Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH PocketWeather 2.0

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.12.2007 15:02
Dlouho očekáváná aktualizace programu PocketWeather na verzi 2.0 od SBSH byla právě uvolněna, více informací nejen o programu, ale o možnosti zakoupení či upgrade je ZDE. Zatím nemám žádné postřehy, právě jsem zaplatil upgrade, sosnul a jdu instalovat :D .



Zdenek Malinsky (9781)|24.12.2007 17:08
Zlaté prasátko vidět nemusím, ale rád bych viděl, kde se v Pocket Breeze nastaví, aby v řádku u jednotlivých datumů bylo ikona počasí, jako v pravém screenu výše.

První postřehy - nastevení úplně překopáno, čeština jen částečný překlad.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.12.2007 17:34
Správná integrace PocketWeather do PocketBreeze bude možná, až bude k dispozici PocketBreeze 5.4, což má být ještě dnes - tolik informace z fóra SBSH.

edit admin

Už je to tady!
Zdenek Malinsky (9781)|24.12.2007 18:04
Aha. Ale mám pocit, že se mi po naistalování PW dost zpomalila cihla - Treo.

EDIT:
A ikony se mi taky nějak moc nelíbí. Jsou nějak dooranžova - žluté se mi líbily víc.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.12.2007 19:27
Tak PocketBreeze 5.4 uvolněno, nainstalováno a výše uvedený požadavek ZM je splněn, tzn. u každého kalendářního dne je v liště ikona počasí, po ťapnutí se zobrazí předpověď počasí pro uvedené dny…
Já žádné zpomalení na mém stařičkém MDA2 rozhodně nepozoruji a ikony budou jistě časem jiné k výběru dle vkusu ;) .
00254334_PWplusPB_rAZL.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|24.12.2007 19:33
[QUOTE="Jarouš"]zpomalení na mém stařičkém MDA2 rozhodně nepozoruji [/QUOTE]...prodám Palm Tréo 750v :D
jval (453)|25.12.2007 14:28
Tak jsem nainstalil oboji, ale bohuzel ikony pocasi v listach nemam. V nastaveni PB je jiz aktivni zalozka Weather, ale jakekoliv nastaveni nema vliv.

Jarous, jak jsi to tam dostal??
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 14:41
Musíš tam mít PB 5.4, které vyšlo včera/dneska. Nic jsem v nastavení neměnil a je to tam.
jval (453)|25.12.2007 14:52
To mam, samozrejme, instaloval jsem to pred hodinou. Kdybych nemel 5.4, tak bych ani v nastaveni kalendare nemel zalozku Weather.

Ikony bohuzel ale stale nevidim. Dokud nebyl nainstalovany Weather 2.0, tak bylo nastaveni nedostupne. Nyni dostupne je, mam nastaveno na Only Icons a Run Console.
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 14:55
Icons Only a Open Weather Console
Mashe (622)|25.12.2007 15:21
by me zajimlo jestli je mozne to integrovat do HTC Home .. mapy atp me v tom docela chybeji ...
jval (453)|25.12.2007 15:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Icons Only a Open Weather Console[/QUOTE]

Ano, presne takhle.:D
bobby_ce4you (145)|25.12.2007 19:23
Kvalitativní posun v nové verzi tedy nevidím, schází mi možnost výběru satelitních snímků (musí se nastavit ručně), výběr jak se má zobrazovat na today je rovněž nepřehledný a možnost výběru ikon je dost omezený, snad jde jenom o první vývojovou verzi. Naopak dobré je kliknutím z PB se dostat hned na předpověď.
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 20:04
Není to žádná první vývojová verze, ani beta.

Nastavování je nové/jiné alá Pocket Breeze. Asi jsem konzerva, ale ta předchozí verze mě přišla lepší.
bobby_ce4you (145)|25.12.2007 20:46
No ono to možná nebude tak špatné. Nechal jsem si při nové instalaci uložené nastavení z verze 1.3.6 a snímky tam mám. Navíc je možné si u toho zadat svoje souřadnice a ve snímku to ukáže místo polohy. Jinak se dá lecos různě přednastavit i pomocí aplikace pro PC PW PC Tools, která je také k dispozici.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.12.2007 21:32
Dnes jsem se s novou verzí trochu sezamoval a zatím mám ten názor: "To je ale průser, velebnosti…" I když jsem použil zaznamenané nastavení pro dvě lokace, tak se zatím neobnovují web kamery pražské dopravy, po vymazání cache snímků této lokace, což vždy v předchozí verzi pomohlo při problémech zobrazení obrázků, tak jsem vedle jak ta jedle, u této lokace jsem zatím nedokázal načíst cokoliv nového. Cestu mám správně nastavenou.
Další problém je kolem METAR dat. Mám je načtené v podrobném seznamu, ale na mapě není jediný údaj. Když jsem program nainstaloval, tak byly na mapě obdélníky s údaji toho kterého METAR zdroje, nyní je černý podklad plný hvězdiček, jinak kulový. No trochu kecám, v levém horním rohu je nějaká oříznutá ikona a dvě zelené čárky, k čemu to je, nevím, na nic to nereaguje.
Jiné ikony jsou rovněž zatím problém. I když jsem postupoval podle návodu z fóra SBSH, tzn. správně naistaloval údajně funkční ikony a zadal k nim cestu, stále můžu volit pouze Default a Tiny ikony, musím se na to pořádně podívat, údajně má být problém s velikostí (tzn. např. pouze 16 na 16) a v grafickém formátu. Nicméně, instaloval jsem doporučené soubory ikon a zatím prd.
Zásadní novinkou jsou skiny. Sosnul jsem zatím tři, všechny víceméně nepoužitelné. Absolutně nepřehledné, špatné = mnohobarevné pozadí, z toho plynoucí nečitelnost drobného textu a zbytečně pestré a do detailů podrobné ikony. Teď jsem se do fóra znovu díval, je tam nový skin od skopčáků, otestuji ho, uvidíme.
Celkem dost mi vadí, že okamžitě nevidím, co ta která změna nastavení provede, že musím odklikat OK a teprve potom vidím, co jsem skutečně odklepnul. V předchozí verzi člověk něco nastavil a ve spodní části většinou viděl výsledek, šlo tak parádně ladit zobrazení (množství údajů, rozpal textu, rozpal ikon, nastavení různých barev, velikost náhledů snímků atd.).
No, je to novinka, musíme si zvyknout na jiné ovládaní - nastavení. Určitým problémem je velice špatný překlad. Vypadá to, že novou verzi nikdo nepřekládal a přeloženy jsou pouze položky, které byly součástí předchozí verze. Pokud novou verzi někdo překládal, tak se nemá v porovnání s překladem iLauncheru čím chlubit, tam se překlad skutečně povedl, u nové verze PocketWeather je to velice špatné.
Snad se společně dobabráme nějakých zkušeností. Pokud přijdete na nějaký postup v nastavení, šoupněte sem popis, ale step by step, něco podobného, co jsem společně s TheMelinem udělal v loňském roce, tzn. popis nastavení jednotlivých záložek, materiál lze dohledat ZDE.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.12.2007 22:49
Skutečně nerad fušuju někomu do jeho kšeftu, ale ten překlad nové verze PW je nedokončený. Na doporučení autora jsem sosnul podklad pro překlad programu. Najde se kvalitní a erudovaný dobrovolník (viz překlad iLauncheru), který doplní nepřeložené položky, připraví vše dle požadavků a odešle na SBSH? Jen upozornění pro překladatele. Veškerý text se musí do patřičného místa vejít, anglina je někdy stručná a čeština košatá a vymezený prostor nelze natáhnout, to je častý prohřešek překladů…
Co je nepřeloženo, to uvidí případní zvědavci po rozbalení přiloženého souboru v položce csy.xml.

Pokud jsem dobře pochopil Amitregeva, šéfa SBSH, tak má dnes vypustit nějakou novou verzi PW. V debatě je plno poznámek o nefunkčnosti některých nastavení (nové ikony atd.), o nutnosti zásahu do registrů atd. Uvidíme, zda jsem jeho vyjádření v jedné debatě správně pochopil :sarcastic: .
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 23:13
No, pokud vím, tak původní překlad je od JP, pak se do toho vložil Myrek (?). Ale teď je to nějaké mrkvové :mad:

Když trochu odbočím, tak jsem i beecherovi našel několi chyb v PB. Tedy chyb, spíše vhodnějších a hlavně kratších termínů.
Honza102 (182)|26.12.2007 16:26
Vůbec se mi nedaří aplikaci nainstalovat. Na zařízení nemám dost místa a na kartu to hlásí neúspěšná instalace. Zůstávám u staré dobré 1.3.
k.karel_ce4you (147)|27.12.2007 09:35
Take jsem zatim z nové verze spíše rozladěn, tušie někdo jaký je vyznam obrazku nastavovaci ikony, někdy tam mám slunce, někdy měsic či co to je?
Lze nějak zmenšit font a plochu chlivečků s nazvy lokaci, na VGA to je moc velké. Zkoušel jsem nové ikony 64x64 , v seznamu jsou, ale PW je stejně nepoužije.
Honza102 (182)|27.12.2007 16:43
Problém s instalací vyřešen, stačilo smazat složky co zbyly po starém PW. Z nové verze jsem celkem hodně zklamán. Nastavení mi přijde chaotické, při každém pokusu přidat nový METAR zdroj zamrzne PW, nebo rovnou celé zařízení, nepodařilo se mi přidat nové ikony... Hnus velebnosti.

Edit: Po několika pokusech přizpůsobit vzhled, PW zkolaboval a odmítá naběhnout. Chtít za tuhle betu peníze je nehoráznost.
JP_ce4you (215)|30.12.2007 18:58
Český překlad SBSH PocketWeather verze 2.0. a 2.0.1 - ke dni 2.1.2008
- DDL knihovna je stejná jak pro Pocet PC tak i pro SmartPhone!


Postup při výměně DLL:
1. Vypněte si v Settings – Personal - Items dočasně plugin PW z Today obrazovky (,aby jste mohli přepsat jinak aktivní *.DLL.)
Nebo je možné přímo v adresáři \ Program Files \ SBSH \ PocketWeather \ změnit jméno nebo extenzi knihovny pw_csy.dll.

2. Překopírujte novou knihovnu do uvedeného adresáře \ Program Files \ SBSH \ PocketWeather \.
3. Zapněte plugin PW z Today
4. Proveďte restart
5. V PW spusťte Aktualizovat – Vše počasí a snímky.

K dnešnímu dni je přeloženo vše, co bylo autorem poskytnuto k překladu. Co zatím není přeloženo – to nebylo prozatím autorem připraveno a uvolněno!!!

Byly upraveny některé drobné detaily v překladu k 2.1.2008.
EDIT: PW verze 2.0.2. již obsahuje zde uvedenou poslední verzi češtiny. Není tedy nutno ji měnit.
Docent (1234)|30.12.2007 20:17
Už jste někdo přišel na to, jak nastavit velikost fontu na záložkách, tj. názvy lokací? Můj první dojem je, že nová verze nestojí za zlámanou grešli, natož za 5 dolarů upgrade. Ačkoliv jsem nechal při přeinstalaci volbu "ponechat nastavení", je většina nastavení v řiti, počínaje oním fontem na záložkách a konče ikonami snímků :evil: .
Surgical (2364)|30.12.2007 20:54
Tak je k mání verze 2.01 s dnešním datem, zatím hledám, co vylepšuje, ale do upgradu z 1.3.6 se zatím....nehrnu.
Docent (1234)|30.12.2007 20:58
Dobře děláš, já tu sračku právě odinstalovávám a vracím se ke staré verzi... BTW nemáte někdo tušení, co znamená ikona zaoceánské lodě viděná přes mírně zamlžené čelní sklo auta :evil: ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.12.2007 21:14
JP:
Díky moc za překlad, zběžně jsem to prolétl a je to docela jiné kafe, než to, co je v "uspěchané" verzi PW :D

Docent:
Máš pravdu a neblbne jen nastavení velikosti fontu, ale i jeho barvy, text na mém pozadí a záložkách není skoro vidět a zatím jsem nepřišel na řešení nastavení, asi to bude záležitost nástavby programu, tzn. úprava skinů…

Manuální nastavení METAR:
To je zase můj problém. Pokud ponechám nastavení METAR na automatice a to i při zvýšení default počtu 4 kusů na mých 8 kusů, tak je to OK. I když mám problém se zobrazením na pozadí. Pokud nechám default podklad pozadí, nemám tam ikonu Domečku a ikony jednotlivých METAR zdrojů, mám tam jen zobrazené odélníky textových údajů zdrojů METAR. Pokud přepnu na jiný zdroj pozadí, tak mimo obdélníků s textem mám i ikony zdrojů METAR a pokud na některou kliknu, změní se ikona v červený zaměřovací kříž a obdélník textových informací změní barvu podkladu. Prostě s Default pozadím tato funkce nejede. Problém je v tom, že např. k lokaci Praha nemám nějaké satelitní či radarové snímky, ale záběry web kamer z problematických míst dopravy, kudy často jezdím a mít zobrazené údaje METAR na snímku dopravy na Palackého náměstí mi přijde prostě blbé.
Druhý problém u METAR je "ruční" volba zdrojů. Pokud zvolím tuto možnost a vyplním údaje lokace, tak mohu klikat na OK či "Zavřít" jako blbej a nic se neuloží, prostě normálně nedokážu stránku opustit. Jediná možnost je SR nebo se proklikat v Programech na "PW Config", ale nic není u METAR lokace uloženo. Má někdo stejou zkušenost nebo se na mém stařičkém, ale spolehlivém MDA2, kdy jedu WM6, něco tluče?
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2007 14:17
Recenze ze Švajcu.

Škoda, že neumím italsky :D

Hodnocení jako v německém Audiu 120 punktů (ze 100 možných) :D :D

Tak nevím kde dělám já, Jarouš a někteří ostatní zde ve fóru blbě, že ten skvělý pocit z poslední verze nemáme. :sarcastic: :? :( :oops:
jval (453)|31.12.2007 16:10
Tak ja to instaloval jen kvuli te spolupraci s PB, ale za boha to tam proste v PB ty ikony v listach pro dny nemam. Kurna.
Docent (1234)|31.12.2007 16:22
Mám dojem, že nejdřív se musí nainstalovat Weather a potom Breeze, jinak to nefunguje.
jval (453)|31.12.2007 17:12
Aham tak tady bude mozna zakopanej pes. Prubunu.
p3t (61)|1.1.2008 10:16
pri INSTALACI je take moznei v TotalComm pres plugin pripojit PPC - veizt do "\\\WinCE Device\Program Files\SBSH\PocketWeather\.." a knihovnu tam pri PRUBEHU INSTALACE nakopirovat
bobby_ce4you (145)|1.1.2008 12:33
Při aktualizaci PW 1.3.6 , ke kterému jsem se vrátil se mi objevilo hlášení že je k dispozici verze 2.0.22 . Nikde jsem ji ovšem neobjevil pro stažení.
TheMelin (1642)|8.1.2008 23:36
Tak tu mame dalsi update 2.0.2. Nelekejte se, dole je verze i pro Pocket PC.
Docent (1234)|9.1.2008 00:01
Mno, pokud se podívám do historie verzí, tak ty updaty nejsou nic jiného než odstraňování bugů... Docela zajímavé, za poplatek $15 dělat betatestera...
BTW včera jsem byl nucen PDAčko přeinstalovat, tak jsem zkusil ještě vzít verzi 2 na milost - vydržela na PDAčku hodinu, opravdu netuším, co je tak převratného na programu, který ani nedokáže načíst nastavení z předchozí verze :no: .
TheMelin (1642)|24.1.2008 15:39
Nová verze 2.0.4. Enjoy
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.2.2008 18:47
PocketWeather 2.0.5 "Keke"
Pátral jsem po významu "Keke", je to jméno synka našeho kolegy z SBSH Deutschland, kluk má nějaké postižení, na léčbu je nutná nějaká větší částka, proto je založeno konto na příspěvky atd. - to jen pro vysvětlení…
pavel83 (69)|16.2.2008 14:35
Zdravím, Nemáte někdo odkazy na pěkné mapy? a taky radar srážek (ten chmi je jen v gifu a stále mění název souboru)
Díky
Docent (1234)|16.2.2008 17:35
Tak zkus jako název toho gifu z ČHMI zadat "aktual.gif" ;) .
pavel83 (69)|17.2.2008 20:28
tak aktual.gif nefachá...
neví prosím někdo něco jiného?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.2.2008 00:15
ZDE je k dohledání soubor Hulanoviny, pročti si stránku a podle návodu v souboru zadej to, co potřebuješ, radar srážek je tam také. Radek Hulán tuto službu zatím udržuje v provozu, já sosám 4x náhled web kamer z provozu v Praze a 4x kolorované mapy počasí…
Docent (1234)|18.2.2008 08:05
[QUOTE="pavel83"]tak aktual.gif nefachá...
neví prosím někdo něco jiného?[/QUOTE]
No tak to asi zase dělám něco blbě... Aktual.gif a mám každou půlhodinu aktualizovaný snímek :sarcastic: .
Honza102 (182)|18.2.2008 09:14
Mají tam mapy přímo pro mobilní telefony. Když si nechávám aktualizovat počasí jenom párkrát za den, ideálně využívám gifu i s animací :).
pavel83 (69)|18.2.2008 11:14
díky, už mi aktual.gif fachá.
Sláňa (21)|18.2.2008 16:06
Cau chlapi muzete mi poradit jak to udelat,aby se mi ty mapy(snimky ap) pohybovaly?Kolik ma byt pocet ukladanych snimku atd.Diky
TheMelin (1642)|18.2.2008 17:03
Pokud si vyberes animovany gif o par prispevku nahore, bude se ti animovat sam, pokud chces animaci znejakych jpg souboru, tak v nastaveni zaskrtnes volbu animovat. No a k animaci staci dva, ale cim vice tim lepe :)
Sláňa (21)|19.2.2008 09:33
Diky moc.A jeste bych mel jednu prosbu.Nemate nejake odkazy na mapy,sat.snimky pro svet?Diky
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2008 10:09
PocketWeather 2.0.6 Seed… v minulé verzi Keke, nyní Seed, zase nějaká podpora projektu nových zemědělských technik v Indii, no nepátrejte po smyslu přidaných názvů… zarážející je velikost zip souboru pro instalaci z PC :sarcastic: . Zda má smysl instalovat novou verzi, to si musí posoudit každý sám po pročtení novinek a oprav.
TheMelin (1642)|21.2.2008 11:06
Ten zip soubor je velky z toho důvodu, že je v něm jak exe instalace pro PC a dva caby. Jeden pro WM2003 a druhý pro WM5 a 6.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2008 11:29
Jojo, to je jasné ;) , já jen koukám, jak nám roste i ten instalační exe soubor, každá nová verze PW 2 má stovky navíc, při porovnání s PW 1.3.5 bude připravovaná verze PW 2.0.7 pomalu na dvojnásobku. To ale není podstatné, důležité je, kolik program obsadí v PDA a nějak se mi právě nechce zkušebně nainstalovat starou verzi PW 1.3.5 a porovnávat… nepamatuje si někdo pro zajímavost její původní velikost v PDA?
Žulda_ce4you (244)|21.2.2008 12:58
Mě zabírá verze 1.5.6 kolem 2,5 MB, z toho cca 590 kB je cache.