Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová pravidla pro zacházení s Li-Ion bateriemi při cestování do/po USA

Zdenek Malinsky (9781)|29.12.2007 17:59
V rámci stále se zvyšující (a bohužel často křečovitější) snahy o co nejbezpečnější letecký provoz nás od prvního ledna 2008 čeká další omezení, zatím se týkající pouze cest do USA a samozřejmě po USA. Tentokrát jde o omezení převozu náhradních (samostatných) lithium ionových baterií. Od prvního ledna tak můžete převážet volné baterie pouze v příručním zavazadle, které si berete s sebou do kabiny letadla, a kde jsou (podle úřadů) pod lepším dohledem palubního personálu. Naopak v zavazadle přepravovaném v zavazadlovém prostoru nemá volná baterie co dělat. Volné (náhradní) baterie přepravované na palubě letadla je nutné zabezpečit proti náhodnému zkratování, nejlépe pomocí originálního obalu, nebo alespoň přelepením kontaktů izolační páskou. A aby toho nebylo málo, můžete si s sebou vzít maximálně baterie s celkovým obsahem 25 gramů lithia, což odpovídá 300 Watt-hodinám kapacity. Pokud se chystáte do USA, raději si přečtěte informace přímo od zdroje.

Inu, nic než smířit se s tím nám asi nezbyde, i když o smysluplnosti tohoto opatření si můžeme myslet cokoliv.

htcjirka (1875)|29.12.2007 21:00
:sarcastic: no coment
bobby_ce4you (145)|30.12.2007 17:07
Řešením by mohla být nabíječka na tužkové baterky, jednu mám a funguje znamenitě.




wisp_ce4you (200)|30.12.2007 21:38
Sorry za trochu OT, ale co je to za nabijecku?
Docent (1234)|30.12.2007 23:02
To je obrázek z nějakého aprílového vydání? Podle velikosti se tam vejde 1 tužková baterka.
Takže pro matematiky a věštce:
Tohle mně dokáže s plně nabitými Ni-Mh akumulátory 2500 mAh dobít standardní baterku 1100 mAh 2 až 3x, baterku 2200 mAh to nedobije na plnou kapacitu ani 1x.
Kolikrát to dokáže nabíječka na snímku v tomhle vlákně?
bobby_ce4you (145)|31.12.2007 08:25
[QUOTE="Docent"]To je obrázek z nějakého aprílového vydání? Podle velikosti se tam vejde 1 tužková baterka.
Takže pro matematiky a věštce:
Tohle mně dokáže s plně nabitými Ni-Mh akumulátory 2500 mAh dobít standardní baterku 1100 mAh 2 až 3x, baterku 2200 mAh to nedobije na plnou kapacitu ani 1x.
Kolikrát to dokáže nabíječka na snímku v tomhle vlákně?[/QUOTE]

Žádný apríl, jak jsem psal mám jednu doma a dobíjím s tím HTC Trinity s 1500 mAh baterkou a jde to dobře. Je to na jednu tužkovou a dobíjení trvá asi 2 hod. Koupil jsem to tady
asi před měsícem a zatím to je spolehlivé.
bobby_ce4you (145)|31.12.2007 08:49
Lze také použít i zásuvku v letadle s cigaretovou nabíječkou a adaptérem