Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Cruise P3650

Alfcz (9)|7.12.2007 18:54
Ahoj
Máte už někdo nějaké zprávy, kdy bude tento model na českém trhu a nemáte s ním náhodou už někdo i nějaké praktické zkušenosti?
peto01_ce4you (0)|7.12.2007 21:56
spravy nemam ale určite to bude pecka
cech_ce4you (47)|8.12.2007 10:50
Na mnshop.cz je potvrzená cena a ujištění, že do vánoc bude.:)

Ono se těší moc lidí, že to konečně bude co k čemu zařízení. Už teď se bojím, aby to zase nebylo moc velké zklamání.
http://cgi.ebay.com/Unlocked-HTC-Touch-Cruise-HTC-Polaris-prerelease-sample_W0QQitem
Z190181844376QQihZ009QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

No a ještě doplním - na fony.sk je velmi rozsáhlá fotogalerie -99 fotek-včetně několika fotek z Cruise - a je to hodně dobré.
cech_ce4you (47)|9.12.2007 15:54
Aspoň se můžeme těšit...

http://www.youtube.com/watch?v=lKnEumre068
Vlastislav Šťastný (275)|9.12.2007 16:28
Můžete mi někdo vysvětlit, co na tom zařízení bude tak úžasné, proti tomu, co je možné si koupit dnes? Nemyslím to nijak špatně nebo ironicky, pouze to nechápu. Např. - vestavěnou GPS-ku má kdeco, 3 G využiju na 4 místech v republice, opět tradiční pidi displej s QVGA rozlišením a podivný design. Něco jsem asi přehlédl.
htcjirka (1875)|9.12.2007 16:58
Presne tak,stejne vybavene zarizeni jako Kaiser,nema klavesnici,ma pouze navic radio.Touch Flo II neni nicim zvlastni.Pro toho kdo nevyuzije klavesnici je to vyborne zarizeni.Pro displej 2.8 palcu QVGA uplne staci.
cech_ce4you (47)|9.12.2007 17:25
Pro mě boduje hlavně foťákem, aspoň zatím uváděné fotky jsou docela použitelné. Foťák schopný ofotit dokumenty nebo rozvodnou skříň ke své práci potřebuju a už mě nebaví si pořád nadávat, že jsem zase už nechal foťák ležet doma na poličce.Jinak, pravda, rozdílů mnoho není, ale je to jedno z mála zařízení, kterým není v koncepci moc co vytknout.
No a roli hraje pochopitelně i cena, Kaiser je mi moc drahý, pokud avizovaná cena u Cruise zůstane, tak je to hodně v normě. No a klávesnice by mi spíš vadila, nepotřebuji ji.
macula_ce4you (691)|9.12.2007 18:11
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Můžete mi někdo vysvětlit, co na tom zařízení bude tak úžasné, proti tomu, co je možné si koupit dnes? Nemyslím to nijak špatně nebo ironicky, pouze to nechápu. Např. - vestavěnou GPS-ku má kdeco, 3 G využiju na 4 místech v republice, opět tradiční pidi displej s QVGA rozlišením a podivný design. Něco jsem asi přehlédl.[/QUOTE]

Ja mam treba slabost pro HTC (o jine znacce tedy ani neuvazuji), ktera timto vyrobkem vytvorila pro me dokonaly komunikator:

+ konecne poradnej procesor 400 Mhz
+ bez klavesnice (na Variu me pouze obtezovala)
+ fotoaparat s 3 Mega pixely
+ male rozmery (je to v navaznosti na maly displej a absenci klavesnice)
+ maly displej (u zarizeni tohoto typu snad ani vetsi displej neni vhodny)
+ GPS
+ design
+ cena
Alfcz (9)|9.12.2007 18:15
Přesně to jsou věci, kvůli kterým na tuto věcičku netrpělivě čekám :)
cech_ce4you (47)|9.12.2007 18:26
To Macula:
Informace, že i vy uvažujete o koupi Cruise je pro mě dalším -a pádným- důvodem k jeho koupi. Těším se na postřehy a rady na vašem blogu. :yes:
macula_ce4you (691)|10.12.2007 13:29
Uff, tak to teda doufám za nás oba (a další), že to nebude nějaký nevychytaný krám :D . Já už jsem si Cruise objednal. A abych byl fér, tak doplním nějaké ty mínusy (z mého pohledu):

- žádné :D :D :D
cech_ce4you (47)|10.12.2007 15:36
Přiznám se, že já zatím ještě zbaběle vyčkávám, ale snad to moc zrad mít nebude - jak už tady někteří psali, je to stejné jako Kaiser a není to Kaiser :)) , takže je jistá naděje na vychytanost.
pavel83 (69)|12.12.2007 15:44
Tak na sunnysoftu píšou že bude až v lednu... (jen aby to nebylo v únoru...)
htcjirka (1875)|12.12.2007 15:47
To se dalo cekat,oproti Kaiserovi tam stejne neni zadne vylepseni.Radio nebo Touch Flo II nepocitam.
Petulin (6)|12.12.2007 16:28
:disgusted: ach jo, to je vzdycky kdyz se na neco tesim :( Na expansys.cz pisou, ze dodavka by mela prijit behem 13 pracovnich dni, ale tam se to taky meni kazd den. Kdyby alespon O2 dali Kaisera za benefit body... Muj milashek uz by si duchod zaslouzil.
pavel83 (69)|12.12.2007 17:27
13 pracovních dní... tak to je 1.ledna...... a kdo do toho dělá češtinu? Sunnysoft?
cech_ce4you (47)|12.12.2007 18:01
Ono to asi - aspoň zatím - na češtině nevisí, Cruise není nikde, kdyby byl, tak si tu radost-starost udělám a vyjedu si ho někam koupit. Můj milášek :oops: je už dva roky po smrti a té momentální Nokie mám tak právě dost, neřkuli plné zuby. Nejhorší je, že po Novém roce začnou zase vybíhat hlášky na nejlepší, nejhezčí a nejskvělejší očekávané komunikátory a já s tou Nokií a vlastní nerozhodností asi půjdu až do hrobu:?
Jestli je to od HTC obchodní tah, aby se nejdřív vyprodal Kaiser a až pak naběhl Cruise, tak by taky mohli dopadnout jako Eten nebo SE. Aspoň teda já si řeknu, že co se odkládá, to má asi nějaké problémy a budu ve střehu. A navíc mi pokazili vánoce:(( a to si na ně budu pamatovat:dead: Teď skončím pod stromečkem snad jen s ponožkama:D :D teda myslím pochopitelně, že jedinej dárek, který já chudáček teď dostanu budou fusekle. Nejspíš. :D
OB2_ce4you (8)|16.12.2007 22:44
Má smysl čekat na Cruise? Začátkem listopadu jsem se po delším období bez PDA /dříve Palmpilot a Clié/ rozhodl zakoupit HTC Artemis. Nechal jsem se však nalákat na oznámení o novém modelu, který bude na přelomu listopadu a prosince. Už jsem si ho před 14 dny i objednal s předpokládaným doručením do týdne. Teď je z toho zcela nejasný termín a zklamání. Má však vůbec smysl čekat? Např. Asus P535 má rychlejší procesor, lepší GPS. HTC Artemis je levnější, lepší GPS, procesor z Cruise není také žádný rychlík. Jediné pozitivum vidím ve větší RAM. Je to opravdu tak zásadní rozdíl, že mám čekat další měsíc až 2 měsíce? Navíc mám strach, že na nezapuštěném displeji nebude dobře držet ochranná fólie a že si brzy nehtem poškodím displej.
pavel83 (69)|17.12.2007 21:17
Tak co se týká té fólie, tak mám taky strach, a když máš málo RAM tak ti je seberychlejší procesor nanic.
cech_ce4you (47)|18.12.2007 06:54
No tak s tou folií se opravdu asi shodneme, displej vyčnívá a tak se kraje budou odchlipovat. Leda že by se ji podařilo dostat nějak pod ty kraje...???

http://www.fony.sk/photos/htc/show.php?dir=htc_touch_cruise&tot=99&img=21&page=2
http://www.fony.sk/photos/htc/show.php?dir=htc_touch_cruise&tot=99&img=11&page=1
htcjirka (1875)|18.12.2007 07:22
HTC Touch Dual ma take displej vystuply a presto folie drzi a neodchlipuje se.Tohoto bych se opravdu nebal.
bedja (47)|18.12.2007 10:40
Já po čekání a zklamání z ohlasů na e-ten x800 snad konečně nalezl to, co splňuje mé požadavky, jen ta sluchátka kdyby šla na 3,5 jack bez redukce, zkrátka přímo do díry.
mcquack_ce4you (40)|18.12.2007 12:27
Tak to vypada, ze Vodafone bude (ma) v nabidce HTC Touch Cruise. viz odkaz na stranku z mob. tel. na splatky - JE TAM!!!!
http://www.vodafone.cz/consumer/handsets/device_financing/index.htm
cech_ce4you (47)|23.12.2007 18:58
Tak aspoň trochu předvánoční radosti :))
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=353430

a ještě
http://www.youtube.com/watch?v=7gfQOj2GHwc
:) :)
pavel83 (69)|24.12.2007 11:11
to sem nevěděl že sou 2 barevné varianty. ta černá se mi ale líbí víc.
cech_ce4you (47)|24.12.2007 13:05
Nedá mi to, něco takového se na netu myslím jen tak nečte:
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&zobrazenie=clanok&cislo_clanku=1544&akcia=pridat_prispevok

Myslím, že je to "bez komentáře" :oops: :yes:
Jirka K._ce4you (189)|25.12.2007 14:57
[QUOTE="cech"]Nedá mi to, něco takového se na netu myslím jen tak nečte:
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&zobrazenie=clanok&cislo_clanku=1544&akcia=pridat_prispevok

Myslím, že je to "bez komentáře" :oops: :yes: [/QUOTE]

už to někdo smázl
cech_ce4you (47)|25.12.2007 20:03
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=1544

Je to teď tady - už to není aktuální, ale pořád krásné....
pavel83 (69)|26.12.2007 10:19
tož na sunnysoftu má přijít během dneška...
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/041HTCTOUCHCR/htc-p3650-touch-cruise.html
cech_ce4you (47)|26.12.2007 14:08
Je to napínavé :))
Bude ten černý??? Ten se mi taky líbí víc.
Ale ono to asi fakt bude jen odleskem světla, že ta horní část vypadá tmavá.
martanx (39)|26.12.2007 14:31
v e-shopu maji sice (zboží očekáváme během dneška) ale na druhou stranu je tam cervene ze bude az v lednu (na expansys 18.1.)
dneska jsem sel okolo kamene prodejny a ta je zavrena ze by jinde v sunnysoftu pracovali?
potrebuju nutne neco na hrani a abych si dal konecne poradny vanocni darek rano jsem byl jeste rozhodnut pro kaiser ale Cruise me dostal (prijemnejsi cena, zajimave posunut touch FLO a klavesnici nepotrebuju)
jedine ta dodavka vcera bylo pozde
OB2_ce4you (8)|26.12.2007 17:58
[QUOTE="pavel83"]tož na sunnysoftu má přijít během dneška...
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/041HTCTOUCHCR/htc-p3650-touch-cruise.html[/QUOTE]

Na Sunnysoftu přichází během dneška již několik dní. Jen jestli to tam má kdo převzít, když jsou obchody zavřené.
pavel83 (69)|26.12.2007 19:10
hm, tak to sem netušil... sem si toho všiml až dneska.
pavel83 (69)|31.12.2007 08:47
recenze: http://www.hpc.ru/lib/arts/2396/1.shtml
cech_ce4you (47)|1.1.2008 09:37
Naštěstí je to spíš preview než recenze - testovali nějaký "předvzorek". Jinak by mě ta výdrž na baterky dost rozesmutnila, srovnání s TYTnem II dopadlo špatně, což se nezdá moc pravděpodobné.
htcjirka (1875)|1.1.2008 10:45
Na xda uz jsoou nekteri majitele Cruisu a maji problem s vydrzi baterii a problemy s wifi.
pavel83 (69)|3.1.2008 14:16
Tak zas pár linků:
HTC došly procáky: http://palmare.idnes.cz/htc-trapi-nedostatek-cipu-qualcomm-dud-/tech-a-trendy.asp?c=A071230_213554_mob_denik_ram

a v čr má být koncem ledna:
http://www.mobilnaut.cz/?z/1434

teda snad už konečně...
SWINE (0)|3.1.2008 17:03
Tak po sahodlouhem uvazovani jsem se rozhodl jit nakonec do Kaisera, doporucuji si procist diskuze na xda, ta mala vydrz baterie a problemy s wifi me priznam se odradili... Navic to neustale posouvani vydani se me nejak nelibi (zacina mi to trosku pripominat E-Ten X800)... Ted jen lituji, ze jsem mohl mit nove PDA uz pod stromeckem, nemusel jsem zbytecne cekat...
Losos_ce4you (1147)|3.1.2008 17:49
Nevim jak jsi prisel na neustale oddalovani prodeje,hned na zacatku HTC uvedlo ze bude az konec 2007/zacatek roku 2008,jasny marketingovy tah,ktery se dal cekat.Pokud tedy neberes v potaz trapne upoutavky nekterych internetovych obchodu .. z cehos predpokladam vychazis . Vydrz - s predprodejni verze chces usuzovat ze bude horsi nezli u Kaisera ??? Kaiser ve stadiu predprodeje nefungoval prakticky vubec , to same problem s wifi - notabene to tam pise clovek ktery myslim vubec nevi co dela a wifi by nezprovoznil na nicem :-D Neco jako dotazy a problemy ktere se mnozi i tady u vsech zarizeni kdyz masivne prechazejici uzivatele Nokie 6230 nejsou schopni na techto strojich spustit vubec nic a desne divi ze neco nefunguje . Myslim ze se rozhodne na Cruise vyplati cekat, na shodnem HW , navic bez "brzdy" v podobe klavesnice rozhodne nebude fungovat hure nezli Kaiser - stejna situace Vario vs.Dopod 818pro , TyTN a Trinity - vzdy naopak byla lepsi a bezproblemovejsi verze bez klavesnice ( ja osobne necekam nikdy na nic a pak po par tydnech musim zarizeni prodavat a porizuju nove :-) ale to je uz je otazka neceho jineho :-)
Alfcz (9)|3.1.2008 17:52
Já jsem tuto situaci už vyřešil koupí Kaisera a nelituji toho ani trochu.;) ;)
OB2_ce4you (8)|3.1.2008 18:50
Před skoro 2 měsíci jsem si také myslel, že mám rozhodnuto. Místo koupě Artemise jsem začal čekat na Cruise. Kaisera bych bral, kdyby vážil do 130g, ale 190g je moc. Jsem však teď stále více v rozpacích. Qualcomm procesor na 400 asi není o moc rychlejší než přetaktovaný OMAP. Nemožnost vypnout statickou navigaci při chůzi bude možná důvodem k pořízení externí bluetooth GPS. Hlasitost reproduktoru v testech taky nebyl nijak skvělá, takže je otázka, zda v autě navigace bude slyšet. Jako idelální by mohl být Touch Dual, kdyby měl WIFI. Takže možná skončím u Touche s klíčenkou GPS nebo např. u LG 20 KS /výbava jako cruise bez GPS a o dost menší rozměry/. Po tom ohlášení od HTC o uvedení na přelomu listopad, prosinec a dlouhém čekání si nejsem jist, jeslti těch 128MB RAM je lepší volbou, než 64MB a rychlý procesor u Asuse 535. S Windows na PDA začínám, tak nemám praktické zkušenosti. Palm si vystačil s daleko menším množstvím paměti.
Vlastně nyní neexistuje ideální PDA. Všude nějaký kompromis a volba je hodně těžká.
cech_ce4you (47)|3.1.2008 20:09
Souhlasím s Lososem, tu chvilku se už vyplatí počkat - i když prodat Kaisera asi nebude v bazaru problém. Ono i to čekání má něco do sebe, ne? :evil:
Ty nářky na xda jsou fakt jen výkřiky zoufalce, no a té špatné výdrži u oficiálního vzorku se mi nechce věřit - snad se nepletu, byla by to teda fakt otrava tahat sebou zase dvě zařízení - HP114 a N82 :no:
macula_ce4you (691)|3.1.2008 21:56
Jelikož mám Orbita, tak mě nic netíží a trpělivě vyčkávám. Jen si tak říkám, jestli nepočkat, až na nabídku O2. Termínově nebudou o moc pozadu a za použití Mobil+ a benefitbodů to bude za pakatel. :D
SWINE (0)|4.1.2008 12:02
Nic proti nikomu, jen jsem vyjadril svuj nazor. To ze HTC prvni termin uvedlo prelom listopad/prosinec je ale fakt... nyni mame zacatek ledna a termin je odsunut na konec ledna... Jak rika macula, mam doslou smlouvu u O2 a tak premyslim co si poridim. Jelikoz me smlouva dobehla v listopadu a ted vlastne uz pres 2 mesice cekam na neco co stale neni, tak me dosla trpelivost a objednal jsem si Kaisera, ktereho jsem mel moznost si vyzkouset osobne (byl to model od O2, tzn. s CZ romkou). Druha vec je fakt jak tady pises losos, ze Kaiser uz ma vychytanou ROMku, tudiz bych mel zapnout a jet... Zadne experimenty... Jasne ze vim, ze HTC pripadne chybi na Cruisovi opravi, ale ja pouzivam PDA vylozene jako pracovni nastroj, a moc dobre si vzpominam, jak jsem prvni mesic u Mia dost zuril nad nejakymi chybami, ktere dokazi zatracene stizit zivot...
Jelikoz ted vlastnim Mio A701 a predtim jsem mel SE P910i, tak muzu (ikdyz jen castecne) porovnavat PDA s a bez klavesnice. Ted uz zase vidim nektere, jak se usmivaji nad tim, ze klavesnice u Kaisera a P910i je uplne jina.. To samozrejme vim, ja jen porovnavam kdy jsem u P910i odklopenou klavesnici pouzival a jak casto - a to predevsim u psani SMS a vselijakych poznamek, coz me priznam se u Mia nyni trosku chybi :(
Interpretuji zde proste jen vlastni nazor, nic vic, nic min :-)
PS: Kolega je podobneho razeni jak Losos, ceka stale na Cruise... Tesim se jak pak budeme za nejaky mesic porovnavat... Treba je mozne se budu mlatit do hlavy ja, ale kdyby bylo nejhur, tak vzhledem k cene Kaisera, ho nebude pak problem prodat a koupit si Cruise takmer bez doplatku...
Uff, to byla slohovka :)
spree (42)|4.1.2008 12:13
Pojde HTC Cruise updatovat na novy Windows Mobile 6.1 a zaroven pouzivat prostredi TouchFLO?
Som tu novy a mam v tom hokej :oops:
RStein (2012)|4.1.2008 12:23
spree: To jsou predcasne otazky. :) Podle ruznych zvesti HTC Cruise a HTC Kaiser bude mozne oficialne aktualizovat na verzi WM 6.1.
TouchFlo je IMHo zatim takova marketingova lakacka - ale urcite ho bude HTC dale rozvijet.
spree (42)|4.1.2008 12:29
Hmm, nekde som cital, ze by mali ist updatnut vsetky PocketPC, tak neviem.
A este. Da sa niekde v registroch vypnut blikanie LED diod? Dik
RStein (2012)|4.1.2008 12:37
spree: To se rika vzdycky, aby lidi neprestali kupovat stavajici modely. :) Zalezi na vyrobci/operatorovi, zda update pripravi.
U Kaisera dokaze LED ridit LED Setuphttp://www.mobilnaut.cz/?z/1372
spree (42)|4.1.2008 13:32
RStein: Co si myslis osobne, pojde nakoniec do Cruisa nahrat Windows Mobile 6.1?
RStein (2012)|4.1.2008 13:35
spree: Neoficialne stoprocentne.:)
Oficialne si myslim, ze Wm 6 vyjdou take - HTC vydalo upgrade (nejen) pro Artemis z verze 5 na verzi 6 a upgrade na vezi 6.1 je asi nebude stat moc usili. Navic si treba budou chtit udobrit zakazniky, kteri budou ted delsi dobu cekat na "zazracny" Qualcomm procesor/chipset... :)