Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X800

Zbyna_ce4you (32)|28.11.2007 07:39
Co rikate na X800? Mate uz nekdo noveho E-TENA?
Zdenek Malinsky (9781)|28.11.2007 18:37
To je slovo do pranice:

[QUOTE="RStein"]Jako vzdy jsou v Cechach recenze na ETENa, stejne jako na ostatni zarizeni,zatim az prilis vstricne. Ta korektnost, kdy se redaktori boji poradne kritizovat, aby s nimi distributor/prodejce priste spolupracoval.

Msmobiles, jeden z mala serveru, ktery beru vazne, si servitky nebere a nedoporucuje ETEN X800 kupovat.
http://msmobiles.com/news.php/6920.html[/QUOTE]
Jirka K._ce4you (189)|1.12.2007 22:50
To zase nemusí být špatný stroj pro normální uživatele.Já si tady kolikrát připadám jako mezi profíkama co nosej plazmu v batohu.Jsme snad lidi a né stroje,no né?
RStein (2012)|2.12.2007 00:30
Pokud ma PDA tolik problemu, ze ho respektovany server nedoporuci ke koupi, a to samozrejme s vedomim, ze spineni produktu je zalovatelne,tak urcite nejde o stroj vhodny pro "bezneho uzivatele"., ktery ocekava, ze vlozi SIM, spusti GPS a par programu, aniz by musel premyslet o volne pameti, stabilite, kvalite reproduktoru atd. Naopak jde o stroj pro otrle masochisty.

Prasacti vyrobci jako ETEN jsou pricinou nevalne povesti WM mezi laiky - tady bych byl pro, aby Microsoft nutil svoje partnery prodelat pred pustenim zarizeni s logem windows mobile na trh mnohem narocnejsi certifikace nez ted.
Mimochodem - vsimnete si, jak ceny novych ETENu rychle spadly a kolik pouzitych "kramu" s touto znackou naleznete lacino v inzeratech. Jestlize bude ETEN pokracovat v uvadeni nedotazenych zarizeni a i mezi "lidem obecnym" se rozkrikne "pozor, ETEN je zmetek, nebrat", budou majitele radi, kdyz nekdo ten jejich zazrak aleapon za nejakou smesnou cenu odkoupi...
Proto se jich zbavuji v predstihu. :)
Jirka K._ce4you (189)|5.12.2007 19:49
ještě ho nikdo nemá?
doficz (27)|13.12.2007 00:56
Zdravím všechny zvědavce

Před cca 2mi měsíci jsem si pořídil svůj první WindowsMobile6.
Zvolil jsem Eten X500+
Narozdíl od konkurenčních telefonů měl podporu Edge, SDHC, a VGA display.
První dny jsem ho chtěl vyhodit z okna, také jsem se několikrát ze vzteku vrátil zpět k véčkovému Samsungu.
Bohužel, ten mi již nedostačoval kapacitou kontaktů a dalšími věcmi.

X500+ je dobré zařízení pro lidi co mají telefon spíš na hraní než seriozní práci.
Po odinstalování Eten prográmků vznikne i použitelná paměť. Je samozřejmně nutné jakékoliv aplikace i data dávat na SDkartu.
64MB úložiště je sakra málo.
Stane se, že se zaplní třeba i Temporary internet files a telefon v podstatě nejde používat dokud se tato složka nesmaže.

X800 byla pro mne jasná volba.
Nechtěl bych nic s horším displejem.
Naučil jsem se v kolonách sledovat na Etenu seriály a pod. VGA rozlišení je super.


Co se týče porovnání obou přístrojů.
Subjektivně mi přijde X500+ lepší do ruky. Je pogumovaná, vydrží i nějaký ten drobný pád, má perfektní stylus (dobře se vyndavá, padne dobře do ruky)
Výbava je v podstatě stejná jako u X800.
Rozdíl ve výkonu procesoru 400 vs. 500Mhz je sakra znát.
X500+ trošku přemýšlí než cokoliv udělá. Počínaje u vytáčení hovorů, při zobrazování netu a nedejbože pokud někdo zavolá a vy si dovolíte na telefonu něco dělat. Například mít spuštěnou navigaci.
Telefon cca minutu přemýšlí co s tím má dělat.
Omlouvá ho to, že ta navigace je spíše bonus.

S X800 zatím naprostá spokojenost.
Máme v rodině ASUS P535, měl jsem XDA Orbith a semtam se potkám i s jinými přístroji.
Neměnil bych.

Paměť přístroje 256MBit je dostatečná, s ram 64 se dá vydržet. Uvítal bych sice také trochu víc, ale ani konkurence nemá lepší nabídku za tyto prachy.

Jediné co se mi nelíbí je výdrž baterie. Já na nabití vydržím cca 8hodin. Ale je fakt, že se mi stává celkem normálně že mi zvoní telefon cca každých 5minut.
Budu muset sehnat náhradní bat a v autě si připravit napevno nabíječku.

Mimochodem, nepochopil jsem, jak se u 800ky pracuje se zapínacím knoflíkem.
Stává se mi, že jej musím třeba 2X stisknout, počkat 3s a teprve potom se display rozsvítí. Je to normální?

Jdu si jej ještě trochu přispůsobit, rád se zas podělím o novinky.
Zatím mi nechodí update rom, není kompatibilní s verzí koupenou v čr.