Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6.0, AS4.5 a synchronizacia s dvomi PC

alco (89)|28.12.2007 21:23
Prosim Vas poradi mi niekto s tym synchronizovanim?

snazim sa synchronizovat PDA s dvomi PC. na WM5.0 mi to islo v pohode, zda sa ze to ide aj na WM6 ale je den problem stale mam.. ked zosynchronizujem PDA s stolnym PC vsetko je OK ako nahle ho dam do notebooku tak notebook mi stale prepise ID ktore mam napisane v HP RW6815 a potom sa zosynchronizuje, lenze ked dam HP zasa do stolneho PC ten ho zasa nepozna lebo ma prepisane ID a chce synchronizovat ako nove zariadenie od zaciatku... toto sa dookola opakuje a neviem si rady.. ":(

Zistil som jednu zaujimavu vec. ked pripojim PDA k PC tak sa mi spoji s PC pomocou sietoveho pripojenia co mi na WM5.0 nerobilo tam sa mi pripajalo pomocou USB. Aj mi prida dalsie sietove pripojenie do windowsu. neviete kde nadstavim aby sa mi pripajal klasickym pripojenim cez USB? myslim ze tam by mohol byt problem s zlou synchronizaciou... pretoze kazdy PC mu prideli inu IP podla mna...

A zistil som ze v WM6 nieje tato polozka kde si mozem prepnut na spajanie bud cez USB alebo cez sietove rozhranie

https://www.ce4you.cz/img/articles/cz/large/0000000249_T+...+06124232513.gif

za vsetky rady dakujem
RStein (2012)|28.12.2007 21:31
Nevim, jestli za tyto problemy muze RNDIS, ale i bez appletu rezim na serial prepnout muzete.
hodnotu HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers/DefaultClientDriver zmente na Serial_Class. hodnota MUSI byt ulozena a pro jistotu restartujte (soft reset) zarizeni - nejlepe tak, aby byl stoprocentne proveden "flush" nove hodnoty - to znamena podrzet delsi dobu vypinaci tlacitko, dokud se nezobrazi dialog, zda chcete opravdu vypnout zarizeni.
alco (89)|28.12.2007 21:40
[QUOTE="RStein"]Nevim, jestli za tyto problemy muze RNDIS, ale i bez appletu rezim na serial prepnout muzete.
hodnotu HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers/DefaultClientDriver zmente na Serial_Class. hodnota MUSI byt ulozena a pro jistotu restartujte (soft reset) zarizeni - nejlepe tak, aby byl stoprocentne proveden "flush" nove hodnoty - to znamena podrzet delsi dobu vypinaci tlacitko, dokud se nezobrazi dialog, zda chcete opravdu vypnout zarizeni.[/QUOTE]

ale ja nechcem pripojenie SERIAL ja chcem pripojit pomocou USB alebo prepnutie na serial automaticky zapne USB? neviem preco to v WM6 nieje tak ako v WM5 ze som si mohol prepinat USB/Ethernet pripojenie, teraz mi to pripada ze PDA je prepnute stale na ETHERNET pripojenie lebo vzdy ked ho dam do PC tak mu PC nacita IP adresu a automaticky mi prida nove pripojenie medzi siete.. a myslim ze tu bude problem.. prosim ako alebo respt. cim si dokazem zmenit hodnotu registra? dakujem idem na to.. snad to pomoze..
RStein (2012)|28.12.2007 21:45
Serial je jen rezim prenosu pres USB- ve vasi ROM neni pouze applet, ktery udela to same, co jsem vam popsal.
K editaci registru staci Total Commander, PHM Registry Editor.
Primo z PC lze registr PDA editovat napr. pre CeRegEditor.
alco (89)|28.12.2007 21:47
[QUOTE="RStein"]Serial je jen rezm prenosu pres USB- ve vasi ROM neni pouze applet, ktery udela to same, co jsem vam popsal.
K editaci registru staci Total Commander, PHM Registry Editor.
Primo z PC lze registr PDA editovat napr. pre CeRegEditor.[/QUOTE]

OK idem na to o 10 minut napisem ci sa podarilo :)
alco (89)|28.12.2007 22:08
no tak som to spravil ale nechcelo mi to ulozit dve tie hodnoty tak som tu hodnotu defaultclientdriver musel zmazat a vytvoril som novu ale uz s nazcom default.. nevadi to? hodnotu som nadstavil Serial_class po restarte sa uz nenacitava ako sietove zariadenie ale ako USB lenze PC mi pise ze Zariadenie USB nieje mozne rozoznat.. co dalej prosim? dakujem za cenne rady
RStein (2012)|28.12.2007 22:15
VADI
Boze dobry, aplikace preci interpretuje JEN zname
klice. :) DefaultClientDriver MUSI existovat - nemusel jste klic mazat, stacilo ZMENIT jeho hodnotu a ne vytvaret dalsi klic!
alco (89)|28.12.2007 22:19
[QUOTE="RStein"]VADI
Boze dobry, aplikace preci interpretuje JEN zname
klice. :) DefaultClientDiver MUSI existovat - nemusel jste klic mazat, stacilo ZMENIT jeho hodnotu a ne vytvaret dalsi klic![/QUOTE]

oops to som nevedel... ihned idem na to este raz
alco (89)|28.12.2007 22:23
mam to spravene tak ako ma byt nazov default som prepisal na DefaultClientDiver ulozil, restartol a po nastartovani mi PC napise zariadenie USB nebolo rozpoznane :(
RStein (2012)|28.12.2007 22:27
To je preklep - ma byt DefaultClientDriver.
DOufam, ze resetujete zarizeni, jak jsem popsal vyse.
RStein (2012)|28.12.2007 22:31
A pro jistotu - mate v registrech tento klic
cecmd file list (copy)
Total files: 19
\\\registry\HKLM\Drivers\USB\FunctionDriversSerial_Class
alco (89)|28.12.2007 22:49
[QUOTE="RStein"]A pro jistotu - mate v registrech tento klic
cecmd file list (copy)
Total files: 19
\\\registry\HKLM\Drivers\USB\FunctionDriversSerial_Class[/QUOTE]

to neviem musim este pozriet ale konecne som prepisal register ako ma byt a uz mi nenapisalo ze nerozpozna ale chce instalovat nove zariadenie no nema Windows CE USB Driver... vzdy si ho nasiel z PC ale teraz nie...
RStein (2012)|28.12.2007 22:54
Tento driver jde s instalaci AS. Preinstalujte AS. Tady naleznete uz spoustu prispevku ohledne firewallu atd.
Doufam, ze mate na pocitaci legalni XP s SP2 a se vsemi hotfixy.
alco (89)|28.12.2007 23:01
[QUOTE="RStein"]Tento driver jde s instalaci AS. Preinstalujte AS. Tady naleznete uz spoustu prispevku ohledne firewallu atd.
Doufam, ze mate na pocitaci legalni XP s SP2 a se vsemi hotfixy.[/QUOTE]

Ano toto vsetko mam ako ma byt.. pred tym som mal doto iste zariadenie ale AS 4,2 a WM5 a problem nebol.. tam som si prepol USB/Ethernet ale tuna len pomocou registra.. a ked mi instalovalo PDA tak mi WINDOWS CE USB DRIVERS vzdy naslo.. idem reinstal AS
alco (89)|28.12.2007 23:18
Preinstaloval som AS ale ovladac WINDOWS CE USB DRIVERS mi PC stale nenasiel, nerozumiem tomu preco ho AS nenainstaloval sam... ;(
RStein (2012)|28.12.2007 23:26
To uz je jina chyba - bohuzel bez pristupu k HW tezko odhalitelna.
1) Nepouzivejte USB Hub a vyzkousejte i jine usb porty.
2)Podivejte se sem - http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;838989
RStein (2012)|28.12.2007 23:31
A hlavne vypnete vsechny abtiviry/firewally, at neresite fantaskni problemy misto reaknych...
alco (89)|28.12.2007 23:35
[QUOTE="RStein"]To uz je jina chyba - bohuzel bez pristupu k HW tezko odhalitelna.
1) Nepouzivejte USB Hub a vyzkousejte i jine usb porty.
2)Podivejte se sem - http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;838989[/QUOTE]


nemam HUB a nainstaloval som aj zaplatu pre USB. ale nic nepomohlo skusim dat nazad AS4.2 a z neho vytiahnut driver.. uz mam hlavu v smutku asi dam nazad WM5 kde problem nieje :( i ked velmi nerad
RStein (2012)|28.12.2007 23:38
Ani na WM6 problem neni - sam prepnu na rezim serial Kaisera bez problemu, ostatni, o kterych vim, prepli Vario ci Looxe. Problem bych nyni nehledal ve Windows Mobile, ale spis v XP...
alco (89)|28.12.2007 23:42
[QUOTE="RStein"]Ani na WM6 problem neni - sam prepnu na rezim serial Kaisera bez problemu, ostatni, o kterych vim, prepli Vario ci Looxe. Problem bych nyni nehledal ve Windows Mobile, ale spis v XP...[/QUOTE]

Rozumiem ale neviem si podom vysvetlit preco na WM5 som isiel bez problemov a na 6 sa nemozem zrazu spojit,, skusim este notebook aby som mal istotu
alco (89)|28.12.2007 23:50
[QUOTE="RStein"]Ani na WM6 problem neni - sam prepnu na rezim serial Kaisera bez problemu, ostatni, o kterych vim, prepli Vario ci Looxe. Problem bych nyni nehledal ve Windows Mobile, ale spis v XP...[/QUOTE]

Prave som odkusal aj iny PC a ta ista zavada.. najde mi zariadenie a hlada ovladac Windows CE USB Drivers a nie nenajde.. mam vypnute vsetky firewall aj antivirusy... neviem uz co dalej.. asi preinstalovat WM6
RStein (2012)|29.12.2007 00:08
Nektere pocitace/notebooky potrebuji vlastni USB drivery.
Jeste bych zkusil projet http://www.usbman.com/
alco (89)|29.12.2007 00:30
[QUOTE="RStein"]Nektere pocitace/notebooky potrebuji vlastni USB drivery.
Jeste bych zkusil projet http://www.usbman.com/[/QUOTE]

OK skusim dakujem pekne za Vas cas a informacie
alco (89)|29.12.2007 00:54
[QUOTE="RStein"]Nektere pocitace/notebooky potrebuji vlastni USB drivery.
Jeste bych zkusil projet http://www.usbman.com/[/QUOTE]

preinstaloval som nanovo AS. nanovo som nahral WM6 do PDA zmenil som na Serial_Class. XP mi najde zariadenie USB ale nenajde mu ovladac.. stale hlada WINDOWS CE USB DRIVER ale nenajde nic.. tam som skoncil a bohuzial sa neviem pohnut dalej...:(
RStein (2012)|29.12.2007 09:14
Mate v adresari ActiveSync na PC nejake *.inf soubory? Zkuste je podhodit pri instalaci driveru.
alco (89)|29.12.2007 10:11
[QUOTE="RStein"]Mate v adresari ActiveSync na PC nejake *.inf soubory? Zkuste je podhodit pri instalaci driveru.[/QUOTE]

Mam tam subory:
wceusbsh.inf
WceRndis.inf
WceIS.inf

Ale ked ich dam ako driver rucne tak mi to nepomoze lebo mi napise ze ovladac je zly.

neviem mam dojen ze to bude v chyba v PDA... ked sa spajam ako siet tak mi v pohode najde driver a pouzije ho vsetko OK len sa bohuzial nejak nemozem zosychronizovat s dvomi PC naraz. Preto som vlasne riesil spojenie ciste pomocou USB portu
RStein (2012)|29.12.2007 10:19
A na HP jste nejake specializovane ovladace hledal? Vase zarizeni je nejake vybirave. :)
alco (89)|29.12.2007 11:12
[QUOTE="RStein"]A na HP jste nejake specializovane ovladace hledal? Vase zarizeni je nejake vybirave. :)[/QUOTE]

na HP nic nieje.. :( mam RW6815 ale pokial som tam mal WM5.0 tak mi vsetko islo OK aj ovladace isli tak ako mali ale ako som tal WM6 tak nic... ja by som pripojenie USB ani neriesil len narazil som na problem ze PDA sa mi nechcelo zosynchronizovat s dvomi PC. stale vytvaralo novy vztah co ma trosku stvalo a tam bol cely zaciatok mojho riesenia lebo som sa domnieval ze problem odstranim pripojenim pomocou USB...
penik (61)|29.12.2007 14:42
Před třemi dny jsem měl ten samý problém. Synchro v jednom PC Ok, v druhém jsem musel provést nové spojení. Po přenosu do prvního PC opět nic nenašel.

Pomohlo mi až reinstal WM6 a opět jedu bez sebemenšího zaváhání. Doporučuje reinstal a je to na tuty.
alco (89)|29.12.2007 14:48
[QUOTE="penik"]Před třemi dny jsem měl ten samý problém. Synchro v jednom PC Ok, v druhém jsem musel provést nové spojení. Po přenosu do prvního PC opět nic nenašel.

Pomohlo mi až reinstal WM6 a opět jedu bez sebemenšího zaváhání. Doporučuje reinstal a je to na tuty.[/QUOTE]

HM prave som to spojil a vsetko ide ako ma.. nechapal som to ako ej to mozne a mal si pravdu, vcera som to reinstaloval a to mi asi pomohlo,, :) snad nas prispevok pomoze aj dalsim uzivatelom.. inak WM6.0 parada :) :yes: