Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TapTap Keyboard - pište bez stylusu!

bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 11:03
Zdravím všechny,
jistě hodně z Vás vyzkoušela můj starší prográmek na psaní SMSek TapTapSMS (http://www.taptapsms.wz.cz) a možná se Vám zalíbil tento nový způsob vkládání textu. Sliboval jsem, že vytvořím přímo klávesnici a slib jsem dodržel... takže tady to je... Ještě připomínám, že na tento nový styl psaní je potřeba si zvyknout napsáním několika SMSek nebo jiného textu (mě osobně to taky trvalo několik hodin :D ).

Jinak obecně tahle kláveska, je na "krátké" psaní jako jsou SMSky, poznámky, upomínky v kalendáři atd. Pokud bych psal mail nebo něco jiného delšího, tak beru do ruky stylus nebo hardwarovou klávesnici. Softwarově se to podle mého názoru ideálně ani nedá řešit. Zvětšením kláves se připravíte o místo na psaní, použití systému psaní jako je na mobilech se také nedá pořádně použít protože v opakovaném stisknutí "ničeho" není žádná jistota a snadno dojde k překlepu a různé pokusy typu HTC hybridní dotyková kláveska (na principu klasického mobilního psaní akorát v jednom tlačítku máte pouze 2 znaky – na mobilu jsou 3) taky nic moc neřeší. Moje kláveska poskytuje vyrovnaný poměr pohodlí a rychlosti, který je možné plně vyžívat v jakémkoliv prostředí a v jakémkoliv stavu vědomí :D

PS: zkoušel jsem si měřit, jak dlouho mi trvá napsat 160 znaků stylusem na klasické WM klávesce a jak dlouho na TapTap Keyboard a vyšlo mi to přesně 1/2, což je pro mě důkaz opravdu vyrovnaného poměru všech vlastností, které uživatel od klávesnice požaduje.

PS2: Jsem tedka uplne nahodne zjistil, ze mi moji technologii sproste ukradl bez jakekoliv zminky, ze jde o muj napad: http://tikilabs.com/app/tikinotes/

Screeny:



Stahujte na http://www.taptapkeyb.ic.cz
Instalujte do PDA ne na kartu!!! Kláveska běží jak na WM5 tak i na WM6, WM6.1, WM6.5 a WM6.5.3 ;)

UPDATE1: Nyní VGA verze (vysoká/nízká kvalita)
UPDATE2: Nový černý skin.
UPDATE3: Opraveno chybějící rovnítko ve znacích a doplneno pár znaků.
UPDATE4: Opraven problém s odinstalací.
UPDATE5: Přidána podpora vlastního rozložení znaků a skinů.
UPDATE6: Přidány dva nové panely (navigační & panel základních operací).
UPDATE7: Verze pro HVGA displeje.
FALCO_01 (32)|28.11.2007 11:50
Na WM6 aplikace taptap keyb. nejde vůbec nainstalovat, asi špatný cab soubor.
bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 12:32
hmm a co to hlasi?
endymion (38)|28.11.2007 13:00
Mě na WM6 nainstalovat jde a funguje. Mám ETEN M700. Akorát nejde nastavit jako výchozí, což je docela problém. Jinak ji chválím :)) :yes:
bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 13:25
TO endymion:
a nainstaloval sis IM Selector? jestli pouzivas nejakou lokalizaci nebo dalsi program kde se nastavuje hlavni klaveska tak je to potreba nastavit i tam... ja treba mam lokalku od SunnySoftu a tam je taky nastaveni hlavni klavesky tj. mam to nastaveny v lokalizaci i v IM Selectoru ;)
bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 13:26
[QUOTE="FALCO_01"]Na WM6 aplikace taptap keyb. nejde vůbec nainstalovat, asi špatný cab soubor.[/QUOTE]
mozna to zkus stahnout znovu on WebZdarma to ma nejaky dodrbany posledni dobou :( btw CAB ma velikost 689 836 bajtů ;)
endymion (38)|28.11.2007 18:09
[QUOTE="bkf1"]TO endymion:
a nainstaloval sis IM Selector? jestli pouzivas nejakou lokalizaci nebo dalsi program kde se nastavuje hlavni klaveska tak je to potreba nastavit i tam... ja treba mam lokalku od SunnySoftu a tam je taky nastaveni hlavni klavesky tj. mam to nastaveny v lokalizaci i v IM Selectoru ;)[/QUOTE]

Asi jsem lama, ale nevim co je IM Selector:D
bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 18:18
to je aplikacka se kterou si nastavis hlavni klavesnici ;) je taky ke stazeni na mych strankach ;)
endymion (38)|28.11.2007 18:36
Aha, to jsem tam přehlédl. Nainstaloval jsem tedy IM Selector a již vše funguje jak má. Díky!. Skvělá práce. Potvrzuji tedy, že na ETEN M700 s WM6 funguje bez problémů.
bkf1_ce4you (368)|28.11.2007 21:05
dikec za potvrzeni ;) jinak jsem rad ze se libi ;)
FALCO_01 (32)|29.11.2007 08:41
Omluva autorovi, už to funguje stáhl jsem to na kartu a z karty to nejde nainstalovat, přehodil jsem to do zařízení a instalace proběhla v pořádku.
Docela povedené akorát by mohli být ty tlačítka ještě o chlup větší, jinak superr!!!
Lutri_ce4you (143)|29.11.2007 18:40
jj, jede to i na šestkách!!! Celkem zajímavé řešení, ale musím si na ně zvyknout :-) Jen tak dál, jsi šikula!!! :yes:
Hikoki (88)|30.11.2007 17:21
Zkoušel jsem na VGA a nefunguje. Je to je QVGA verze ?
bkf1_ce4you (368)|30.11.2007 18:29
jj zatim je to QVGA verze... budu se snazit pres vikend vyplivnout VGA verzi ;)
bkf1_ce4you (368)|2.12.2007 22:50
tak bohuzel pres vikend jsem to nejak nestih ale budu se snazit co nejdrive vydat VGA verzi ;)
bkf1_ce4you (368)|3.12.2007 19:00
Tak VGA verze uz je venku ;)
bkf1_ce4you (368)|7.12.2007 05:10
A teď nový černý skin...
sikula05 (272)|7.12.2007 11:36
Zdravím, rozhodl jsem se to taky vyzkoušet...ale jsem z toho volajako zmetený:? Píšete, že se má instalovat ze zařízení...ale pokud si dám třeba na kartu tu rozpakovanou složku /verzi 3.1/,tak jsou v ní sice 3 dll knihovny a spouštěcí soubor, ale po ťapnutí na něj se nespustí žádná instalace, ale prostě se ta aplikace spustí a dá se napsat SMSka. /a po jejím odeslání se stále ještě neukládá a ani se nepočítá mezi odeslanými/.Dál píšete, že je potřeba nainstalovat IM selector, aby se dala tato klávesnice použít jako hlavní. Krom toho, že ten program na Vaší stránce opravdu nevidím nikde ke stažení, tak ten by měl jen sloužit k určení hlavní klávesnice-ale i bez něj by se Taptap měla nějak objevit mezi dalšími klávesnicemi. A další věc: /ta ale souvisí s tím, že se mě nedaří tu klávesnici nainstalovat,ale jen spustit/, jak se v tom dá psát třeba ve wordu s českými znaky?
Děkuji:)
bkf1_ce4you (368)|7.12.2007 12:29
to jste si ale spletl moji starou aplikaci TapTapSMS s novou klavesnici TapTap Keyboard... lidi nectou a nectou :/
sikula05 (272)|7.12.2007 13:02
Tak v tom byl zakopanej pejsek...:oops:

edit: tak jsem stáhnul správný soubor, instaloval ze zařízení, provedl SR...a výsledkem bylo jen to, že se sice v nabídce klávesnic TapTap objevil, ale jinak tam byla pouze ta nejošklivější defaultní kláveska...:no: odinstalace naštěstí bez problému.
bkf1_ce4you (368)|15.12.2007 07:19
Velké BMB obrázky nahrazeny malými PNG obrázky... díky tomu se VGA verze hodně zmenšila...
Sagat_X (96)|15.12.2007 08:29
Po odinstalaci TapTap keyboard mi stále zůstává v rozbalovací nabídce klávesnic (když ho vyberu, tak se spustí ta defaultní systémová klávesnice). Nevíte někdo, jak to odstranit úplně? Díky.

EDIT: Jo, a teď jsem zaznamenal v té verzi 1.02 jeden problém. Pokusil jsem se napsat větu: "Pokusný mail, psaný na klávesnici TapTap keyboard" ve Word Mobile 6 a napíšu pouze "Pokusný mail, psaný na klávesnici TapTap " a zasekne se to, respektive po zmáčknutí klávesy se přestane překreslovat grafika klávesnice, takže není vidět, co mám zmáčknout, abych napsal požadované písmenko. Když to odhadnu a zmáčknu, tak se písmenko napíše. Zkoušel jsem to 2x po SR a pokaždé to dopadlo stejně. Minulá verze to nedělala...

Mám Looxe N560 s WM6 PUPs 004
bkf1_ce4you (368)|15.12.2007 08:37
To je divny po odinstalaci by mela zmizet polozka z registru aspon u me to tak funguje:/ Budes ji muset odstranit rucne treba v Total Comanderu vlez do rootu (tlacitkem "\") pak double-tapni na "\\" a tam zvol "registry" a pak vlez do cesty HKCR\CLSID a tam smaz klic 42429670-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9.
Sagat_X (96)|15.12.2007 08:52
Tak ten klíč v registrech nemám... Jsou tam 4 podobné:

42429667-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9
42429690-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9
42429691-ae04-11d0-a4f8-00aa00a749b9
42429695-AE04-11D0-A4F8-00AA00A749B9
bkf1_ce4you (368)|15.12.2007 09:10
jo sorry tak je to ten posledni... 42429695-AE04-11D0-A4F8-00AA00A749B9
Sagat_X (96)|15.12.2007 09:22
Díky, už je to pryč. :yes:
bkf1_ce4you (368)|17.12.2007 10:09
sakr tak verze s PNG obrazky nejak tuhne takze nez to vyresim tak jsem vratil zpet puvodni 1.01 :/
bkf1_ce4you (368)|9.1.2008 13:06
UPDATE: Opraven problém s odinstalací.
pavel83 (69)|31.1.2008 15:22
Zdravím, tak na htc cruise nejede. (po spuštění cabu okamžitě zahlásí instalace se nezdařila)
bkf1_ce4you (368)|31.1.2008 16:12
a zkousel jsi otestovat treba ve winraru jestli se stahl ten CAB v poradku?
pavel83 (69)|31.1.2008 16:26
dík, stáhl sem ji znovu a fachá perfektně, dobrá práce.
bkf1_ce4you (368)|31.1.2008 16:41
budu muset prejit na jinej hosting protoze webzdarma.cz je otresnej zmetek :(
bkf1_ce4you (368)|11.4.2008 13:32
Přidána podpora vlastního rozložení znaků a skinů.
bkf1_ce4you (368)|18.11.2009 20:06
Na svete je nova verze ;) Pridal jsem do ni dva nove panely:
navigacni - obsahuje klasicke kurzorove klavesy, dale kontextovou nabídku a tlacitko na zavirani aplikaci
panel zakladnich operaci - tlacitka vyjmout, kopirovat, vlozit, smazat, tabulator, kalkulacka a poznamky.
Tyto funkce jsou ovladany pomoci programku VJKeyPress a VJOkButt od autora Vijay555 (http://www.vijay555.com) a bez nich samozrejme nic nefunguje (krome kalkulacky a poznamek).

Rad bych nazor nekoho, kdo ma treba Touch HD nebo nejake PDA, na kterem nejsou kurzorove klavesy.
Zax_ce4you (222)|21.1.2010 00:10
Tuhle klávesnici už nějaký ten rok používám, jsem na ni dokonale navyklý a po pravdě jsem nikdy nenarazil na žádnou lepší! Finger Keyboard se se svým iPhone-like rozložením může jít zahrabat - k čemu mi je, že stačí jedno tapnutí pro napsání písmena, když si kvůli tomu musím otáčet displej na landscape, protože jinak bych se prostě netrefil? S TapTap Keyboard napíšu velmi rychle jakkoliv dlouhý text s diakritikou v režimu portrait. Dokonce je možné i psát do jisté míry poslepu (stačí občas očkem zkontrolovat správnost psaného textu), takže nehrozí na ulici náraz do pouličního osvětlení.
Nová verze mě velmi potěšila navigačními tlačítky, takže se nemusím trefovat prstem/stylusem mezi písmena. Také je skvělé tlačítko pro zavření aplikace, které se hodí v případě, že mi na pozadí běží Opera mobile (Wisbar má divný bug že když zavřu křížkem jakoukoliv aplikaci, Opera spadne, použitím klávesnice však k pádu nedochází).
Panel základních operací nepoužívám, přístup k němu vyžaduje tři tapnutí a proto raději používám alternativu v podobě Clipboard manageru na taskbaru (Wisbar Advance).

Líbila by se mi možnost přepnout z režimu "tap" na režim "slide" - tapnul bych na skupinu znaků (prst bych držel) a na požadovaný znak bych pouze sklouznul a napsal jej uvolněním (pro lepší pochopení - tlačítko pro skupinu znaků zareaguje na mousedown, samotný znak zareaguje na mouseup - něco jako TouchPal). Sice by to asi popřelo celou filozofii TapTap, ale podle mě by to bylo jednoznačně plus, které by mně osobně určitě ještě více zrychlilo psaní textu ;) (myslím, že jsem autorovi kdysi dávno posílal e-mail s tímto návrhem)

Abych to nějak zakončil - TapTap Keyboard u mě vítězí na plné čáře hlavně co se týče pohodlnosti, rychlosti zadávání a podpoře diakritiky. Pokud si člověk zvykne na trošku jiný způsob psaní, zjistí, že nic lepšího prostě není :) A jen tak BTW - zkuste si napsat sssvt.cz na klasické 1-9 mobilní klávesnici a pak si to zkuste na TapTap, rozdíl by se dal počítat na desítky vteřin :D
bkf1_ce4you (368)|22.1.2010 19:39
Dekuji za chvalu:) Jinak ten pozadavek splnit nemuzu, protoze, jak spravne pisete, by to poprelo filozofii vubec cele moji technologie zalozene na nejjednoduzsim a nejpresnejsim zpusobu ovladani tj. tapnutí na displej. Navic nevim, jak bych donutil WinAPI, aby mi vykreslovalo inverzni plochu pri tazeni prstu po klavesnici :D
Zax_ce4you (222)|23.1.2010 11:43
To čtu hrozně nerad, byla by to featura, která by mě moc potěšila :D Mě totiž občas štve, že když píšu moc rychle, tapnu na znak ještě předtím, než stihnu zvednout prst ze skupiny znaků, tím pádem se druhý stisknutí vůbec neprovede a pak píšu nesmysly. To by se vyřešilo právě tím, že by klávesnice reagovala i na tažení, protože odporový displej průměruje dva doteky a ačkoliv bych tapal, klávesnice by to vyhodnotila jako posun a nedošlo by k chybě.

Chci např. napsat V - tapnu na skupinu znaků, tapnu na místo, kde se nachází V, ale ještě jsem v té rychlosti nestihl zvednout prst ze skupiny znaků, tudíž displej vyhodnotí obě tapnutí jako posunutí, které je vyobrazené na následujícím screenu:


Vlastně bych to ani neviděl jako popření celé filozofie, spíš jako odstranění chyby, kterou trpí odporové displeje a která mě omezuje v rychlosti psaní :D Mohl bych psát rychleji, uvolněněji, méně "přesně" a i tak by klávesnice produkovala text, který já chci :) A nějaký vykreslování bych ani moc neřešil, mně by stačilo, kdyby to jenom dělalo to, co chci. Skupina znaků.mousedown = zobraz skupinu znaků, dál nic neřeš, znak.mouseup = napiš písmeno a neřeš, jestli byl předtím prst zvednutý či nikoliv. Nemám zkušenosti s WinApi (nevím, jak tam jsou řešené eventy apod.), ale teoreticky by stačilo rozpoznávat tyto dva eventy a jenom vypočítávat souřadnice stisku :)

No nic, nebudu na vás tlačit :) ale kdyby snad náhodou měla vyjít nová verze, tuhle fičurku bych rád i nějak ocenil - nemám sice moc peněz, ale můžu třeba nabídnout (vytvořit) kvalitní webovky s administrací a optimalizací pro vyhledávače ;)
bkf1_ce4you (368)|27.1.2010 10:52
Mno prave tohle je proti koncepci me technologie. Jedno tapnuti (udalost MouseDown) bez ohledu na dalsi akce (napr. nechtene sklouznuti atp.) vybere skupinu znaku a druhe potvrdi vlozeni konkretniho znaku. Pravda uvazoval jsem kdysi o zavedeni teto funkce (tapnutim a podrzenim se vybere skupina znaku a po prejeti na pozadovany znak a zvednuti prstu se znak napise), ale casu moc nebylo a dulezitejsi pro me bylo implementovat "berlicku" pro majitele soucasnych zarizeni s Windows Mobile tzn. zarizeni s Windows Mobile bez zakladnich ovladacich prvku pro ovladani Windows Mobile (vsichni podekujme vyrobcum, kteri kopiruji Apple :)) ). Mno jak bude cas, tak se na to snad vrhnu a implementuji to jako volitelnou funkci;)
Zax_ce4you (222)|27.1.2010 21:54
njn, to je holt výběr mezi "omylem jsem sklouznul" a "nestihl jsem zvednout prst". Osobně mám tu zkušenost, že nechtěné sklouznutí se stává jen velmi zřídka, spíš mě trápí to, že musím stihnout zvednout druhý prst :)
Ale souhlasím s tím, že berlička v podobě kurzorových tlačítek je důležitější, přesné umístění kurzoru v textu je na Touch HD velmi obtížné - je totiž např. dost otravné, že dvě tapnutí za sebou označí celé slovo nezávisle na tom, jestli jsem na druhé tapnutí klepnul přesně tam, kam jsem chtěl, nebo nikoliv. Také mi pomáhá tlačítko "zavřít" jak jsem již dřív zmínil, takže to je v pohodě :) (a nutno dodat, že jsem byl skutečně velmi příjemně překvapený, když jsem jednoho dne zjistil, že vyšla nová verze klávesnice, kterou jsem dlouhodobě používal i na svém starém Looxu N520 :) )
Nemám problém tedy říct (a klidně se pod to i podepíšu :cool: ), že pokud někdy v budoucnu bude (třeba jako volitelná součást) možnost "klouzat", vznikne z toho skutečně nejlepší softwarová klávesnice obecně pro dotykové telefony (ona to je vlastně už teď, ale pak bude ještě lepší) :yes: tomu se nevyrovná ani iPhone, ani Android a dokonce ani jakákoliv jiná sw klávesnice pro Windows Mobile :)

BTW (malý OT) taky nemám rád Apple a nejvíc mě děsí, jakým směrem se ubírá vývoj mobilních telefonů - bojím se, že na WM7 nebudu moct používat drag&drop, mít spuštěné programy na taskbaru pomocí Wisbaru, používat titěrné ikonky v různých programech (kapacitní displej = menší přesnost = velké ovládací prvky = málo prvků = málo funkcí) apod. :( Stačí se podívat na paskvil WM6.5.x.
bkf1_ce4you (368)|29.1.2010 08:28
Uvidime jak bude cas, tak na to mrknu, jak tam zaimplementovat tento druh ovladani. BTW mate nejake zkusenosti s C++? Kdybych nahodou potreboval trochu help, tak abych nemusel daleko :D
PS: Mno jinak s mobilnim svetem to jde hodne z kopce,ale bohuzel iPhone je porad hodne oblibeny tzn. vsichni ho budou slepe kopirovat at uz se jedna o ty vsechny velke nedostatky nebo to malo dobreho, co na nem je :( s tim ale my nic nesvedem :((
Zax_ce4you (222)|1.2.2010 23:33
C++ není moje parketa, jsem spíš expert přes php :)
ResHacker (20)|5.2.2010 01:11
Zdarvim, tvůj nápad s Taptap keyboard se mi velice zamlouvá, má to ale jeden malý(velký) háček a to ten, že na to vůbec nejsem zvyklý - nevím za jak dlouho si zvyknu, abych psal tak rychle, jako na bývalém mobilu klasické konstrukce. Přešel jsem z obyčejné nokie s běžnými tlačítky na Asuse P565 a dost bych proto ocenil nějakou SW imitaci běžné mobilové klávesnice. Snažím se tu něco takového najít, ale je 1 hodina ráno a zatím nic, nechápu, že v dnešní době, kdy je dost lidí zvyklých na klasickou klávesnici běžného mobilního telefonu(pro Ačko jednou zmačknout 1čku atd...) neexistuje SW, který by můj požadavek splnil(anebo existuje ale nemůžu najít)? Nečekám od toho nic víc, jen toto, plus ideálně dole mezerník a další tlačítko po jehož zmačknutí to vyplivne speciální znaky - tečka, čárka atd...... jestli někdo má a zná, nebo by byl tento šikovný člověk ochoten něco takového vyprodukovat, byl bych velice vděčný.....Děkuji!!!:)
__

Tak já to ještě editnu.... docela se v tom prográmku začínám rozepisovat, takže to asi v rámci možností půjde, každopádně je to moc pěkná práce!! Tímto autorovi děkuji, neic lepšího jsem zatim nesehnal, ten slideIt je pro mě nepoužitelný...no a mobilnauta jsem nezkoušel...Jen chci doplnit, že mi nepřijde, že bych neměl u toho stylu psaní jak na klasickém mt takovou jistotu...Kamarádka má něco podobného tuším na dotykové Nokii a jde to hezky, a jak si hraju s tímto prográmkem, tak pokusně se mi celkem daří ty dotyky odpočítávat, takže mi to uplně nemožné nepřijde...... A jako featurka prográmu (kdy se přepne do zobrazení klasické klávesnice MT) by to bylo uplně bomba...... berte to jen jako můj tip na vylepšení už tak jistě výborného SW....tímto asi končím =)
don05 (6)|7.2.2010 11:47
[quote=bkf1]Uvidime jak bude cas, tak na to mrknu, jak tam zaimplementovat tento druh ovladani. BTW mate nejake zkusenosti s C++? Kdybych nahodou potreboval trochu help, tak abych nemusel daleko :D
PS: Mno jinak s mobilnim svetem to jde hodne z kopce,ale bohuzel iPhone je porad hodne oblibeny tzn. vsichni ho budou slepe kopirovat at uz se jedna o ty vsechny velke nedostatky nebo to malo dobreho, co na nem je :( s tim ale my nic nesvedem :(([/quote]

Napsal jsem a stale zdokonaluji klasickou klavesnici pro WM, ktera je plne skinovatelna s podporou vice jazyk (podobne jako FingerKeyboard) ale s dalsimi funkci jako "mrtve klavesnice" pro zadani carky, hacky (jako na PC), atd...

A proto kdybyste potreboval nejakou pomoc a bude v mych silach, rad bych pomohl :-D
bkf1_ce4you (368)|1.7.2010 12:51
UPDATE7: Verze pro HVGA displeje.

PS: Jsem tedka uplne nahodne zjistil, ze mi moji technologii sproste ukradl bez jakekoliv zminky, ze jde o muj napad: http://tikilabs.com/app/tikinotes/