Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact III a eBanka

bruska_ce4you (1)|16.12.2007 21:42
Ahoj, na svem MDA Compact III mam problem se sim toolkitovou aplikaci eBanky. Upgradoval jsem na WM6. V WM5 pri cteni autentizacniho nebo certifikacniho kodu zustala zprava videt do doby nez jsem z aplikace odesel ale ve WM6 se zprava zobrazi jen na par vterin. Da se s tim neco delat ?
scorpi_ce4you (21)|17.12.2007 07:10
Ahoj, mám, respektive měl jsem stejný problém. Ale jen u ROM od T-Mobile, tedy té v CZ. Následně jsem si flashl Vanillu 2.01 a vše je tak, jak má být a oznámení z banky se tobrazuje tak dlouho, jak potřebuji.
babaq (309)|17.12.2007 20:45
Buďte rádi, já mám Palm Treo flashnuté na oficiální WM6 a oznámení zprávy z eBanky se mi nezobrazí vůbec - poslechnu si pípání, nezobrazí se mi nic a abych si to přečetl, musím do SIM Toolkitové aplikace.

Asi v Emeryce nepoužívají tedlecten sym tůlkyt.
bramborka (61)|22.12.2007 21:22
Mne to na Compactu s T-mobilem zase zlobilo tim stylem, ze mi pri prijeti zpravy sim toolkit spadnul a musela jsem vzdy soft resetnout, abych si zpravu precetla.
Čestmír Horák (16)|30.12.2007 11:59
Ahoj všem. Mám obdobný problém, na novém MDA Vairu III od T-mobile s origin. WM6 používám SIM toolk.aplikaci eBanky, občas zpráva nepřijde vůbec, musím vypnout a zap. telefon. Předčasné mizení autorizač. kódu jsem víceméně náhodou vyřešil tím, že jsem si všiml pokud tapnu vpravo dole na možnosti, po dobu rozbalení nabídku zpráva na displeji zůstává. Je to v záruce, nemíním experimentovat, jen bych očekával, že operátoři T-mobilu a eBanky projeví více snahy problém řešit, a ne svádět vinu jeden na druhého.:((
babaq (309)|30.12.2007 12:35
Obávám se, že to není problém T-Mobile nebo eBanky, ale Microsoftu. Soudruzi z Redmondu prostě SIM Toolkitovou aplikaci totálně zdupali... a s tím asi ani T-Mobile ani nikdo jiný nic neudělá. (Snad jedině nahradit v "brandovaných" ROMkách tuto aplikaci nějakou jinou, ale asi to nebyla priorita.)
JecminekMaselnik (464)|30.12.2007 14:38
myslím, že t-mobil s tím něco dělat může. Chování STK service se liší rom od rom i na jednotlivých zařízeních. Já na kaiseru (nebrandované MDA III) problém nemám. Pro WM 2003 má t-mobil dokonce pro tuto službu fix. eBanka s tím, bohužel, nic dělat nemůže.
BTW tímto nešvarem netrpí jen t-mobile romky, mrkni do historie, stejná diskuse se vedla o variu i variu 2. Je to skutečně hlavně problém MS.
RStein (2012)|30.12.2007 16:08
Kecy, kecy, kecy s prominutim. Za SIM Toolkit zodpovida GSM modul a jeho ovladac, coz je veci OEM partneru/dalsich dodavatelu.
MS v RILu ma pouze vrstvu pro zasilani a normalizaci ST prikazu.
A cistes pouzitim indukcni metody aplikovane na pocet stiznosti na tomto webu bych usoudil, ze EBanka nema ST uplne koser...
Na druhou stranu ze specifikace ST jsem se docela zhrozil - ani se nedivim, ze moc aplikaci nevzniklo.
Libor Chaloupka (2)|7.1.2008 16:23
Já mám u svého MDA Compact III totožný problém - vždy mi přijde z eBanky pouze první autorizační SMS - následně už žádná. Jediné řešení, na které jsem přišel, je opravdu soft reset, pak mi přijde další bankovní SMS, pak další reset atd atd .. opravdu veselé.
Teď jsem volal na podporu T Mobile a bylo mi řečeno, že v jejich výpisech žádné aktuální bankovní SMS nejsou, takže je "údajně" chyba v mém přístroji a mám se stavit na prodejnu TM, kde mi bude přehrán firmware. Jsem upřímně zvědav, ale obávám se, že mi ani přehrání ROM od TM nijak nepomůže. Dost nemilé, pokud si mám jenom kvůli přístupu ke svým účtům v eBance pořídit další telefon :(
Libor Chaloupka (2)|7.1.2008 16:53
Vygooglil jsem na smartmania.cz možné řešení problému, byť lehce nestandardní.

1. problém s rychlým mizením bankovní zprávy s eBanky lze opravdu vyřešit tak, že po přijetí šifrované zprávy rozbalíš nabídku "možnosti"

2. další bankovní zprávy z eBanky chodí v pořádku, pokud vždy po přijmutí předchozí bankovní zprávy vyskočíš ze služeb STK na Today screen. Teď jsem to zkoušel a vše chodí jak má - ale jakmile zůstaneš v menu STK, konkrétně v nabídce "šifrované sms", žádná další šifrovaná SMS vůbec nepřijde.

Je to sice takové zvláštní řešení, ale funguje to i bez nutnosti změny originálního TM ROM - ale hlavně, dostanu se na své účty a můžu s nima pracovat. :) Takže, happy eBanking 2u :)