Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rada pri koupi MDA Compact 3 od t mobile, nebo neco jineho?

Sako verife (476)|30.12.2007 13:01
Ahoj mel jsem mda compact 1 a bohuzel jsem prisel o tento mobil a kontakty/kalendar. Nicmene na PC jsem si delal zalohy v ActiveSync a tak doufam ze zakoupenim jineho pristroje pujdou tyto zalohy (kontakty/kalendar) obnovit.

V soucasne dobe se mi asi nejvice libi mdac3. No libi nejvice je asi spatna veta. Cenove si jej mohu dovolit abych to upresnil.

Na mdac3 se mi libi ze ma FM radio a GPS primo v sobe. A spise bych na vas smeroval rad par dotazu.

1) jaka max karta jde do nej dat? (4gb?)
2) opravdu mi pujde obnovit zaloha?
3) prosim o link na funkcni redukci miniusb/jack kvuli sluchatkum
4) kdyz si jej koupim primo u Tmobil dostanu v nem uz automaticky tu nejnovejsi romku? Nebo o ni musim zazadat?
5) mam si radsi nahrat jinou romku? kterou? nejlepe link s CZ popisem co a jak, radsi

Jen zaverem bych rad dodal ze od Tmobile jej chci schvalne protoze mam prodejnu cca4zastavky od sebe. A nerad bych jej kupoval pres net kvuli reklamacim atd.I kdyz vim ze by to bylo o neco levnejsi poridit si jej odnekud jinud nez Tmobile.

Prosim ,kdo zna odpovedi na me otazky, o vysvetleni. A to budto primo zde. Nebo treba na mail: verife@seznam.cz
PhSnake (872)|30.12.2007 13:19
1) ak naistalujes nejaku novsiu ROM das tam aj 8GB - SDHC (napr t-debil wm6CZ)
2)zaloha z mda I asi nie, ale kontakty a agenda hej
3)ebay, expansys..... a pouzi search
4) neviem ale bez problemov stiahnes
5) pouzi search

ale radsej by som pockal par mesiacov bude touch cruise/artemis2/orbit2....
Zdenek Malinsky (9781)|30.12.2007 13:37
A co treba Kaiser vulgoalias Vario 3 cili TyTN II ???


ad zaloha AS
Od verze 4, tedy pro WM 5 a novejsi tato moznost neni, takze co jsi mel synchronizovane s Outlookem(kontakty, posta...) pujde, ale zaloha nikoli. Jedinou moznosti je sehnat nejake zarizeni s 2003 SE, udelat na nem HR, nastavit cas, datum a region.settings pak obnovit z AS a potrebna data vyexportovat. Zaloha by ti nejspise nepomohla ani kdyby byla delana backup manazerem, protoze to spolehlive funguje jen na stejne romce.
Sako verife (476)|30.12.2007 16:33
tak nutne budu spise potrebovat jen ty kontakty, i ten kalendar bych ozelel.

Cekat par mesicu na lepsi mda nechci, cena by byla urcite jina nez tedka, navic potrebuji mobila tedka. Sice jsem o sveho prisel pred 5ti mesici a pouzival jsem tedka jiny (starej srac siemens) ale jelikoz jsem po nejakych operacich tak jsem nemohl resit jiny mobil-pda.


Takze vicemene se mohu rozloucit s tim ze bych obnovil zalohu vcetne nainstalovanych programu :( pokud jsem to pochopil dobre teda. Tak to me ceka urcite minimalne prace s uklidem na disku a prebiranim ktery programy jsem pouzival a ktery budu potrebovat :D

Jeste vec ktere jsem asi moc dobre nerozumel:
PhSnake:1) ak naistalujes nejaku novsiu ROM das tam aj 8GB - SDHC (napr t-debil wm6CZ)
To je romka kterou dodava primo Tmobil nebo nejaka specialni? Pripadne jaka, respektive stacil by mi jen nazev pod kterym bych to mel hledat. (samozrejme se nechci moc vrtat v romkach kdyz to bude v zaruce)
Jakou velikost karty (kolik GB) by mi povolila primo romka od Tmobile?

Vim ze se vyptavam jako vul :oops: ale zjistovat si tyto veci primo tady z fora se mi zda dost neresitelny a jelikoz SNAD pujdu kupovat uz zitra tak doufam v usetreni casu a vasi dobrou vuli.
RStein (2012)|30.12.2007 16:45
MDA Compact III je bez wifi = vyhozene penize. Radeji kupte original - HTC Artemis.
Nejlepsi zalohu kalendare/kontaktu predstavuje synchronizace s Outlookem.
Sako verife (476)|30.12.2007 17:02
[QUOTE="RStein"]MDA Compact III je bez wifi = vyhozene penize. Radeji kupte original - HTC Artemis.
Nejlepsi zalohu kalendare/kontaktu predstavuje synchronizace s Outlookem.[/QUOTE]

wifi je zrovna vec kterou vubec k nicemu nepotrebuji.
Outlook je svinska aplikace kterou nepouzivam.
RStein (2012)|30.12.2007 17:15
1) Prijde mi skoda kupovat zarizeni bez wifi, zvlaste, kdyz jde o jinak zcela identicka zarizeni - dnes jsou skoro vsude hotspoty.
2) Skoda - pak by vas nevypeklo opravdu svinske a neprakticke zalohovani v AS. :)
akunka (18)|30.12.2007 20:22
Tak ho nechte, ať si koupí, co chce.
Sako verife (476)|30.12.2007 23:23
jde o to ze wifi nikde nikdy nepouziji, proto je pro me zbytecna. Jsem neustale na PC/netu pokud pojedu nekam pryc tak pojedu s notasem a ten wifi ma.
Proto me ta absence wifi vubec nemrzi.
Spise me zajima ze je od Tmobilu a tedy je pro mne nejakym zpusobem dotovan. Otazkou samozrejme zustava jak moc vyhodny to je kdyz se da sehnat nekde i levneji:))

Nevite nekdo jestli po novem roce zlevni MDAC3 u t mobilu? Precejenom predpokladam ze by meli nasadit nejaky novejsi mda asi...Nebo alespon slevnit ty stavajici:$:
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2007 10:14
Když čtu tvůj poslední příspěvek, tak mě napadá, že pokud jsi pořát doma na PC nebo občas na cestách na notebooku, zda pro tebe není PDA zbytečné. Na volání a SMS postačí např. levný smartphone HP iPAQ 514.
FOXXX (77)|31.12.2007 10:28
Když koupíš nové MDA, tak bude mít ROM WM6 s podporou SDHC karet, čili i těch 8GB pojede. Oficiální ROM není vůbec špatná, ale na XDA Developers najdeš rozhodně svižnější kousky s více volné paměti. (používám touch 3.01 která je o poznání rychlejší, ikdyž obsahuje kostku touch flo)
PhSnake (872)|31.12.2007 11:16
a napriklad na ce4U som supol moju TFLO-WiFi-SDHC ROM pre ARTE v CZ
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=27341
musim sa pochvalit :-)
Sako verife (476)|31.12.2007 11:21
samozrejme notas nosim jen obcas, spise na prac cestach jej vyuziji. Ale aby me nekdo otravoval mailama nebo pres icq i na mobilu to nechci.
Proste nevim jak lepe vysvetlit ze wifi je pro me zbytecnost.:))
Sako verife (476)|31.12.2007 11:27
jen takovej mensi OT zcela mimo misu. O puvodni mdac jsem prisel. Nicmene EMEI mam ale da se pres tohle znicit ten mobil na dalku? Nebo je to jen jakejsi VIN mobilu jako jsou na autech? Vpodstate je mi to cislo na prd? (pokud nepocitam ze by jej nahodou nekde nasli policajti)
PhSnake (872)|31.12.2007 11:37
IMEI sa to vola, teoreticky policajti(alebo operator) ho vedia vypatrat ak ho niekto pouziva, teoreticky operator ho vie dat na blacklist - neviem ako to funguje v CZ/SK, ale tu v UK si potom dotycny nezavola(iba ak si vie zmenit IMEI). Ale PDA cast moze pouzivat
Sako verife (476)|31.12.2007 12:05
tak to je dobra zprava, ja se obaval ze na dalku s tim telefonem nemohou nic delat. Jsem pro to aby jej klidne znicili, na dalku. Porad lepsi nez aby si nejaka svine uzivala muj mobil:mad: Jeste k tomu kdyz me okradl kdyz byla bouracka a ja vyvaznul jen taktak. ALe taky mohl jen vylitnout z auta, i kdyz si myslim ze se nekomu hodil...:evil:
Sako verife (476)|2.1.2008 14:23
hmm tak klasika :((
kdyz uz jsem se rozmyslel ze si vezmu teda artemise s wifi tak nikde v brne skladem nebyl. Tak jsem zasel do tdebilu a rikal jsem si ze bych si neco priplatil a vzal MDA vario III.Za to bych mel zaplatit dle mych vypoctu 14tisKc.
JENZE pred cca pul rokem kdy po me chteli prodlouzit smlouvu a v te dobe jsem mel sve mdac a o jinem telefonu jsem neuvazoval tak jsem si nechal udelat/prevest tarif na HIT.(levnejsi sms, volani atd)
Jenze tedka mi rekli v Tdebilu ze na levnejsiho mobila nemam narok ze mam HIT tarif. Myslite si ze by slo zrusit HIT tarif a vzit si radsi misto toho levnejsiho mobila?
Z hlediska financniho by na tom byl Tdebil lepe, protoze me volani vychazi mesicne na 300-350Kc a urcite by sejim podle me vyplatilo radsi ode me vzit prachy za mobila. I kdyz tak se to zda jen me a proste nevim tedka co...
zase vysolit za mobila 16-17tis se mi nechce a u manzelky by jsem to tezko obhajoval:sarcastic:
RStein (2012)|2.1.2008 16:03
No jestli mate tarif HIT a uz podepsanou smlouvu na dobu urcitou, tak si novy telefon muzete vzit teprve cca pul roku pred vyprsenim dvouleteho uvazku.
Sako verife (476)|2.1.2008 16:21
[QUOTE="RStein"]No jestli mate tarif HIT a uz podepsanou smlouvu na dobu urcitou, tak si novy telefon muzete vzit teprve cca pul roku pred vyprsenim dvouleteho uvazku.[/QUOTE]

toho jsem se bal tak asi bude jen mdac3 od tdebilu :no: :dead:
Sako verife (476)|2.1.2008 23:38
teda artemis od sunkasoftu, jediny ceho se bojim je:

1) nebude skladem (skoro 100%jistota)
2) ze se to bude obcas sekat kvuli procaku. Jde mi spise hlavne o to aby se nesekal TomTom. I kdyz to se asi dost zlepsi instalaci nove ROMky
PhSnake (872)|2.1.2008 23:48
tt sa neseka. aspon nie u mna(6.203 - drunken self made ROM). ako to ma sunkasoft so skladom?.... Skus sa spytat Milosa Strouhal alebo Zdenka Malinskeho
Sako verife (476)|3.1.2008 00:00
[QUOTE="PhSnake"]tt sa neseka. aspon nie u mna(6.203 - drunken self made ROM). ako to ma sunkasoft so skladom?.... Skus sa spytat Milosa Strouhal alebo Zdenka Malinskeho[/QUOTE]
no predpokladam ze se tam stavim zitra rano (Brno) a uvidim no.
Zmenu romky budu mit strach udelat urcite minimalne ze zacatku, co kdyby tomu kousku fakt neco chybelo a casem se v nem neco porouchalo. A zase kdyby byla nejaka porucha tak uz bych to asi neureklamoval:))
RStein (2012)|3.1.2008 09:03
TT se v nesekal v Artemis ani s prvni verzi ROM...
Sako verife (476)|3.1.2008 11:43
[QUOTE="RStein"]TT se v nesekal v Artemis ani s prvni verzi ROM...[/QUOTE]

tak to je dobra zprava ktera me uklidnila:yes:
Tedka jsem si prinesl krabici s Artemisem a 2GB kartou tak jdu rozbalovat atd. Melo by to mit uz WM6 a zrejme i tu novejsi ROMku. Nicmene si nekde budu muset sehnat ten ovladac primo od vyrobce na vetsi kapacitu karet (i kdyz tedka kartu neplanuji ale v budsoucnu asi bude 8GB)

jinak musim strasne pochvalit SunnySoft v Brne. Kdyz vcera rikal prodavac ze zitra dovezou artemise tak jsem tomu moc neveril :oops:
Nicmene dneska kdyz jsem tam dosel tak prekvapili protoze zorvna dojel i dodavatel s krabicema a artemisem.
Takze obsluha a pokec super.:yes: :yes: :yes:
PhSnake (872)|3.1.2008 12:02
je celkom mozne ze ked mas wm6 ROMku mas podporu SDHC. Treba skusit. Naprv T-debil WM6 ROM ma podporu SDHC zabudovanu.
Sako verife (476)|3.1.2008 12:12
podle webu sunny softu ma WM6, ale prodavac mi sdelil ze na podporu tech vetsich karet bude potreba instalovat nejaky patch. Ten prodavac je vlastnikem artemise ale ma jen WM5 (zrejme jej vlastni delsi dobu nez se zacal davat WM6) Tak proste az si nekdy koupim vetsi kartu tak to zjistim :D
Jdu si cist navod a chystat naprvni nabiti :D :yes: jsem proste nadsen jako z kazde nove hracky, nepletme do toho manzelky a milenky :D
RStein (2012)|3.1.2008 12:21
A opravdu je ta 2 GB karta SDHC? :) Nedavno jsem kupovoval v ALZE Kingston 2 GB (ne SDHC).
Sako verife (476)|3.1.2008 12:26
[QUOTE="RStein"]A opravdu je ta 2 GB karta SDHC? :) Nedavno jsem kupovoval v ALZE Kingston 2 GB (ne SDHC).[/QUOTE]

asi jsem to nejak blbe napsal a jsem spatne chapan :oops: karta samozrejme SDHC neni
RStein (2012)|3.1.2008 12:52
Aha - ten prispevek vyse jsem si vylozil, ze nevite, jestli je karta SDHC.
Ted budete alespon bez starosti ;)
MilanSu (823)|3.1.2008 13:21
Pokud si das nastaveni system, o produktu, takj vidis verzi WM, oficialni WM6 od T-mobile ma podporu SDHC, sam mam sandisk 6 GB SDHC v Artemisu
Sako verife (476)|3.1.2008 16:50
[QUOTE="MilanSu"]Pokud si das nastaveni system, o produktu, takj vidis verzi WM, oficialni WM6 od T-mobile ma podporu SDHC, sam mam sandisk 6 GB SDHC v Artemisu[/QUOTE]

sice jsem uvazoval o mdac od tdebilu ale nakonec ji od nich nemam.
Mam Artemise od Sunysoft.
nicemne mam v tom nastaveni:

Wm 6profi
CE OS 5.2.1620 build 18125.0.4.2
Sako verife (476)|3.1.2008 16:53
no ale po prvnim spusteni artemise me polilo horko :sarcastic:

nechtelo to vubec kalibrovat obrazovku a instalovat atd. Bylo uz vse nainstalovany. Nicmene silene pomaly vse. To jsem se opotil i na prdeli:))
tak jsem zkousel davat HR podle mdac vim ktery tlacitka :D jenze u tohohle to je jinak jak jsem se dozvedel od prodavace v Sunny kam jsem s tim letel:D
Po HR to vypada ze jede vse OK, ale poradne jsem jeste nekoukal cely den nekde beham :(
Sako verife (476)|3.1.2008 17:59
tak opet zasek :no:

tdebilove delaji cest svemu jmenu. jelikoz mi nejdou mms tak jsem volal operatorovi (automatu) a poslal sms s typem mobilu zkusil jsem mdac3 precejenom je to stejnej vyrobek jaky oni prodavaji. Ale zpet mi dosla zprava ze nebylo rozpoznano zarizeni. Tak jsem zavolal operatorovi a rikal ze urcite je nastavenej kdyz je od nich. Tak mu rikam ze jmena jsou jiny ale pristroje identicky :sarcastic:


tak prosim vas jak mam nastavit MMS? A kde? operator Tmobile

dekuji
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2008 18:47
Nevím, zda téma "rada pri koupi MDA Compact 3 od t mobile, nebo neco jineho?" a sekce "Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?" je zrovna nejvhodnější pro tento dotaz. Zařízení máš vabráno, tak co třeba zkusit v HTC a pokud možno s dodatkem Pocket PC a nikoli Smartphone. ;)
Sako verife (476)|3.1.2008 18:54
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nevím, zda téma "rada pri koupi MDA Compact 3 od t mobile, nebo neco jineho?" a sekce "Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?" je zrovna nejvhodnější pro tento dotaz. Zařízení máš vabráno, tak co třeba zkusit v HTC a pokud možno s dodatkem Pocket PC a nikoli Smartphone. ;) [/QUOTE]
j diky kouknu, jsem to postaval asi nejak rozrusenej :D
JendaV (65)|13.5.2008 14:57
Ahoj! Nenašel jsem nikde nic o xda orbit 2, tak zkouším tady. Pokud vím, mají ho jen Němci. Nebo víte o někom u nás? Mám na mysli 520MHz, WiFi a 128MB a kulatý design. Nebo mi poradíte, jakou CZ budu moct nainstalovat, když si koupím toho Němce? Nepotřebuji počeštění systému, ale psaní (a kopírování a vše ostatní) s CZ diakritikou. Také bych musel přejít z němčiny do angličtiny.
Dík za rady!