Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN nebo HTC Herald? Nebo něco jiného?

N3o21_ce4you (205)|19.12.2007 19:20
Zdravím... Nedavno jsem "utekl" od PalmOS, a sháním se po novém přístroji. Nakonec jsem si vybral platformu WM, nejlépe něco od HTC "z druhé ruky".
Celkem se mi zamlouvá HTC TyTN, nebo HTC Herald.
Pro TyTN jsem byl rozhodnutý původně. Když se ale koukám na parametry Heraldu, jsou téměř totožné, ale přístroj je hezčí, a o něco menší. Takže jsem nakonec na vážkách.

Komunikátor hodlám používat jako telefon, a klasické PDA... Většinou běžné věci, jako organizér, dokumenty, ebooky, emaily, semtam office, semtam brouzdání po internetu (přes WiFi). A kdybych si ve chvilkách nudy mohl něco zahrát, nevadilo by mi to.

V podstatě by mně zajímalo, zda má Herald také JogDial jako TyTN, zda má Herald upgrade na WM6. A nakonec ta nejzásadnější otázka... Jak je na tom Herald s procesorem? Dost mě děsí frekvence 200MHz v kombinaci s WM.

Jaký přístroj by byl podle vás lepší, a jaké jsou rozumné ceny těchto přístrojů z druhé ruky? (ať nekoupím zbytečně draze...) Pokud by jste mi doporučili jiné podobné zařízení, také by to pro mne byla možná dobrá alternativa.

Předem děkuji za odpovědi...
sejra (115)|19.12.2007 20:46
Herald nema JogDial, upgrade na wm6 mozny je, na heraldu by sis hry zahral. Procesor je sice pomaly, ale neni to zas takova katastrofa, herald je dobre odladen, takze je svizny. A omap ma jeste jednu vyhodu - ma cast procesoru urcenou pouze pro telefon, takze telefonuje rychleji.
Na druhou stranu, tytn ma podporu 3g, prisvetlovaci diodu, podporu makra, ma rychlejsi procesor. V recenzich se pise, ze ma lepsi wifi, ale je to individualni. Zase je tlustsi.
Obe zarizeni maji odlisny styl otevirani, herald tam ma pruzinku, ktera dotlaci klavesnicku do sve polohy, na tytna se musi tlacit po celou dobu.
Cena bude dost odlisna podle kusu. Skvely kus se prodava za 8k, starsi jsem videl za 6k, herald bude tak o 1-2k mene, spis tak 5-7 tisic...
Kupodivu resim stejnou zalezitost, ale nevidim duvod, proc nevzit tytna, je sice tlustsi, ale prezije se, prisvetlovaci dioda se hodi i jako baterka, je rychlejsi, a je to jedno z nej zarizeni (stabilita apod.). Ani spotreba baterii neni vetsi.
petr_c (5)|20.12.2007 12:24
Zdravim,
resil jsem podobne dilema a rozhodl se pro Heralda - prave pro jeho velikost a vzhled.
Jakozto byvaly uzivatel Varia muzu rict, ze OMAP je sice pomalejsi, ale nesetkal jsem se s aplikaci (Pravda, moc jich nevyuzivam - Navigace, SCUMMVM (rozhrani pro hry), Battery Status, Total Commander a TCMP, dale jen ty dodavane s WM), na kterou by procesor vylozene nestacil.

Spise me mrzi RAM Heralda, ale pokud se nemylim, tak tu ma TyTN stejnou.

Co se tyce osvetlovaci LEDky, tak ano - ta Heraldu chybi. Kazdopadne, na osvetleni mensiho prostoru staci bohate samotny displej.

Upgrade na WM6 je ke stazeni na webu HTC - ztratite ovsem narok na ceskou lokalizaci zdarma.
N3o21_ce4you (205)|21.12.2007 21:33
Tak jsem asi rozhodnut pro TyTNa.
Paradoxne je Herald na internetu jeste drazsi, nez TyTN...

Ale zajimala by me jedna vec... kdyz upgraduji na WM6, budu mit v ROM vsechny HTC "zlepsovaky"? A bude pripadne moznost navratu na WM5?
sejra (115)|21.12.2007 22:24
Tak jeste ja. :-)
Gratuluji k TyTNu. Mas PM.
Jinak se chci zeptat. Vyplati se tyden stary Herald s 2gb kartou (14 dnu starou) a s tyden starou gps se vsim vsudy za 7kkc? Diky!
N3o21_ce4you (205)|21.12.2007 23:04
TyTN jeste nemam doma...
Jinak TyTN stoji kolem 7k... Herald sem videl na webu vsude za 8k... takze jsem se rozhodl ze radeji TyTN, ktery ma JogDial (ten sem miloval na starych SONY Palmech, je to uzasna vec treba na knizky), a rychlejsi procesor.

Pokud sezenes Heralda za 7k jeste s kartou, myslim ze to neni spatny kup. Herald by mel mit lepsi klavesnici nez TyTN, ale v praxi nevim jaky je rozdil (hlavne Herald mi prijde praktictejsi jeho po vysunuti, se vysouva tak, ze ma pak tlacitka nalevo, takze ho muzes drzet levou rukou a pravou sahnout po stylusu... Kdezto TyTN se otvira na druhou stranu. Jak casto bych toho vyuzival v praxi nevim, ale byl jsem zvykli palm drzet na sirku v leve, a v prave mit stylus.)

Bohuzel, poradit ti nemuzu... Vsechno je to zatim teorie. Az budu mit TyTN doma, pak muzu napsat jaky je...
sejra (115)|22.12.2007 19:51
No ta klaveska - jsem levak, takze by mi spis vyhovoval tytn. Ale vypada to, ze jdu do heralda, vse je tyden stary a chlap k tomu da i gpsku, coz je maso kolo..
Jo a klavesnicka ma mensi zdvih tlacitek, je tissi a hlavne ma vetsi tlacitka...