Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vaříme ROM pro M700+hotová lighted ROM

zigman (31)|22.12.2007 23:40
[CODE]
Ahoj, tak se nám blíží Vánoce, takže jsem pro Vás připravil dáreček v podobě návodu, jak si uvařit svou ROM:)
Úvodem upozorňuji, že se nejedná o mou práci, pouze jsem sesbíral a setřídil různé programy a postupy z xda-developers a eten-users. Jakékoli bližší dotazy doporučuji směřovat tam, či zde ostatním. Jednak mnoho času bohužel nemám a druhak veškeré mé znalosti jsou už zde vyčerpány, programovat atp.bohužel neumím:( Nejdůležitějším sdělením je, že tyto úpravy mohou NEVRATNĚ poškodit vaše pda a provádějte je jen na vlastní riziko. Pokud popsaný postup porušuje právo či licenční podmínky tak úpravy nepodnikejte!
A nyní už konečně k věci:-P

V pátek 21.12. na eten-users TB TB přinesl postup jak vařit snadno a rychle viz.:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332&st=15
Vše vypadá jednoduše a přehledně, takže doporučuji jet podle něj:-) Spojil programy postupně tak, že vám to umožní úpravu extRom i Rom zároveň. Když jsem to pro zajímavost zkoušel, tak mi to ale bohužel nešlo:-( Takže popíšu, jak jsem vařil a uvařil já. Je to obdobné, ale upravuje se extROM a ROM zvlášť. Tedy, jdeme na to:

Upravujeme extROM:
extRom je ta část v paměti, ve které můžou být uloženy instalační soubory k různým bonusovým programům(e-ten nám jich sem připravil celou hromadu). Její hlavní výhoda je ta, že i po hard resetu, bez přítomnosti sd, ztrátě všech jiných dat atp. se nám tyto instalačky „neztratí“ a můžeme je natáhnout znovu. V případě, že ji máme ale plnou programů, které nevyužíváme, je to zároveň velkým mínusem. Tohoto žrouta paměti se totiž nezbavíte žádným způsobem. Tedy kromě úpravy, kterou dále popíšu:))

Celý sw.telefonu se sestává z následujícího: jádro+wokna(rom)+extROM+cosi
To vše je dohromady zabaleno v „temp.dat“ tento budeme upravovat. Tento temp si musíme nejprve někde sehnat, doporučuji vyjít z TBho stabilní patched rom, která je ke stažení zde:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332
český překlad tohoto článku od pana Hrmy naleznete zde:
http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740

Nyní máme stažen „temp.dat“ stáhněte si nyní balík s nástroji pro úpravy odtud:
http://www.hellshare.com/35034/balik.rar/
A stáhněte a nainstalujte program ActivePerl:
http://www.activestate.com/downloads/
(já na xp jedu s ActivePerl-5.10.0.1001-MSWin32-x86-283495.msi)

Otevřete balík s nástroji a do složky „…balik\varici-tools\EtenExtROMUtils“ vložte temp.dat (pokud máte temp.bin, jednoduše ho na temp.dat přejmenujte)
a spusťte „ExtROM_unpack.bat“ počkejte až proběhnou všechny operace a na příkazovém řádku se objeví -stiskněte libovolnou klávesu-.
Nyní se nám vytvořila složka …balik\varici-tools \EtenExtROMUtils\ExtROM v ní najdete současný obsah vaší EXTrom. Aplikace jsou ve formátu: PREI_xxx.CAB kde xxx je název aplikace. Ty které nechcete smažte, ty co chtete přidat přejmenujte a vložte opět ve formátu PREI_xxx.CAB
Pozor, Je skutečně nutné je přejmenovat aby začínaly na PREI_ Jinak se nám jejich instalace vůbec nezinicializuje. Při vkládání respektujte, že extROM má omezenou kapacitu. Kolik nevím:))

Nakonec spusťte ExtROM_pack.bat a soubor temp.dat se vám upraví(je zajímavé, že průzkumník nezachytil změnu velikosti souboru, přesto je ale tento již pak upraven). Vaše extROM je tímto upravena a připravena k flashnutí, blahopřeji:)

Úprava ROM
Oml.se ale už nemám teď chuť rozvádět, je pozdě:-P Doplním jindy, ale je obdobné s extROM pomocí nástrojů ve složce „etenROMimgfs“ určitě pochopíte:) Jen doplním, že na úpravy zde buďte VELMI opatrní a neupravujte, pokud nevíte co děláte! Já si s tím hrál a málem jsem přišel o mobil:-D

Nyní už máme tedy upraveno vše podle libosti a musíme upravený „temp.dat“ či „temp.bin“ nahrát do mobilu.

Flash přístroje
1.Via SD
Pokud chcete nahrávat přes SD(obvykle lze do max.velikosti 2GB, ovladače sdhc bootloader totiž nemá) vyčistěte ji a do kořenového adresáře vložte temp.bin(ano, pro flash přes sd MUSÍ být přejmenováno na temp.bin) a USBDLUpdate_Console.exe které jsem vám přibalil do složky „…\balik\Flash-sd“ Sd dejte do mobilu a ten přehoďte do bootloader módu. Překlad pana Hrmy opět na:
http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740
Zde ho vkládám, snad se nebude zlobit:)
[QUOTE]
Jak provést upgrade:
0) !! Nabijte baterii !!
1) Zálohujte si důležitá data (synchronizace, backup program)
2) Do rootu (základní adresář) vaší pam. karty zkopírujte tyto soubory:
- USBDLUpdate_Console.exe
- temp.bin
3) Vložte kartu do M700
4) Vstupte do Bootloaderu (stiskněte a držte tlačítka Camera, Record a Power; dále stiskněte stylusem
reset a zbylá tři tlačítka stále držte (mimo resetu);
Držte tlačítka dokud se na displej neobjeví černá obrazovka s bílým textem "USB Downloader ***" atd.)
5) Pokud je vaše pam. karta správně naformátovaná, uvidíte na displeji následující informace:
USB Downloader 0019
Flash Capacity=128MB

USB Downloader Ready.
SD Card In
Find SDMMC Card.
File= TEMP BIN
Program Image from SDMMC
[atd]

6) Flashování nové ROM může začít. Vyčkejte, dokud se celý proces automaticky nedokončí. Vše bude hotovo,
jakmile se na displeji objeví texty "EDGE Download status : " a "USB host is not connected yet."
7) Nyní provedeme HARD-RESET: vyjměte baterii z telefonu na několik vteřin, poté ji vraťte zpět a zasuňte
nazpět plastový kryt. Stiskněte a držte červené tlačítko pro ukončení hovoru + klávesu Power.
Tlačítka stále držte, dokud se na displeji neobjeví text "Errase all data". Vyberte YES držením
levé softwarové klávesy po dobu několika vteřin (dokud neskončí odpočet).
8) Enjoy ;) To je vše[/QUOTE]

2.Via usb a active synch
Taky lze, ale je asi zbytečné, pokud bude zájem dopíšu. Zde je orig.popis v aj:
[QUOTE]„to reload the temp.dat you simply start the ROM update process like you would do normally when updating your Pocket PC, then before it can start the initialisation into bootloader mode goto directory C:\Documents and Settings\XXXX\Local Settings\Temp (where XXX is your windows account name) then overwrite the temp.dat with your cooked temp.dat file.“[/QUOTE]

Lighted ROM
Na závěr nabízím již uvařenou odlehčenou ROM. Její stručný popis:
Odvozena z patched rom od TB TBho. Ale jsou odstraněny i další pro mě zbytečné programy. A naopak přidán total commander, PPcfinder, Pocket tweak, česká klávesnice(nikoli celá lokalizace), a SDHC drivery!!!
Pro orientaci:
ROM
Jako TB TB ale
-tweaky od něj nahrazeny Pocket tweak v extROM
-odstraněn nanucený MSN a LIVE
-odstraněn alt tab

Obsah ExtROM:
PREI_MMS.CAB - M700 MMS účet
PREI_SIMMANAGER.MUI.CAB - SIM Manager
PREI_SKYPE_SETTING_ENG.CAB - Skype Receiver Switch
PREI_HEADSET.CAB - Headset Switch
PREI_SATELLITEDATAUPDATE.1.0.ALLLAN.CAB - Satellite Data Update
PREI_ASPatch.CAB - AutoSuspend Patch
+PREI_czkeyboard-česká klávesnice
+PREI_PPCFinder-skvělý program pro vyhledávání souborů na Vašem PPC
+PREI_ptweak-velmi dobrý program pro konfiguraci PPC, v.4.2.7
+PREI_SDHC-ovladače sdhc karet
+PREI_tcmd-známý total commander s integrovaným zip atp..

pozor! možná budou někteří postrádat gps monitor a phone od etena a pak je bude třeba doinstalovat standardně. Obě výše zmíněné ale bývají již součástí propracovanějších programů(TT, SPB) proto jsem odebral.
http://www.hellshare.com/35049/lightedROM.rar/
Tak pěkné Vánoce:D
[/CODE]
Lukas.Manak (169)|23.12.2007 10:25
jak předělám temp.bin na temp.dat?
zigman (31)|23.12.2007 11:09
[QUOTE="MaNi"]jak předělám temp.bin na temp.dat?[/QUOTE]
v průzkumníkovi pravým tlačitkem-přejmenovat
DavidBarborka (139)|23.12.2007 14:23
jen se chci zeptat zkušených, jak mám z origo instalačního souboru s wm6 z E-Tenu vytáhnout ten temp.dat, abych si mohl osekat rom podle sebe. Děkuji a veselé vánoce a šťastný Nový rok
Lukas.Manak (169)|23.12.2007 15:45
stahni si tu zigmanovu nebo TB TBho tu už máš o patchovanou a vyladěnou jem si tam dohodíš věci do extROM
meilik (93)|23.12.2007 15:45
a pujde stim delat i X500+
Lukas.Manak (169)|23.12.2007 15:50
[QUOTE="zigman"][QUOTE="MaNi"]jak předělám temp.bin na temp.dat?[/QUOTE]
v průzkumníkovi pravým tlačitkem-přejmenovat[/QUOTE]
nevím nejsem schopnej rozbalit tu BT BTho romku,tu tvoji rozbalím ,ale tu jeho ne.Když to přejmenuju stejně mi to nejde.
DavidBarborka (139)|23.12.2007 16:21
Já jsem chtěl origo rom, protože mi tam chybí gprs wizard abych si mohl nastavit automat. internet.

for Mani

Přejmenuj to tak:
ulož si ten soubor temp.bin třeba na C: (do kořene)
pak spusť nabídka start-programy-příslušenství-příkazový řádek
do něj napiš cdnásledně napiš rename temp.bin temp.dat

pokud si ho již přejmenovával pak to bude asi rename temp.dat.bin temp.dat
zigman (31)|23.12.2007 18:25
[QUOTE="David Barborka"]Já jsem chtěl origo , protože mi tam chybí gprs wizard abych si mohl nastavit automat. internet.

[/QUOTE]

orig.rom lze získat přímo z www.etencorp.com/Support/WM6/index.php

všechny caby z orig wm6 jsou zde:
http://www.hellshare.com/35441/cabs.rar/

gprs wizard take;)
zigman (31)|23.12.2007 19:17
[QUOTE="MaNi"]
nevím nejsem schopnej rozbalit tu BT BTho romku,tu tvoji rozbalím ,ale tu jeho ne.Když to přejmenuju stejně mi to nejde.[/QUOTE]

zkus to odsud:

http://www.hellshare.com/35453/byTB.rar/

je to BTho temp.dat
Lukas.Manak (169)|23.12.2007 19:18
for meilik

jo pujde je to stejné
DavidBarborka (139)|23.12.2007 19:23
for zigman

díky
DavidBarborka (139)|25.12.2007 15:32
Můžete mi někdo doporučit program na změnu funkce pravé alevé soft. klávesy? Děkuji
Lukas.Manak (169)|25.12.2007 16:15
v té romce je už danej ten program na změnu tlačítek a myslím že je dostačující teda aspoň mě stačí
DavidBarborka (139)|25.12.2007 16:28
Potřebuji jen vědět jak se tento program jmenuje, mám zpět původní ROM bez E-Ten aplikací, protože v té upravené nebyl gprs wizard a ani tam nešel doinstalovat.
Lukas.Manak (169)|25.12.2007 16:54
ten soft se jmenuje soft key a je v té upravené rom.
Tomáš Kubec (749)|25.12.2007 21:10
[QUOTE="David Barborka"]Pani tam nešel doinstalovat.[/QUOTE]
nevidím důvod proč by tam nešel doinstalovat.
DavidBarborka (139)|25.12.2007 21:17
Tak už jsem to vyřešil.

for Tomáš Kubec

zřejmě tam musí být nainstalovaná jiná aplikace, třeba EtenPhone. Při pokusu nainstalovat GPRS Wizard na uvařenou ROM mi to psalo, že se instalace nezdařila. Proč? to už se mi nechtělo zkoumat.
zigman (31)|26.12.2007 13:08
[QUOTE="David Barborka"]Tak už jsem to vyřešil.

for Tomáš Kubec

zřejmě tam musí být nainstalovaná jiná aplikace, třeba EtenPhone. Při pokusu nainstalovat GPRS Wizard na uvařenou ROM mi to psalo, že se instalace nezdařila. Proč? to už se mi nechtělo zkoumat.[/QUOTE]

Tak dobre, ze je vyreseno:-) doufam, ze ne flashnutim puvodni rom:-P Jinak ten wizard mi taky nesel,asi opravdu vyzaduje ten PREI_ETMERGEEX_ENG.CAB (nezskousel jsem, ale v pripade zajmu je k nalezeni v souboru s caby z originalni romky, viz moje drivejsi prispevky) stejne tak je tento cab potreba pro "locationsms" a "gps viewer". Odebral jsem to, protoze jsem od par uzivatelu slysel o pusobenych nechtenych pripojenich zpusobenych bugem ve wizardu, ale uz je to asi pul roku zpet, je mozne, ze uz je opraveno, sam to overeno nemam, nebot gprs nevyuzivam. Tak opět pěkné svátky všem:))
DavidBarborka (139)|26.12.2007 13:19
for Zigman

Bohužel jsem to vyřešil původní rom a odinstalování nepotřebných e-ten aplikací. Až budu mít někdy dovolenou tak vyzkouším udělat rom šitou mně na míru. Jsem ale rád, že už se dá ROM přizpůsobovat k obrazu uživatele. Je to ale na delší průzkum, protože člověk zjistí že něco potřebuje až když o to příjde :D Takže nezbýva než ladit a ladit.
Panot (569)|26.12.2007 14:32
Lze tahle upravená neofiko ROM použít i pro X500, nebo pracuje někdo na ní? Díky!
zigman (31)|26.12.2007 17:40
[QUOTE="David Barborka"]for Zigman

... Až budu mít někdy dovolenou tak vyzkouším udělat rom šitou mně na míru. [/QUOTE]

:)) jj, dovolena by mohla stacit:D
Zabza12 (87)|26.12.2007 18:47
Nešlo by to poslat na nějaký jiný server? HellShare pekelně přetížený. Třeba leteckaposta.cz nebo edisk.cz.
RadecekJezecek_ce4you (12)|28.12.2007 10:22
Z navodu sem nejak pochopil, ze pokud bych po***l prepisovani extROM tak tim o ten svuj m700 neprijdu, narozdil od nepodareneho prepisu ROM. Pochopil sem spravne?
Lukas.Manak (169)|28.12.2007 11:09
jo přesně tak do ExtROM si nahážeš co chceš a když to bude blbě tak se ti to nenainstaluje.Ale pokud by jsi něco pokazil v ROM tak je možné žě by jsi už tel. nemusel flashnout znova a tím ppádem poputuje do servisu
RadecekJezecek_ce4you (12)|28.12.2007 11:44
Tak to je fajne, s tim si urcite vyhraju :D Nebo je v ROM neco co by stalo za zmenu? Mam tam nejnovejsi od E-TENu (aspon myslim), takze zatim nevim proc ho prepisovat.
Lukas.Manak (169)|28.12.2007 11:52
ja jsem si udělal rom něco mezi TB TBho a zigmanovou.V rom jsem jen povyhazoval věci od TB TBho který se mi nelíbily a
Stehnak (78)|28.12.2007 16:58
Nenalezli jste prosim jak (cim) lze docilit:
- USSD available without Eten soft?

Nechci mit zpozdeni pri prijeti hovoru, ale chci aby mi chodily vypisy kolik stalo volani a prenos dat. To se jaksi neslucuje, ale v uvarene ROMce pro 700stovku to je nejak osetrene. Je tam nejaky "CAB" ktery to windows nauci?
Diky za odpoved.
zigman (31)|30.12.2007 16:17
pro Stehnak:
to bohužel nevím, ale pokud Vám to za to stojí, stačí porovnat originální ROM a tu upravenou v nějakém průzkumníkovi(myslím, že to je Total Commander, který umožňuje porovnání a vyznačení rozdílů mezi dvěma okny). Orig ROM seženete přímo ze stránek etenu. Pak se kdyžtak podělte o výsledky:) ale pokud si upravíte Tbho rom jako já, nebudete už muset řešit..:)
rady4_ce4you (229)|6.1.2008 12:26
Nemuzete nekdo nahrat "balik s nastroji pro upravy ROM" nekam jinam? Hellshare.com je temer trvale pretizeny :?
MaXyM (28)|6.1.2008 12:51
pro aktivace USSD je treba opravit registr:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Phone">
"SuppressUSSD"=dword:0

... a pak restartovat
Panot (569)|6.1.2008 13:51
[QUOTE="Stehnak"]Nenalezli jste prosim jak (cim) lze docilit:
- USSD available without Eten soft?

Nechci mit zpozdeni pri prijeti hovoru, ale chci aby mi chodily vypisy kolik stalo volani a prenos dat. To se jaksi neslucuje, ale v uvarene ROMce pro 700stovku to je nejak osetrene. Je tam nejaky "CAB" ktery to windows nauci?
Diky za odpoved.[/QUOTE]

Zkus tohle, funguje to. Zpoždění hovoru zmizí. :D
tresta3_ce4you (7)|7.1.2008 17:02
Chtěl bych se zeptat, to USSD funguje jen pro kratové telefony, že ano ? Otec mi totiž do telefonu dal Twistovou SIMkartu a bez problému, ale jakmile sem tam dal svojí Tarifouvou, tak se mi cca 5x a někdy i víckrát vypne telefon (GSM) vyskočí notifikace kde je něco jako USSD faile zavre se a telefon se připojí, je nějak možný toto zrušit ?
Vlastním E-Ten Glofish M700 v angličtině.
signy (31)|7.1.2008 19:35
[QUOTE="rady4"]Nemuzete nekdo nahrat "balik s nastroji pro upravy ROM" nekam jinam? Hellshare.com je temer trvale pretizeny :? [/QUOTE]

HellShare mi taky pilo krev, takze snad se originalni uploaderi nebudou zlobit, kdyz to vrazim na Rapid. Ten clovek nemusi mit koupeny, aby si mohl obcas neco stahnout...

http://rapidshare.com/files/82015785/lightedROM.rar
http://rapidshare.com/files/82015533/balik_pro_upravy.rar
http://rapidshare.com/files/82015454/Original_WM6_EXT_ROM_cabs.rar

Jinak diky moc za rady v tehle diskuzi, muj M700 je ted o mnoho pouzitelnejsi, nez byl driv. Upravil jsem si vyber cabu v ROM a zlepseni je znat.
signy (31)|7.1.2008 19:41
A darek specialne ode me. Par freeware aplikaci nemelo dost dobre CABy (nebo vubec zacne), aby se daly pouzit do ExtROM. Takze jsem si dal kapku prace a CABy jsem sestavil, mozna se i Vam budou hodit.

http://rapidshare.com/files/82015008/Signys_CABs_Eten_M700.rar

Prihodil jsem svoji lamanou anglictinou i strucny popis:

PREI_czkeyboard.cab
- Czech keyboard, changed name: "Keyboard CZ". Warning, incompatible with NullKeyboard!

PREI_nPop_SSL.cab
- nPop mail, see http://www.nakka.com/soft/npop/index_eng.html
- added SSL libraries

PREI_pBar_EM700.cab
- PhudongSoft pBar 1.5 (taskmanager) installation, see http://www.phudongsoft.com

PREI_PlusCalc.cab
- PlusCalc, see http://www.koneditor.com/pluscalc.html

PREI_WakeUp.Arm.EN.CAB
- SunsiaSoft Pocket Wakeup 1.1.001 with integrated English translation, http://www.pdafrance.com/pdaforum/showthread.php?s=&threadid=55833
rady4_ce4you (229)|7.1.2008 21:51
[QUOTE]Jinak diky moc za rady v tehle diskuzi, muj M700 je ted o mnoho pouzitelnejsi, nez byl driv. Upravil jsem si vyber cabu v ROM a zlepseni je znat.[/QUOTE]


No ja to nakonec stahnul pomoci sms. Jinak kdo chce, tak muze stahovat zde
zigman (31)|8.1.2008 00:13
[QUOTE="signy"] ...snad se originalni uploaderi nebudou zlobit...[/QUOTE]

nebudou:-)

[QUOTE="signy"]Jinak diky moc za rady v tehle diskuzi...[/QUOTE]

Dik moc, jsem rad, ze tohle vlakno nekomu pomohlo:-)

[QUOTE="signy"]Takze jsem si dal kapku prace a CABy jsem sestavil, mozna se i Vam budou hodit.[/QUOTE]

Dobra prace:yes: :)) dik;)
signy (31)|8.1.2008 07:56
Jeste dodatek: nejakou dobu jsem zapasil s nefunkcnim SIM toolkitem. Pomohla diskuze X500+ SIM Toolkit, ktera radila pouzit nasledujici patch
[QUOTE]http://etenclub.ru/files/X500_Plus/PATCHES/070625PATCH.CAB
(odkaz je na strance http://www.etenclub.ru/board/lofiversion/index.php/t2374.html)
[/QUOTE]
a dodelat shortcut na tkitapp.exe
- mozna by si i tento patch zaslouzil do zdejsi Lighted ROM.
Jestli budu mit chvili, tak vyrobu toho odkazu zkusim zakomponovat primo do CABu, at se s tim nemusi clovek otravovat rucne.
DavidBarborka (139)|8.1.2008 11:55
Sim Toolkit už funguje. Vodafone + ČS a nemusel jsem ani měnit banku. Děkuji.
Pítr6630 (55)|8.1.2008 15:25
Nevim jestli to má nějakou souvislost, ale objevilo se mi pár problémů po nainstalování ,,uvařené" ROMky..
1. Nejde mi sluchátko.. nikoho neslyším, oni mě jo..
2.Nemůžu se připojit na GPRS/EDGE

Poslední problém nevím s čím může souviset, ale když sem se pokoušel nahrát zpět originální ROM tak sem se zasekl na Action key... na etencorp sem si ho vygeneroval, zadal do PDA ale vyskočila na mě hláška : failed!... takže přes tohle se nedostanu a tím pádem ROMku nenainstaluju...

Pokuď se to tady někde řešilo tak předem sory, ale prolejzal sem to tady jen zběžně a nemám teď moc času tohle řešit, tak se rovnou ptám..
tresta3_ce4you (7)|8.1.2008 15:41
[QUOTE="Piiitr"]
Poslední problém nevím s čím může souviset, ale když sem se pokoušel nahrát zpět originální ROM tak sem se zasekl na Action key... na etencorp sem si ho vygeneroval, zadal do PDA ale vyskočila na mě hláška : failed!... takže přes tohle se nedostanu a tím pádem ROMku nenainstaluju...[/QUOTE]

Co se toho týče, tak myslím Jiří Hrma psal toto

[QUOTE]Standardně se po spuštění upgradu na WM5 znovu objeví obrazovka s žádostí o zadání Action keye, který se vkládal při flashovaní na WM6. U WM5 je ale zbytečný, a i když zadáte správný, stejně vás to dál nepustí.Před downgrade je tedy potřeba v rootu zařízení smazat (třeba přes Průzkumníka) soubor USBDLUpdate_Console.exe , pak už půjde downgrade bez problémů.[/QUOTE]

Osobně jsem to zkoušel, ale asi sem to dělal špatně nebo nevím, ale jakmile jsem to smazal, odpojil se mi ActiveSync a a downgrade se ukončil...Takže nevím, ale na 99% je chyba ve mě. :o)
DavidBarborka (139)|9.1.2008 11:09
Action key - já jsem postupoval při návratu k původní romce tak, že jsem nahrál wm5 a až pak WM6. Action key slouží jen k přechodu z wm5 na wm6.
tresta3_ce4you (7)|9.1.2008 14:40
Aha, no mě to nešlo ani z WM6 na WM6 (přehrát ROMku), zakoupil jsem telefon s WM6, ale kdyz sempo ruznych experiencich s ROMkou z5 tu puvodni z prodeje, tak me to prez Action Key nepustilo stejně
Pítr6630 (55)|9.1.2008 19:17
Tak nakonec se mě podařilo nahrát zpět origoš ROMku, ale musel sem to spíchnout přes PC s XPčkama..na vistách se tomu prostě nechtělo... Připojení na GPRS/EDGE znova funguje...
Problém už je jen v tom, že mě pořád nefunguje sluchátko.. takže to vidím asi na servis..
kubesa (76)|10.1.2008 07:59
...a muzete dale tunit i PagePool - http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12511 . Vyzkoouseno a funguje, snizil jsem Pagepool z 8MB na 6MB (udajne s velikosti 4MB mohou byt problemy). Chtel jsem se ale zeptat nekoho na zkusenosti s laborovanim primo ROM ? Chtel bych tam nektere veci dodelat, jako napr. problem s rillog.txt a rillogy.txt
soubory (debug mod) apod. Je to opravdu tak nebezpecne, kdyz pouze pridam par souboru/adresaru ?
Lukas.Manak (169)|10.1.2008 16:03
jak se pracuje s PagePool?
kubesa (76)|10.1.2008 18:15
[QUOTE="MaNi"]jak se pracuje s PagePool?[/QUOTE]

Navod :

- rozbal romtools.zip http://programmingstuff.free.fr/files/eten/romtools-0.2.zip napr. do : C:/eten/
- nakopiruj temp.dat do C:/eten/romtools/
- spust fwpatcher.bat
- zobrazi se informace o momentalnim nastaveni pagepoolu. Pokud se zobrazi nesmysl, nepokracujte !
- po odklepnuti se zobrazi dialog s nastavenim velikosti PagePoolu - 6MB mi zatim bezi v pohode

Pokud vse probehne v poradku, postupuj podle navodu jiz zde uvedeno pro nahrani nove ROMky.

Dalsi info viz. v anglictine na odkadu uvedenem vyse.
Lukas.Manak (169)|10.1.2008 18:17
jj díky už jsem na to přišel sám:? :? :?
kubesa (76)|20.1.2008 12:44
Nedoporucuji instalovat fastcall.cab na odstraneni 2-3 sekundove prodlevy pri prijmu hovoru. Po asi 20-30 soft-resetech se mi zacal objevovat problem s nemoznosti aktivace GSM modulu - hlasilo to ""wireless radio must be attached ...". Po odinstalaci je jiz vse OK. Fastcall je urcen primarne pro X500, tak mozna v tom je problem...
Panot (569)|20.1.2008 14:56
To je pravda, na X500 pracuje bezchybně ;)