Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Office Mobile 6.1 ke stažení, nyní s podporou dokumentů Office 2007

Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2007 13:15
Několik let byli uživatelé zařízení s Windows Mobile zvyklí na to, že jsou na svém mobilním zařízení schopni pracovat s dokumenty "velkého" kancelářského balíku Microsoft Office bez nutnosti dokumenty konvertovat. Jak moc to bylo v reálu použitelné necháme stranou, hlavní je, že Office 2007 představil zcela nový formát založený na formátu Open XML a s tím si Mobile Office již neporadil. Až do konce listopadu, kdy se na webu Microsoftu objevil upgrade na Office Mobile verze 6.1, kde už toto omezení neplatí. Kromě toho nabízí nová verze mobilního Office lepší zobrazení grafů v Excel Mobile, schopnost zobrazit SmartArt v PowerPoint Mobile a možnost zobrazit a extrahovat soubory z komprimovaných (.zip) složek.

Soubor s aktualizací je ke stažení zdarma v mnoha jazycích (stahujte tu verzi, jakou má vaše zařízení jazykovou ROM), ovšem pouze za předpokladu, že máte na svém zařízení Windows Mobile 5 nebo Windows Mobile 6 spolu s předinstalovaným Office Mobile. V případě, že na svém zařízení máte Windows Mobile 6 Standard bez Office Mobile například HTC S620), můžete si mobilní Office koupit za 49.95 USD. No a pokud máte na svém zařízení Windows Mobile 5 bez Office, máte smůlu...:)

Zdroj: Microsoft Download
MilanSu (823)|7.12.2007 14:11
V oficiální ROM od T-Mobile pro Artemis už je tato verze obsažena
Docent (1234)|7.12.2007 15:14
V neoficiální WM6 ROM pro Dell AXIM x51v taky :-).
CommanderZ (1798)|7.12.2007 15:23
Tuhle verzi pouzivam uz delsi dobu a musim rict, ze jsem docela dost spokojeny. Je stabilnejsi (podle mych zkusenosti je zatim 100% stabilni) nez normalni office 6 a ta podpora *x formatu je taky libova. Uz zadne zbytecne exportovani docu :)
Storm8 (162)|12.12.2007 13:14
Funnguje to i na SmartPhone? (HTC S710) - telefon sem koupil v čechách, jazyk mám nasvavenej na angličtinu, ale anglická i česká verze upgradu mi řiká, že mám špatnou verzi.

EDIT: Tak po přepnutí telefonu zpět do češtiny to fungovalo.
rattkin (28)|13.12.2007 16:51
mě se stalo, že po opravě pda bylo pda sice česky, ale jazyk ROM byl italština nebo něco takového. Nešel mi oficiální ENG update rom a když jsem dal jazykovou verzi podle ROM tak jsem to měl všechno italsky..
Docent (1234)|14.12.2007 11:29
Já se z toho Microsoftu asi po.... Ten Pocket Excel neotevře soubor zaheslovaný na desktopovým Excelu, přitom PlanMaker od firmy SoftMaker to dokáže :mad: .
Jan Křůpa (7)|21.1.2008 22:42
jde to taky na mda compact aby šlo office 2007
Jan Křůpa
Sidon_ce4you (142)|10.3.2008 06:29
Nevěděl by prosím někdo jak se po instalaci zbavit (vymazat) třech starých exe souborů ve složce Windows (ppt.exe, pword.exe, pxl.exe), které zabírají skoro 5 MB? Nový Office jsem nainstaloval kvůli místu na kartu a tyhle starý nepotřebný soubory zabírají strašně moc drahocenýho místa a nejdou normálně smazat.
zivan (615)|10.3.2008 08:05
Ze by byly ty soubory v ROM? No pokud umis, tak si muzes udelat vlastni upravenou ROM a vyhazet je z ni. Maximalne budes mit efektni tezitko :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|10.3.2008 08:57
[QUOTE="Sidon"]Nevěděl by prosím někdo jak se po instalaci zbavit (vymazat) třech starých exe souborů ve složce Windows (ppt.exe, pword.exe, pxl.exe), které zabírají skoro 5 MB? Nový Office jsem nainstaloval kvůli místu na kartu a tyhle starý nepotřebný soubory zabírají strašně moc drahocenýho místa a nejdou normálně smazat.[/QUOTE]Tak tak, soubory obsažené v ROM s atributem "system" nelze smazat - ostatně tyto "zavařené" soubory umožňují WM pak větší rychlost, protože systém nemá moc rád expost instalované. Soubory lze vyházet z ROMky pouze odborným (vysoce) zásahem a jak správně podotkl kolega, jestli chceš riskovat nefunkčnost zařízení, hurá do toho;). Případně doporučuji vybrat build ROM od nějakého kuchaře, který zahrnul i nové Office, ale to je otázka nakolik je Tvé zařízení podporováno komunitou.
Sidon_ce4you (142)|10.3.2008 09:05
Zkusil jsem tedy jednu metodu, kterou jsem dříve s úspěchem použil na něco podobného. Vytvořil jsem soubory se stejnými jmény (o velikosti několika bajtů) a ty jsem zkopíroval do složky Windows, kde se původní soubory přepsaly. Ve složce Windows tudíž zmizely ty "velké" soubory a jsou tam teď ty "malé", ale kupodivu když se podívám na stav paměti, tak ukazuje pořád stejně, jako kdyby tam ty velké soubory stále byly. To tedy ty původní velké soubory jsou stále v ROM, ale nezobrazují se v TCMD? Tudy by cesta nevedla?
zivan (615)|10.3.2008 09:41
Ne. Prave jsi k zabranym 5MB pridal par dalsich B navic :-) Jina nez vyse popsana cesta nevede.
Martin Ráž Hoch (1832)|10.3.2008 11:40
Tak, Zivan má zase pravdu, tak jen malé doplnění - to je totiž onen eaný neduh WM, že systémové soubory nepřepíše, ale ponechá alokovanou paměť pro staré a zároveň zabere místo pro změněné nové... tzn. že většina modifikací již obsaženého SW (v ROM) má neblahý vliv akorát na výkon. Ostatně proto většinou bývá nejlepší nechat ROM tak jak je a s existujícími soubory ve /Windows moc nemanipulovat.

A uvařit si vlastní ROM, to je opravdu o hubu... a navíc i dost o čtení a čtení:)
Sidon_ce4you (142)|10.3.2008 11:45
No jo, co se dá dělat, když to nejde tak to nejde :-)
Když jsem vymazal ty nahrazené soubory tak si je systém zase nahradil těma původníma, takže jsem zase tam kde jsem byl na začátku a soubory jsou v ROM zase tak jak byly...
Mashe (622)|1.7.2008 11:43
dotaz (snad jsem tu spravne) potrebuju z poznamky (PWI soubor) vytahnout zvukovou poznamku aby to bylo pouzitelne na pc ale moc me to nejde .. poradi nekdo pls?


EDIT: vyreseno, je nutne nakopirovat (pokud se nesynchronizuje samo) do slozky "My Documents" a pak v outlooku je videt v poznamkach, bohuzel zvuk, jak to vypada, nejde vytahnout