Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ubývání paměti na Treo 750v s WM6

babaq (309)|19.12.2007 23:08
Celkem rychle mi ubývá paměť (pro spouštění aplikací) na Treu. Z 24MB volných po restartu jsem schopen se dostat na 17 MB i za den. Je to normální?

Ze žroutů bych jmenoval např. filesys.exe (přibere si 1MB), device.exe, gwes.exe nebo repllog.exe (více než 0,5 MB)... bavíme se o cca denních přírůstcích. Dál roste pomaleji, ale roste.

3rd party aplikace se celkem drží a takříkajíc "nežerou" přes míru.

Odkud mám čísla: SK Tools, Information -> Processes, výše zmíněné jsou hodnoty Size (asi kolik zabírá v paměti aplikace?), u hodnot Heap je to ještě horší (filesys a shell320 přes 1MB, devices přes 0,5MB a gwes a repllog pod 0,5MB).

Je toto normální? Po nějaké době je systém línější a tak ho "urychlím" restartem.

Jste tu někdo expert na střeva WM6?
RStein (2012)|19.12.2007 23:38
Kazda aplikace ma vetsinou svou cache a neuvolnuje vsechnu pamet, kterou zabere. Je to rozsireny nesvar, navic OEM vyrobci (nevim, jak je na tom PALM) mohou napsat a opravdu pisou :) leakujici drivery (gwes.exe, devices.exe). Bez podrobne analyzy chovani zarizeni se ale asi vic zjistit neda. Asi kazdy OS a kazde zarizeni ma problemy a musite planovat SR (u ETENu napr. by mel clovek delat SR neustale).
Zdenek Malinsky (9781)|20.12.2007 12:48
A na WM 5 jsi si toho nevšiml?

Na toto je snadná pomoc. Přes noc nabíjet a každý den ráno pravidelná záloha (backup) zakončená soft resetem.
babaq (309)|20.12.2007 21:12
Spíš si myslím, že ubývala pomaleji, ale teď už nevím, jestli to nebyl jenom dojem.

Rebootovat denně je šílený vopruz, na druhou stranu jsou to Wokna a ty nikdy nemají moc velký uptime :)
(Navíc mám SIM kartu chráněnou PINem a ono to ten PIN chce zadat, takže ten restart nakonec musím ručně dokončit...)
RStein (2012)|20.12.2007 21:18
Opravdu pouzvate PIN? Ja myslim, ze je to jen opruz pro uzivatele, zadna bezpecnostni ochrana - takze i kvuli profilum v SPB Phone Suite jsem PIN vypnul.
Surgical (2364)|20.12.2007 21:25
Já mám v Artemisu WM6 ukuchtěnou ROMku provenience xda-developers, jejíž součástí je mj. automaticky nainstalovaný
Oxios Hibernate 1.4 freewarová utilitka.
Je minimalizovaná na liště a už tak nějak automaticky ji čas od času odkliknu a pokochám se desítkami, stovkami a někdy i pár megabajty RAM, které
v mžiku uvolní. Totéž dělám, když se mi zdá, že cihlička "leniví" či před spuštěním něčeho náročného, typicky navigace.
Softreset jsem nemusel provést ani nepamatuji....tedy pokud ho nevyžaduje instalace či odinstalace nějakého softu.
babaq (309)|20.12.2007 21:52
No já taky občas pustím Free RAM z SK Tools, ale to jaksi není příliš nepomáhá.