Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - problémy při flashování

peter.nr (501)|30.11.2007 10:01
Pri flashovaní TyTN na ROM Schaps 4.20 Lite mi celý proces spadol s hláškou, že MDA je odpojené. Pritom som postupoval rovnako opartne ako kedykoľvek predtým. Samozrejme, teraz sa MDA už nerozbehne - iba do prvej obrazovky HTC.

Od toho momentu mi nejde MDA naflashovať.

OK+Power+Reset - obrazovka s farebnými pruhmi (SPL-2.03) - dole USB.
Počítač ho nájde (zvuk pri detekcii HW).
Spustím EXE súbor s príslušnou ROM, nastavím SPL-2.03 alebo Safe, flashovanie sa rozbehne, ale po 1% sa MDA resetne.

Už som z toho zúfalý. Prosím, poraďte. Ďakujem.:(
peter.nr (501)|30.11.2007 11:09
Ešte upresním:

Upgradovacia utilita dáva vo Windowsoch hlášku:

"ERROR 270 Update Error. The image file is corrupted. Please check your update utility."

Pritom na 100% viem, že som tú ROM už bez problémov inštaloval.
RStein (2012)|30.11.2007 12:57
USB pripojeni v AS mate vypnuto?
Stahnete mtty, pokud ho nemate a zkuste tyto prikazy.
task 32
Vraci CID LOCKED nebo SuperCId? Pokdu CID locked, pak flashnete nejakou ROM, ktera odpovida CID.
Pokud ale mate SPL 2.03, mozna bude potreba PB+KITL hack


http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=PB_KITL_HERMES

peter.nr (501)|30.11.2007 15:56
Ďakujem za odpoveď.
USB mám vypnuté. MTTY som si stiahol, ale je tam voľba iba COM1 alebo COM2. Na USB sa vôbec nedostanem.

Ja som Hermesa kupoval z druhej ruky, ale je stále v záruke. Bootloader SPL 2.03 som neinštaloval. Znamená to, že ho inštaloval môj predchodca, alebo je súčasťou niektorých ROM? Inštaloval som Schaps a TNT, niekoľko verzií.

Vidím, že pre SPL 2.03 je postup dooosť zložitý. Pre nižšie verzie je jednoduhší. Aké sú potom vlastne výhody verzie 2.03?

Tak mi napadá použiť flashovanie cez microSD kartu, ako to tu a na XDA fóre bolo popísané. To by snáď mohlo ísť. Musím ale nájsť adaptér na SD a nakopírovať to tam z PC.

Inak ten bootloader sa správa, akoby nemal žiadnu chybu. Pekne sa zobrazí, nájde USB, začne kopírovať ROM, ale potom sa zrazu sekne a vyvolá reset.
RStein (2012)|30.11.2007 16:07
Pokud pujde flash y microSD, je to asi nejlepsi volba.
SPL 2.03 bych take radeji zmenil :)

USB fakt nevidite? Nejsou vase problemy zpusobeny spatnym USB kabelem? Zkuste jiny.
peter.nr (501)|30.11.2007 16:53
No je pravda, že tam nebol originál kábel, ale nejaký z Nokie. Originál totiž pôvodný majiteľ stratil, tak mi tam dal nokiácky. A neviem, čo má ten už za sebou. Asi kúpim nový.
RStein (2012)|30.11.2007 16:56
Ale fakt me prekvapuje, ze USB po spusteni mtty nevidite - mne se nabidne, i kdyz nemam pripojene zarizeni.
Pokus s SD kartou by ale mohl vyjit...
Urcite nemate ze zarizeni cihlu -kdyz se dostanete do bootloaderu, tak to je jeste dobre znameni :)
peter.nr (501)|30.11.2007 17:12
Takže zmena:

MTTY funguje. Príkaz info 2 dáva toto:
HTCSSuperCIDHTCE
Zrejme SuperCID

Ale podľa spomínaného postupu nefunguje flash s SD karty. Bootloader vypisuje stále Serial. Skúsim ešte neskôr.

Zatiaľ vďaka za cenné rady. :yes:
RStein (2012)|30.11.2007 17:21
Ano to vypada na supercid.
Jeste tento prikaz pro potvrzeni - task 32.
Jinak si myslim, ze PB+KITL by mel zabrat - jen je to postup na delsi dobu. ;)
peter.nr (501)|30.11.2007 19:15
Cmd>info 2
HTCSSuperCIDHTCE

Cmd>task 32
Level = 0
RStein (2012)|30.11.2007 19:45
level 0, takze stopro super cid.
peter.nr (501)|30.11.2007 20:08
Ešte raz idem skúsiť flash cez microSD. Tentoraz z naformátovanej (FAT32) a myslím, že som predtým miesto hermimg zadal názov herming, čiže preklep z M na N. Uvidíme ...
RStein (2012)|30.11.2007 20:11
drzim palce :yes:
peter.nr (501)|30.11.2007 20:20
Ďakujem.

Hmmm, ... takže ostáva len tá posledná možnosť.

Cez SD kartu sa to rozbehlo (z trikolóry na bielu obrazovku a "Loading ..."), ale potom chybové číslo červenej farby a naspäť do trikolóry.

Čo už ...

Vidím, že ma čaká dlhá noc.
peter.nr (501)|30.11.2007 23:52
Keďže som si prešiel ten návod a zistil som, že KITL nepôjde (Power+Comm Manager+Reset), hľadal som ďalej...

Podľa chybovej hlášky pri flashovaní z karty (00068002) som našiel na xda tento príspevok:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336692&highlight=00068002

Ten človek mal presne ten istý problém ako ja. Seknuté flashovanie, následne pád každého ďalšieho flashu na 1%, nefunkčnosť flashu z karty (spomínaná chyba), ... už bol z toho tiež zúfalý ... a chystal sa na KITL.

A zrazu -

skúsil MTTY a príkaz task 28 (vyčistí flash). Potom reset MDA a následný flash AT&T Cingular ROM. ONO SA TO ROZBEHLO!!!

Ani nevedel ako a problém mal vyriešený. :)

Skúsil som teda task 28 ale na ROM, ktoré som testoval Schaps, TNT, HyperCoreLight žiaden výsledok - stále to isté. :no:

Tak som teda šiel cestou AT&T Cingular ROM. Našiel som na nete ROM RUU_Hermes_CINGULAR_WWE_3_1_.57.502.1_6275_1.48.00.00_108-ATT-MR3_Ship a skúsil to s ňou.

A ono to zafungovalo!!!!!! :D :yes:

Pekne sa flashla, reset, extROM a znovu som sa mohol kochať pohľadom na funkčného Hermesa.

Následne som skúsil flash z karty (Schaps 4.20 lite). Znovu tá istá chyba!

Ale Cingular zostal neporušený. Tak som to skúsil klasicky - cez AS a kábel. Tentoraz to prebehlo celé bez najmenšieho problému. :yes:

RStein: Ďakujem Vám za pomoc a podporu. Nádej zomiera posledná a ja som veril spolu s Vami, že Hermesa oživím. Aj keď nebol mŕtvy (ako ma niektorí na iných threadoch ubezpečovali), ale iba spal. :)

Dúfam, že týmto dám nádej aj ostatným nešťastníkom s nefunkčnými tehličkami.

Pretože si aj naďalaj myslím, že ak svoje MDA neotrieskate o zem, nepolejete kávou alebo vodou a neupečiete na slnku, softvérom ho nezabijete. :))

Tak ja sa idem vyspať ... zaslúžim si. ;)
RStein (2012)|1.12.2007 00:07
Gratulace k "unbricked" zarizeni:)
peter.nr (501)|1.12.2007 00:12
Ďakujem! Je to dobrý pocit. :)

Ale trošku ma mrzí ten stratený čas.

Ešte by som rád vedel ako je to s bootloadermi. Ak tam mám 2.30, znamená to, že ho tam musel vedome niekto nahrať, alebo je tam už od výroby (HERM300), alebo sa nahral spolu s nejakou ROM?

Resp. môžem ho downgradovať povedzme na 1.04?

Ďakujem za odpoveď.
RStein (2012)|1.12.2007 00:17
Jo ja jsem musel take sam zjistit, ze malokterou ROM, ktera neni primo od HTC, se vyplati flashnout.
Bootloader byl asi dodan s nejakou R0M. Na XDA je downgrade dobre popsan http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Howto_Bootloader104
netino (185)|1.12.2007 08:06
Len take male info.Ak Ti nabehol bootloader "trikolora"nemal si dovod panikarit.Trebalo len nahrat neaku orginal ROM.A nie domacky upravene.Som rad ze si spojazdnil TyTNA lebo ziaden Tytn nema dovod umierat.

Este raz nikdy nepanikarte pokial vam nabehne trikolora.
bimbop (19)|11.5.2008 21:59
dostal se mi do rukou hermes udajne kupovany v rakousku. uz tyden skousim co se da a neda ale jede jen pda cast. ne a ne do nej dostat gsm. cetl jsem uz tuny prispevku na xda-dev. nepomaha zadny postup. flash z karty i z pc zustane stat na cca 12procentech. spl jsem uz vyzkousel vsechny. jedine co mi nejde je odstranit "bad block". pres mtty. bud je cid locked a kdyz ne tak "task 2a" nic nedela. mam podezreni ze je v haji flash rom.
budu rad za nejakou kloudnou radu.
bimbop (19)|15.5.2008 17:30
Vypada to, ze telefon je v haji. Jelikoz by ho bylo mozne pouzivat jako PDA mel bych jeden dotaz. Jde nastavit spousteni hermese v leteckem modu? Omlouvam se jetli to tady nekde je ale hledani mi nic nenaslo.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 19:37
No pokud se nepletu, tak když zapneš flight mode, tak se po resetu nevypne... alespoň mě se to tak děje.

Pokud je bad block, tak to je dost bad...:) hlavně pokud nejde odstranit:(, tam by byla asi správná domněnka, jestli není špatnost HW.
bimbop (19)|15.5.2008 20:37
Diky za odpoved. Tak nevim ale po kazdem resetu mi najizdi se zapnutym telefonem a musim to rucne vypinat.
CERMYK (1)|15.2.2010 11:48
poradte mi prosim co to jsou ty zkratky mtty a tak mam uplne stejny problem nabehne 1%a restartuje se to uz se tim zabivam 3dny v kuse a jsem z toho fakt na mrtvici prosim o pomoc diky predem
vpe (148)|25.5.2010 05:23
Mam v TyTN WM 6.1

Existuje nejaky novejsi, co doporucujete? Diky za tipy (linky).