Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyber WM zarizeni - prosba o pomoc.

petr_c (5)|18.12.2007 11:50
Zdravim zdejsi komunitu,
chtel bych se vas zeptat na nazor, jak s vyberem noveho zarizeni s Windows Mobile.

Donedavna jsem byl spokojenym uzivatelem MDA Vario, bohuzel, urvany miniUSB konektor ho nenavratne vyradil z provozu.
A ted resim jeho nastupce.
Pozadavky jsou celkem jednoduche - hardwarova QWERTY klavesnice, cena kolem 12 tisic korun, kvalitni synchronizace s Outlookem a moznost provozovat navigacni software (integrovany modul GPS neni nutny.)

Z tohoto pohledu mi vychazi jen dva adepti na porizeni:
HTC S730
E-TEN M700

Dnes jsem drzel v ruce prvne zmineny HTC S730 (Wings) a musim konstatovat, ze prace, napr. v kalendari, je bez dotykoveho displeje fatalne tragicka. Uz tento fakt samotny dava mnoho bodu svemu souperi E-TENovi.

Jenze... docetl jsem se, ze E-TEN nepatri mezi nejspolehlivejsi pristroje a problemy ho doprovazeji prakticky porad (zdroj mj. i CE4YOU.cz)
Predevsim mi jde o spatnou kvalitu telefonniho hovoru, coz je pro me, s vadou sluchu, vcelku zasadni zalezitost. Zajimalo by me, jestli tento problem byl vyresen s postupnym upgrade firmware - preci jen, telefon je na trhu jiz cca rok. Anebo jestli se jedna vylozene o vadny HW.

Vcelku nadejne vypada tez M800, bohuzel na trhu jeste skladem neni a nepochybne bude za cenu ne-lidovou. Bohuzel, zkusenosti se znackou E-TEN nemam zadne.

Shrnuti:
S730
+ hadwarova klavesnice
+ mensi rozmery a vaha
+ pravdepodobne funkcni GPS
+ mala numericka klavesnice na cele pristroje
-- absence dotykoveho displeje
? vydrz baterie

M700
+++ dotykovy displej
+ stale mensi rozmery, nez stare MDA Vario
+ jistota funkcni GPS
+ lepsi HW klavesnice, nez S730
- nutnost zvyknuti si na zmeny v ovladani oproti HTC
- osobne, vcelku nepovedeny design
-- spatna kvalita zvuku jak u volajiciho, tak volaneho
? vydrz baterie

Celkove mi dopada lepe S730, ovsem absence dotykoveho displeje hraje znacne pro M700. Pokud se ovsem potvrdi me obavy ohledne kvality zvuku, tak je M700, bohuzel, ze hry.
Rezignovane to vidim na HTC TYtN II (Kaiser), ale ty penize se mi do telefonu uz nikdy davat nechce.

Diky vam, za vase nazory.
zivan (615)|18.12.2007 12:37
Zdravim noveho clena fora, jsi tu novy, tak neco uzitecneho do zacatku.

Jsou zde nejaka pravidla a i kdyz to zabere nejaky cas, tak je projdi. Bez nich by tu byl bordel, nedalo by se tu nic najit a vetsinu spravnych lidi by ani nebavilo na neco odpovidat a nekomu radit.

Jednim z nich je zakladani temat ve spravnych sekcich. Existuje tu sekce Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?. Tady ti to bud nekdo zamkne nebo to presune.

A ted neco k tematu:

Pozadavek na synchronizaci s Outlookem je zbytecny, vsechna zarizeni s WM se synchronizuji +-stejne. Pozadavek na GPS je vlastne pozadavkem, aby dane zarizeni melo bluetooth.

Podle vyberu asi chces neco s telefonem a nechces samotne PDA.

Co HTC Herald?
petr_c (5)|18.12.2007 13:09
Ahoj Zivane,
omlouvam se za prohresky proti pravidlum. Priznavam, o takove sekci jsem nevedel. Vlozil jsem dotaz prave sem, protoze E-TEN prozatim existenci dotykoveho displeje vede.

Ano, nad HTC Heraldem jsem take uvazoval. Jen me od nej trochu odrazuje jedna vec - TI OMAP 850. Ten znam jiz z Varia a pri spustene navigaci dostava poradne zabrat. (Napr. nestiha vcas oznamit zmenu smeru jizdy. Ale muze to byt tez nepresnym modulem.)

Absenci integrovane GPS jsem take schopen ozelet, modul mam a muze zustavat stale v aute - parkovani primo na ulici se snazim vyhybat. To problem neni.

Problem Heralda bude i ten, ze nebude moc skladem. Je to uz starsi zarizeni.

Plus pro Heralda je cena a mensi rozmery, nez Vario. Absence 3G me netrapi, synchronizaci objemnych emailu provadim vyhradne pres pocitac, pro zbytek mi vzdy vyhovovalo GPRS.

Ale jinak ano! Herald je prakticky to ONO zarizeni... :)
Pres obed si poradne prectu recenzi na Heralda.

Diky za tip.
petr_c (5)|18.12.2007 15:37
Jeste jednou vas tu zdravim,
vlakno prosim zavrit, presunout, vymazat - koupil jsem toho Heralda. :)

Nakonec mi prisel jako vhodny kompromis mezi S730 a M700. Skoda jen te integrovane GPS, ale jak pisi o kousek vyse - modul mam.

Verim, ze bude funkcni k plne spokojenosti a nebudu vas zde muset moc otravovat s dotazy, ale naopak budu moci poradit s dotazy jinych.

Takze ted upadam do deprese, jako vzdy, kdyz si koupim v podstate "zbytecnost", ktera je vhodne leda jen pro pohodli uzivatele. :)
cubehash (156)|18.12.2007 15:43
Dobra volba! ;)
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2007 19:53
ad vada sluchu
Nebylo by lepší používat drátové nebo BT hands free? Zvuk jde přímo do ucha a odpadá tak částečně rušení okolím.

Přesunuto do Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?
petr_c (5)|18.12.2007 22:00
Bohuzel, handsfree jsem jiz nejaka vyzkousel. A musim konstatovat, ze zvuk byl mnohem tissi, nez ze samotneho telefonu.
Po dnesnim kratickem seznameni s Heraldem muzu rict, ze zvuk vydava pomerne hlasity se srozumitelnym prednesem.

Vlastne o Heraldu muzu rict to, ze je prakticky stejny, jako Vario - az na drobne (a vitane) zmeny v designu. Predevsim musim ocenit celistvy stylus, ne teleskopicky, jako u Varia. Je otazkou, jak dlouho potrva, nez opet oba ztratim...
Ceho se bojim, je vysouvaci mechanismus klavesnice Heralda. Vario bylo jednoduche, bez jakekoliv pomocne pruzinky a jako takove se po roce a pul intenzivniho pouzivani nijak neporouchalo.

Takze pocity jsou zatim vicemene kladne (jen mi radost trochu zkazil fakt, ze u T-Mobile jsem mohl mit Kaisera za podobne penize. Ale u nej zase absolutne neverim one vyklapeci klavesnici.)

Herald = dotazene Vario (Skoda jen toho OMAPu - obavam se, ze nejaky automaticky pretaktovator pri spusteni navigace se asi sehnat neda)
MilanSu (823)|19.12.2007 00:25
Proc pretaktovani pri spusteni navigace, pretaktuj porad, ja jedu na HTC Artemis neustale na 273 bez problemu (vice uz se to sekalo). a mel jsem to drive i na Variu. Nikdy jsem nemel problem s navigaci. Idelani je na to Battery Status, kde si muzes nastavit frekvenci a jednoduse na obrazovce dnes ji prepinat. Ale je to trochu OT v tomto vlakne