Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ŘEŠENÍ problémů s notifikacemi - budík, kalendář, úkoly

DuckDaffy (51)|24.12.2007 13:57
ŘEŠENÍ zvonícího budíku bez notifikace, nefunkční notifikace Kalendáře a Úkolů! Heuréka! :D
Testováno na WM5, T-Mobile MDA Vario (alias HTC Wizard) original TMO CZ ROM v2.21.2.111.


ČTĚTE PROSÍM CELÉ a POZORNĚ! INFORMACE JSOU PROVÁZÁNY!


ÚVOD ****************************************
Symptomy závady jsou:
  • zvoní mnoho budíků při bootování - bez vyskočení okýnka notifikace, tj. nelze jej vypnout, odložit apod.
  • při nastavení budíku na čas tento zvoní, ale opět bez vyskočení okýnka notifikace
  • u Kalendáře i Úkolů se to chová obdobně
Předpokládám, že by tento postup mohl napravit i problémy s vůbec nebo náhodně budícím budíkem - napište svou zkušenost v diskuzi.
Dále by tento postup měl napravit problém s ActiveSync, kdy PC neviděl PDA - opět, dejte vědět.
Jak k závadě dojde nevím, ale domnívám se, že by to mohlo způsobit více programů najednou pracující s databází. Také připadá v úvahu zmatení přístroje při ztrátě aktuálního data a času po vyndání akumulátoru či při změně časového pásma. Co bylo příčinou u vás?
Každopádně předpokládám, že nebyly smazány žádné systémové události. Později je zde třeba doplním, které to jsou, možná i CAB pro jejich znovuvytvoření. Nyní vidím v MemMaid celkem 9 položek "Event Based", které mezi ně patří.

Pro náhodně budící budík (jednou ano, jednou ne) zkuste ještě tuto úpravu registrů (z literatury 2):[QUOTE="Saman"]Nekde tady na forech je odkaz na original, v podstate jde o tohle:
Ten tweak spociva v zvetseni doby pro po kterou system provadi po pulnoci maintenance notif. databaze nez system znova usne:
[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts">
"ACResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C
"BattResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C[/CODE]
Defaultne tam je 15(0xF). Ja tam mam 60. Zalezi na poctu notifikacnich polozek. Pokud mate v kalendari 200 upozornovani tak ten cas bude potreba asi vetsi, treba 4 min.[/QUOTE]
Pozor, není to to samé, co lze nastavit v Nastavení/Systém/Napájení/Upřesnit!
Defaultně jsem měl 30 dec (1E hex) , dal jsem si 60 dec (3C hex).
Mimochodem, měl jsem ještě v registru "ACSuspendTimeout" 2x, radši jsem ho jednou smazal...
Není řešením hledat programy třetí strany, když je něco shnilého přímo v systému! Jako např. viz literatura 3.

A k tomu ještě jedna perlička - když jsem měl v Nastavení/Systém/Napájení/Upřesnit - Při napájení z baterie - nastaveno 1 minutu, tak moje bootování trvalo tak moc dlouho (ROM TMO CZ), že na tu minutu došlo, systém se uspal a pomohlo jedině tlačítko RESET. Pomáhalo při bootování mačkat nějaké tlačítko (např. zavěšení telefonu) nebo ťukat na displej. Pak jsem přišel na to čím to je a že stačí nastavit timeout na 2 minuty. Trápilo mě to 3 měsíce a těch zamrznutých restartů, heh... Jinak docela dobrá ochrana proti zneužití či zlodějům - nutnost něco mačkat, jinak zamrzne. ;)


ŘEŠENÍ ****************************************
Nakonec se mi to podařilo napravit kombinací následujících zásahů pomocí programu TaskManager v2.8 od FdcSoft - záložka "Notifications":
  • ZÁLOHUJTE!!!
  • zkontrolujte si nastavení v Nastavení/Osobní - Povolit zvuky - a také v záložce Upozornění - Událost "Připomenutí"
  • vypněte si všechny denní budíky (ve všech programech) Nastavení/Systém/Hodiny a připomenutí - a pak vymažte pozůstatky, např. ve sloupci "Title" je poznáte podle textu "Každodenní připom." - bezpečný zásah, docela často tam něco straší
  • vymazat všechny řádky se "SCRIPT:0x" - lze použít 5. ikonku programu zleva - jsou to (zřejmě) opakované upozornění na proběhnuté notifikace - bezpečný zásah, také častý případ
  • vymazat všechny řádky obsahující ve sloupci "Start/End" termín/datum před aktuálním datem. Věnujte pozornost i těm, co ve sloupci "Title" začínají "POOM:"- to jsou opakované události a zpravidla někdy v minulosti začínají, ale notifikace by měly být pouze budoucí! Zde doporučuji pomocí SK Tools "Recurring Appointments" zjistit všechny existující opakované události a všechny vhodné (např. měsíční odečty energií) si v Kalendáři upravit na datum v budoucnosti, ať se od těch neplatných dají snáze rozpoznat - s trochou obezřetnosti je to bezpečný zásah, staré a neplatné notifikace už tam nemají co dělat
  • vymazat duplicitní notifikace, tj. na stejný čas se stejným textem, tady je třeba trochu důmyslu - lze použít 5. ikonku programu zleva (neukáže co maže!) - podle mě zásah s rizikem, radši jsem to dělal ručně, ale stejně pak TaskManager ještě něco odstranil (čtěte poznámku o duplicitách a SK Tools níže!)
  • vymazat "NONE" či "no name" notifikace - tj. s práznou kolonkou programu - asi bez rizika - nechápu, kde se tam vzaly

Pokud to stále nepomůže:
  • také jsem vymazal CALENDAR notifikace s podezřelým datem a časem, kdy jsem si byl jistý, že jsem nic neplánoval, např. 3.2.2008 v 2:00 - zajímalo by mě, kde se to tam vzalo...
  • zkontroloval jsem řádky s "AppRunAtTime" a díval se, zda mají opravdu nastavený datum a čas aktivace - neplatné bych smazal - velké riziko!
  • zkušebně jsem opravil u CALNOT.EXE a CLOCKNOT.EXE názvy na malá písmenka, CALENDAR.EXE jsem nechal velkými - asi bez rizika (a bez efektu?), kosmetická úprava "jen tak do náhody", ale prý to někomu pomohlo :)
  • nainstaloval a spustil jsem nějakou opravu od DELLu - R148392.EXE - "Dell Axim Notification Queue Manager A00 (v1.0.0)" - nic viditelného se nedělo, žádné okno, možná to kontroluje HW DELLu a nespustí se... nějakou změnu v databázi notifikací jsem nepostřehnul... - riziko neznámé
  • také by mohlo pomoci změnit časovou zónu na jinou (restartovat?) a pak změnit zpátky - avšak je to prý s nějakým rizikem! - viz literatura 1
  • ještě existuje metoda pomocí přenesení dat do Outlooku, synchronizace a další čachrováni, je popsaná v literatuře 1 - poslední naděje, možná stojí za zkoušku jako jedna zprvních
  • další nápady/zkušenosti?
Některé postupy sebrány z různých míst (literatura 1-3), zbytek je vlastní úmorné 3denní bádání.
Doporučuji po každém kroku provést soft restart, aby se změny v notifikační databázi promítly a pak otestovat funkčnost, nejjednodušeji asi budíkem.


POZNÁMKY ****************************************
Program TaskManager má oproti jiným tu výhodu, že dokáže notifikace nejen mazat, ale i editovat a dokonce i vytvářet! :)

Programy, kterými můžete provádět zásahy do databáze notifikací jsou:
  • TaskManager (od FdcSoft)
  • - mazání, duplicity, editace, vytváření
  • SK Tools (od SKKV Software) - "Notifications Queue", "Duplicate Appointments" - hloupý! kontroluje duplikace JEN podle názvu, i když je jiné datum - nepoužívat!
  • - mazání, duplicity, ?
  • MemMaid (od DinarSoft) - "Notification Queue"
  • - mazání, duplicity, dangling (nepropojené), proběhlé, invalid (neplatné), ?
  • CheckNotifications (od ScaryBear Software)
  • - mazání, ?
  • Pocket dbExplorer (od PhatWare)
  • - mazání, ?
  • pmClean (od PocketMax) - jen dělá čistku Notifications, Temp, Cache a IE - mi tam při použití jedna notifikace přibyla - ?nechápu?
  • - mazání
  • Notification Managment (od DELL-u)
  • - ???
Znáte-li další, napište, doplním to sem. :)

Na editaci registrů si už určitě něco najdete, já doporučuji Total Commander CE. :)

Snažil jsem se to napsat srozumitelně i pro mírně zkušené uživatele. V diskuzi se prosím podělte o své zkušenosti, symptomy, provedené kroky a výsledky.
Přeji hodně zdaru při nápravě! ;)

Zajímalo by mě:
  • Proč se o půlnoci spouští a co dělá calnot.exe?
  • Proč se o půlnoci spouští a co dělá clocknot.exe?
  • Proč se o půlnoci spouští a co dělá calupd.exe?
  • Co přesně dělá repllog.exe? Spouští se v podivných časech.
  • Co přesně dělá TimeWizard.exe? Spouští se v podivných časech.


LITERATURA ****************************************
Vycházel jsem mimo jiné z těchto příspěvků:
1) I fixed my reminders !!! (no uninstall, no resets)
[URL
RStein (2012)|24.12.2007 14:07
Vanocni WOW :) - vyborna reserse kolego!
DuckDaffy (51)|24.3.2008 18:35
Po téměř čtyřech měsících se mé takto opravené PDA stále drží. :) V databázi jsou již stovky úkolů a událostí a podobný problém se již nikdy neopakoval.

Za účinný zásah považuji prodloužení doby pro zpracování notif. databáze od Samana z literatury 2.