Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Live (Hotmail)

Horst Fuchs (153)|10.12.2007 17:43
Zkusil jsem si zalozit mailovy ucet na hotmail.com a jsem celkem nadseny. Mailovy ucet se chova jako na exchange serveru (odeslu mail z PDA a zobrazi se mi po synchronizaci i v outlooku, i ve webovem rozhrani Hotmail). To mi vzdycky vadilo na klasickych pop3 uctech, ze kdyz clovek pres den odeslal par mailu z weboveho rozhrani a doma pak vecer nahral outlook, tak ze nikdy nesynchronizuje odchozi postu, ale pouze prichozi.
Nevim jak se chova IMAP (napr. centrum.cz) jelikoz jsem ho nikdy nezkousel - uvitam nazory ostatnich.

Kazdopadne Wndows Live je obsazeno ve WM6 (mozna i WM5 - netusim), nastaveni uctu je jednoduche, bohuzel moznosti konfigurace jsou znacne omezene.
Co mi ale vrta hlavou je, ze vzdy kdyz chci synchronizovat postu na PDA, tak me Windows Live (hotmail) nepusti pres WiFi, ale vzdy se pripojuje pres GPRS - nevite nekdo proc, co a jak aby jsem se mohl na tuto sluzbu pripojit klasicky pres WiFi ??
Horst Fuchs (153)|10.12.2007 21:29
Tak si to tady zupdatuju sám :-) Pohledal jsem dnes na netu a zjistil jsem že jako exchange se chovají účty IMAP. Z českých free mailů je to Centrum a Atlas, zahraničních asi bude víc ale nejzajímavější mi přijdou Hotmail a Gmail (od google). Gmail nakonec u mě zvítězil nad Hotmailem a to především z důvodu jednodušší obsluhy, snadnějšího nastavení v outlooku (u hotmailu se musí používat navíc plugin Outlook office connector).

Zde je pěkný článek jak zprovoznit IMAP na Gmailu:článek na ROOT.CZ

Doufám že to někomu pomůže :-) kdyby něco tak rád poradím.
RStein (2012)|10.12.2007 21:41
K tomu puvodnimu problemu s pripojovanim GPRS - pravdepodobne mate v nastaveni uctu zvoleno pripojeni pres jiny profil nez internet. Kazdy ucet muze stahovat nova data pres jine pripojeni.
Horst Fuchs (153)|10.12.2007 22:59
Ono to prave u hotmailu (resp.Windows live) nastavit nejde. Samozrejme ze u vsech ostatnich uctu o nastavit lze ale tady ne.
RStein (2012)|10.12.2007 23:17
Mate pravdu, u tohoto uctu nastaveni neni, ale ted jsem to testoval a vzdy pri synchronizaci pouzil moje aktivni pripojeni. Zvlastni...
speed-komi (278)|10.12.2007 23:30
I mě se windows live připojuje přes gprs i když jsem na wifi. stačí ale připojování stopnout (dvakrát červenej) a pak už to jde wifkou.
omicron269 (15)|30.11.2009 20:55
Pouzivam hotmail. Zkousel jsem gmail ale nepodarilo se mi na WM6.5 rozchodit google sync. Takze nefunguje synchronizace kalendare ale co mi vadi vic tak nefunguje aktualizace kontaktu. Nechci mit dva seznamy kontaktu.