Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 118

Téma: Vaříme ROM pro M700+hotová lighted ROM

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Kód:
    Ahoj, tak se nám blíží Vánoce, takže jsem pro Vás připravil dáreček v podobě návodu, jak si uvařit svou ROM:)
    Úvodem upozorňuji, že se nejedná o mou práci, pouze jsem sesbíral a setřídil různé programy a postupy z xda-developers a eten-users. Jakékoli bližší dotazy doporučuji směřovat tam, či zde ostatním. Jednak mnoho času bohužel nemám a druhak veškeré mé znalosti jsou už zde vyčerpány, programovat atp.bohužel neumím:( Nejdůležitějším sdělením je, že tyto úpravy mohou NEVRATNĚ poškodit vaše pda a provádějte je jen na vlastní riziko. Pokud popsaný postup porušuje právo či licenční podmínky tak úpravy nepodnikejte! 
    A nyní už konečně k věci:-P

V pátek 21.12. na eten-users TB TB přinesl postup jak vařit snadno a rychle viz.: 
    http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332&st=15
    Vše vypadá jednoduše a přehledně, takže doporučuji jet podle něj:-) Spojil programy postupně tak, že vám to umožní úpravu extRom i Rom zároveň. Když jsem to pro zajímavost zkoušel, tak mi to ale bohužel nešlo:-( Takže popíšu, jak jsem vařil a uvařil já. Je to obdobné, ale upravuje se extROM a ROM zvlášť. Tedy, jdeme na to:

Upravujeme extROM:
    extRom je ta část v paměti, ve které můžou být uloženy instalační soubory k různým bonusovým programům(e-ten nám jich sem připravil celou hromadu). Její hlavní výhoda je ta, že i po hard resetu, bez přítomnosti sd, ztrátě všech jiných dat atp. se nám tyto instalačky „neztratí“ a můžeme je natáhnout znovu. V případě, že ji máme ale plnou programů, které nevyužíváme, je to zároveň velkým mínusem. Tohoto žrouta paměti se totiž nezbavíte žádným způsobem. Tedy kromě úpravy, kterou dále popíšu:))

Celý sw.telefonu se sestává z následujícího: jádro+wokna(rom)+extROM+cosi
    To vše je dohromady zabaleno v „temp.dat“ tento budeme upravovat. Tento temp si musíme nejprve někde sehnat, doporučuji vyjít z TBho stabilní patched rom, která je ke stažení zde: 
    http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332
    český překlad tohoto článku od pana Hrmy naleznete zde:
    http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740

Nyní máme stažen „temp.dat“ stáhněte si nyní balík s nástroji pro úpravy odtud:
    http://www.hellshare.com/35034/balik.rar/ 
    A stáhněte a nainstalujte program ActivePerl:
     http://www.activestate.com/downloads/
    (já na xp jedu s ActivePerl-5.10.0.1001-MSWin32-x86-283495.msi)

Otevřete balík s nástroji a do složky  „…balik\varici-tools\EtenExtROMUtils“  vložte temp.dat  (pokud máte temp.bin, jednoduše ho na temp.dat přejmenujte) 
    a spusťte „ExtROM_unpack.bat“ počkejte až proběhnou všechny operace a na příkazovém řádku se objeví -stiskněte libovolnou klávesu-. 
    Nyní se nám vytvořila složka …balik\varici-tools \EtenExtROMUtils\ExtROM v ní najdete současný obsah vaší EXTrom. Aplikace jsou ve formátu: PREI_xxx.CAB kde xxx je název aplikace. Ty které nechcete smažte, ty co chtete přidat přejmenujte a vložte opět ve formátu PREI_xxx.CAB 
    Pozor, Je skutečně nutné je přejmenovat aby začínaly na PREI_ Jinak se nám jejich instalace vůbec nezinicializuje. Při vkládání respektujte, že extROM má omezenou kapacitu. Kolik nevím:))

Nakonec spusťte ExtROM_pack.bat a soubor temp.dat se vám upraví(je zajímavé, že průzkumník nezachytil změnu velikosti souboru, přesto je ale tento již pak upraven). Vaše extROM je tímto upravena a připravena k flashnutí, blahopřeji:) 

Úprava ROM
    Oml.se ale už nemám teď chuť rozvádět, je pozdě:-P Doplním jindy, ale je obdobné s extROM pomocí nástrojů ve složce „etenROMimgfs“ určitě pochopíte:) Jen doplním, že na úpravy zde buďte  VELMI opatrní a neupravujte, pokud nevíte co děláte! Já si s tím hrál a málem jsem přišel o mobil:-D

Nyní už máme tedy upraveno vše podle libosti a musíme upravený „temp.dat“ či „temp.bin“ nahrát do mobilu.

Flash přístroje
    1.Via SD
    Pokud chcete nahrávat přes SD(obvykle lze do max.velikosti 2GB, ovladače sdhc bootloader totiž nemá) vyčistěte ji a do kořenového adresáře vložte temp.bin(ano, pro flash přes sd MUSÍ být přejmenováno na temp.bin) a USBDLUpdate_Console.exe které jsem vám přibalil do složky „…\balik\Flash-sd“  Sd dejte do mobilu a ten přehoďte do bootloader módu. Překlad pana Hrmy opět na:
    http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740
    Zde ho vkládám, snad se nebude zlobit:)

Jak provést upgrade: 0) !! Nabijte baterii !! 1) Zálohujte si důležitá data (synchronizace, backup program) 2) Do rootu (základní adresář) vaší pam. karty zkopírujte tyto soubory: - USBDLUpdate_Console.exe - temp.bin 3) Vložte kartu do M700 4) Vstupte do Bootloaderu (stiskněte a držte tlačítka Camera, Record a Power; dále stiskněte stylusem reset a zbylá tři tlačítka stále držte (mimo resetu); Držte tlačítka dokud se na displej neobjeví černá obrazovka s bílým textem "USB Downloader ***" atd.) 5) Pokud je vaše pam. karta správně naformátovaná, uvidíte na displeji následující informace: USB Downloader 0019 Flash Capacity=128MB USB Downloader Ready. SD Card In Find SDMMC Card. File= TEMP BIN Program Image from SDMMC [atd] 6) Flashování nové ROM může začít. Vyčkejte, dokud se celý proces automaticky nedokončí. Vše bude hotovo, jakmile se na displeji objeví texty "EDGE Download status : " a "USB host is not connected yet." 7) Nyní provedeme HARD-RESET: vyjměte baterii z telefonu na několik vteřin, poté ji vraťte zpět a zasuňte nazpět plastový kryt. Stiskněte a držte červené tlačítko pro ukončení hovoru + klávesu Power. Tlačítka stále držte, dokud se na displeji neobjeví text "Errase all data". Vyberte YES držením levé softwarové klávesy po dobu několika vteřin (dokud neskončí odpočet). 8) Enjoy ;) To je vše
    2.Via usb a active synch Taky lze, ale je asi zbytečné, pokud bude zájem dopíšu. Zde je orig.popis v aj:
    „to reload the temp.dat you simply start the ROM update process like you would do normally when updating your Pocket PC, then before it can start the initialisation into bootloader mode goto directory C:\Documents and Settings\XXXX\Local Settings\Temp (where XXX is your windows account name) then overwrite the temp.dat with your cooked temp.dat file.“
    Lighted ROM Na závěr nabízím již uvařenou odlehčenou ROM. Její stručný popis: Odvozena z patched rom od TB TBho. Ale jsou odstraněny i další pro mě zbytečné programy. A naopak přidán total commander, PPcfinder, Pocket tweak, česká klávesnice(nikoli celá lokalizace), a SDHC drivery!!! Pro orientaci: ROM Jako TB TB ale -tweaky od něj nahrazeny Pocket tweak v extROM -odstraněn nanucený MSN a LIVE -odstraněn alt tab Obsah ExtROM: PREI_MMS.CAB - M700 MMS účet PREI_SIMMANAGER.MUI.CAB - SIM Manager PREI_SKYPE_SETTING_ENG.CAB - Skype Receiver Switch PREI_HEADSET.CAB - Headset Switch PREI_SATELLITEDATAUPDATE.1.0.ALLLAN.CAB - Satellite Data Update PREI_ASPatch.CAB - AutoSuspend Patch +PREI_czkeyboard-česká klávesnice +PREI_PPCFinder-skvělý program pro vyhledávání souborů na Vašem PPC +PREI_ptweak-velmi dobrý program pro konfiguraci PPC, v.4.2.7 +PREI_SDHC-ovladače sdhc karet +PREI_tcmd-známý total commander s integrovaným zip atp.. pozor! možná budou někteří postrádat gps monitor a phone od etena a pak je bude třeba doinstalovat standardně. Obě výše zmíněné ale bývají již součástí propracovanějších programů(TT, SPB) proto jsem odebral. http://www.hellshare.com/35049/lightedROM.rar/ Tak pěkné Vánoce:D
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

jak předělám temp.bin na temp.dat?

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od MaNi
    v průzkumníkovi pravým tlačitkem-přejmenovat

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

jen se chci zeptat zkušených, jak mám z origo instalačního souboru s wm6 z E-Tenu vytáhnout ten temp.dat, abych si mohl osekat rom podle sebe. Děkuji a veselé vánoce a šťastný Nový rok

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

stahni si tu zigmanovu nebo TB TBho tu už máš o patchovanou a vyladěnou jem si tam dohodíš věci do extROM

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

a pujde stim delat i X500+

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od zigman
    v průzkumníkovi pravým tlačitkem-přejmenovat
    nevím nejsem schopnej rozbalit tu BT BTho romku,tu tvoji rozbalím ,ale tu jeho ne.Když to přejmenuju stejně mi to nejde.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Já jsem chtěl origo rom, protože mi tam chybí gprs wizard abych si mohl nastavit automat. internet.

for Mani

Přejmenuj to tak:
    ulož si ten soubor temp.bin třeba na C: (do kořene)
    pak spusť nabídka start-programy-příslušenství-příkazový řádek
    do něj napiš cdnásledně napiš rename temp.bin temp.dat

pokud si ho již přejmenovával pak to bude asi rename temp.dat.bin temp.dat

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od David Barborka
    Já jsem chtěl origo , protože mi tam chybí gprs wizard abych si mohl nastavit automat. internet.
    orig.rom lze získat přímo z www.etencorp.com/Support/WM6/index.php

všechny caby z orig wm6 jsou zde:
    http://www.hellshare.com/35441/cabs.rar/

gprs wizard take

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

nevím nejsem schopnej rozbalit tu BT BTho romku,tu tvoji rozbalím ,ale tu jeho ne.Když to přejmenuju stejně mi to nejde.
    zkus to odsud:

http://www.hellshare.com/35453/byTB.rar/

je to BTho temp.dat

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

for meilik

jo pujde je to stejné

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

for zigman

díky

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Můžete mi někdo doporučit program na změnu funkce pravé alevé soft. klávesy? Děkuji

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

v té romce je už danej ten program na změnu tlačítek a myslím že je dostačující teda aspoň mě stačí

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Potřebuji jen vědět jak se tento program jmenuje, mám zpět původní ROM bez E-Ten aplikací, protože v té upravené nebyl gprs wizard a ani tam nešel doinstalovat.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vaříme si ROM
    Od xaries v sekci HD2
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 23:09
  2. Vaříme ROM pro X500
    Od Panot v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 177
    Poslední příspěvek: 07-05-2010, 00:52
  3. Vaříme si ROM