Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Free exchange?

thegreenest (15)|27.11.2007 23:14
Ahoj, chcem sa opytat, ci nie je nieco ako exchange zadarmo. V skratke, aby som mohol synchronizovat svoje maily a kontakty cez net a nie len kablom cez active sync na mojom PC. :-)
RStein (2012)|27.11.2007 23:25
Zadarmo byste chtel SW, jehoz licence zadarmo urcite nejsou? :) Eoutlook ale podle me spatne ceny nema.
Idealni byva rozchozeni Exchange serveru ve firme...
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2007 23:54
Je a dokonce je o tom vlákno zde ve fóru.
Ale jako většina věcí free dle toho taky vypadá a funguje :sarcastic:
JiriE (117)|28.11.2007 10:00
www.mail2web.com
Je i free, da se to pekne vyzkouset, a mne funguje od zacatku bez problemu.
TheMelin (1642)|28.11.2007 12:00
Ja pouzivam www.live.com, mail na Hotmail, kde se ti synchronizuji kontakty i maily pres net. Sluzba live.com nabizi mnohem vice veci a vse zadarmo.
babaq (309)|28.11.2007 21:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Je a dokonce je o tom vlákno zde ve fóru.
Ale jako většina věcí free dle toho taky vypadá a funguje :sarcastic: [/QUOTE]
Ale no tak... Kecy jalový...

Mail2web.com je tuším pořád v základní verzi zadarmo a funguje naprosto bez problémů. Miluju ty chytrolíny, co všude byli a všemu rozumí a hlavně "když to není drahý tak to určitě nefunguje".

To určitě máte účet v Komerčce, ta je tak drahá, že je určitě i nejlepší :D
Zdenek Malinsky (9781)|28.11.2007 23:01
Já věděl, že tu něco chybí. LOL

Nechci lidem doporučovat nekvalitní zařízení nebo služby. Je to špatně?
Mail2web si může každý vyzkoušet a posoudit. Věřím, že někomu to může i vyhovovat a být spokojený, stejně jako jsou spokojeni tísícovky uživatelů schránek seznam.cz. Že občas nefunguje, že ztrácí maily? (např. zde). Prostě je to otázka priorit a preferencí. (kvalita : cena).

OT
Když odbočím, tak mi to trošku připomíná v těchto dnech diskutované problémy s ICQ v alternativních klientech, které jaksi teď nějak moc nefungují. Řešením je buď přejít na jiný protokol =MSN/WLM, kde je soft v každé ROM a zdarma nebo zůstat u ICQ a koupit drahý Agile Messenger (licence buď 11,95 USD na 3 měsíce nebo 44,95 USD "na furt"), který zase asi jako jediný funguje. Jenže někteří to nechtějí slyšet a tak čekají, až se to opraví nebo se objeví jiný soft nebo prostě třeba nějak vyřeší.
thegreenest (15)|29.11.2007 12:55
Dakujem, mail2web som skusil, nenaplnil moje ocakavania. :) Chcel som si zjednodusit niektore veci, ale treba pochopit MR. administrator, ze student nema tolko prijmov, aby si mohol zabezpecit taketo pre mna zatial nepodstatne veci kupou. :) Takto to budem mat sice komplikovanejsiu synchronizaciu, ale snad to nejako zvladnem aj nadalej takto :-) V kazdom pripade dakujem za odpovede. :yes:
babaq (309)|29.11.2007 18:02
Ono totiž mezi těmi službami v podstatě není rozdíl, všechno je to Exchange Server v různých verzích. Čím jediným se mohou lišit je hardware, podpora a takové věci jako zálohování a podobně. V žádném z těch parametrů nepociťuji u m2w problém - je pravda, že musíte umět anglicky, a pokud chcete používat placené služby, tak je třeba mít internetově použitelnou kreditku (i když mám pocit, že se dá platit i jinak, ale teď si tím nejsem jistý).

Takže netuším, kde se bere ta nekvalita, o které se tu pořád mluví... Já mám zkušenosti s m2w a jsou dobré, dokonce mírně nadstandardně dobré.Podpora reaguje hned, o žádná data jsem nikdy nepřišel, prostě bez problémů.
thegreenest (15)|29.11.2007 18:23
No urcite su dobre, akurat som potreboval prave sluzby, ktore boli platene :-) v tom bol ten nedostatok. :-)
TheMelin (1642)|29.11.2007 21:02
babaq (309)|30.11.2007 18:13
To je dobrý nápad, dokonce už jsem něco podobného i zkoušel, ale mám k tomu jednu větší a jednu menší výhradu.

1) Větší: nekryl se datový obsah (položky) v rámci kontaktů a možná i úkolů a událostí - podrobněji jsem se zabýval jenom kontakty. To je škoda a zajímalo by mě, jak je na tom Google a GooSync. A jak se potom řeší případná chybějící a přebývající data...

2) V PDA je ActiveSync a ten umí bezproblémově spolupráci s Exchange Serverem, logicky (no i když... u Microsoftu...) k sobě patří. A abych si dal do telefonu něco jiného pro synchronizaci, muselo by to být lepší než stávající řešení. A vzhledem k mojí lenosti... :)

Na druhou stranu by se mi možná konečně podařilo nastavit trojsync, web+evolution+mobil. Přece jenom, otevřený standard je otevřený standard - to mluvím o SyncML, ne o Microsoftu.