Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přeinstalace TT.6

Georg2 (23)|2.12.2007 15:56
Mám nový HTC P3300 Artemis WM6.
Starý TomTom jsem odinstaloval a nový nainstaloval. Nojo, ale k mému překvapení jsem zjisti, že tam mám dva. A pokud znova jeden odinstaluji, není žádný a po opětovné instalaci zase2x. On by sice asi fungoval, ale velice pomalu, zřejmě protože se načítá 2x.
Něco zřejmě někde zbývá a tak mne napadlo, jestli by někdo nevěděl jak vyčistit registry apod, anebo co s tím.
RStein (2012)|2.12.2007 17:51
To je divny popis divneho problemu :)
Odinstalujte TomTom - a pote overte, ze byly smazany nebo sam smazte adresar navigator v Program Files, adresar TomTom v My Documents a adresar TomTom v rootu zarizeni.

Georg2 (23)|3.12.2007 08:59
[QUOTE="RStein"]To je divny popis divneho problemu :)
Odinstalujte TomTom - a pote overte, ze byly smazany nebo sam smazte adresar navigator v Program Files, adresar TomTom v My Documents a adresar TomTom v rootu zarizeni.

[/QUOTE]

Je to možná divný popis, ale toto se mi opravdu děje (opakovaně). To co popisujete jsem několikrát provedl (čili smazal uvedené složky) a pořád tam někde něco zbývá. Dokonce tam např. zbyde i nastavení trasy a nebo bodu domov. Dokonce jsem sehnal (PHM Registry Editor 0.70) a vygeneroval a odstranil všechny zápisy s názvem "TomTom" nebo "TomTom Navigator". následoval restart a po nainstalování byly v programech opět 2 TomTomy. Myslím si, že se musí někde něco ještě odstranit, co s názvem programu zdánlivě nesouvisí.
A co když použiju ne tránce nastavení/Systém "Vymazat data"? Píšou zde: Vymazání paměti povede k ztrátě všech dat a obnovení výchozího nastavení. No a v tom je ten problém. Já nevím do jaké míry a co se mi vymaže a jak vůbec vypadá Výchozí nastavení. Je to jako, když smažu HDD v compu a není tam ani Oper.systém?
RStein (2012)|3.12.2007 11:31
Pokud mate v programech dva TT, nejsou to jen zastupci?!! To nicemu nevadi.
Trasy atd. jse myslim ukladaji k mapam - takze pri tvrdem postupu muzete smazat a po instalaci TT znovu nakopirovat mapy.
Ad smazani dat) Obdoba Hard Reset - uvedete zarizeni do vyhozciho nastaveni, system nabehne, ale o vsechny programy a data ve vnitrni pameti prijdete.
Zustanou jen veci na SD karte (to znamena, ze mapy by prezily :))
Georg2 (23)|3.12.2007 16:09
Je pravda to, že ty dva zástupci se v podstatě projevi akorát velmi pomalým startem programu TomTom(1,5-2min). Dříve 5-10s.
Jinak se mi vše daří rozběhat, ale u toho startu rostu. Nu to se asi nedá nic dělat protože tím smazáním bych asi přišel o všechny (i předinstalované) jako je Word, Exel a pod. Mám pravdu? Instalace na tyto prog. samozřejmě nemám.
RStein (2012)|3.12.2007 17:02
Ne :) Exel a Word zustanou - vsechno co bylo v ROM zustane, budete muset jen naistalovat programy, ktere jste uz jednou instaloval.
Dva zastupci NEMOHOU mit vliv na rychlost - verte mi ;)
Na zarizeni se Vam deje neco jineho nekaleho, ale zastupci za to nemohou...
vario (441)|3.12.2007 22:02
no a není ten celej problém v tom, že jeden - starší TTN je již v zařízení a po vložení SD karty, stejně jako po každém resetu se nainstaluje novější verze z adresáře 2577 na SD kartě? pak tam jsou skutečně dva zástupci, ale ne dva programy, kolego!
Georg2 (23)|4.12.2007 09:31
[QUOTE="vario"]no a není ten celej problém v tom, že jeden - starší TTN je již v zařízení a po vložení SD karty, stejně jako po každém resetu se nainstaluje novější verze z adresáře 2577 na SD kartě? pak tam jsou skutečně dva zástupci, ale ne dva programy, kolego![/QUOTE]

Tak to asi nebude, protože:
1. Kartu nevyndavám a vše jsem z ní vyčistil a dal jen čistou instalaci TT6 a mapy.
2. Odinstaloval starý TT a smazal vše, ze složek TT a navigator. To samé v registrech (a tam mi právě ten (zřejmě zástupce) nejde smazat).
3. Restart a instalace, nastavení atd.

No a výsledek? Funguje, ale startuje jak šnek.
tzn. Visí na zákl.obrazovce asi 2 min.
Asi se s tím budu muset v zoufalství smířit. Jinak to nevidím.
RStein (2012)|4.12.2007 11:27
No - stezujete si, ze najednou jede TT jako, v jinem temati pisete, ze intenet jede pomalu (asi renderovani stranky v PIE)- nemaji ty problemy neco spolecneho? ;)
Agresivni aplikace na pozadi, ktera vytezuje system? Anebo HW zavada?
Georg2 (23)|5.12.2007 10:33
[QUOTE="RStein"]No - stezujete si, ze najednou jede TT jako, v jinem temati pisete, ze intenet jede pomalu (asi renderovani stranky v PIE)- nemaji ty problemy neco spolecneho? ;)
Agresivni aplikace na pozadi, ktera vytezuje system? Anebo HW zavada?[/QUOTE]

O HW závadě mi radši ani nemluvte. To snad ne. Protože původní TT-(předinstalovaný) startoval jak víno. Jedině, že bych měl asi nějakou vadnou verzi.:O
No a s tím internetem máte pravdu, ten se opravdu vleče, ale podle monitoru vytížení procesoru to nevypadá na extrémní zátěž.