Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

M700 a jiný operační systém než WM5/6

paskal_ce4you (13)|6.12.2007 22:19
Zdravím všechny,

nemáte někdo zkušenost nebo nějakou informaci, zdali je možné dám na ETEN Glofiish M700 jiný operační systém než WM5/6? Třeba Symbian?

Možná si to představuji jako hurvínek válku, ale bojuji už s WM6 nějakou dobu.

Díky za každý tip
Pavel
Surgical (2364)|6.12.2007 23:07
Jestli chceš Symbian, prodej Etena a kup si Nokii nebo něco jiného se Symbianem. Třetí cesta není.
paskal_ce4you (13)|6.12.2007 23:19
Znamená to tedy, že OS, se kterým je přístroj dodán, je jediný a neměnný?
Surgical (2364)|6.12.2007 23:22
Pokud výrobce neurčí jinak....
Zabza12 (87)|7.12.2007 10:00
... nebo někdo nenapíše jiný. :D
mijou (109)|7.12.2007 10:37
Jak nieje,
Na Loox 718 som mal Linux, a poviam Vam, chlapci sa s tym pekne pohrali!
RStein (2012)|7.12.2007 10:49
Trh s PDA je uplne jiny nez trh s beznymi PC.
MS dodava vyrobcum zarizeni svuj operacni system, ale ten je spis skladackou a krome toho, ze musi splnovat naroky na platformu-specifikaci Windows Mobile, je zcela v rukou vyrobce, jak OS doplni/rozsiri/doimplementuje infrastrukturni kod pro nektere API funkce a take sam musi vetsinou dodat vsechny potrebne ovladace pro HW.
A kazdy vyrobce Pocket PC pouziva odlisny HW, na ktery nelze jednoduse ani novou verzi WM naportovat a, a proto se vyrobci do vydavani ROM s novym OS moc nehrnou.
Jak psal kolega - na nektera PDA muzete naportovat Linux, ale opravdu netusim, co byste tim ziskal...
paskal_ce4you (13)|7.12.2007 12:44
Děkuji všem za info, zkusím hodit dotaz ještě na E-TEN, jestli se mi vysmějí veřejně nebo jen v soukromí.

P.
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2007 14:01
Pokud to chceš na hraní, tak si kup nějakého staršího iPAQa, na některých modelech linux běžel, ale jak říkám, je to pro hračičky, kteří se v tom vyžívají a dokazují si, že na tom jde X nebo Y. Pro praktické použití v běžném životě je to jaksi ...ehm...no slušně řečeno nepoužitelné.

A proč chceš jiný OS? Je důvodem Windows-fóbie nebo něco jiného? :? :O
paskal_ce4you (13)|7.12.2007 15:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud to chceš na hraní, tak si kup nějakého staršího iPAQa, na některých modelech linux běžel, ale jak říkám, je to pro hračičky, kteří se v tom vyžívají a dokazují si, že na tom jde X nebo Y. Pro praktické použití v běžném životě je to jaksi ...ehm...no slušně řečeno nepoužitelné.

A proč chceš jiný OS? Je důvodem Windows-fóbie nebo něco jiného? :? :O [/QUOTE]

Používám to jako mobil, kalendář a hlavně na psaní - u WM5 i 6 mám takovou zkušenost, že po nějaké době se zařízení zpomaluje až ke stavu, kdy stisk klávesy a zobrazení písmene má prodlevu téměř vteřinu a normální psaní bere každé druhé písmeno. Potom je třeba zařízení vyresetit a zase to jede rychle (je potom ale nutné znovu párovat handsfree apod.).

Další důvod je ten, že po nějaké době mi přestane fungovat synchronizace a jediná pomoc je hardreset.

Chtěl jsem tedy zkusit, jestli neexistuje nějaká alternativa k WM.

P.
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2007 15:27
Ty jsi asi neměl jiné PDA s WM, že?

EDIT:
Ale ten problém se zpomalováním by se dal vyřešit. Někdo by možná poradil koupit něco od HTC, já bych pro začátek doporučil toto: přes noc nabíjet a ráno, nastavit pravidelnou každodenní zálohu, po které následuje soft reset. Tak máš 3 v 1 - zálohu pro případ HR, zařízení nabité a v kondici po SR.
Zabza12 (87)|7.12.2007 19:05
Myslíš že toto zpomalování je problém E-TENu a ne HTC? Pochybuji, že by E-TEN dělal vlastního manažera paměti atd. Je sice pravda, že E-TEN nacpal do systému spoustu špatného SW, který má sakra špatný vliv na rychlost systému, ale problém zpomalování bych hledal u výrobce OS.
RStein (2012)|7.12.2007 19:18
Ehm - OEM vyrobci si mohou napsat vlastni shell manazery a hlavne drivery, ktere maji markantni vliv na rychlost aplikace.
Neni to urcite popularni myslenka, ale Microsoft dodava skvely system-skladacku, ktery ma jako vse lidske par chyb, ale ETEN je totalni "prasak", ktery spatnou kombinaci HW (displej versus pamet) dorazi mizernymi ovladaci. Anebo si myslite, ze ETEN nove modely pozdrzel, protoze ceka na novou verzi OS? Ne - jen zjistil, ze uzivatele a odborne servery zacinaji v kolektivnim povedomi zapoustet predstavu, ze ETENy jsou smejdy.
I tady na ce4you je clovek (a asi ne jeden), ktery si primo do podpisu dal hlasku, jak se raduje z "vykopnuti" ETENa a nasledne koupe HTC...
Zabza12 (87)|7.12.2007 19:29
Hm, to je logické. Podělat takovou složitou věc, jako je počítač, špatnými ovladači není vůbec problém.
Když čtu recenze a diskuze, začínám mít pocit, že jsem šlápl poněkud vedle.
paskal_ce4you (13)|7.12.2007 19:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ty jsi asi neměl jiné PDA s WM, že?

EDIT:
Ale ten problém se zpomalováním by se dal vyřešit. Někdo by možná poradil koupit něco od HTC, já bych pro začátek doporučil toto: přes noc nabíjet a ráno, nastavit pravidelnou každodenní zálohu, po které následuje soft reset. Tak máš 3 v 1 - zálohu pro případ HR, zařízení nabité a v kondici po SR.[/QUOTE]

Měl jsem Acera N30 a poté Compacta - až u M700 s WM5 a 6 pozoruji toto zpomalování. Jak jsem ale psal, po každém resetu on zapomene nastavení na bluetooth handsfree a znovu je třeba vyplnit pin apod. Navíc AS 4.5 (a i další předchozí ) nepodporují kompletní zálohu zařízení - pouze PIM.

Takže se pomalu začínám přidávat ke skupince uživatelů, která nechválí a hledá způsob, jak se M700 zbavit ...

P.
RStein (2012)|7.12.2007 20:11
Odlehcene k veci: Ja jsem si po prohlidce ETENa upravil stupnovani slova smejdsky, ktere vychazi z mych zkusenosti s ruznymi zarizenimi:
1. Stupen - smejdsky shit
2. stupen - Nokia se Symbianem
3. Stupen - ETEN
Zcela mimo kategorie v dobrem i zlem je jen iPhone ;)
:D :D
zigman (31)|18.12.2007 19:29
ahoj,
s m700 take ponekud zapolim:-( ve starem dobrem mda III s WM6 delam soft reset tak jednou za tyden, hard reset asi pred ctvrt rokem, pri flashovani... Takze souhlasim tady s par lidmi, ze WM nejsou obecne vubec zle, je tu jen trochu problem s romkou etenu:-( po zouskach(patek) se podivam na nejake alternativy a pak se podelim o dojmy, nechci verit tomu, ze by byl HW glofiishe nerozchoditelny;)
Lukas.Manak (169)|19.12.2007 05:50
Taky jsem s tím zápolil,ale všechno se dá pěkně vyladit.M700 mi šlape jak má soft reset tak max 1x za 2 týdny ani to možná ne.Telefonování na jedničku.Takže komu se nelení tomu se pracuje:D :D :D
paskal_ce4you (13)|19.12.2007 08:43
[QUOTE="MaNi"]Taky jsem s tím zápolil,ale všechno se dá pěkně vyladit.M700 mi šlape jak má soft reset tak max 1x za 2 týdny ani to možná ne.Telefonování na jedničku.Takže komu se nelení tomu se pracuje:D :D :D [/QUOTE]

A mohu se zeptat na aktuální nastavení? Já už jsem spoustu "původně nainstalovaných a nepoužívaných" programů vyházel, používám jen omezenou množinu programů, ale stejně za dva tři dny se M700 plazí takovým způsobem - přijde mi SMS, potvrdím zobrazení, chvíli se nic neděje, potvrdím znovu, za chvíli se mi zobrazí, prostě reakční doba klidně i 4 vteřiny od stisku tlačítka.

Díky Pavel
zigman (31)|19.12.2007 15:47
Tak to rád slyším:)) taky se připojuji k prosbě o radu, s jakou konfiguraci bezis-programy, verze rom... dik:-)

[QUOTE="MaNi"]Taky jsem s tím zápolil,ale všechno se dá pěkně vyladit.M700 mi šlape jak má soft reset tak max 1x za 2 týdny ani to možná ne.Telefonování na jedničku.Takže komu se nelení tomu se pracuje:D :D :D [/QUOTE]
Lukas.Manak (169)|19.12.2007 16:15
Mám nainstalovaný:
WM05 WWE 052 0354
ETEN 2007_0206_AUDIO_PATCH
eten satellite data updater 1.0
SPB plus 4
pocket weather
pocket breeze
spb backup
phonealarm
idos
TomTom
Richesse GPS
resco explorer
resco viewer pro
agile messenger
nemám naistalovanou lokalizaci


Storage
70.24MB
26.58MB
43.67MB

Program
47.52MB
18.31MB
29.21MB

microSD SanDisk 2GB

paskal_ce4you (13)|20.12.2007 13:48
Aha - takže to znamená downgrade na WM5 :-(( Já z těch hard resetů asi nevybřednu.

Díky za popis nastavení
Pavel
Lukas.Manak (169)|20.12.2007 14:18
nainstaluj si tuto ROM je už vyladěná ale neoficiální.Je to WM06 naistaluješ a už nemusíš nic dlouze upravovat

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740
paskal_ce4you (13)|20.12.2007 16:33
[QUOTE="MaNi"]nainstaluj si tuto ROM je už vyladěná ale neoficiální.Je to WM06 naistaluješ a už nemusíš nic dlouze upravovat

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=5740[/QUOTE]

Ok, zkusím. Díky moc za tip
Pavel