Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II nebo Touch Cruise

Vasekkkkk (26)|1.12.2007 16:05
Ahoj, momentálně hledám nějaké mobilní zařízení, požaduji od něj WM2006, WiFi, GSM, GPS a WM2006.
Ve výběru mi nakonec zůstaly zařízení od HTC a to Kaiser a Cruise (Touch Dual vypadl díky chybějící podpoře GPS, jinak ta numerická klávesnice mne zaujala).
Když odmyslím klávesnici kterou bych asi moc nepoužíval, je mezi těmi zařízeními nějaký rozdíl, který by naklonil váhy na jednu stranu? Případně které zařízení a proč by jste brali?

Děkuji Vašek

P.S. omlouvám se za obecný dotaz, ale do teď jsem mněl "normální" telefon a s tímto typem zařízení nemám žádné praktické zkušenosti.
RStein (2012)|1.12.2007 16:16
Osobne bych bral znovu Kaisera, ale kdyz si myslite, ze klavesnici nebudete pouzivat (moc tomu neverte , klavesnice je navykova vec ;), je Cruise dobra volba. Pro nej by mohla hrat i skutecnost, ze ma integrovane FM radio - na Artemis jsem jej ale skoro nepouzival.
Vasekkkkk (26)|1.12.2007 19:16
Děkuji za názor, rádio bych klidně oželel (beru to jako pracovní nástroj), u Cruise se píše o "technologii" TouchFLO.
U Kaisera se o ničem takovém nepíše. Opravdu jde o technlogii, nebo to je záležitostí sw a do Kaisera to půjde nainstalovat? A je to vůbec použitelné ?
RStein (2012)|1.12.2007 19:29
Vetsina veci zahrnovanych pod pojem TouchFlo je zalezitosti SW (nejsem si jisty, zda modely s prefixem touch nemaji jeste trochu odlisnou dotykovou vrstvu).
Kaiser ale TouuchFlo ma - kdekoliv je horizontalni posuvnik, muzete skrolovat tazenim po cele obrazovce.
Standardne neni u Kaisera pouze Cube - specialni aplikace-kostka pro rychle spousteni aplikaci/vyber nejcastejsich tasku.
Ale touchflo je podle me jen zbytecny prehypovany vymysl akcentovany marketingem kvuli uspechu podivnosti s nazvem iPhone... :)
Holda29 (84)|1.12.2007 20:31
resim to samy a neda se moc vybirat, pokud bys spechal, Cruise je zatim k nesehnani
Vasekkkkk (26)|3.12.2007 17:44
ještě mám jeden dotaz, u Kaisera se píše že na něm běží "WM 6" u Cruise se píše "WM 6 Professional", sice předpokládám, že to je stejný, ale jen pro jistotu WM má taky edice?
To: Holda - co Ti vychází?
Holda29 (84)|3.12.2007 17:53
Vychazi mi Kaiser, protoze to chci do Vanoc a to nejspis nestihnu.
PhSnake (872)|3.12.2007 18:00
WM6 existuju 2 verzie - Standard (pre smrt-fony - nemaju touch screen) a Professional pre PDA (maju touch screen) Ja budem v januari obnovovat kontrakt s O2-UK snad uz budu mat Cruisa, v jeho prospech hovori 128MB RAM
RStein (2012)|3.12.2007 20:43
Kaiser i Cruise maji samozrejme oba edici Professional.
JanHavlicek (635)|4.12.2007 13:56
Jenom pro upřesnění, jsou 3 edice WM6 :)

Standard - jenom pro smartphone, bez dotyk. displeje
Classic - pro klasická PDA
Professional - pro telefonovací PDA :)
Xipas (8)|5.12.2007 21:34
Tak se taky zapojím do diskuze. Začínal jsem na HTC Artemis, teď mám HTC Kaiser, ale zítra ho prodávám a budu čekat na HTC Cruise. Hlavní důvod u mě je, že Kaiser je težký a klávesnici skoro nepoužívám. Ve škole mám Bluetooth klávesnici. Jinak s rychlostí a HW ostatně jsem moc spokojený. Pro HTC Cruise jsem se rozhodl, protože má stejnou výbavu jako Kaiser + FM + Touch FLO (které neznám) a hlavně je malý a lehký. Cruise je podle mého skvělá kombinace Kaiseru a Artemisu. Já proto volím HTC Cruise a doufám že se v něm nebudu mýlit. ;-)
jindrapro (81)|10.2.2008 00:33
Ahoj, dovolil bych si ozivit toto tema. skoncilo v dobe, kdy jeste Cruise nebyl na trhu, jak to hodnotie dnes, kdyz je uz na trhu? Mam dva roky Vario a premyslim o vymene. Do nedavna jsem mel jasno, ze pujdu pro Kaisera k T mobilu, ale precetl jsem si recenzi na mobilmanii a trochu me nadchl Cruise. Hrozne jsem se tesil na vyklapeci system, ale drti me ta hmotnost. Uz s Variem mam obcas problemy v lete v sortkach... Jak jste spokojeni s konstrukci obou zarizeni? Chybi vam neco na tom, nebo na tam tom? Vadilo jim tam v recenzi treba, ze Cruise nema moc tlacitek. Je nekdo, ze by litoval koupi Cruise a menil by ho za Kaisera, nebo naopak? A proc? Hodne me dostalo, ze jsem si po precteni te recenze uvedomil, ze tyto dve zarizeni jsou HW vlastne uplne stejna. Myslel jsem si, ze Kaiser je o tridu vyse. Vim, ze mi odpovite, ze zalezi jestli potrebuji klavesnici, ja nevim... Ted pisu z Varia, kdybych to mel vytukavat, tak to tukam jeste zitra. Ale na druhou stranu pres den pouzivam klavesnici minimalne. Zvykli jste si na vahu Kaisera? Nebo je to uz docela tezke zarizeni.... Jak jste se rozhodovali vy?
elba (50)|7.3.2008 10:25
No to já mám TyTNa jedničku a už si neumím představit, že bych měl zařízení bez klávesnice a na hmotnost jsem si celkem zvykl, předtím jsem měl Qtek 1010 a 2020, takže vlastně jsem si polepšil. a teď k mému dotazu, ....
Beru zpět už jsem se zorientoval, takže Touch má 128 Rom a 256 Flash. Můj dotaz je zda-li to má stejně i TyTN 2, díky.
paracentesis (10)|15.5.2008 16:28
No jako majitel Kaisera momentalne premyslim o vymene za Cruise. Zjistil jsem, ze HW klavesnici skoro nevyuziju a take mi trosku zacala vadit vaha (hlavne ted v lete).
PhSnake (872)|15.5.2008 16:34
[QUOTE="elba"]
Beru zpět už jsem se zorientoval, takže Touch má 128 Rom a 256 Flash. Můj dotaz je zda-li to má stejně i TyTN 2, díky. [/QUOTE]
Hej, kaiser ma taku istu pamat. BTW. su 2 verzie Touch(codename htc ELF=64/128MB a ELFIN=128/256)