Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Osadníci z Katanu

Trainzak_ce4you (176)|6.12.2007 17:52
Nevíte jestli se předělávka této moderní stolní hry nechystá i na PDA? Byl by to vynikajíci počin, taková hra na jednom PDA ve více lidech by mohla být super nářez!
Když jsem hledal na Googlu, tak jsem našel jen verzi pro starý Newton :))
mistm (477)|6.12.2007 19:38
taky bych rad :( Nikdy jsem nic nenasel. Nevim co je to newton, ale asi nejaka platforma... je to tak? co emulator? neni?
Trainzak_ce4you (176)|6.12.2007 20:14
Newton je jedním z prvních kapesních počítačů - byla to vlastně úplně samostatná platforma. Je to celkem zajímavé, tady jsou stránky té hry. O emulátoru Newtonu nic nevím.
Striker_ce4you (224)|7.12.2007 12:09
Osadnici existuji - je to dosovska hra takze v emulatoru by fungovat mohla - myslim, ze se jmenovala SETCATAN nebo nejak podobne - zkusim se vecer podivat jestli ji jeste nekde nemam kvuli presnemu nazvu.
Trainzak_ce4you (176)|8.12.2007 13:32
Jenom jsem chtěl vědět, jestli někdo neví, jestli něco chystá např. Resco nebo Astraware. Ti by to mohli zpracovat opravdu královsky. Problém je asi v tom, že se těmto společnostem nechce platit za autorská práva ke stolní hře.
Emulátory jsem zavrhl, protože emulace DOSu je neskutečně pomalá a dokonce i takto málo náročné hry běží velice pomalu. Dále jsem nenašel vůbec žádné hry pro Gameboy nebo Gameboy Advance, což je asi pochopitelné. Prý se chystá ale něco na Nintendo DS, pro něj však emulátor na PDA ale není a asi ani nebude.
Podle wikipedie je jediná handheld hra Catan pro N-GAGE. Takže opět nic...
Johny_G (384)|23.12.2007 19:37
Já jsem osadníky chystal, ale pak jsem se na to vybodnul. Na freeware je to moc práce a pro shareware to asi není atraktivní.
clie (11)|9.1.2008 11:17
Jen takovej dotaz: kdo by chtěl hrát osadníky na PDA? Já teda nevim, na zpestření jízdy vlakem občas možná, ale pravé kouzlo osadníků a všech deskových her je, že hrajete s lidmi. Sejdou se přátelé kolem stolu, uděláte pěknej večer, nějaký to jídlo,... Prostě tohle je na tom to důležitý. Stejně jako nechápu jak někdo může číst knížky v PDA, prostě kniha je kniha a to mi nikdo nevymluví.
Lord Deathskull (14)|18.1.2008 14:47
e-booky jsou mnohme lepsi (klidne to hodim na ekologii) vis kolik stromu padne na ty tvoje knizky?:D Ne? no, vidis, ja taky ne:) Ale jinak e-booky jsou fakt lepsi, co se tyce skladnosti, kdykoliv pripraven cist atd... Nerikam, ze nectu normalni knizky, ale radsi mam E-BOOK. Tot muj nazor
clie (11)|18.1.2008 22:12
[QUOTE="Lord Deathskull"]e-booky jsou mnohme lepsi (klidne to hodim na ekologii) vis kolik stromu padne na ty tvoje knizky?:D Ne? no, vidis, ja taky ne:) Ale jinak e-booky jsou fakt lepsi, co se tyce skladnosti, kdykoliv pripraven cist atd... Nerikam, ze nectu normalni knizky, ale radsi mam E-BOOK. Tot muj nazor[/QUOTE]

Pokecáme si za 10-15 let až ty budeš mít 7 dioptrií a já nebudu potřebovat brejle :D. Jako ono je to fajn a někdy se to hodí, ale děsně se namáhaj oči a prostě otáčení stránek, šustění papíru, vůně nové vazby... heh v tomhle jsem staromódní :D
Lord Deathskull (14)|25.1.2008 18:45
no, to neni moc dobry argument:) bryle ani nenosim a sedmicky za 10 let fakt nosit nebudu, to je fakt blbej argumet:) ale kazdej ma nazor jinej. A taky z MDA se ti oci fakt nekazej.