Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Wings (s730) - rady, tipy, problemy

Saman_ce4you (1451)|4.12.2007 09:30
Takze, mame toto zarizeni uz druhy den v prodeji, tak at ma vlastni diskuzi. ;)

Pro aplikacni odemknuti (par notoricky znamych registry tweeku) zde kolujici regeditTSG.exe nezafunguje, protoze je podepsan cerifikatem, jenz ROM Wingse neobsahuje. Proto jsem to trochu obesel. Podepsal jsem to jinym certifikatem, cert.cab, ale ten je nutne nainstalovat jako prvni (potvrdit security dotaz). Pak lze bez potizi pouzit prilozeny regeditTSG.exe.
Saman_ce4you (1451)|7.12.2007 21:34
Tak do bootloaderu se ta dostat jako obvykle:
- vypnuty telefon
- pripojene USB
- podrzet camera button

Podle toho co vratil "info 2" command to vypada, ze to ma defaultne SuperCID:
[CODE]Cmd>info 2
Card inserted
Cmd5 CMD_TIMEOUT
SD 2.0 HC card
SD Init OK
Card inserted
Cmd5 CMD_TIMEOUT
SD 2.0 HC card
SD Init OK
Card inserted
Cmd5 CMD_TIMEOUT
SD 2.0 HC card
SD Init OK
HTCSHTC__001‰øð'HTCE
Cmd>[/CODE]
Jivo (19)|8.12.2007 01:46
To asi ma,
nahral jsem certifikat a hledal info na odemceni a nemohl najit, takze neodemykal. Jiz si to nepamatuji. Mam ho sice uz druhy den, ale neni cas testovat. Zatim vsechny instalace OK.
Zatim pouze mohu potvrdit, ze na rozdil od Mteora je na nem TomTom6 funkcni (nemam ale GPS modu). U Mteora jsem nezvladl zadavat adresy, pomala klavesnice. Na novem to ale slapalo.
Inlux messenger (nahrada za Prelude) se nepripoji :'-(
CeleTask funguje, zatim nezlobi ani mapovani klaves. U Mteora jsem mel 15x a obsas se stacilo klavesy jen dotknout a uz se spustil.
Zatim jsem nasitaloval to nejdulezitejsi, bezi don;t reminder,
celkova pamet 43,59MB, volna pamet pri internet sharing (prave pres nej pisu) je JENOM 7,36MB. Bezi InternetSharing, totalcommander a CeleTask.
Jinam zatim spokojenost. Je velky akorat, na klavesnici si rychle zvykam, drzi se dobre, displey vypada obrovsky.
Bojim se mechanicke odolnosti, zatim spokojenost. Dle meho je o neco tuzsi nez S710 (nemel jsem, ale koukal a bal se toho vysouvani, tady se tolik nebojim).
Qwerty jsem jeste nepozil. Mam oficialni CZ prodej, pdf CZ manual je na CD, klavesnice nastesti QWERTY a ne QWERZ. Frantici maji u S710 ten svuj hroznej asi AZERT.
Vcera v noci a jeste dnes rano jsem testnul UMTS a HSD... a zdalo se stabilnejsi nez u XDAflasleho Mteora. Ted mam bohuzel jiz jen TMO (O2 neuspesne jiz dlouho reklamaji) a pred EDGE pozoruji velke zpomaleni. Spojeni je ale stabilni.
No, zbytek budu vedet pozdeji. Po par hodinach minimalniho pouzivani spokojenost.
Saman_ce4you (1451)|8.12.2007 08:39
Ty registry tweaky pro odemceni security jsou napr. tady
rein (104)|8.12.2007 11:12
Zdravim vas
prave som sa stal čerstvým majitelom HTC wings, a mám takýto problém nedarí sa pripojiť respektíve sparovat gps modul nokia ld-3w, v zarideni ho vydim, ale je tam otáznik a GPSko neblika pripojenie bluetooth , veľmi súrne to potrebujem rozbehat nakoľko som to to zaridenie kupoval aj na GPS takže by som bol veľmi rád keby mi niekto poradil, za každú radu budem veľmi vďačný.
Jivo (19)|9.12.2007 01:15
Nazdarek, takze dalsi den mam pro Vas pokracovani:
Nejdrive bych upozornil, ze sjem ten TOMTOM6 neparoval s GPS. Nemam. Pouze jsem to bral jako planovac a ne navigaci. Na Mteoru to bylo neovladatelne.
Z Wingse jsem bez problemu udelal BT EDGE MODEM. Je pravda, ze jsem to u Mteora po prefleshovani s aplikaci internet sharing nezkousel.
Wings umi v menu vypnout a zapnout nabijeni pri pripojeni USB. Vyborne a funguje.
Dodavany Office naprosto zklamal. Nenacetl muj primitivni xls vytvoreny v PTabu.
Co jsem naistaloval AutomaticKeylock a mam nastaveno devicelock po hodine, muzim po kazdem odemknuti davat kod. Jeste nebyl cas laborovat.
Jak jsem jiz psal ICQ klient INLUX MESSENGER se nedokaze pripojit.
Ale zatim jsem cim dal tim spokojenejsi.
Jivo (19)|11.12.2007 00:20
Tak dalsi info:
Ty Office jsem opravil tim upgradem, co je u Mrkvo$oftu.
Zkousel jsem nejak zablokovat GPRS. Nastavil jsem spatne nastaveny. tim jsem se nepripojil a pokud nenajdu WIFI, net nebezi. Ale nevim, jak vybrat aktivni. Pro spojeni bere posledni. ALE TIMTO POSTUPEM VYPNETE GPRS.
Ma perfektne zpracovane menu pro nastavovani. Oproti Mteoru s WM5 nadhera.
Ten Inlux Messenger na ICQ bezi, ale pod novim uctem. Chce zaplatit, nevim kde. Ale az i ten rozbehnu, budu 100% spokojen. Ted mam plno ICQ klientu v telefonu, ale namam jak vyzkoset. GPRS roaming je drahy.
Zamek automatickeylocku jsem opravil. Pokud jsme misto keylock dal devicelock, tak nemam problem.
Georgo10 (10)|11.12.2007 09:36
Ahoj ahoj,

tak jsem od včerejška taky majitelem Wingsu a jsem prozatím spokojený. Mám i ASUS A636N a Smartphone mě příjemně překvapil :yes:

Jen se musím trošku zorientovat, jaký soft můžu a jaký ne :)
Moc díky za tipy, co jsou tu výše ^^ (zvláště za zámek kláves)

Mimochodem, nevíte jak je to s GPS? Procesor, co je obsažený by podle specifikací GPS měl mít, na některých diskuzích se to potvrdilo (jen možná je odpojená anténa) Při zkusmém pokusu včera večer s GPS Test mi to našlo GPSku na COM4 (s baudem 9600) a v bytě jsem našel 3 satelity ...
t2000_ce4you (3)|11.12.2007 19:33
Zdarec, to znamena ze lze pouzit sw pro navigaci ?

[QUOTE="Georgo10"]Ahoj ahoj,

tak jsem od včerejška taky majitelem Wingsu a jsem prozatím spokojený. Mám i ASUS A636N a Smartphone mě příjemně překvapil :yes:

Jen se musím trošku zorientovat, jaký soft můžu a jaký ne :)
Moc díky za tipy, co jsou tu výše ^^ (zvláště za zámek kláves)

Mimochodem, nevíte jak je to s GPS? Procesor, co je obsažený by podle specifikací GPS měl mít, na některých diskuzích se to potvrdilo (jen možná je odpojená anténa) Při zkusmém pokusu včera večer s GPS Test mi to našlo GPSku na COM4 (s baudem 9600) a v bytě jsem našel 3 satelity ...
[/QUOTE]
milennium (336)|11.12.2007 19:40
No já tomu moc nevěřím... Myslím,že chip GPS tam je,ale není anténa....
t2000_ce4you (3)|11.12.2007 19:43
Tohle jsem ted nasel, https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=11413 vyberte Specs a je tam i s730. Tak uz fakt nevim, jak to teda je.. K tomu jeste z diskusi:

My source tells me that the s730 is using the Qualcomm MSM7200 chipset so there is a GPS onboard. There is also an antenna on that GPS. However, it is not something that HTC is supporting. That means that there is no software to 'enhance' the connection or useability of that GPS. But it is there and can be used.

That's as official an answer as you're going to get.
milennium (336)|11.12.2007 19:53
Takže teď jsem vyzkoušel vnitřní GPS. Aplikace "GPS Test" opravdu najde vnitřní GPS chip na COM4,ale signál je mizerný nebo žádný. Tudíž podle mně opravdu chybí anténa a nebo není zapojena.
Škoda...
Saman_ce4you (1451)|18.12.2007 13:14
Tak Ateksoft CoolCamera nefunguje. Zkousel jsem i WebCamera+ 2.0, tam funguje jen zarizeni camera, ne camera+, navic je obraz obracene.
Crozz (1)|22.12.2007 00:57
jak vypnout zvuk fotaku?
Saman_ce4you (1451)|22.12.2007 18:02
Pokud myslis tu standardni aplikaci Camera co tam je, tak stisknes Menu ( levy soft key), pravy se zmeni na Settings. Stisknes to pravy soft key, das sipku do prava a tam uz to uvidis .
salac.r (0)|25.12.2007 17:16
Zdravím chtěl bych se zeptat na pár drobnosti.
Pořídil sem si tuhle hračku a je to můj první smart takže ladím a řeším co vlastně chcu a nechcu :-). A zatím nejmiň mi asi vyhovuje contact list. Vadi mi na něm jedna drobnost ale zato šíleně. Ukazuje pouze jmeno a příjmení a já bych byl mnohem radši aby ukazoval obsah pole přezdívka. Popřípadě kdyby se dalo nastavit aby ještě navíc ukazoval fotečku. Byla by to bomba nevíte jestli to jde? popřípadě jestli to nějaká aplikace neřeší?
Díky moc
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 18:19
[QUOTE="salac.r"]ukazoval obsah pole přezdívka[/QUOTE]Vždyť ukazuje. Záleží, jak to máš v Outlooku u jednotlivých kontaktů - např. v "Celé jméno..." rozklikneš, jako křestní dáš Jilta jako příjmení Tymlhatl a pak v kolence "Zařadit jako:" můžeš vybrat buď Tymlhatl Jilta nebo Jilta Tymlhatl nebo si zvolíš vlastní přezdívku Cimroš.

Fotka jde samozřejmě taky přidat, stejně jako vlastní zvonění k jednotlivému kontaktu.
salac.r (0)|25.12.2007 19:08
No a to právě ne.
V contact listu sem vyplnil
jméno: František
Příjmení: Novák
Přezdívka: Fanda

A uložit jako mi vytrvale nabízí jenom:
František Novak a Novak František.
Co se fotky tyče tak tu samozřejmě přiřadim ale už se mi nezobrazuje když projíždím celej seznam kontaktů. Ale to je malá věc. Ke štěstý by mi stačilo kdyby
šlo aby se zobrazoval ten Fanda :-)
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2007 20:10
Jé, ty neumíš základy Outlooku? Samozřejmě, že to tam není, tu přezdívku tam musíš vyplnit sám. Jak může program poznat, že Franišek xxxxx má přezdívku smraďoch? :D
Pak při vyhledávání se objeví jen ten smraďoch a při otevření kontaktu je tam samozřejmě všechno.
salac.r (0)|25.12.2007 22:22
No máš pravdu že neumím říkám že tohle je můj první smart ale asi mi stačí že vím že to de a kde to asi hledat.Takže díky za nakopnutí snad už na ten zbytek příjdu sám.