Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio A701 - pouziti Mio telefonu jako modem pro notebook

radek.cerny (7)|5.12.2007 23:22
Ahoj uzivatele,

rad bych se poptal, hledal jsem dost dlouho ale nejak jsem nepochodil.
Potrebuji rozchodit Mio jako klasicky modem pro notebook, abych se z notebooku mohl pres mio pripojit na internet. Nasel jsem v podstate pouze opacny smer z mio pres pocitac na internet.

Poradite mi nekdo jak toto uskutecnit? Kdyz pripojim moje Mio 701 pres ActiveSync 4.5 k pocitaci, vse mi funguje (internet z mio pres pocitac) ale pocitac mio vidi jako USB sync zarizeni a zadny modem pres ktery by se dalo zprovoznit vytacene pripojeni tam neni.

Mio A701, Uboot 48, Oki romka verze 24 basic
pocitac je notebook s Windows XP Pro SP2, Active Sync 4.5
(zadne drivery jsem k instalaci Mio nepotreboval)

Dekuji predem za jakekoliv nakopnuti.

Radek
radek.cerny (7)|5.12.2007 23:23
Je mi v podstate jedno, jestli mio bude k pocitaci pripojene pres USB nebo BT. Notebook ma nastesti oboji.

Preferuji ovsem USB, jelikoz se tim Mio alespon zaroven nabiji, kdezto pres BT se spis rychleji vybiji.
Vita_Megane (69)|6.12.2007 06:11
mio ma aplikaci modem link, po zapnuti se odpoji Active sync a prihlasi se v pocitaci novej hardware, pote klasicky vytacene pripojeni prez USB modem
radek.cerny (7)|6.12.2007 10:21
a to bude asi ten problem .... image od Okiho v basicu ani v plus verzi modemlink nema, alespon jsem ho nenasel

kazdopadne dik za nakopnuti.

nasel jsem wmodem.exe pro windows mobile 5, ale me pri aktivaci vyhodi VM: ERROR a nazdar, tak trochu opet tapu co s tim
Vita_Megane (69)|6.12.2007 11:13
jeste sem nasel ze modem link se ve slozce windows jmenuje ATCIUI
radek.cerny (7)|6.12.2007 11:14
Uz jsem to vyresil.

v OKI 24 rom basic je Internet Sharing, nahrazuje to v podstate modemlink

Neni v programech ani v nastaveni, je potreba rucne vyhledat v Mio v adresari Windows\IntShrUI.lnk

Pak uz jen staci mit ActiveSynt 4.5, mit zarizeni pripojene a IntShrUI spustit, nastavit a zapnout.

V tu chvili pak Mio funguje jako externi modem pro PC/Notebook

Easy, zadna nutnost instalace driveru apod, jen bylo potreba dohledat tu aplikaci co to dela. Snad to nekomu pomuze.
Anitka (108)|8.12.2007 23:49
Ahoj. Já mám problém, že mi to nefunguje a mám tam jen onen "modem link", který mi však vždycky napíše "Unsupported or unavailable connection. Verify that your phone supports the selected connection and that the connection is not already in use by ActiveSync or another application."
Je jedno, jestli jsem zrovna připojen k netu, nebo k PC, nebo nikam. Internet na PDA jinak normálně funguje. Co s tím? Žádný "Windows\IntShrUI.lnk" jsem tam také nenašel. Je tam WM 5.0 OS 5.1.195 (Build 14955.2.3.0).

Jde tam dostat nějaké to "OKI 24 rom basic", které to sdílení umožňuje? Případně jak?

Díky moc za pomoc!