Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IDOS na smartphonu

Saman_ce4you (1451)|26.12.2007 21:41
Zdravim,
podarilo se mi rozchodit IDOS pro PocketPC na smartphonu.




Pro corektni funkci je potreba:
1. IDOS pro PocketPC. Aplikaci normalne zakoupit a pouzit nize zmineny navod na instalaci.
2. Hooodne volny pameti - >14MB. Zalezi na jizdnich radech. PID potrebuje 16 MB
3. Runtime knihovny z PocketPC - viz prilozeny zip. Ten rozbalte to adresare z idosem.
4. SPHelper - bez toho to nejde ovladat.

Mensi potiz je v tom, ze cab IDOSu a ani jeho aktualizace nenainstalujete na smartphone, protoze caby jsou oznaceny, ze jsou jen pro PocketPC. Nejlepe je to instalovat na nejake PocketPC, pripadne do emulatoru. V horsim pripade rucne rozbalit z cabu. Aplikace se nemusi instalovat, staci nakopirovat to nejakeho adresare. Soubory s datama se daji do podadresare Data.

Info pro rozbaleni z cabu
Soubory v cabu se jmenuji trochu zvlastne, je potreba znat korektni nazvy, obas to jde odhadnout, nebo pomuze toola (WINCE CAB Manager). Me znamy veci:

Aplikace
0IdosPPC.001 -> IdosPPC.exe
000ttppc.002 -> ttppc.dll
000ttppc.003 -> ttppc.ttk

PID
00000pid.001 -> PID.ttz

Vlaky
0Vlak07C.001 -> Vlak07C.ttz

U tech dat to je jednoduche. V cabu jsou jen dva soubory, jeden je popis cabu (*.000), druhy datovy soubor (*.001). Ze jmena datoveho souboru se ze zacatku odstrani znak(y) 0 a pripona se prejmenuje na ttz.

Co se tyce mnozstvi knihoven, bral jsem to podle binarnich zavislosti, nezkoumal jsem ktery knihovny jsou kompatibilni se smartphonima. Kdyz si nekdo bude chtit hrat, muze hledat minimum set.
Nerv (54)|4.1.2008 20:12
Tak jsem zkoušel zprovoznit IDOS podle tohoto postupu na HTC S710 VOXu.
Narazil jsem na tyto problémy:
1. Velikost okna IDOSu není přizpůsobeno rozlišení VOXe což je 240 x 320.
2. Nemohu z klávesnice SP zadávat text do polí Odkud/Kam/Přes.

Kde je problém? :-(
Saman_ce4you (1451)|4.1.2008 20:34
Viz bod 4. navodu.. :sarcastic:
Nerv (54)|5.1.2008 12:41
SPHelper mám naisntalovaný a funguje OK.
Mám problémy jen s těmito 2 věcmi.
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2008 13:08
Wings má stejné rozlišení jako Vox. IDOS běhal i na VGA 640 x 480 a jde mi celkem slušně i na Treu. Problém bude asi u tebe.
Saman_ce4you (1451)|5.1.2008 14:32
Chce to umet puzivat SPHelper. Umi jak posunout okno, tak ho i zmensit, jak je videt na 1. screenshotu.
Kdyz chces zadavat input z klavesnice, musis deactivovat SPHelper.