Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 pro Acer n300

Mr. Death (53)|8.12.2007 23:00
Tak konečně se tomu začal někdo věnovat. Diskuze i link o firmware zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347220&highlight=acer
Doporučuju přečíst, někteří lidi s tím mají nebo měli problémy. Firmware je označován jako BETA. Já jsem ho teď naflashoval, zařízení je znatelně rychlejší, ale zatím jsem neměl čas to víc testovat. Zítra budu instalovat standardní balík svých aplikací, tak uvidíme...

Ještě projistotu, jak upgradovat je zde: https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=261
Dominick (16)|8.12.2007 23:47
Práve zálohujem starý systém a idem to preflashovať!

Držte palce a dúfam že to potom pojde dat späť na WM5
Dominick (16)|9.12.2007 01:37
Tak a už to je a je to super!

Zatiaľ som neobjavil žiadnu chybu, až na to, že wifi ikonka sa vám sama nezobrazí musíte ju tam skopírovať.
Pozor! Do WM 6 nefungujú zálohy z WM 5. Raz som to urobil a PDA sa pri štarte jednoducho vyplo => pomohol hardreset
Skúšal som nainštalovať aj plnú lokaliizáciu (teda aby bolo všetko po česky), ale systém zblbol. Tak som išiel na novo a zvolil som inštaláciu iba malej lokalizácie (klávesnica) a nerobí to žiadny problém. Nestretol som sa ani s problémom pri inštalácii akejkoľvek aplikácie (doteraz som skúšal Operu 8.65, Resco Explorer 2007, QiP, TCPMP, iGo).

Takže zatiaľ všetkým odporúčam, SKÚSTE TO!
Mr. Death (53)|9.12.2007 11:37
Já se taky připojím se zkušenostma, nainstaloval jsem pár svých aplikací, obnova zálohy opravdu nefunguje, ale já jsem z té zálohy potřeboval akorát dokumenty a kalendář. Jak jsem zjistil, tak ta obnova byla naprosto zbytečná, protože ta záloha je obyčejný ZIP archív a dá se do ní v PC normálně dostat. Další věc je, že ty WM6 jsou nějaký Phone Edition, takže to nabízí i pár věcí, který PDA neumí. Takže buď to nejde spustit nebo se to spustí a vše je zašedlý. No a na závěr poměrně důležitá závada - nejede zálohování. Spustím a když vyberu zálohovat, tak to spadne. Takže na zálohy to chce něco jinýho nebo počkat na nějakou další verzi.
Jinak je to opravdu citelně rychlejší než WM5!
Dominick (16)|9.12.2007 13:09
Spiider (56)|10.12.2007 12:48
HURAAAAAAAAAAA !!!! :D :D :D
KOnecne ... momentalne som v skole ... ale co najskor idem skusat ....
kolista2 (12)|10.12.2007 23:51
Ahojte šeci. Zkoušel jste někdo nainstalovat pod WM6 RealVGA ?
Jede to ? Jestli to nepojede, tak je to všechno marné...:(
ddano (122)|11.12.2007 08:33
Môžte mi niekto vysvetliť postup pri sťahovaní? Hodí ma to na nejakú stránku pre webhosting ...
ddano (122)|13.12.2007 07:40
Žeby nadšenie nejak opadlo? Ďaľšie skúsenosti?
Nemôžte mi to niekto poskytnúť?
Baskervill_ce4you (18)|13.12.2007 08:01
Mne to beha dva dni bez najmensich problemov. Subjektivne je to citelne rychlejsie ako WM5. Ani raz to nezmrzlo. Zatial uplna spokojnost.
Dominick (16)|13.12.2007 20:42
Nadšenie neopadlo, rozhodne pretrváva...

Systém je spolahlivý, neseká, beží úplne v pohode a je 2x rýchlejší.
ddano (122)|14.12.2007 07:41
A furt sa nenájde nejaká dobrá duša, čo by mi ho mohla poskytnúť? Prípadne sa mi ozvala na mail :-(
Mr. Death (53)|14.12.2007 12:59
No jestli neumíš tak banální věc, jako stáhnout jeden soubor z internetu, tak to se do toho upgrade raději nepouštěj...
sh0tek_ce4you (163)|14.12.2007 14:44
[QUOTE="Dominick"]Nadšenie neopadlo, rozhodne pretrváva...

Systém je spolahlivý, neseká, beží úplne v pohode a je 2x rýchlejší.[/QUOTE]

Ja to skusil a nepodarilo se mi nic nainstalovat - priblizne v jedne tretine se mi ten prouzek zastavi a pak vypise "Instal unsuccessfull" nebo neco v tomhle duchu :(( a znovu mi to nabidne kam instalovat (do pristroje nebo na kartu). Skousel jsem asi 5 ruznejch cab-ů a výsledek stejny. Co neni potreba instalovat to funguje, i z karty. Tak jsem zase preinstalil na WM5 24-ku :mad:

Napada te neco co by tomu pomohlo nebo cim to je? (ja vim, blbej dotaz ;) )
Mr. Death (53)|14.12.2007 15:02
Mně instalace fungují bez problémů, zkusil bych MR nebo reflash...
Spiider (56)|14.12.2007 22:53
U mna ked nepouzivam pda cca 6 hodin tak po zapnuti blikne cierna obrazovka s hornou listou a PDA zatuhne .. pomoze iba soft reset ... Pouzivam SPB Weather a SPB Pocket Plus ...

icecat (156)|19.12.2007 23:26
[QUOTE="Mr. Death"]Tak konečně se tomu začal někdo věnovat. Diskuze i link o firmware zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347220&highlight=acer
Doporučuju přečíst, někteří lidi s tím mají nebo měli problémy. Firmware je označován jako BETA. Já jsem ho teď naflashoval, zařízení je znatelně rychlejší, ale zatím jsem neměl čas to víc testovat. Zítra budu instalovat standardní balík svých aplikací, tak uvidíme...[/QUOTE]

Vazne je to rychlejsi? Nezda se ti to jen? Protoze jestli udelas hardreset a smazes vsechny aplikace a vycistis tim registry, bude to pak svizne behat i na wm5 a oproti predchozimu stavu se ti to taky bude zdat podstatne rychlejsi, takze nemuze to byt proste tim, ze mas ted jen cisty pda?
Mr. Death (53)|20.12.2007 01:27
Určitě ne, v PDA mám jenom pár aplikací a start čehokoliv je citelně rychlejší. Vzhledem k tomu, že Acera mám někdy od října, tak si docela pamatuju, jak to jelo, když to bylo čistý. Bylo to prostě pomalejší...
lcdc (43)|20.12.2007 16:36
U mna nefunguje bluetooth, nevie ho spustit. Robim nieco zle ja alebo je vadna ta romka? Vypise, ze nie je dostatok pamate na spustenie, pritom je volnej 32MB...

EDIT: idem vyskusat najskor nahodit 24-ku, lebo som mal 16-ku a potom skusim zase wm6

EDIT2: Teraz uz BT funguje, takze pozor na starsie verzie bootloaderu(treba 1.24)
Mr. Death (53)|20.12.2007 18:35
Problémy s tím určitě jsou, najde se spousta lidí, kterým něco nefunguje. Mně třeba nefunguje ten interní backup. Na některý chyby by asi pomohl MR, na jiný asi znovu naflashovat.
Ale je dobře, že se tomu někdo začal věnovat a postupem času určitě vychytají tyto chyby...
lcdc (43)|20.12.2007 21:31
Takze zatial uplna spokojnost, vsetko je sviznejsie, este otestujem wifi, ci nepada, zalohovanie mi funguje, ale este som neskusal obnovu. Ak nieco postrehnem, dam vediet. Este jedna vec: IGO nefunguje ak nainstalujete SDHC patch. Ale da sa bez problemov odinstalovat. Zatial tam mam SPB Pocket plus a weather, core player, netfront...
sh0tek_ce4you (163)|21.12.2007 12:08
[QUOTE="lcdc"]zalohovanie mi funguje, ale este som neskusal obnovu [/QUOTE]
:D :D :D
lcdc (43)|21.12.2007 16:09
obnova funguje, skusil som, lebo mi zamrzol tak, ze som musel spravit hard reset...
p.leisner (7)|22.12.2007 18:23
Hoši je to fakt rychlejší než s WM5 jen s N321 jsem bez Wifi :( nejak to nenainstalovalo na to ovladače :(
Mr. Death (53)|22.12.2007 18:47
[QUOTE="p.leisner"]Hoši je to fakt rychlejší než s WM5 jen s N321 jsem bez Wifi :( nejak to nenainstalovalo na to ovladače :([/QUOTE]

Stačí si přečíst diskuzi na tom odkazu, co jsem dával nebo i tady se o tom někdo zmiňoval. Wifi je naprosto funkční, akorát se nespouští ovládací aplikace... :sarcastic:
p.leisner (7)|22.12.2007 22:34
tak už jsem to opravil a šlape to, ale ještě by mě zajimalo kde ten WM6 má Windows mobile update a zda se vam taky stava že vam z ničeho nic PDA nevidi pamětovku a musite restartovat PDA
Tapir Max (13)|27.12.2007 10:28
Tak, co povedat.. je to jednoznacne krajsi windows a niektore ukony su o poznanie rychlejsie .. tak a v com je potom problem?

No najprv mi to pri zamrznuti - wifi, zapnutie tcpmp a a vypnutie ie - namiesto soft resetu spravilo hardreset a to takym stylom, ze sa mi zdvojili adresare (2x windows, 2x program files etc.) takze bol nutny dalsi hardreset..

Potom po dalsej instalacii opat po soft resete a zamrzaniach predtym prestali ist niektore programy (resco keyboard, softick card export, resco update, opera), soft reset zamrzol pri spustani!
a myslel som ze dalej uz nepojde, pomohol snad az dalsi snad 4 hardreset aby sa zariadenie vdakabohu spustilo a nezamrzalo pri spustani.

Takze windows je to vyborny, ale ja sa vraciam k predchadzajucemu, nedoporucujem pouzivat, doporucujem vyskusat.
Spiider (56)|27.12.2007 14:54
Mne sa tiez stalo 2krat za sebou ze namiesto soft resetu spravil tvrdy (nastastie som mal zalohu) ale pomohlo ked som este raz nahral nanovo rom-ku do PDA ... momentalne funguje ...
lcdc (43)|27.12.2007 22:46
U mna este po obnove zalohy jeden problem(kozmeticky): mam 2x ikonu baterky v hornej liste...
cubas_ce4you (419)|2.1.2008 23:07
[QUOTE="Dominick"]... že wifi ikonka sa vám sama nezobrazí musíte ju tam skopírovať.[/QUOTE]

co to znamena, jak to mam udelat?
Dominick (16)|3.1.2008 00:36
[QUOTE="cubas"][QUOTE="Dominick"]... že wifi ikonka sa vám sama nezobrazí musíte ju tam skopírovať.[/QUOTE]

co to znamena, jak to mam udelat?[/QUOTE]

Takže tu je taký návod, pre tých čo nevedia:

1: Na PDA si zapneme File Explorer
2: Otvoríme zložku Windows, kt. sa nachádza v pamäti PDA
3: V zložke Windows vyhladáme súbor WiFi, jeho veľkosť by mala byť 26B
4: Súbor WiFi dáme skopírovať
5: V zložke Windows otvoríme zložku StartUp
6: Klikneme do prázdneho miesta a zvolíme možnosť Paste Shortcut
7: Všetko to vypneme a pozrieme sa na obrazovku Today, kde by už ikonka WiFi utility mala byť zobrazená

Dúfam, že návod pomôže všetkým, ktorý nevedia ako nato.
cubas_ce4you (419)|3.1.2008 00:59
tak soubor WIFI tam nemam, to bylo prvni, co jsem hledal :-)
Digis (30)|3.1.2008 10:49
Zdravím, zatím jsem neměl odvahu flashnout svuj Acer n311, proto s tím modelem nemám žádnou zkušenost i když jsem to dělal kdysi na starém HP. Teď bych rád zkusil WM6. Chci se zeptat, jestli je postup stejný jako se píše https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=261 , jestli nevadí, že tam jsou jen dva soubory místo čtyřech. Díky za odpověď
cubas_ce4you (419)|3.1.2008 13:54
nevadi, staci jen dva soubory
Digis (30)|3.1.2008 16:18
Díky už to šlape
cubas_ce4you (419)|3.1.2008 16:58
tak hlasim prvni problemy, nainstaloval sem zadne programy, jen TomTom a malou cestinu a od vcerejska na PA nesahnul, ted sem ho pustil a bylo zasekle, nepomohl ani SR, musel sem udelal HR ale taky sem si nepomohl, zobrazila se cerna obrazovka Acer n311 potom ta bila s obrazkem PDA a nic, bila je tam porad, uz asi 15 minut a nic se nedeje. Stalo se vam tohle taky?
Mr. Death (53)|3.1.2008 17:03
Mám TomToma, nemám češtinu a problémy nemám. Spousta lidí měla s těmi záseky dost problémů, nemůže to dělat právě ta čeština?
cubas_ce4you (419)|3.1.2008 17:52
nejdriv sem zkousel velkou ecstinu, ta blbla, tak sem dal jen malou a cse se zdalo v pohode, nechapu, jdu flashnout znovu WM6 a uvidim...

... tak to jede, nechapu, zkusim to zase bez cestiny
cubas_ce4you (419)|3.1.2008 18:00
[QUOTE="Dominick"][QUOTE="cubas"][QUOTE="Dominick"]... že wifi ikonka sa vám sama nezobrazí musíte ju tam skopírovať.[/QUOTE]

co to znamena, jak to mam udelat?[/QUOTE]

Takže tu je taký návod, pre tých čo nevedia:

1: Na PDA si zapneme File Explorer
2: Otvoríme zložku Windows, kt. sa nachádza v pamäti PDA
3: V zložke Windows vyhladáme súbor WiFi, jeho veľkosť by mala byť 26B
4: Súbor WiFi dáme skopírovať
5: V zložke Windows otvoríme zložku StartUp
6: Klikneme do prázdneho miesta a zvolíme možnosť Paste Shortcut
7: Všetko to vypneme a pozrieme sa na obrazovku Today, kde by už ikonka WiFi utility mala byť zobrazená

Dúfam, že návod pomôže všetkým, ktorý nevedia ako nato.[/QUOTE]

tak v bode 3: mas chybu, spravne je to trayicon.exe
cubas_ce4you (419)|4.1.2008 20:07
tak zase se mi WM6 resetovaly, proste jako bych udelal HR :-( vracim se zpet na WM5 :-(
p.leisner (7)|4.1.2008 23:08
Taky se mi to furt s restartuje a naformatuje se pamět a nejde mi budik, vše je zapnuty jak ma bejt a displej jen sviti ale nevyda to ani hlasek :(
Risko9876 (1)|6.1.2008 23:14
Len info. pre toho kto flashuje 1. krat

Ano je dobre mat baterku na 100% ale vacsinou to zoberie len tak 5% kapacit a vsetko to trva tak do 5min.

aspon moje merania:-)

Tak sa nebojte a skusajte...:)
cubas_ce4you (419)|13.1.2008 11:29
to vy ostatni nemate s WM6 zadne problemy??? Na prvni pohled jedou, ale po dni, nebo dvou pouzivani zacnou blbnout, ta ROM neni uplne vyladena...
Mr. Death (53)|13.1.2008 12:59
[QUOTE="cubas"]to vy ostatni nemate s WM6 zadne problemy??? Na prvni pohled jedou, ale po dni, nebo dvou pouzivani zacnou blbnout, ta ROM neni uplne vyladena...[/QUOTE]

Však jsem to i psal, že je to BETA. A ne, já problémy nemám, akorát mně nefunguje zálohování. Tipuju, že nejvíc problémů dělá čeština, tu tam taky nemám...
lcdc (43)|13.1.2008 14:26
Ja problem tiez nemam a dokonca funguje aj zalohovanie. Urcite to este doladuju, ale treba to davat na rom 24 a pre istotu to flashnut 2x za sebou...
icecat (156)|17.1.2008 12:42
Ahoj, kdyz vsichni pisete, ze je to podstatne rychlejsi, tyka se to jen systemu? Zaznamenali jste nejake zlepseni pri preravani videa ci her?
cubas_ce4you (419)|17.1.2008 13:07
[QUOTE="lcdc"]Ja problem tiez nemam a dokonca funguje aj zalohovanie. Urcite to este doladuju, ale treba to davat na rom 24 a pre istotu to flashnut 2x za sebou...[/QUOTE]

ted ti nerozumim, jak na rom 24 a flashnout 2x? proc? jaky to ma vyznam?
VXP (2)|17.1.2008 14:03
[QUOTE="cubas"][QUOTE="lcdc"]Ja problem tiez nemam a dokonca funguje aj zalohovanie. Urcite to este doladuju, ale treba to davat na rom 24 a pre istotu to flashnut 2x za sebou...[/QUOTE]

ted ti nerozumim, jak na rom 24 a flashnout 2x? proc? jaky to ma vyznam?[/QUOTE]


i pri instalaci oficialni rom 24 (pokud jsi mel rom 16) psali primo v textaku co u te romky byl ze mas udelat jednou flash, a pak jeste jednou... takze asi se tam neco neprepise hned napoprve...
Mr. Death (53)|17.1.2008 14:19
Poprve se naflashuje pouze bootrom ze starsi verze na verzi 1.24. Az potom se naflashuje vlastni rom, coz je v tomto pripade blbost, protoze WM6 se flashuje pouze vlastni rom... :sarcastic:
cubas_ce4you (419)|18.1.2008 21:26
takze je to blbost... taky je blbost, ze musim flashnout na urcitou ROM, je preci jedno, jaka tam je, kdyz se tam kompletne nahraje nova, takze nechapu, proc mi PPC nejede...