Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vkladani souboru primo do fiskuznich for - prosim otestujte

Pavel Koza (4761)|2.5.2004 22:26
Tak jsem to pres vikend nejak zbastlil a zda se, ze to funguje. Zatim mate pravo vkladat soubory pouze do tohoto fora, ale jen co to otestujem, tak to rozsirim.

K tomu testovani - pokud mate cas, napadlo me udelat takovou prehlidku Today screenu:) Proste "vyfotit" zakladni obrazovku a obrazek ve formatu .GIF, .JPG ci .PNG vlozit do teto diskuze.

Jakekoliv problemy prosim hlaste. Diky:)
ipf (2136)|2.5.2004 23:18
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak jsem to pres vikend nejak zbastlil a zda se, ze to funguje. Zatim mate pravo vkladat soubory pouze do tohoto fora, ale jen co to otestujem, tak to rozsirim.

K tomu testovani - pokud mate cas, napadlo me udelat takovou prehlidku Today screenu:) Proste "vyfotit" zakladni obrazovku a obrazek ve formatu .GIF, .JPG ci .PNG vlozit do teto diskuze.

Jakekoliv problemy prosim hlaste. Diky:)[/QUOTE]


A nešlo by, pro nás méně talentované, napsat jak ;)
(já vím, je to první obecná, ale i tak:oops: )
Pavel Koza (4761)|3.5.2004 07:28
Aha:) Takze jednoduse - bud pri zakladani noveho tematku ci psani odpovedi zaskrtnete checkbox Připojit k příspěvku soubor(y), a po kliknuti na tlacitko odeslat budete automaticky presmerovani na formular pro vlozeni souboru.

Nebo vlozte prispevek klasicky, a pote kliknete na tlacitko umistene ve vasem prispevku na prave strane:


Formular je jasny, vse je tam vysvetleno.

Samozrejme je jasne, ze je nekde chyba a pridat soubor skonci chybou, ikonka nebude zobrazena atp... V tom pripade me prosim napiste.
zsadek (156)|3.5.2004 08:42
Mobilní verze nicht machen?

Zdar Zdenda
ipf (2136)|3.5.2004 09:01
Tys nečetl oběžník ředitele? :D :D
Přeci psal, že to nejprve udělá pro PC a pak upraví pro mobilní verzi.
Pavlucha (1496)|3.5.2004 09:25
... Hujer, nepoučuj ... :D
Wuffi (1599)|3.5.2004 10:23
Tak tady je moje Today... Zatim je to jen standardni, ale hodlam se pekne rozsoupnout:) Muzete me klidne zavalit dotazy... :D
00015867_display_1_2Aj1.jpg
ipf (2136)|3.5.2004 10:55
Tak jsem si konečně vyšetřil čas a v noci přeinstaloval PCéčko. Moc hezky to vypadá (to vkládání, ne PCéčko :) ).
Pavel Koza (4761)|3.5.2004 13:40
No super, ale ocekaval jsem vetsi zajem:sarcastic:

Jinak, zatim to nevim jiste, ale nejsem si uplne 100% jist tim, ze Pocket IE vubec umi odesilat soubory pres formular... Takze to jdu zkusit...

:no: Tak jsem to zkusil a Pocket IE bohuzel neumi INPUT TYPE=file, coz je takove to policko, do ktereho si nalistujete soubor, ktery chcete nahrat. Takze smula, v mobilni verzi bude akorat to, co vlozili jini. Stiznosti na bill@microsoft.com.
Wuffi (1599)|3.5.2004 13:45
Mno, taky jsem ocekaval hafo dotazu tykajicich se meho screenshotu a ono nic:O Jinak jsou nejaka omezeni co se tyce velikosti souboru apod.?
Toho ze to v PIE nejde je mi lito... Neslo by to udelat nejak jinak...?
yasmeene2 (794)|3.5.2004 13:47
Hmm taky nic moc ale, já ani víc nepotřebuju. Jinak žádnou ikonku přiložit soubor nevidím (jen zaškrtnutí Připojit k příspěvku soubor).
00015892_plocha_i38A.jpg
zsadek (156)|3.5.2004 14:23
Bill@microsoft.com nereaguje na moje stížnosti (jak jinak on už má vyděláno) a tak jsme se musel připojit přes PC abych se mohl taky vytahovat se svojim screen. I když to není nic jiného než wisbar téma a trochu informací a ovládacích prvků na ploše.
´
Zdar

Zdeněk
00015897_Screen002_kFXO.jpg
Pavel Koza (4761)|3.5.2004 16:24
No, to uz je lepsi;) Odpovedi na kladene otazky:

1. Ad. nefunkcnost v Pocket PC - jasne, ze by to slo i nejak jinak, ale me moznosti jsou omezene. Bohuzel:(
2. Ad pouzitelnost - ja vim, mne by se to take libilo mit to v jednom formulari s vlozenim prispevku, ale to by bylo moc slozite a velmi narocne, cele vkladani prispevku by se muselo prekopat, takze jsem se rozhodl to udelat takhle, dvoukrokove. Navic to umozni vlozit soubor k prispevku dodatecne, coz take neni spatne. Jelikoz vkladani souboru je takovy bonus (neocekavam, ze se ke kazdemu prispevku vlozi 5 priloh;), hold to tak musi stacit...

Dalsi dotazy:cool: ?
hajekm (308)|3.5.2004 16:35
takze take otestuju zasilani a posilam svoji today. Nejzajimavejsi je asi v pravem hornim rohu pocketNav nastaveny na zavirani aplikaci a pri delsim stisku home vidim standardni meny pocket NAVa se vsemi rozjetymi tasky.

00015902_tod_xbe4.gif
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.5.2004 17:00
Tak já si to taky vyzkouším. A zde je můj Today.
00015903_Image1_MRht.jpg
windmaster (307)|3.5.2004 17:35
Taky s troškou do mlýna. Základ WisBar Oceania, dále BatMemTime, Today+, Calendar+ a Pocket NDays. Toť vše.
Pavel Koza (4761)|3.5.2004 18:36
[QUOTE="strojvudce"]A taky ode mně.:) [/QUOTE]

.BMP neni oficialni format pro web, proto se to zobrazuje jako priloha:) ma to byt bud .GIF, .JPG nebo .PNG.
windmaster (307)|3.5.2004 20:19
Nemůžu si odpustit vložit ex post, co jsem připravil na velikonoce.Sorry, jedna NETODAY z řídítek:D
00015916_magor_h98d.jpg
windmaster (307)|3.5.2004 21:46
Strojvudci, vkumpove a dalsi. Jak velel ředitel, převeďte soubory BMP do JPG, třeba v IrfanView, bude to o pár set kilo menší a bude TO vidět hned;)
yasmeene2 (794)|4.5.2004 10:06
napsal kdesi vpředu:
Tak jsem to zkusil a Pocket IE bohuzel neumi INPUT TYPE=file

no já používám netfront a ten to umi (maily s přílohou odesílám přez web), určitě i jiné nadstavby apod. by to zvladly.

a za b) v mobilní verzi se ty obrázky nezobrazují, nebo se snad stále ladí ta "dospělá"?

David_ce4you (199)|4.5.2004 11:12
Tak taky přidám svoji obrazovku Dnes. Je to jednoduchost sama: WisBar Advance, PIToday a cLaunch.
00015931_dsp-today_BVEJ.png
strojvudce (390)|4.5.2004 20:28
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="strojvudce"]A taky ode mně.:) [/QUOTE]

.BMP neni oficialni format pro web, proto se to zobrazuje jako priloha:) ma to byt bud .GIF, .JPG nebo .PNG.[/QUOTE]

Ok. Takže takhle.
00015939_Cap0008_Z5IA.jpg
Milan Švec (938)|5.5.2004 16:22
Test č. 1
00015978_TDdnes_roGf.jpg 00015978_TDdnes2_tjft.jpg
vkump (11)|5.5.2004 19:12
[QUOTE="windmaster"]Strojvudci, vkumpove a dalsi. Jak velel ředitel, převeďte soubory BMP do JPG, třeba v IrfanView, bude to o pár set kilo menší a bude TO vidět hned;) [/QUOTE]


Napravuji!!
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.5.2004 16:39
Pro nevěřícího Tomáše ( uživatele : limon )
00016165_Image1_VwqQ.jpg
Milan Švec (938)|10.5.2004 16:48
Nová verze Pocket NDays od eXEdena.
Zpracování trvá nyní 6-7 sec pro celý týden dopředu (proti dřívějším 2 minutám)
00016168_TDaNDays_CoDJ.jpg
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 10:10
Damy a panove, udelali jste mi radost:) Takovych peknych screenshotu. Nyni opet odpovedi:

1) Testovani stale probiha, minuly tyden jsem byl uplne mimo, tento tyden to snad vsechno doladim a dodelam.
2) Moznost vkladat soubory v mobilni verzi s konecnou platnosti NEBUDE. I kdyz to napriklad NetFront zvladne, jelikoz 99% lidi pouziva Pocket IE, akorat by je to matlo. Snad to nebude prilis omezujici... Pokud MS prida tuto funkcionalitu i do standardniho Pocket IE, na ce4you to bude obratem povoleno.
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 11:33
...takze jsem povolil vkladani souboru do vsech for, nejen do tohoto. Nyni se tak muzete realizovat nejen zde, ale i v ostatnich diskuzich:) A jako obvykle, pokud budte mit nejaky problem, prosim napsite.
Milan Švec (938)|12.5.2004 12:40
[QUOTE="Pavel Koza"]... vkladani souboru do vsech for...[/QUOTE]
Skvělá možnost!
paveluh_ce4you (300)|19.8.2004 21:13
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak jsem to pres vikend nejak zbastlil a zda se, ze to funguje. Zatim mate pravo vkladat soubory pouze do tohoto fora, ale jen co to otestujem, tak to rozsirim.

K tomu testovani - pokud mate cas, napadlo me udelat takovou prehlidku Today screenu:) Proste "vyfotit" zakladni obrazovku a obrazek ve formatu .GIF, .JPG ci .PNG vlozit do teto diskuze.

Jakekoliv problemy prosim hlaste. Diky:)[/QUOTE]

Jen bych se rád zeptal jestli se dá vložit i obrázek jako bmp, protože mě to nejde. Musí to být jen ve formátu gif,jpg nebo png?
Dííky
Šeba_oldd (1184)|19.8.2004 21:34
Vkládat v Jpg. Bude to vidět hned.
paveluh_ce4you (300)|19.8.2004 21:41
[QUOTE="seba"]Vkládat v Jpg. Bude to vidět hned.[/QUOTE]
To znamená že když sejmu today, tak ho mám převést na jpg?
Protože když jsem sejmul Today tak se mi to uložilo v Bmp.
Dííky
ipf (2136)|19.8.2004 22:06
[QUOTE="paveluh"][QUOTE="seba"]Vkládat v Jpg. Bude to vidět hned.[/QUOTE]
To znamená že když sejmu today, tak ho mám převést na jpg?
Protože když jsem sejmul Today tak se mi to uložilo v Bmp.
Dííky[/QUOTE]

Jo-o. Buď to převeď na JPG a rovnou vlož do příspěvku, anebo někam ulož ten BMP a do příspěvku vlož odkaz.
Důvod je velmi jednoduchý - NE KAŽDÝ zde přítomný uživatel má neomezený tarif GPRS a stahovat soubor o velikosti 225 kB by ho jistě nepotěšilo.

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2004 00:33
[QUOTE="ipf"]Jo-o. Buď to převeď na JPG a rovnou vlož do příspěvku, anebo někam ulož ten BMP a do příspěvku vlož odkaz.
Důvod je velmi jednoduchý - NE KAŽDÝ zde přítomný uživatel má neomezený tarif GPRS a stahovat soubor o velikosti 225 kB by ho jistě nepotěšilo.[/QUOTE]
No, já to začínám trochu vidět jako problém. Nárůst registrovaných členů je raketový, ne každý se dokáže rychle zorientovat, ne každý zabloudí zrovna do tohoto či příbuzných témat. Ono i zkušenější mohou trochu zakufrovat při vkládání obrázků či souborů, uklepnou se při odeslání apod., náprava je někdy obtížná či nemožná (z pohledu odesilatele). Prostě by to chtělo něco jako stručný HELP, tzn. jak vložím text, jak vložím obrázek do textu, jak vložím obrázek či soubor jako přílohu k natažení, jaký má obrázek mít formát, doporučit kompresi obrázků i souborů, jaký free program použít k sejmutí obrázku (nejen sejmutí ToDay), jak případně obrázek oříznout (viz příspěvky Milana Švece), na co dávat pozor při výřezu části citace, používat před odesláním kontrolu pomocí náhledu, kam se obrátit se žádostí odstranění odeslaného příspěvku (duplicitní i vícenásobné odeslání) atd. atd...... Většina toho tady byla jistě již někde uvedena, ale bylo by asi dobré to někam soustředit. Většina zahraničních fór je podobná, trocha osvěty neuškodí i pro účast v jiných fórech no a jistě to může pomoci i v tom, po čem volá ipf, tzn. malé soubory a neduplicitní příspěvky = méně natahovaných kB. Přihoďte vaše návrhy na obsah případnému helpu, ať to vládce posoudí :D
ipf (2136)|20.8.2004 08:54
Správně. Také jsem pro, aby někdo z mocných (to jsou ti tlustí v seznamu přítomných), napsal obšírné pojednání na téma Co a jak na ce4you.
Takže, my neznalí, vkládejme návrhy sem a třeba se toho někdo ujme,
Šeba_oldd (1184)|20.8.2004 09:40
Jak např. vložit více fotek - myslím tím jednotlivě a do jedné odpovědi.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2004 09:46
[QUOTE="seba"]Jak např. vložit více fotek - myslím tím jednotlivě a do jedné odpovědi.[/QUOTE]
Jo jo, také s tím zápasím, tzn. text, obrázek, další text, obrázek atd. Já umím jen vložit na konec textu více obrázků, tzn. pomocí vložení souborů do již odeslaného textu :oops:

PS: Případně, jak vložit dva menší obrázky vedle sebe - pro vzájemné srovnání a pro nenatahování výšky příspěvku (neplatí pro mobilní PDA verzi, že ano).
Milan Švec (938)|20.8.2004 13:44
Pro Petra, Pavla i všechny ostatní.

Zkušenosti s příspěvky.

Nový text (po klik na „Zaslat odpověď“).
Krátký – stačí psát rovnou do okna pro „Odeslat odpověď“. Když to spadne, neštve to tolik. Až to padání přestane bavit, je lepší před přepínáním (Náhled, jiné okno IE nebo PIE) to napsané předem zkopírovat (Ctrl C, Ctrl V) někam jinam (třeba do nového Word souboru).
Delší – je bezpečnější to psát ve Wordu a uložit si to jako text (.txt) soubor. Dá se k tomu vracet a psát to postupně. Pak ten hotový text přenést (Ctrl C, Ctrl V) do okna pro odpověď. A případně ho tam ještě dočistit. Hlavně vyházet všechna zbytečná slova a věty :!:

Reakce na příspěvky jiných (po klik na „citovat“).
To, co má být zmíněno jako text, který zaujal nás, MUSÍ být v naší nové odpovědi orámováno značkou (textem v hranatých závorkách zleva a zprava) QUOTE="označení_autora_citovaného_textu" před tím citovaným textem a /QUOTE za jeho koncem (zase v hranatých závorkách). Jak to má vypadat, ukáže myš po najetí na Quote nad oknem pro odpověď. Všechno, co je mezi těmi značkami, lze editovat (pro zjednodušení a zrychlení!). Zejména vypuštěním všeho (včetně opakování vnořených citací), co není pro moji odpověď nutné. Zbytek textu se pak dá uvést a ukončit třemi tečkami.

Víc citací do jedné (právě otevřené a ještě neodeslané) odpovědi.
Otevřít další okno a v něm IE/PIE (nebo co používáme k prohlížení stránek). Najít ce4you, diskuzi, dotyčný příspěvek a klik na „citovat“. Text z okna pro odpověď zkopírovat (Ctrl C) do schránky. Zpět do původního okna a do připravované odpovědi vložit (Ctrl V) na příslušné místo další citaci. Upravit (jako výše uvedeno) a doplnit svoji odpověď. Lze opakovat x-krát.

Vlastní obrázky přímo do odpovědi. Lze pouze z PC, ne z PDA.
Příprava grafického souboru.
Vždycky musí mít .jpg formát (nikdy .bmp nebo .gif, s ohledem na jejich velikost), ať už vznikly jakkoliv a kdekoliv. Měly by být zbaveny i všeho, co není bezprostředně ve vztahu k odpovědi (= zmenšené, „ořezané“). Jde hlavně o nezatěžování peněženek stahováním zbytečných (nebo zbytečně velkých) dat.
Vše, co třeba pro uvedené úpravy, zvládá free XnView. Umí jak screenshoty (kopie PDA obrazovek), jejich konverzi (obvykle z .bmp) i změny jejich velikosti nebo oříznutí. Jednoduše a rychle. Komprese (lze měnit) už je nastavená, vyhovuje jak kvalitou, tak velikostí výsledného souboru. Je dobré mít určené jedno stálé místo pro ukládání připravených souborů.

Vložení prvního souboru (obrázku, textu, programu, archivu) současně s odpovědí.
Před odesláním odpovědi nezapomenout zaškrtnout „Připojit k příspěvku soubor(y)“ pod oknem pro odpověď. Pak se po odeslání odpovědi hned otevře nové okno pro vložení místa, kde je připravený soubor na PC uložen. Pod tím je místo pro vložení textu, který má ten vložený soubor komentovat. Ukončení textu Entrem je dobré pro vložení jednoho prázdného řádku mezi text a obrázek.
Po odeslání už toto není možné (dnes) změnit. Proto všechno pečlivě zkontrolovat! (Opravy viz dál)
Příspěvek je pak zveřejněn a u něho je tento jeden (první) soubor.

Připojení souboru k už zveřejněné odpovědi.
Platí i pro vložení více souborů k jedné odpovědi jako (dnes) zatím jediný možný způsob.
Klik na „Soubor“ v hlavičce vlastní odpovědi. A po otevření dalšího okna (chvilku trvá) stejný postup jako výše. Lze x-krát opakovat.
Soubory se (dnes) ukládají zatím jenom pod sebe.
Pozor!
Při přidávání souboru do hotového příspěvku se ten nový soubor nesmí jmenovat stejně jako už v příspěvku existující! Jinak se ten starší soubor se stejným označením přepíše tím nově vkládaným. Budou tam pak dva stejné a ten původní zmizí. Zůstane po něm jenom komentář.
(Pohov.)

Podaří-li se při vkládání souborů cokoliv jinak, než původně mělo (mám osobně vyzkoušeno), řešení zařídí po odeslání "Soukromé zprávy" jenom nejvyšší moderátor Pavel. Zato rychle a úspěšně. A pořád za to ani nic nechce. :D
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 15:17
Dekuji, Milane, sam bych to nenapsal lip:) Uz to davam na stranku formulare.

Pro ostatni - ma to bohuzel jeden drobny problem. Uzivatel si to musi precist. Uz ted je pred vlozenim prispevku pul stranky rad a informaci, ale stejne kazdou chvili nekdo prispeje tak, jako by si je necetl...
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 15:26
[QUOTE="Jarouš"]PS: Případně, jak vložit dva menší obrázky vedle sebe - pro vzájemné srovnání a pro nenatahování výšky příspěvku (neplatí pro mobilní PDA verzi, že ano).[/QUOTE]

Nejde. Bohuzel, ale uz tak je stranka pro vlozeni formulare silene komplikovana...
Šeba_oldd (1184)|20.8.2004 15:35
Ještě se tedy zeptám - nač tam máme tu kolonku ICQ ?To jako podle sve přezdívky máme vyhledat?Nebyla by možnost tam miszto toho vrznout své číslo?
paveluh_ce4you (300)|20.8.2004 15:51
Po přečtení rad a informací zkouším vložit můj Today. Doufám že to pujde:))
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 16:55
[QUOTE="seba"]Ještě se tedy zeptám - nač tam máme tu kolonku ICQ ?To jako podle sve přezdívky máme vyhledat?Nebyla by možnost tam miszto toho vrznout své číslo?[/QUOTE]

Opraveno, uz by to po kliknuti melo vyhledat usera v DB ICQ.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.8.2004 22:45
No to je parádní vývoj debaty, velké množství rad a návodů na jednom místě. Mám proto návrh na zřízení Testovací učebny někde na úvodní stránce. Má představa je uvedení jednoho testovacího tématu, na kterém si novicové i zkušenější budou moci otestovat všechny zde uvedené postupy. No a vládce či pověřená osoba provede v nějakém intervalu výmaz našich pokusů. Co na to říkáte?
Pavel Koza (4761)|20.8.2004 22:48
Dik za tip, musim hlavne udelat to, aby se z toho fora / tematu neposilaly emaily... Uvidime.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.8.2004 23:13
No možná to na ce4you již někde bylo uvedeno, ale začal jsem používat program MagicSSS . Pokud máte nějaké méně používané tlačítko na své cihle, můžete mu přidělit funkci sejmutí obrázku, ale bohužel jen v BMP. K převodu do JPG a úpravám použijte to, co zde popsal Milan Švec. Výhodou je snadná obsluha, nezávislost na PC... Má s tím někdo větší zkušenost a může poukázat na případná negativa?....
PavelR. (2184)|24.8.2004 19:05
... když už se tu probírá vkládání příspěvků ... Pavle, nešlo by udělat, aby se tagy pro URL, IMG, citace atd. vkládaly vždy do aktuální pozice kurzoru a ne až na konec příspěvku?

PavelR.
Pavel Koza (4761)|24.8.2004 19:09
[QUOTE="PavelR."]... když už se tu probírá vkládání příspěvků ... Pavle, nešlo by udělat, aby se tagy pro URL, IMG, citace atd. vkládaly vždy do aktuální pozice kurzoru a ne až na konec příspěvku?[/QUOTE]

Jde to, ale to uz neumim. To uz je dost komplexni JavaScript a zatim se mi to nepovedlo napsat, tedy lepe receno obslehnout... Ale pristi tyden to zkusim jeste jednou.
Miloš Strouhal (3997)|25.8.2004 00:46
..asi trochu svým dotazem odbočím, ale zajímá mne, jak zrušit automatické načítání "mobile" verze ce4you? Mam v MDA II nastaveno jako domovskou stránku www.ce4you.cz . Ale pokaždé když spustím internet, naběhne mi http://mobile.ce4you.cz/. :( Ja o to nestojím, nechci aby se to automaticky přesměrovávalo... Co s tím?
PavelR. (2184)|25.8.2004 07:20
[QUOTE="xp"]..asi trochu svým dotazem odbočím, ale zajímá mne, jak zrušit automatické načítání "mobile" verze ce4you? Mam v MDA II nastaveno jako domovskou stránku www.ce4you.cz . Ale pokaždé když spustím internet, naběhne mi http://mobile.ce4you.cz/. :( Ja o to nestojím, nechci aby se to automaticky přesměrovávalo... Co s tím?[/QUOTE]

... zde.

PavelR.