Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

!!Nový software - Wifi profily pro Windows Mobile!!

RStein (2012)|19.12.2007 21:27
Prosím adminy o smazání starého cabu z diskuze v prvním příspěvku

Verze 0.0.5
Stáhnout cab

1) Záloha všech profilů do souboru

2) Obnovení zálohy všech profilů - i na jiném zařízení včetně možnosti změny názvu net adaptéru při obnově profilů.

3) Přímo z menu lze vytvořit zástupce na profil.

4) Odstraněny nalezené bugy.

Tip: Pokud máte zařízení od HTC (např. HTC wizard - MDA Vario) a musíte nejprve spustit wifi z Comm Manageru,protože není po startu zařízení ihned nahrán driver, zkuste do registru pridat HtcPreloadWifi s hodnotou 1.

HKLM\Comm\\Parms\HTCPreloadWifi


Verze 0.0.4.
Stáhnout aplikaci

1) Sjednocení EN a CZ verze - podpora pro libovolné množství dalších jazyků.
Aplikace se spustí v angličtině, do češtiny se přepnete vybráním položky Language menu a zvolením CZ v dalším dialogu.

2) Možnost nastavení internetové http proxy. Podpora vrácení se k poslednímu stavu připojení před aplikací proxy. Abyste požívali proxy v Pocket IE a dalších programech, musíte nastavit u wifi sítě, že se připojuje k profilu work. Nové nastavení work vás připojí přes proxy na internet - nechci zabíhat do detailů, "global wide proxy" jsou poměrně komplikovaná záležitost a pro jejich programové nastavení neexistuje pořádná dokumentace. :(
Pokud bude zájem, mohu přidat socks proxy.

3) Možnost samostatně z menu nebo i u každého profilu nastavit, zda se má wifi odpojit při vypnutí zařízení. Upozorňuji, že u některých zařízení musíte pro uplatnění hodnot (podobně jako je tomu při zapínání wifi) sami zapnout wifi po soft resetu z manažera připojení před nastavením způsobu odpojování wifi.

4) Možnost spustit po aplikaci profilu (resp. po připojení k wifi síti - platné SSID) libovolný program. Jestliže není wifi síť připojena, nebo nelze detekovat připojení k wifi síti, je program spuštěn po uplynuti 20 s.

Pro program je možné zadat příkazový řádek. V příští verzi nebudete muset zadávat cestu k programu sami do textového pole, ale v dialogu si program sami vyberete.

7) Možnost vytvořit si zástupce přímo pro profil (např. v Total Commanderu CE) - profil se dá vytvořením zástupce s příkazem v následujícím tvaru.
""

Tedy např. tento zástupce aktivuje profil s názvem MujProfil.
"\Storage Card\Program Files\RStein\WifiProfiles\RStein.WifiProfiles3.exe" MujProfil


6) Možnost nainstalovat aplikaci na SD kartu.

7) Volba v profilu, zda má být po aktivaci profilu zapnuta wifi.

8) Po zvolení DHCP=Ano jsou nepoužívané volby skryty.

Za nesprávné používání aplikace ani za možné vzniklé škody a následné hard resety nenesu žádnou odpovědnost! To pro jistotu připomínám . :)

Verze 0.0.3. - pouze anglická mutace

Verze 0.0.2. - pouze anglická mutace

Vytvořil jsem aplikaci pro přepínání Wifi profilů - jedná se o první build (alfa verze). To znamená, že v aplikaci je mnoho chyb, které budu postupně odstraňovat.
Aplikace je otestována na Windows Mobile 5 a 6. Testováno na HTC Wizard (MDA Vario) a HTC Kaiser {MDA Vario III).

K čemu ji potřebujete? Přecházíte mezi více Wifi sítěmi a některé vyžadují zadání IP adresy, masky podsítě, DNS a u jiných stačí povolit DHCP? Nebaví vás neustálé ruční nastavování hodnot na síťové kartě a poté povinný soft reset zařízení?


Verze 0.0.1. - Hlavní rysy:
1) Vytváření nových síťových profilů.
2) Aplikace profilu bez resetu zařízení.
3) Automatické nalezení WIFI adaptéru.
4)Položka v menu pro rychlé přepnutí do DHCP režimu.
5) Vytvoření nového profilu zkopírováním a úpravou stávajícího profilu.
7)Automatické vypnutí a zapnutí WIFI po aplikaci profilu.
Jestliže je v profilu DHCP nastaveno na ANO, všechny další volby jsou ignorovány.

Plánované funkce:
1) Podpora pro další jazyky - hlavně resource dll pro EN.
2) Plugin na Today obrazovku s rychlým výběrem profilu.
3) Vylepšené UI pro zadávání IP adresy, validace dat, informace o průběhu aplikace profilu.
3) Automatické vytvoření nové ad hoc wifi sítě z programu (napr. pro sdílení internetu přes wifi)


Instalace:
Stáhněte CAB, zkopírujte jej do zařízení a spusťte. V programech budete mít novou ikonu - WifiProfiles.

!!!Důležité: Není povoleno cab soubor dále redistribuovat nebo vystavovat na svých stránkách - musí být stažen z mých stránek!!!

Enjoy :)









(cab nize obsahuje jen starou verzi, nestahujte!!)
zbysour (39)|20.12.2007 08:20
Neco takoveho opravdu na PPC chybelo. PALM OS ma toto jiz v zakladu. Jaka bude cena "ostre" verze?
RStein (2012)|20.12.2007 08:26
Placena bude pravdepodobne jen verze, ktera umozni aktivaci profilu na zaklade pozice (cell id), kde se pohybujete, a dalsich podminkach.
Zdenek Malinsky (9781)|20.12.2007 12:54
Palm OS to má v základu? Vždyť Palm má s Wi-Fi snad jen jeden možná 2 modely. :?
zbysour (39)|20.12.2007 13:10
To je mozna pravda, ale mam k dispozici PALM TX a bez problemu nastavuje konfiguraci podle AP, na ktere se pripojuje. At je PALM OS jaky chce, tak WiFi maji vychytany.

Kazdopadne bych se rad zaptal autora, jestli v budoucnu bude mozne jeste menit proxy?
RStein (2012)|20.12.2007 13:17
Ano proxy bude mozne menit (predpokladam, ze myslite v IE, chci take menit nastaveni v Opere)- take pocitam s tim, ze si zvolite preferovanou wifi sit v profilu a budete moci udelat profily s ruznymi smtp servery.
Jiz brzy na vasich displejich :)
TheMelin (1642)|20.12.2007 15:10
Otázka, zda plánuješ verzi i pro Smartphone, je asi zbytečná, co? Ale zkusil jsem to :)
jval (453)|20.12.2007 17:29
No me by upne stacilo kdyby pri aktivaci nejakeho WIFI profilu automaticky nastavil vypnuti PDA na Nikdy.

Kdyz treba prijdu domu, zapnul bych WIFI a ICQ a tim ze by zakazal vypnuti pda, tak by se jen po systemem nastavenem casu vypnulo podsviceni, ale PDA a potazmo WIFI by bylo stale aktivni.

Ve standardu kdyz aktiviuju WIFI a na par minut necham PDA lezet na stole, tak se za cvhili vypne a WIFI se odpoji.

No a nastavovat v systemu vypinani PDA pri kazdem zapnuti WIFI je peknej vopruz. Zatim jsem to resil alespon profilem v Phone Weaveru, ale jednodussi by samozrejme bylo mit to v jednom.
RStein (2012)|20.12.2007 18:23
thheMelin: Pro jiny komercni projekt si budu muset stejne Smartphone poridit, takze smartphone edici nevylucuji. Ale je prozatim v poradi priorit dole.
jval: To neni problem (tedy doufam, ze to nebude problem ani u ETENu ;)). Pisu si do seznamu pozadavku.
mistm (477)|20.12.2007 20:18
Bajecne! :) Z tohohle mam vazne radost!

Jenom misto TODAY pluginu bych preferoval spis neco do listy. Na today takle dela uplne kazdej a stejne si to vsichni vypnou a nechaj si tam to co pouzivaji opravdu casto
RStein (2012)|21.12.2007 10:22
Mist: Muzete pluginy integrovat treba pres SPB Mobile Shell nebo Pocket Breeze.
Mne se zase moc nelibi stavove ikony :)
Sagat_X (96)|21.12.2007 15:33
Měl bych taky jeden nápad, i když nevím, zda-li je to vůbec na PDA proveditelné. Dost by se mi hodilo, kdyby bylo možno změnit MAC adresu PDA wifiny...
RStein (2012)|21.12.2007 15:38
N560 CS: No umim to myslim taky... Ale tohle by bylo za specialni cenu nebo donaci :)
Sagat_X (96)|21.12.2007 15:46
Řekni kolik a třeba se domluvíme ;-)
RStein (2012)|21.12.2007 15:56
Az to bude, tak se ozvu :D
Sagat_X (96)|21.12.2007 16:08
OK, jsme domluveni! :yes:
jval (453)|21.12.2007 18:06
[QUOTE="RStein"]thheMelin: Pro jiny komercni projekt si budu muset stejne Smartphone poridit, takze smartphone edici nevylucuji. Ale je prozatim v poradi priorit dole.
jval: To neni problem (tedy doufam, ze to nebude problem ani u ETENu ;)). Pisu si do seznamu pozadavku.[/QUOTE]

Big Thanks, netrpelive budu tedy cekat na verzi kde to bude implementovano.

Fakt diky moc.
sveci2 (8)|23.12.2007 03:43
Chyba mi moznost zadania SSID siete... Dalo by sa s tym nieco spravit?
RStein (2012)|23.12.2007 09:17
Pisu v prvnim prispevku, ze pocitam s vyberem preferovane site, ke ktere se pda zacne pripojovat jako prvni.
To uz ale jde "mimo" sitovy adapter.
//edit: Omlouvam se, na prvni strance to neni, psal jsem to nekomu soukrome.
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 18:17
to by mě teda zajímalo jak jste to rozjeli,já nad tím laboruji už od rána a pořád nic,pořád mi to vyhazuje nějakou hlášku,po zrušení jen problikne nějaké nastavení a nif,pls
RStein (2012)|25.12.2007 18:52
Spatny popis chyby, na Kaiserovi to funguje bez problemu.
Protoze je aplikace napsana v C++/staticky prilinkovane MFC, nemohou ji chybet ani zadne knihovny.
BTW: Miluju lidi, co chteji pomoci a sami nejsou schopni poslat ani text te "chybove hlasky". Ale zvykam si - v Cechach ma slovo komunita pro me pejorativni nadech .
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 19:26
tak -
Can not load device driver.
It the wireless
configuration utility is
running,please shut it down.
Jinak mi na domácí wifinu běží dva notebooky + Vario.
Ať mám vyplou nebo zaplou wifinu v Kaiserovi,tak to nechce naskočit,
jinak mi bezdrátovka běžela,než jsem tam šoupl Retinu

jo a nebudu to komentovat,vím,že si s tím měl práci a hodně lidem se snažíš pomoci,jinak bouchám se zbíječkou a na takový kraviny nemám čas
RStein (2012)|25.12.2007 19:38
OK, diky.
1) Mate originalni ROM a ne zadnou zbastlenou?
2) Kdyz otevrete nejdrive oba applety wifi v settings a sam pustite wifi, objevi se po spusteni programu hlaska znovu?
3) Program se ale spusti ne? Problem se objevi pri aplikaci profilu / spusteni DHCP - je to tak?
4) Nadetekoval se adapter? Muzete mi napsat jeho nazev - posledni polozka v Nastaveni.

Vim, ze v nekterych ROM se udajne driver wifi nenatahuje po startu. Pokud by tomu tak bylo, zkusim v pristim buildu rucne aktivovat zarizeni.

Asi jsem mimo, ale co je to Retina? ;)
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 19:51
díky za čas,
1.mám originální ROM
2.zapnu v settings wifi,pak mi zjistí mou síť
3.program se nespustí,musím manuálně - pak vyskočí ta hláška
4.adaptér(jestli je myšleno router) normálně načte

ještě jsem nepochopil to

2) Kdyz otevrete nejdrive oba applety wifi v settings

to nevím co je
RStein (2012)|25.12.2007 20:00
Program se pousti rucne - ne po detekci wifi.
Mohl byste udelat soft reset, wifi nespoustet a spustit jen muj program?
Wifi spoustite pres Connection Manager?
Adapterem myslim sitovou wifi kartu v PDA - nazev se zobrazuje v programu.
Apllety - Start/Nastaveni, zalozla pripojeni.
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 20:05
díky za čas strávený nad mým problémem,ten program jsem odinstaloval a už to zase všechno fachčí jak má,díky
zbysour (39)|25.12.2007 20:10
Na MDA Vario (FW posledni z TMO CZ):

Po soft resetu program nezapne wifi. Az po zapnuti a vypnuti pres com manager

Po instalaci a konfiguraci programu se mi Vario neprioji na internet pres ActiveSync. Vypise, ze neni mozne nacist adresu IP.

Jinak funguje bez problemu :-)
RStein (2012)|25.12.2007 20:16
zbysour: Ano ten problem jsem na Variu take zaznamenal. Souvisi to s tim, co jsem psal vyse, driver je nahran pozdeji - znam jeste agresivnejsi zpusob, jak pracovat s driverem, takze ho pouziji.
S RNDIS pripojenim ale vubec nepracuji, takze AS by nemel byt nijak profily dotcen. Ani jsem tu hlasku zatim nedostal.
RStein (2012)|25.12.2007 20:19
Jirka K: Prosim mohu se se zeptat, co jste odinstaloval? Muj program? Nebo to, co nazyvate Retinou?
Diky, fakt by me ten problem zajimal.
RStein (2012)|25.12.2007 20:23
Retina - je to tohle?
http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=4357
Dalsi agresivni svinka :(
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 20:28
[QUOTE="RStein"]Retina - je to tohle?
http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=4357
Dalsi agresvni svinka :([/QUOTE]

jo,to je vono,to jsem odinstaloval a už to jede,teda né ten Váš program ale wifina na tel
RStein (2012)|25.12.2007 20:35
Jirka K: A program Wifi profily podle toho, co jsem posilal, jste znovu zkousel?

Zbysek: tak mi to nedalo a ted jsem vario vyzkousel se dvema notebooky. I po nastaveni dvou profilu, vraceni s k DHCP, se Vario k AS pripojilo a adresu dostalo.
ROM: Mr. Clean, Windows Mobile 5
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 20:37
Váš program vyzkouším později,děkuji za čas
RStein (2012)|25.12.2007 20:40
Jirka K. Diky za spolupraci!
BTW i pro ostatni: Program byl nyni stazen cca 215x.
Krome pozadavku na novou funkcnost, se zatim objevil report jedne chyby/nedostatky v zapinani WiFi. To mi lichoti, ale skoro se mi nechce verit, ze hned prvni verze by byla na ruznych zarizenich natolik funkcni...
zbysour (39)|25.12.2007 21:26
MDA VARIO:
Internet pres AS:
Pokud v programu nastavim DHCP, pak internet pres AS funguje, presto, ze je vypsano hlaseni s neprirazenou IP adresou.

Nekde tam bude vazba na ostatni adaptery. Jeste vyzkousim ruzne kombinace a dam vam vedet, jak to dopadlo.
RStein (2012)|25.12.2007 21:30
Zbysour: Diky, zkuste.
Ale mohlo by k tomu dojit jedine tehdy, pokud byste jako adapter pouzil RNDIS.
inetMark (100)|30.12.2007 23:13
Vyzera to na dobry program. Je fajn ze je tu dalsi cech co sa venuje samostatne vyvoju programov na WM zariadenia.

Idem oskusat.

"Placena bude pravdepodobne jen verze, ktera umozni aktivaci profilu na zaklade pozice (cell id), kde se pohybujete, a dalsich podminkach."
-> Ak to nebude vela, tak by som rad zaplatil, take nieco sa moze zist (skola, domov, pripadne privat).
RStein (2012)|31.12.2007 00:40
inetMark: Diky za zajem. Tento program me urcite uzivit nema (preci jen mam lukrativnejsi komercni projekty nejen pro PDA a radeji obedvam uzeneho lososa nez skyvu chleva :) ), ale asi program vyuziji jako lakmusovy papirek na detekci prechodu CR do stavu, kdy uz u nas neni na strankach Donate tlaticko z PayPalu neviditelne. A na konci pristiho roku se o dalsim Silvestru sve naivite alespon s kamarady bohatyrsky zasmejeme :)
lifeisfun (3)|1.1.2008 22:10
Funguje vyborne na HTC Titan a Mogul
Je v planu dalsi developement ?
Thumb interface would be great :)
RStein (2012)|1.1.2008 22:16
lifeisfun: Diky za test. ;) Ano dalsi vyvoj se planuje - viz planovane funkce v prvnim prispevku a namety na vylepseni. Dobrovolne prispevky zvysi rychlost vyvoje :D - kdyz se rano podivam na konto a zjistim, ze ni prisel ekvivalent denni sazby, budu makat den jen na tomto SW :)
Profily na Today + Vychozi obrazovka budou asi finger friendly...
RStein (2012)|7.1.2008 20:17
Protoze uu padlo par dotazu pres SZ, jak to, ze anglicka verze profilu je jiz ve verzi 0.0.3., odpovim radeji vsem najednou:

Abych neomezil stavajici uzivatele CZ verze, oddelil jsem EN verzi a pripravil program pro lokalizaci.
Funkcnost 0.0.1. CZ i 0.0.0.3 EN je stejna. Ted obe verze sloucim a bude mozne vybrat jazyk primo z programu, pripadne udelat dalsi jazykove verze."

Jsem rad, ze jsem to tak udelal, protoze ve verzi 0.0.2.EN byla jeden hloupy bug, ktery jsem do aplikace zanesl s adaptaci kodu na lokalizovane dll.:(

Pokud ma nekdo zajem o EN verzi, muze si ji stahnout -
http://blog.renestein.net/Wifi+Profiles+For+Windows+Mobile+English+Version.aspx
Verze s lokalizaci je jiz funkcni - je mozne pridat libovolny jazyk.
Ted pridam nastaveni proxy, moznost spustit libovolny program po aplikaci profilu, moznost zvolit si, zda bude automaticky aktivovano wifi nebo bude jen aplikovan profil a schopnost nastavit konkretni profil z prikazovove radky/kliknutim na zastupce. To by melo byt v nasledujicim releasu (vsechny jazykove verze) ) 0.0.4.
zdenpok (207)|7.1.2008 21:33
Ten program je podobný jako boingo mobile, nebo jsem vedle jak ta jedle?
RStein (2012)|8.1.2008 10:04
http://mobile.boingo.com/download/client.php?client=wm5
Myslite tento program? Neznam a nezkozusel jsem - podle popisu jsem pochopil, ze usnadnuje pripojeni k jejich hotspotum, takze nektere casti urcite budou spolecne ;)
RStein (2012)|8.1.2008 10:10
Tak jsem se na program podival a v profilech vidim jen nastaveni SSID, klice, ale zadnou IP konfiguraci, kterou dela muj program.
zdenpok (207)|8.1.2008 23:01
Přiznám se, že se ve wi - fi komunikaci moc nevyznám a že mi ten program pomohl, před tím jsem se nebyl schopen přihlásit ani k nezabezpečené síti, k čemu využiju tu IP konfiguraci? Omlouvám se za laický dotaz.
zbysour (39)|9.1.2008 08:29
Je to dulezite pri pripojovani do ruznych siti, ktere maji ruzne staticke IP adresy (doma, v praci, ve skole... atd.). Zaroven je vyborne prepnuti na DHCP pro pripojeni k verejnym AP.
zdenpok (207)|9.1.2008 13:32
No ale jak jsem psal, to Boingo mobile mě taky v pohodě připojí doma, na wi - fi free a nezabezpečené sítě, takže mě zajímá, jestli tento program pro mě bude mít cenu
inetMark (100)|9.1.2008 13:44
Ak by si mal doma vypnute DHCP (ako ja) a ten program o ktorom hovoris nevie nastavit staticku IP, tak by to bol problem.
RStein (2012)|9.1.2008 14:38
zdenpok: Kdyz vam vse funguje, program nepotrebujete.
V okamziku, kdy zjistite, ze u nektere site musite manualne zadat IP adresu, anebo ze treba pri sdileni internetu (ICS) pres wifi nefunguje na Windows Mobile 5 korektne automaticke pridelovani IP adresy a dalsich nastaveni site (to je to mysticke DHCP ;) , tak se vam bude hodit muj program.
zdenpok (207)|9.1.2008 20:54
OK, tak vyzkouším, snad se ty dva programy nebudou bít!