Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 116

Téma: HTC Universal (Qtek 9000) - 128MB RAM!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Ahojte!
    Slyseli jste uz o HW upgradu Uniho na 128MB RAM?
    Zakladni deska ma volne 2 sockety na RAMky. Staci tedy najit bricknuteho Uniho, RAMky vzit a napajet k sobe.
    Zde jdou ty 2 volne sockety pekne videt:

Na xda-devu je vse:

Trocha teorie

A samotny navod

Pozor! Pisou tam ze to funguje pouze na G3 deskach. Ze na G4 jeste ne. Je ale mozne ze uz vyresili i to.

A dalsi vec: Komu to Widle nevezmou hned musi nahodit upravenou ROMku nebo Linuxa s podporou 128MB RAM.

Ted jen staci najit nejakeho sikovneho pajece

Kdo to zkusi prvni?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

nie je to take jednoduche ako sa na prvy pohlad zda, pokial viem musis mat nejaky x-ray aby si to presne pripajkoval ..... :-(

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

asi to fakt tak snad nepujde.
    psal jsem znamemu ze servisu a jeho reakce:
    - Je to dobrý nápad, ale BGA obvody nepájím, je to moc pracné, na to musí být šablona a pod. Šablony a přísl. viz: http://www.unlock.cz/zarizenihtml/bga.php je to ale hrozná práce.

V americe asi maji vybavenejsi servisy. Tady se vsechno resi vymenou desky... Ale kdyby prece jenom nekdo vedel jak na to tak by si z toho mohl udelat slusnou zivnost

Nováček
    Registrace
    May 2006

Snad každý nadšenec do Uniho už o možném upgradu na 128MB RAM ví, jenom to málokdo zvládne, nedá se to tak snadno udělat, proto to má jenom zatím pár lidí na XDA-devu

Jinak živnost už se z toho pomalu začíná dělat, viz zde

btw: neodkazoval bych jenom na wiki, tohle je zajímavý thread

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Takovej skromnej dotaz od méně zasvěceného 3G a 4G jak ty desky poznám?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak sirandrew zde pise lehce nepresne udaje.
    ty dva sloty ktere jsou volne nejsou pro RAM (opravdu entusim pro co jsou ale ne pro RAM ! )
    Princip spociva v tom, ze se z Blue Angela odpaji dve BGA pouzdra s cipy (2x 64MB) a napaji se na misto tech starych an UNIm (2x 32MB). Tot vse

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Tak to se omlouvam - bylo pro me logictejsi ze kdyz sou hned vedle 2 volne sockety a na jednom obrazku pisou ze se maji ty piny pripojit tak to vypadalo jako pripojeni tech volnych socketu.
    Takze budem potrebovat 2 bricknute MDA III To by snad vyslo levneji poslat to do toho servisu za 198 dalacu. Az bude dollar 10 kc tak to tam hned posilam Staci aby Bush udelal dalsi nejakou loupeznou teroristickou vypravu a babka za desku je doma :-D

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Pokud jsem ale dál četl správně ty odkazy na XDA, tak ty čipy nemusím odpájet od modrýho anděla ale dá se koupit http://www.planetonecomponents.com/p...60AC-7.5.phtml
    a za další USD to i naletují, no to abych začal šetřit a teď jsem asi zjistil jak je to s tím 3G a 4G, pokud mám v bootloaderu verzi 1.x tak je to 3G a pokud 2.x tak je to verze 4G, takže začínám šetřit na upgrade

Nováček
    Registrace
    May 2006

I kdyby to mělo být z těch BlueAngelů, tak ti stačí jeden BA, jakožto defaultně WM2003SE zařízení má 128MB RAM

btw: do 128MB RAM bych možná taky šel, záleží za kolik by to bylo. Přecijen UNI mě začíná štvát ve více věcech, hlavní je už od začátku ta latence při přijímaní hovoru a ty rozměry mi už taky nevyhovují

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

WM2003 SE ma defaultne 128MB RAM?
    RAM ma 64MB, myslel jsi asi ROM (misto pro Widle)
    Takze z mista pro Widle se udela prostor pro docastne programy.
    Jsou na to ty moduly stavene? ROMka ma prece pomalejsi zapis nez RAMka, nebo ne?

PS.: taky si vsimas kolik je na te desce volnych socketu? Uni mi pripada takovy nedodelany nebo orezany...

PS2.: sice je Uni strasna cihla (nove kalhoty vybiram podle toho jestli se mi do nich vleze... Uni samozdrejme ) ) ale nic podobneho nesezenes - Athena je jeste vetsi cihla, Kaiser ma male LCD... To si uvedomi hodne lidi a bude Uniho tunit. Pozdeji se mozna dockame GPS treba z Kaisera - aneb vyvoj Uniho Kdyz zklame HTC, lidi di udelaji nastupce sami :yes:

Nováček
    Registrace
    May 2006

BlueAngel má opravdu 64MB ROM a 128MB RAM. Primárně určen pro WM2003SE měl defaultně ROM přístupnou pouze pro flashování a malou zálohovací oblast. Vše se instalovalo a zároveň běželo v RAM, proto taky ta trága, když se zařízení s WM2003 nechalo vybít, prostě HR se vším všady.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Blue Angel ma celkem 96MB ROM, ktera je rozdelena na 32MB ROM pro OS a 64MB ROM jako "storage". Cast ze 64MB ROM pak slouzila jako Extended ROM.

Nováček
    Registrace
    May 2006

2 sirandrew: samozřejmě ne všechny WM2003(SE) zařízení mají 128MB RAM, to není pravidlem, viz MDA Compact. Ovšem starší MDA2 a MDA3 mají 128MB RAM obojí. Nevím, jak dlouho s WM telefony pracuješ, ale u WM2003SE a nižší se všechno ukládalo do RAM paměti. ROM byla určená pouze pro samotný OS, ExtROM a "trvalou zálohu". Takže pokud se ti MDA vybilo, tak si měl holt smůlu - ztráta dat a hard-reset

RAM je samozřejmě rychlejší jak ROM, v době uvedení WM5 bylo hodně rozporuplných reakcí na rychlost systému, když se najednou všechno začalo ukládat do ROMky

ad výhody a nevýhody UNIho - samozřejmě všechno jsem už několikrát zvážil a uniho mám kvůli jeho VGA displeji a výtečné klávesnici. Ovšem QVGA u Kaisera by mi zas tak moc nevadilo. Pořád o něm přemýšlím

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak zas trosku vedle ;-)
    Blue Angel staci jedne probuh proc dva ???!?! kdyz v jednom BA jsou ty cipy samo sebou dva (2x 64MB) v UNIm je to 2x32MB.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Vážení a milí, jak to tak vypadá asi se mi podaří mít v mém SPV 128 MB RAM paměti a to díky jednomu známému z Olomouce, který umí čipy přepájet. Když jsem se jej ptal zda by si tím nechtěl přivydělat, protože nejsem jediný majitel HTC Universal zařízení, kývl mi na souhlas a proto kdo bude mít zájem ozvěte se rovnou mě a já to domluvím dál. Samozřejmě čipy jsou z HongKongu, protože zaboha nejsem schopen sehnat nějakého toho mrtvého MODRÉHO ANDĚLA v rozumné ceně (cena dvou čipů z octomobile.isl.hk je 3000) a za celého je moc peněz a škoda ho rozebírat.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Win XP na Qtek 9000 - HTC Universal!
    Od sirandrew v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-11-2007, 19:32
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-12-2006, 20:44
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 13-04-2006, 23:02