Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pointui Home

Zdenek Malinsky (9781)|27.12.2007 22:00
peter.nr (501)|27.12.2007 23:25
1.1.2008 medzi 12:30 a 13:00 by mala byť uvedená verzia 1.0.
Uživateľský interface na štýl iPhone (aspoň tak to píšu). Mne sa po grafickej stránke až tak veľmi nepáči. Každopádne zaujímavé ... :)
diablo_ll (52)|28.12.2007 13:59
joo, vypada to dost zajmave, otazka je jak to bude narocny..
Marian Veselý (662)|30.12.2007 11:10
V diskuzi pod tím videem píšou, že to běží i na TI OMAP850, takže by to až tak náročné nemělo být.
netino (185)|31.12.2007 07:49
Uz nech to je vonku.
Martin Ráž Hoch (1832)|31.12.2007 09:29
Mě to nepřijde jako nic převratného:), ale pro méně náročnějšího uživatele to bude splňovat kritéria hezké / jednoduché a to si myslím, že je cílem.
netino (185)|31.12.2007 09:40
No tak ako pise MRH nic prevratne ale jednoduche a pre mna aj moc pekne.
Tesia ma taketo nove veci.
Ale netvrdim ze to budem mat stale.Ja sa hlavne tesim na Schapsovu new Romku
gulii (140)|31.12.2007 10:34
Já jen snad doplním :D

Zde je video prezentace na Variu a musím uznat, že to "šlape" hezky...

Zde je dokaz na stránky výrobce :))

Jinak osobně se mi to líbí i nelíbí :) Všechna ta hejbátka apod. beru, ale asi by to chtělo trošku zapracovat na designu... přecijenom teď "frčí" průhledná okna a tááák :D
frogggias (1)|31.12.2007 20:44
Tak už se dá sehnat:) http://frogggias.bloguje.cz/637241-pointui-home-o-pulno+...+z-testovani.php
vlastnoručně natočené video:)
Honzam75 (130)|31.12.2007 21:04
Uz se to da stahnout na http://www.pointui.com/Home.aspx
netino (185)|31.12.2007 21:07
daj prosim priami link na stiahnutie ja sa k tomu neviem dopatrat
FOXXX (77)|31.12.2007 21:12
přímý link: http://www.pointui.com/files/Home.1.0.Wm5.Installer.zip má to své mouchy, ale je to pekelně rychlé a je co testovat :-)
netino (185)|31.12.2007 21:15
[QUOTE="FOXXX"]přímý link: http://www.pointui.com/files/Home.1.0.Wm5.Installer.zip má to své mouchy, ale je to pekelně rychlé a je co testovat :-)[/QUOTE]

Dakujem idem testovat
netino (185)|31.12.2007 22:28
Nopekne rychle ale ma to este strasne moc chyb.
peter.nr (501)|1.1.2008 02:29
Trošku som to otestoval a môžem povedať, že na Hermesovi to chodí parádne rýchlo (nedržal som v ruke iPhone, ale takto nejak si predstavujem jeho odozvy).

Čo sa týka dizajnu a grafiky som veľmi milo prekvapený (ukážky na nete ma moc nezaujali).

Má to ešte dosť múch, napr. nechcelo mi to načítať z netu mestá do počasia, ale to mohlo byť spôsobené týmto časom (pár minút od vydania).

Pre použitie Hermesa ako HiTech telefónu (s funkciami bežných telefónov) mi chýba iba pár drobností, ale hlavne: nemá to vlastný manager kontaktov. To mi tam dosť chýba.

Taká malá poznámka: neviem, ako to má iPhone, ale ja som z niektorých iných aplikácií na WM zvyknutý na rolovanie pomocou prsta tak, že ho posúvam tým smerom, akým má ísť obraz (akoby som ho prstom chytil a ťahal), tu je to naopak (čiže posúvam prst smerom k položkám, ktoré chcem vidieť a tie sa mi približujú k prstu).
FOXXX (77)|1.1.2008 10:18
počasí se mi stáhlo bez problémů... k chybějícímu adresáři bych ještě přidal podstatné mínus: je tam seznam běžících aplikací, ale nedají se zavírat. Možná jsem na to jen nepřišel? No a podla by změna pozadí
gulii (140)|1.1.2008 15:04
Tak už jsem to taky vyzkoušel a musím říct, že je to fajn aplikace :)) Jen se mi to opravdu po designové stránce moc nelíbí :?

Kdo používá nějaké jiné theme, než modré, tak se může hodit toto spešl theme...
Zdeno_ce4you (291)|1.1.2008 15:07
No je to paráda, ale ty české znaky mě odrazují. Doufám že to nějak vyřeší.
Slayer_ce4you (19)|1.1.2008 23:56
po softwarove strance uzasny kousek, na TOUCHi chodi svizne
designove spatne a vseobecne mi chybi customizace, skinovatelnost a celkove je to nedomyslene - nco je callog, bez moznosti scrollovani kontakty etc, ale myslim se, ze do budoucich verzi bude toto ui rozsireno a pouzivano jako kompletni nahrazeni soucasneho WM prostredi, ovladatelnost a celkova myslenka tohoto UI ma rozhodne budoucnost
peter.nr (501)|2.1.2008 02:03
Tie kontakty idú scrollovať prstom.
Zdeno_ce4you (291)|2.1.2008 08:00
Nevíte jestli jde nějak nastavit adresář, ze kterého to tahá programy?
Je tam nastaveno Start menu/Programs , což znamená, že s CZ lokalizací kde je tento adresář pojmenovaný Programy, to nejde a žádné zástupce to nevidí.

neoxo (133)|2.1.2008 13:37
Ak sem niekto zavita kvoli ovladaniu PDA prstom (finger alebo touch like iPhone) tak by som rad sem doplnil aj alternativy:

1. Touch Commander


Info tu

2. SPB Shell (stary znamy, stale mu ostavam verny)

Info tu
neoxo (133)|2.1.2008 20:45
3. Vito GoodWin


Info tu
netino (185)|2.1.2008 22:30
Neoxo chvala Ti ze sem davas linky na podobne programy.Ja osobne taketo veci zboznujem.Ked niekto vie este nech sem chodi obrazok s linkom.
Slayer_ce4you (19)|3.1.2008 00:28
[QUOTE="Zdeno"]Nevíte jestli jde nějak nastavit adresář, ze kterého to tahá programy?
Je tam nastaveno Start menu/Programs , což znamená, že s CZ lokalizací kde je tento adresář pojmenovaný Programy, to nejde a žádné zástupce to nevidí.

[/QUOTE]

Neni takovy problem si v total commanderu ve winech udelat anglicky pojmenovane slozky a dat si tam zastupce, jake chces, me spis vadi, ze samotna aplikace nema interface kontatku :( pod ikonkou Phone se skryva jen vypis hovoru
hajekm (308)|3.1.2008 08:04
Přátelé, kamarádi.
Račte přímo ze svých aplikací aktualizovat, v updatu je k dispozici nová verze 1.01b, která už umí lokalizované systémové složky (a funguje tedy i na CSY rom, jen špatně zobrazuje názvy s českými akcenty)

Milan
papik.i (171)|4.1.2008 11:47
Tak i já jsem si to vyzkoušel na svém netaktovaném ´Váriju´ a ta rychlost aplikace mě opravdu překvapila. Ještě jsem to pořádně do hloubky neprojel, ale celkem se mi to líbí jen nevím jestli to vyměním za Shell, který hodně dlouho používám. Jinak všechna čest twůrcům:yes:
runner111 (75)|4.1.2008 21:52
Nevíte někdo, jak po odinstalování tohohle programu odstranit i spouštění z levé softwarové klávesy na Orbitu? Zůstalo mi tam HOME a v systémovém menu nemůžu nikde najít možnost změny. Mám pocit, že jsem dřív měl někde v nastavení přímo SOFTWAROVÁ KLÁVESA ale teď to tam není. Díky.
RStein (2012)|4.1.2008 21:58
Jestli vam chybi aplet soft keys, muzete zmeny provesti rucne v registrech.
cecmd file list (copy)
Total files: 3
\\\registry\HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys112cecmd file list (copy)
Total files: 3
\\\registry\HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys113
Hodnota default obsahuje text tlacitka, hodnota default predstavuje cestu k programu.
runner111 (75)|4.1.2008 22:30
A není ten aplet v nějakém cab souboru? Nemám žádný soft na editaci registrů a hodilo by se mi to I do budoucna.Diky.
Bongo (35)|5.1.2008 14:30
A co zkusit třeba Schap's Advanced configuration tools :cool:
Tomáš Kubec (749)|5.1.2008 14:55
fun_thomas_ce4you (74)|5.2.2008 17:05
Nezkoušel už někdo novou verzi 1.02b ? Zajímá mě hlavně jestli už není náhodou vyřešený problém se zobrazováním českých znaků.
Martin Ráž Hoch (1832)|5.2.2008 17:11
Bohužel nejsou:(
papik.i (171)|5.2.2008 18:06
Jsou v nové verzi nějaké zásadní novinky?
Martin Ráž Hoch (1832)|5.2.2008 18:13
[QUOTE="shane"]New Features Smartphone support PDA's (without phone) support Voice mail count is now displayed under the missed call count for those with phone networks supporting this feature. Lock screen will fade back to Home screen to allow you to see all of the status information even when device is locked. Translation support - see the forums for more information. New customise option: can choose digital or analog clock. New customise option: Lock Device, Show Home, or Show Home Screen when device is switched on. New customise option: automatically switch bluetooth on only during phone calls and switch off at the end of the call (not supported on all devices). The idea behind this is that if you only use bluetooth during phonecalls for headset etc and don't need it on all the time, then this option could be useful to you. It will turn bluetooth on as soon as an incoming/outgoing call is detected, and turn it off when you hang up. New customise option: can choose to use Home's comm manager or system default if supported. New customise option: can choose to not show screenshots in Currently Running screen (if your device has issues showing the screenshots). New customise option: can choose to Show Home, Show Call Summary Screen, or Do Nothing when call is finished. New customise option: can choose to use Home's task bar or standard system task bar. The list of applications now merges the list of favorites so you can view the entire list together Call summary screen added to display who was called and how long call lasted for at end of call. Lock screen can now be used on smartphones - you press up then down on dpad. You now have an additional option to "Lock Device" on power on. Battery saving - now only uses marginally more battery power than normal - smartphone users should notice a big difference (of course this is dependent on how excessive you are with using it). Changes Taskbar in all other standard apps is no longer changed except for the Start button area which still takes you to Home's Task Menu. Windows Media icon has been replaced with Favorites. Appointments summary shows only the next 7 days of appointments. Tasks summary no longer shows completed tasks. Force close now returns focus back to Home. Ringer volume and profile button on sound screen for non-phone devices are no longer displayed. Appointments now display all day events in bold and should not display events that have been completed for the day. "Today" and "Tomorrow" in appointments also now show the date after them Smartphones no longer have a Windows Mobile section as it's not relevant. Shortcut no longer includes "." at start which was causing issues for button mapping. Soft key on Today screen no longer overridden. (NOTE: you will need to reset it back to what it was manually if you have a previous version installed). Bug Fixes Many bugs fixed! Memory leak issues fixed. Lock screen locks keys as well, and when orientation changed while locked the keys remain locked. Recurring appointments now displayed. Hardware buttons now working. Volume controls now working. Volume controls support stereo. Control panel applets have had a number of bug fixes. They still are only categorised correctly for English ROMS unless you use a translated terms file as described in the forums. Battery shouldn't show 255% any more but some devices for some reason do not report the correct % when asked and can take a while before they report it successfully. The speed that tasks load has been improved and should no longer cause freezes. Currently Running screen causing device to freeze has been fixed on most devices, but still is problematic with some devices in which case you need to switch off the screenshots option. Closing home sometimes caused it to freeze needing soft reset issue has been fixed. [/QUOTE]
netino (185)|5.2.2008 18:16
Aha tak tomuto urcite chapem:evil:
papik.i (171)|5.2.2008 19:05
To jsem čekal...na blbou otázku blbá odpověď:dead:
To jsem si taky uměl přečíst, ale né fšemu rozumím, taxem myslel, že někdo kdo to již vyzkoušel napíše nějaké poznatky v rodném jazyce;)
papik.i (171)|23.5.2008 23:13
Nová verze Pointui Home v1.51a
-ještě jsem ji, ale netestoval:?:
Conoslero (13)|2.7.2008 20:46
Zdravim, chtel bych se optat zda je to mozne provozovat na MDA Compact 1 ? Nekde bylo psano ze se to chysta, ale zatim me to odmitlo stahnout z jejich webu.
Nebo by to na nem slo ta verze 1.05 ?
Vsem dekuji za reakce a preji hezky den.