite
Advanced config
Pocket RAR
Battery Status Ext
Slide2Unlock
HTC Home
Camera
Cyberon Voice dial
Arcsoft MMS
Task MGR 2.0.30995.1
HTC CUBE - 6sides
eXtra games(Kevtris, MasterMind...)
HTC Album
HTC Streaming Media
XnView
HTC Action Screen
Inbox Menu Extension(Mark all read/delete all)
Fring(CZ)
Pie+(serial needed)
PCM kbd
PCM contacts(PocketCM 0.18)
Pocket xPDF
QuickGPS
SimMGR
SynchroTIme
Total CMD
pocketmax Redial
pocket xPDF (tusim)
wm5torage
HTC Random Access
File Dialog Changer (changes default save 2 dialog to more decent one-so U can browse thru folders)
- M$hit Onenote & PowerPoint Removed (only Word & Excel)

T-debilne bacgroundy,farby,a podobne hovadiny odstarnene(aspon dufam)

wifi,sdhc podpora(8GB testnute),

HTC Action Screen treba aktivovat cez shapps advanced konfig(namapovat na sw button)
Novy CommMgr nastavit cez RomSetting

Niektore app su len trial.(takze ak nie si stastny vlastnik serial.no. :(( )

WIFI ide(testnute u mna doma) SDHC dtto(8GB sandisk)

treba najprv installnut USPL!!!! navod je niekde tu aj na xda-deve.

Ak si stastny pouzivatel SDHC karty pred flashovanim musi byt vytiahnuta!!!!

plz: akekolvek bugy mi poslite cez PM,ICQ..., pripadne napiste do threadu (nemal som cas otestovat kazdu blbost)



A chcel by som sa podakovat vsetkym ktory mi umoznili spravit tuto ROM najma:Cesconoa-ovi - talianovi z XDA-DEVu ktory pomohol velmi strasidelne moc, mamaichovi, ludom z ppcgeeks, meshlemu, duttymu, buzzdevovi(kedy spravis unlock na Arte Ext-Rom!?), bepemu, topikovi z http://win-mobile.cz/ za psychopaticku podporu, mojej frajerke ze to vydrzala so mnou posledne 2 tyzdne, mame, otcovi, babke....... a kazdemu na koho som zabudol (a trocha aj t-debilovi za cz rom)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAVOD
1. rozbal Artemis_uspl.rar
2. spusti tusim start_uspl.exe
3.poodklikavaj vsetko, mala bysa masinka rebootovat a na bootscreene zobrazit SPL:1.11.0000 (a nejake IPL, GSM a OS) - hned na 1. screene
4. rozbal flasher a romku do rovnakeho directory
5. spusti RomUpdateUtility.exe


ak nieco nepojde nepokracuj a ozvi sa(icg:82511292/MSN:phsnake78@hotmail.com/SKYPE:phsnake/majl:phsnake@inmail.sk


Ak by sa niekomu xcelo pomoct s prekladom (najma programy) plz ozvite sa na icq:82511292, mail: phsnake@inmail.sk, SKYPE: phsnake, MSN: phsnake78@hotmail.com


AUTOR ROM tj ja NIE JE ZODPOVEDNY ZA NEFUKCNOST PDA!!! JE TO LEN NA TEBE CI SI TRUFNES TO FLASHOVAT!!! odporucam si pozriet www,xda-developers.com - najma co sa tyka flashovania ARTEMISU. ina vhodna URL - wiki.xda-developers.com
PhSnake (872)|31.12.2007 01:49
Lite
-------------------
.Net Framework 3.5
Notepad
Esmertec JBED Java
Adobe Flash Lite
Total Commander
Camera
FM Radio
HTC Streaming Media (camera potrebuje nejake dll odtial a neviem ake)
Arcsoft MMS
Task Manager 2.0.30995.1
Inbox Menu Extension (mark all as read/unread)
Symbol Pad
QuickGPS
SIMmgr
CommMgr Pro
- M$hit Onenote & PowerPoint Removed (only Word & Excel)

Download


Hladam dobrovolnikov na preklad appz do CZ - vacsinou cez reshackera
bixenon (14)|3.1.2008 10:45
to vypada dobre,ale mel bych otazku co kdyz mam HTC P3300 od T-mobile nahraju do nej tvoji instal pojede mne wi-fi?
Seifert (156)|3.1.2008 11:01
Lidi, čtěte trochu ty diskuse ... WiFi na MDAC 3 rozhodně nepojede, neb vůbec nemá chip. Teda pakliže nemáš tu kliku a nemáš ho koupenej v Holandsku, kde to tuším prodávali i s čipem ... :-)
Seifert (156)|3.1.2008 11:06
Jinak jsem to včera na svém Orbitu taky prubnul a krom toho, že to dle mého názoru poprvé nabíhalo extrémě pomalu se jeví, že je to docela OK. Nicméně bych se asi též klonil k jakési LITE verzi, kde by toho nebylo tolik (rozhodně ne programy, které nejsou free). Jsem si vědom, že každému by asi vyhovovalo něco jiného, ale je to o dohodě ... :-)
PhSnake (872)|3.1.2008 11:29
skusim dnes spravit build "lite" len by som celkom prijal ak by som mal nejaky feedback co za appz tam xcete.
Seifert (156)|3.1.2008 12:28
Tak ... můj subjektivní názor:

HTC taskmanager, Total Commander, Core Player, Battery Status, HTC album, jednoduchou EN klávesnici, ty hry taky docela potěší, Pocket screen capture, WM5 storage ...

je to podle mě takovej základ ... Zbytek ať si každý udělá k obrazu svému ... :-)

dík za velmi přínosnou práci ... :-)
FOXXX (77)|3.1.2008 14:42
Tak já bych tam nedával nic :-) jsem pro co nejčistší ROM, ať si každý nasází jen oblíbené programy. Nějaká klávesnička a hra jistě nevadí...

mimochodem, to je zase kravina s tím chybějícím chipem... chipy jsou podle informací které jsem našel a fyzického ověřování stejné (ani tam není samostatný chip pro wifi, je to součástí jiného) ale tato funkce chipu není povolena a chybí i jakákoliv wifi antena...
zivan (615)|3.1.2008 14:50
Pod jakou licenci tam je Resco Keyboard a Opera (nebo to je verze Mini)?

Edit:
Stejny dotaz na - Resco Explorer, CorePlayer, iSilo, 1-Calc...atd.
ja.prvni (42)|3.1.2008 15:29
Já teda používám BatteryStatus Ext Clock 1.04, protože umí i taskmanager i todaylunch i hodiny, nebylo by lepší místo několika jiných pluginů použít tenhle?
Pavel Koza (4761)|3.1.2008 15:29
Z pozice cloveka odpovedneho za obsah tohoto webu asi tolik:

- pokud je soucasti ROM plna verze aplikaci jako Resco a podobnych, tak je mi lito, ale musi to pryc. Nelze delat vyjimky.
- pokud tam jsou vyhradne komercni aplikace ve forme dema (a po zadani klice se aktivuji), tak to tu nechte za predpokladu, ze nebudou soubory umistene primo na tomto serveru.

Je mi lito, ale s Microsoftem jsem ve skupine dalsich webmasteru o teto problematice dlouze diskutoval a jejich stanovicko je bohuzel jasne... Ze se to obecne porusuje je vec jina, ale uz jsem kvuli diskuzim mel par emailu z ruznych instituci a firem a tak bohuzel musim na tomto stanovisku trvat. V dohledne dobe se pokusim presne shrnout, proc tomu tak musi byt, do te doby se musite spokojit s timto vysvetlenim.
PhSnake (872)|3.1.2008 15:55
[QUOTE="Zivan"]Pod jakou licenci tam je Resco Keyboard a Opera (nebo to je verze Mini)?

Edit:
Stejny dotaz na - Resco Explorer, CorePlayer, iSilo, 1-Calc...atd.[/QUOTE]

....Niektore app su len trial.(takze ak nie si stastny vlastnik serial.no. :(( )- vid 1.moj prispevok
PhSnake (872)|3.1.2008 15:59
[QUOTE="ja.prvni"]Já teda používám BatteryStatus Ext Clock 1.04, protože umí i taskmanager i todaylunch i hodiny, nebylo by lepší místo několika jiných pluginů použít tenhle?[/QUOTE]
je tam
runner111 (75)|3.1.2008 21:35
Můžete někdo napsat, kolikzůstává po nahrání volné paměti?Jak úložné tak i operační? To je asi zásadní věc, která mě zajímá,nahrál jsem si totiž tu origo z HTC a tam bylo tak málo volné paměti v úložišti, že byla prakticky nepoužitelná. A ROM od T-mobilu neměla wifi ale paměti v ní bylo o něco víc. Teď mám zatím Vannilla ROM a u ní bylo po nahrání okolo 50MB k dispozici. Pokud by byla k dispozici čistá ROM s co největší volnou pamětí a čestinou, byl bych ti zavázán.
PhSnake (872)|4.1.2008 10:40
jj, pracuje sa na vanile len mometalne sa snazim prelozit este nejake apps a xcem nejake veci doladit. Bude vanila v priebehu par dni
maxtremek (88)|7.1.2008 18:35
Zdravim pred nahranim nove rom s wm6 pisou ze se maji vytahnout karty SDHC..ale vzdyt rom se instaluje z karty ne?nebo jsou i jine moznosti? cili to mam nahrat s nejake obyc 2gb a pak az muzu pouzit sdhc pokud to spravne chapu..?
htcjirka (1875)|7.1.2008 18:55
Update z karty je jedna z moznosti.Pokud mas PC instaluje se vetsinou update z nej.
maxtremek (88)|7.1.2008 19:43
jako pres active sync?

A ktera česká rom s WM6 je nejrychlejsi, ma nejvic free mista a funguje na 100%? Cetl jsem ruzne na webech ze v nekterych romkach par veci nefunguje tak jak ma
PhSnake (872)|7.1.2008 20:17
[QUOTE="Treo 750v"]...cili to mam nahrat s nejake obyc 2gb ...[/QUOTE]

Presne tak, ja osobne si myslim ze problem je v tom ze IPL/SPL (bootloader - nieco na sposob biosu) nema HW podporu SDHC a teda sa nedostane do flashovacieho modu, mozno sa mylim, ak ma niekto opravi alebo napisse podrobnosti, budem len rad. SDHC sa totiz instaluje dodatocne (napr. na starych biosoch si mal povedzme len podporu HDD do XYZ GB, ked si xcel pouzit vascsi musel si nainstalovat nejaky fix).

Ano potom mozes pouzivat SDHC (ja mam 8GB sandisk)
cmajda (10)|9.1.2008 09:34
[QUOTE="PhSnake"]konecne asi po dvoch tyzdnoch som dorobil CZ Rom pre orbit/artemis/htc 3300/mdac3

Screenshoty, normalny popis a download - vdaka topik
[/QUOTE]

Tak jsem použil zmíněnou rom a zatím mé postřehy.
Nefunkční rádio i po zkopírovaní nových souborů. Nefunkční HTC album, HTC contact stará verze. Při zmáčknutí tl. pro vypnutí vypne nejen obrazovku, ale i aplikace běžící na pozadí. Jinak překlad super. Budu testovat dál.
Hodila by se nějaká pěkná plnohodnotná klávesnice (grafická,Inter Write pro.., )Také by asi nikdo nepohrdnul, vyzváněcími profily. Jinak autorovi patří vřelé díky za snahu :)) jen tak dál a doufám, že brzy bude nová verze ROM.
PS: pokud budeš chtít testovacího králíka na testování rom, dobrovolně se hlásím
.
ja.prvni (42)|13.1.2008 10:51
jak to vypadá s tím rádiem? Už se to někomu povedlo rozpohybovat?
Cabas_ce4you (23)|13.1.2008 12:33
Taky by mě to zajímalo ikdyž to rádio mě zas až tam nevadí.
PhSnake (872)|13.1.2008 12:41
dnes bude niekedy podvecer nova verzia, par veci prelozenych. A otestujem to radio.
ja.prvni (42)|13.1.2008 13:08
OK díky za zprávu, pořád hledám ROMku, kterou bych dal místo WM5, aniž bych přišel o nějakou funkčnost a tahle by byla ideální. Cube a TouchFlo jsou jen v ty plny verzi, nebo i v lite a normal?
Cabas_ce4you (23)|13.1.2008 13:15
Tak jsem poslal maila na stažení Normální verze ale pořád mě nedošel mail na sosnutí.Nevíte jak dloho to trvá než to dojde?
Cabas_ce4you (23)|13.1.2008 21:19
Může sem někdo hodit návod jak to nahodit do telefonu? Jsem z toho tak nějak magor.Stáhnul jsem si( Normal ROM) ale má to příponu nbh. Co s tím mám dělat ?
PhSnake (872)|13.1.2008 22:21
citaj 1 prispevok
Cabas_ce4you (23)|13.1.2008 23:01
Už mě to konečně vlezlo do kebule :oops: Nějak sem to pořád nechápal.
J85k2 (34)|14.1.2008 15:21
nerad to píšu ,ale LITE verze se opět nějak nepovedla !! pro změnu nefunguje vůbec - zamrzne těsně před kalibrací displeje.
Jinak jaká je to verze ROM ? ofiko od HTC??.... přimlouval bych o pouze čistou CZ Rom.
PhSnake (872)|14.1.2008 15:51
pozrem dnes, opravim, a okrem toho uplne cista sa spravit neda(resp da, ale radsej tam hodim napr TC ako vyFFFFF v romke povedme 4MB)je totiz obmedzenie min. velkosti ROM image
PhSnake (872)|14.1.2008 21:07
je to fixnute(lite verzia)
J85k2 (34)|14.1.2008 23:09
ROM facha a vypada to na MEGA MEGA povedenou ROM - zatim mi na ni fachaj fsechny programky co na vanilla ROM. Behem tejdne snad odzkousim vsechno mozny.
runner111 (75)|15.1.2008 09:48
Můžete napsat,kolik volné paměti po nahrání lite verze zůstává v úložišti a programové paměti?Díky.
Cabas_ce4you (23)|15.1.2008 15:43
Mám tam doinstalováno asi 5 programů a ukazuje mě to 46,37 MB volných na Uložišti a 24,76 MB na Program

Jinak to chodí naprosto v pohodě.TomTom taky v pohodě.
PhSnake (872)|15.1.2008 16:00
TT funguje bez prob len tusim ak mas tt6,203 a vyssi. 6.100 ma problem s "Paměťovou Kartou" treba zmenit bud CurrentData.map (alebo nejak podobne sa subor vola) alebo v registorch: HKLM\System\StorageManager\Profiles\SdMemory
Folder="Paměťova Karta" na "Storage Card"
Cabas_ce4you (23)|15.1.2008 16:04
Mám TT 6.100 a dnes sem podle něho najel asi 110 Km a naprosto v pohodě a v registrech jsem nic neměnil :)
PhSnake (872)|15.1.2008 16:36
enviem aka aka to bola verzia viem ze par ludi s tym malo prob. Nevadi, nic sa nestane ked to tu bude. inac spokojny?
Cabas_ce4you (23)|15.1.2008 16:52
Super.Chodí nádherně.Testnul jsem i Full ale pro mě tam bylo moc nepotřebných programů tak jsem přešel na Lite a mět klobouk na hlavě tak okamžitě smekám.Už dlouho jsem neviděl tak dobrou práci :yes: :yes: :yes: Díky za to.
J85k2 (34)|15.1.2008 18:32
Tak Vás musím i PhSnaka zklamat - LITE ROM funguje i s TT 6.030.8320 !!
a je pravda ,že je to doost dobrá práce :yes:
runner111 (75)|15.1.2008 20:14
Ještě jeden dotaz:jaká je v lite verze radia? Mám Vodafone a po upgradu na WM6 se mi stává problém s výpadky dostupnosti GSM, který se řeší v jiných diskuzích.Tak mě napadlo, jestli tu není jiná verze než jakou mám já, že bych to zkusil.Dik.
PhSnake (872)|15.1.2008 21:16
je to len OS, neupdatuje GSM,SPL,IPL - cisto len system. najnovsia je tusim 3.nieco, najdes na xda-deve
J85k2 (34)|16.1.2008 13:12
"první" chybička ve verzi LITE: při kopírování vetších souborů přes wm5torage 1.8cz se mi artemis klidně vypne a tím dojde k odpojení jednotky. řešení: nahrát jinou verzi třeba 1.75 :)
TheMelin (1642)|16.1.2008 15:44
To si musis nastavit v nastaveni pda, ze pri pripojeni do site nevypinat zarizeni ;)
PhSnake (872)|16.1.2008 19:29
Prave som dorobil verziu s 6strannou CUBE (teda uz je to hranol so 6-uholnikovou podstavou:D ).
J85k2 (34)|16.1.2008 19:34
při připojení o sítě? to trochu nechápu ,ale z wm5stoge to funguje bez nastavovaní.
TheMelin (1642)|16.1.2008 19:41
Myslim START/ NASTAVENI/SYSTEM/NAPAJENI a zde je zetrzitko, pokud je pda dobijeno aby se nevypinalo.
J85k2 (34)|16.1.2008 19:49
tak Vás musím zklamat zde mám pouze "vypnout zařízení,pokud není používáno" a to z baterii či externím napájení od 1m do 30m v druhém případě!! mno resumé je takový ,že mám pravdu :)
TheMelin (1642)|16.1.2008 19:53
No a kdyz to u externiho napajeni odskrtnes, tak se nevypne. To znamena ze mam pravdu ja :) Ne delam si srandu, ale urcite to musi fungovat. Tuto ROM nemam, ale tohle se v ROMkach nemeni a je to vsude stejne.
PhSnake (872)|16.1.2008 20:02
ja som si na kartu cez WM5 natahoval asi 1.5gb mp3, bez prob - jedine co mam nastavene aby sa vypinalo je backlight. ked som na kabli ani to ne
ja.prvni (42)|17.1.2008 10:55
jsou TouchFlo a Cube i v té lite verzi? Nebo je nějaká možnost jak je doinstalovat?