Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

princip "pass through" nastavení

bubo_ce4you (151)|30.4.2004 14:48
Zdravím všechny,

mám jeden jednoduchý dotaz - v čem se liší nastavení dle předmětu a kde se co nastavuje?

Jedná se mi o to, že by mne zajímalo, kde v PPC je nastavena proxy, která se používá v nastavení firemní sítě na přístup k internetu.

Zjistil jsem totiž, že v připojení Pocket Internet Exploreru se to nedá nastavit a že to musí z něčeho "tahat" - to se např. projevuje tak, že někdy při nastavení work mi v práci za proxy PIE funguje, ale mnohdy ne a píše něco o nemožnosti najít stránku.

Navíc jsem kdysi zahlédl, že jsem u IrDA GPRS připojení, které jsem měl zrovna nastavené jako spojení pro připojení k internetu a do podnikové sítě, byla v rubrice "proxy" doplněna ta naše firemní proxy.

Tento dotaz má i ten aspekt, jak uvést do provozu jiné aplikace, které nemají explicitní nastavení proxy, např. Omega Journal Bar. Při připojení do firemní sítě přes Active Sync (a tedy proxy) se mi nikdy tento program nerozběhne, i když PIE funguje...

Uvítám jakékoliv odkazy a vysvětlivky.

Díky

Zdenek
hajekm (308)|30.4.2004 15:16
Ahoj,
nepises ale, na jakem zarizeni a s jakym OS. Na 2003 se daji nastavit vyjimky v proxy a timpadem se da traba prez proxynu pristupovat k webu a zaroven pouzivat vnitrofiremni aplikace ktere tu proxinu diky vyjimkam minou. Nicmene pokud to cele lezi za ohnivou zdi, tak ani vyjimky nepomohou a rada sluzeb tkhle rozjet nejde. Na 2002 a starsich se musela manualne proxyna zapinat a vypinat, vyjimky tam nastavit nesly.

bubo_ce4you (151)|30.4.2004 15:22
[QUOTE="hajekm"]Ahoj,
nepises ale, na jakem zarizeni a s jakym OS. Na 2003 se daji nastavit vyjimky v proxy a timpadem se da traba prez proxynu pristupovat k webu a zaroven pouzivat vnitrofiremni aplikace ktere tu proxinu diky vyjimkam minou. Nicmene pokud to cele lezi za ohnivou zdi, tak ani vyjimky nepomohou a rada sluzeb tkhle rozjet nejde. Na 2002 a starsich se musela manualne proxyna zapinat a vypinat, vyjimky tam nastavit nesly.

[/QUOTE]

Ahoj,

OS 2003 - Ipaq 5450.

Zdenek
JiriE (117)|30.4.2004 15:59
Mám stejnou konfiguraci a konečně po dlouhé době jsem to rozchodil. Mám to nastavené takto :
ActiveSync - Pass Through : Work
na iPAQu : Connections - záložka Task, vybrat My Work Network a doplnit pouze proxy
Modem - nic
VPN - nic
proxy setting - zaškrtlá obě políčka a vyplněná adresa proxy

záložka Advanced - Select networks
první roletka - My ISP
druhá roletka - My Work Network

To je všechno, žádné výjimky, takto mně to funguje. Jede Journal Bar, Internet, Work off-line (tady naopak nemám proxy vyplněn, pouze "Spouštět po ActiveSyncu, protože jinak to nejede :( ).
bubo_ce4you (151)|1.5.2004 00:11
[QUOTE="JiriE"]Mám stejnou konfiguraci a konečně po dlouhé době jsem to rozchodil. Mám to nastavené takto :
ActiveSync - Pass Through : Work
na iPAQu : Connections - záložka Task, vybrat My Work Network a doplnit pouze proxy
Modem - nic
VPN - nic
proxy setting - zaškrtlá obě políčka a vyplněná adresa proxy
záložka Advanced - Select networks
první roletka - My ISP
druhá roletka - My Work Network
To je všechno, žádné výjimky, takto mně to funguje. Jede Journal Bar, Internet, Work off-line (tady naopak nemám proxy vyplněn, pouze "Spouštět po ActiveSyncu, protože jinak to nejede :( ).[/QUOTE]

Ahoj,

to doplneni proxy do "nastaveni site v praci" jsem dnes zkousel, ale nejak mi to neslo... Zajimave, musim to v pondeli zkusit znovu...

A work off-line Ti funguje bez vyplnene proxy adresy, i kdyz pres ni v praci jedes? To by se mi taky libilo, protoze to tam porad prepisuju...

Tak diky za tipy, zkusim overit.

Zdenek
bubo_ce4you (151)|1.5.2004 00:12
[QUOTE="JiriE"]Mám stejnou konfiguraci a konečně po dlouhé době jsem to rozchodil. Mám to nastavené takto :
ActiveSync - Pass Through : Work
na iPAQu : Connections - záložka Task, vybrat My Work Network a doplnit pouze proxy
Modem - nic
VPN - nic
proxy setting - zaškrtlá obě políčka a vyplněná adresa proxy
záložka Advanced - Select networks
první roletka - My ISP
druhá roletka - My Work Network
To je všechno, žádné výjimky, takto mně to funguje. Jede Journal Bar, Internet, Work off-line (tady naopak nemám proxy vyplněn, pouze "Spouštět po ActiveSyncu, protože jinak to nejede :( ).[/QUOTE]

Ahoj,

to doplnění proxy do "nastaveni site v praci" jsem dnes zkoušel, ale nějak mi to nešlo... Zajimavé, musím to v pondělí zkusit znovu...

A work off-line Ti funguje bez vyplněné proxy adresy, i když přes ni v práci jedeš? To by se mi taky líbilo, protože to tam pořád přepisuju...

Tak díky za tipy, zkusím ověřit.

Zdenek