Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Holicí strojek

mi38k (205)|30.11.2007 21:57
Zdravím,
možná se bude zdát, že sem tenhle dotaz úplně tak nepatří, ale kde jinde na tenhle dotaz dostat odpověď než tam, kde se zdržuje hromada chlapů :).

Chci si totiž pořídit elektrický holicí strojek, protože z žiletek mívám šíleně podrážděnou tvář. Jenže se v tom vůbec nevyznám, tak bych chtěl poprosit o zkušenosti případně rozdíly mezi planžetovými strojky (např. Braun) a rotačními s frézkami (např. Philips), případně co používáte vy a s čím jste spokojeni.

Díky
Zdenek Malinsky (9781)|1.12.2007 12:09
Ani sebelepším elektrickým se neoholíš tak dočista dočista (tedy do hladka, jak to mají mazlíčci rádi). Zkoušel jsem některé novější Brauny, Filipese i Remingtony (nebo jak se to jmenuje) a zůstávám u Gillette (Mach 3 nebo nyní Fusion). Možná by stálo za to, probnout některý z lektrických, který umožňuje holení na sucho i na mokro.

ad podráždění
No, nechce to používat tupou rezavou žiletku a na sucho. Ideální je po sprše nebo jako se to dříve dělalo u holiče "s napářkou". Také je dobré vhodně volit kosmetiku - spíše pěnu než gel a hlavně pro citlivou pleť = sensitive. Holit nejprve PO směru růstu vousů a pak teprve, pokud nutno, PROTI srsti. Strojek často proplachovat, na břity nesahat ani neotírat, a po 3 - 10 či 12 použití vyměnit (dle kvality břitů a tvrdosti vousů).
V případě tvého velkého podráždění doporučuji konzultaci s dermatologem. Vyjde to zpravidla levněji, než nákup el.holícího strojku.
mi38k (205)|1.12.2007 14:49
No, můj mazlíček si na to oholení dočista dočista až tak moc nepotrpí :). Co se týče toho podráždění tváře, možná jsem to slovem "šíleně" trochu přehnal, ale každopádně si myslím, že ta elektrika by mohla být přeci jen na tohle lepší a holení by mohlo být i pohodlnější. Zkrátka jen nevím, zda vzít planžety nebo frézky. Zatím se, tedy co se týče různých názorů, přikláním spíše k frézkám.
tane (41)|1.12.2007 15:56
No já bych teda řekl, že jediný (v rámci možností) pohodlný způsob je právě na mokro. Je to hned a do hladka. Abys pak nelitoval vyhozených peněz. Znám jednoho maníka, co po oholení vžycky vypadá jak kdyby spadnul do mlátičky, taky kvůli tomu vyzkoušel elektriku a po prvním použití ji vyhodil a vrátil se k žiletkám. Ještě můžeš zkusit laserovou depilaci (teda jestli je to vhodné i pro citlivou pokožku). Sice se asi prohneš, ale budeš mít pokoj už napořád.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.12.2007 17:26
[QUOTE="tane"].. Ještě můžeš zkusit laserovou depilaci (teda jestli je to vhodné i pro citlivou pokožku). Sice se asi prohneš, ale budeš mít pokoj už napořád.[/QUOTE]

O tom jsem nikdy neslyšel. Ale z mládí si matně pamatuji na, že indiáni nejsou vousatí - mají je vytrhané. :D
kapu_ce4you (268)|1.12.2007 18:47
To trhání bych nedoporučoval :D
A co se neholit vůbec a máš po starostech? Žena nebo přítelkyně si zvykne. Když né tak budeš sám a bude ti to úplně jedno! :D
mi38k (205)|1.12.2007 18:58
Je fakt, že v té anketě mi chybí ještě šestá možnost - depilace :D. No ale to se mi zkoušet nechce :D.
kapu_ce4you (268)|1.12.2007 19:49
Ještě mě napadlo co to opálit? :D Účel by to splnilo ne?
Jinak ja když už se sem tam oholím tak normálně pěna + žiletka a naprosto bez problémů :yes:
CommanderZ (1798)|1.12.2007 20:05
Kapu: To ze holis do hladka vidime vsichni :))
kapu_ce4you (268)|1.12.2007 20:11
No nevím jestli to myslíš ironicky?
Tak mě na tom moc nezáleží se stříhám jednou za dva roky a z holením to mám podobně :D Ale to už jsme dost OT, mě jinak se snažím co nejvíc vypadat jak můj avantar... :D Zato ty na své železné tváři nemáš co holit