Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hw6915 <==> Pc

lkrata_ce4you (12)|28.11.2007 22:33
Ahoj,
Koupil jsem HP iPAQ hw6915. Je novy, ale z nejake vystavy HP, a tak byl "levny". Levny byl ale asi hlavne proto, ze u toho nic nebylo, pouze pristroj a nabijecka.
Musim tedy vyresit, jak jej propojit s pocitacem. Povedlo se mi poslat soubory z HP do notebooku pres bluetoth, ale obracene (z notebooku do iPAQu) ne. Nevim jak na to. Totez pres infracerveny prenos. Procitanim ruznych for jsem dosel k zaveru, ze je to nejak zablokovane a musi se to odblokovat v registrech. Nikde jsem vsak nenasel, jak se do registru v pristroji dostat.
Stahnul jsem si i ActiveSync (myslim verze 4.1), ale po spusteni souboru setup.msi se objevila cedule "system pripravuje instalaci" a po tak trech vterinach "instalace byla dokoncena" Pochybuji, ze se vubec neco nekam nainstalovalo, tak rychly pocitac asi nemam.
V pristroji je Windows Mobile 5 a je cely anglicky (anglictinar zrovna nejsem - ovladam tak bezne pocitacove vyrazy).
Jak to tedy sesynchronizovat s velkym pocitacem? Ja z toho vseho studia vyrozumel, ze pres ten ActiveSync to snad funguje neco jako spojeni dvou pocitacu pres VNC. To by se mi libilo desne moc. Ovsem mam k dispozici pouze onen BT.
RStein (2012)|28.11.2007 22:52
1) ActiveSync neni VNC.
2) Po instalaci AS budete mit v programech noveho zastupce.
3) Poslat BT soubor se Vam nemusi podarit mj. protoze:
a) nemate v Settings/Connections/(IR)Beam zaskrtnutou polozku receive all incomming Beams.
b) V pameti zarizeni nemate dostatek mista.

4) Do registru se dostanete primo z PDA napr. z volne dostupneho spravce souboru total commander CE
lkrata_ce4you (12)|28.11.2007 23:03
Dík za odpověď
* instalace AS pravděpodobně vůbec neproběhla - netuším proč
* zkusím pohledat to receive all..., místo v novém přístroji na jeden obrázek bude
* já tam ale zatím nic nedostanu, čili se do registrů potřebuji dostat nějak, co v iPAQ je (nějaký regedit). Je tam něco jako command line?

edit://aha, ono to "receive..." nebylo zaškrtlé, jelikož se mi to prve asi nespustilo, už jsem to zafajfkoval, jdu dělat pokusy :-)
RStein (2012)|28.11.2007 23:14
Instalace AS se musi podarit - jinak mate asi "nakopnutou"nebo zavirovanou instalaci Windows. pak se ani nema nemusite moc snazit rozchazet komunikaci s PDA, ale radeji udelejte rollback do nejakeho bodu obnoveni nebo rovnou reinstall :)
V zarizeni vetsinou zadny spravce registru neni - command lina je, ale momentalne je vam k nicemu.

Musite nainstalovat AS - to je zaklad. Stahujete spravnou verzi? Primo od MS? Nemate nekde v temp adresari install log, ze ktereho by slo vycist, proc instalace AS selhala?
lkrata_ce4you (12)|28.11.2007 23:27
ha jsem to zaškrtnul a až tam peru knížky. Ještě nějak rozchodit tu synchronizaci.
RStein (2012)|28.11.2007 23:36
Nechci Vam sahat do svedomi, ale mate na desktopu legalni verzi windows se vsemi SP a bezpecnostnimi zaplatami?
lkrata_ce4you (12)|29.11.2007 00:21
Mám úplně legální notebook s úplně legálními XP, dokonce také od HP, přímo tento
http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php?id=35452
Windows mám pravděpodobně v pořádku, jdu hledat ten log od AS.
AS jsem stahoval tento
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=9e641c34-6f7f-404d-a04b-dc09f8141141
jdu to zkusit stáhnout znovu, nebo nějakou starší verzi, třeba se to nekamarádí kvůli tomu.
lkrata_ce4you (12)|29.11.2007 00:49
Tak log nikde, stáhnul jsem znovu AS 4.5 a to pro jistotu Internet Explorerem (normálně browsám v Opeře). Když spustím setup.msi, vyskočí cedule "preparing to install", po dvou vteřinách cedule "instalace nebyla dokončena, můžete ji spustit později" a tlačítko dokončit...
Ale proč nebyla dokončena (respektive ani nezačala) je asi tajné.
RStein (2012)|29.11.2007 01:00
No Vy jste strelec ;) Mozna mate problem se samotnym installerem - zkuste si stahnout tuto verzi a pro jistotu po jeji instalaci restartujte notebook.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=889482FC-5F56-4A38-B838-DE776FD4138C&displaylang=en
lkrata_ce4you (12)|29.11.2007 01:55
stažení nového instaleru > reset > nainstalování instaleru > reset > spuštění instalace AS a... stále stejné. Vteřinu cedule "preparing to install", potom cedule, že instalace nebyla dokončena. Záhada.



RStein (2012)|29.11.2007 02:10
Mate na pocitaci Outlook (dospely, ne Express).
Pokud ne, naistalujte jej.
Jestlize Outlook mate, myslim, ze primo ve slozce Windows je soubor FIXMAPI? - spustte jej.
Dale prepokldam, ze AS instalujete pod uctem s roli lokalniho admina.
A dnes uz koncim :)
lkrata_ce4you (12)|29.11.2007 02:31
MS Outlook nemám. mám pouze Word a Excel 2000 a OO 2.3. Nemohli by to kazit ty staré kancelářské aplikace? Co je zkusit odinstalovat?
Jdu také spát, dík.
lkrata_ce4you (12)|30.11.2007 03:39
Přejmenoval jsem mapi32.dll na mmapi32.dll, spustil fixmapi.exe, pak spustil setup.msi (od AS) a nainstalovalo se. Po resetu to mám i v systray,
Vykoumal to los z www.pc.poradna.net, konkrétně ve vlákně
http://pc.poradna.net/question/view/173248-da-se-nejak-zjistit-co-se-nelibi-instalacni-sluzbe#re-173443
Jdu koumat, jak vytvožit partnerství, moc mi to nejde - přitom přes ten program od BT čudlu (BlueSoleil) už soubory poslat umím, ale AS nenajde zařízení.
RStein (2012)|30.11.2007 08:52
O programku mapifix jsem psal vyse, jej jsem jej pri psani navodu z hlavy prekrtil na FIXMAPI.
martin1 (16)|6.12.2007 12:45
Sháním soubor RADIO.NBA pro ipaq hw6915. Předem děkuji všem za ochotu.
Martin1
privat@sendme.cz